Чому вигідно брати кредит

Банк є заклад, де можна позичити гроші, якщо є кошти, та переконати, що ти не потребуєш.

Марк Твен

Дуже вже це цікава тема, друзі – тема кредитів. Від того я і повертаюся до неї час від часу, щоб викласти вам чергову порцію своїх думок, які допоможуть вам зрозуміти, навіщо взагалі ці кредити потрібні і як нам слід ставитися до них. У цій статті мова піде про те, наскільки вигідно брати кредит і чи вигідно взагалі. Кредит, і все, що з ним пов’язано – це одна з тих тем, яка потребує максимально детальному вивченні, з тієї причини, що від кредитів сьогодні сильно залежить наше життя. Деякі люди взагалі не уявляють своє життя без кредитів, тому що не бачать для себе іншої можливості мати все те, що вони так сильно хочуть мати. І знаєте що, вони частково мають рацію, адже говорячи про кредит, ми говоримо про ті правила, за яким нас можна сказати змушують жити.

Кредит – справа тонка, якщо про нього міркувати. З одного боку, мова нібито йде про гроші, які може взяти сьогодні практично кожен працюючий чоловік, а з іншого, це попахує якимось кредитним рабством, з-за якого люди вічно комусь щось винні. Ну, вірніше, не щось там абстрактне люди повинні, і не комусь там невідомо кому, а повинні вони гроші, які беруть у банку в борг під відсотки. Але, якщо говорити точніше, то люди повинні орати, як прокляті, щоб розрахуватися по своїх боргах, просто так гроші ніхто нікому не дає. В цьому і полягає головне завдання кредитів – вони змушують нас працювати, багато працювати, і не тільки на себе, але і на цілу армію паразитів, які сидять на шиях працюючих людей. І все ж, люди ці самі кредити беруть, чому і навіщо-то вони їх беруть. Якщо говорити про те, чому вони їх беруть, то відповідь очевидна – тому що дають. У народу логіка дуже проста і прямолінійна – якщо дають, значить треба брати. А якщо говорити про те, навіщо люди беруть кредити, то тут вже слід звернути увагу на ті, так би мовити, принади, які сучасні споживачі завдяки кредиту можуть собі дозволити.

Адже завдяки кредиту люди можуть собі дозволити обзавестися житлом, у вигляді бетонної коробки, автомобілем, зробленому китайцями, незалежно від марки, всякими там модними цяцьками і високотехнологічними «залозками» типу айфона, який на хрін насправді не потрібен, але ж це ж так прикольно мати таку іграшку. Також люди собі відпочинок хороший можуть дозволити і більш або менш нормальну освіту, і навіть створити на взяті у кредит гроші бізнес. Ось, скільки всяких принад стало доступно людям, завдяки кредитам. А ми з вами дивуємося з того, чому люди все закредитовані по саме не балуйся. Жити людям хочеться, ви розумієте, жити. Вистачить, люди втомилися жити в злиднях, перебиваючись з копійки на копійку, вони відпрацювали своє, працюючи за велику ідею і світле майбутнє, яке так і не настало і не настане. Тепер людям хочеться пожити тут і зараз, хапаючи все, що тільки можна схопити. А влада дозволяє людям жити, а не існувати, тільки в кредит, тому що їй важливо, щоб ми з вами пахали, пахали на неї – на владу. І ми оремо, матір нашу за ногу, беремо кредити, купуємо собі все, що хочемо, а потім оремо, як прокляті, щоб усі свої борги повернути. А що нам залишається, якщо нічого іншого нам не пропонують, якщо немає інших варіантів більш або менш гідного існування, для пересічної людини?

Боротися за ту ж владу, багато людей просто не можуть, за їх рабського менталітету, і тому вони не хочуть лізти в те, в чому ні чорта не розуміють. В бандити теж не кожен піде, для цього потрібно мати відповідну психіку, та й навіщо ризикувати життям заради грошей, якщо самі гроші потрібні для життя. Що ж стосується бізнесу, то самі розумієте, щоб їм успішно займатися, треба багато вміти і багато чого знати, треба взагалі присвятити себе цій справі, до якого знову-таки, з ряду причин, не кожна людина розташований. От і залишається переважній більшості людей тільки одне – брати кредит і жити. Без кредитів ми, звісно, можемо прожити, це очевидно для будь-якої розсудливої людини. Але, розумієте, це буде, кілька такий, аскетичний спосіб життя, до якого складно звикнути, спостерігаючи навколо себе все це різноманіття благ, які прості смертні можуть собі дозволити виключно завдяки кредиту. Скажімо, людина хоче мати власний автомобіль, щоб відчути себе людиною, а де йому взяти необхідну суму грошей, щоб купити цей автомобіль? Правильно, тільки в банку, під відсоток. Адже якщо ми розкладемо перед собою свою заробітну плату, щоб постаратися зрозуміти, як можна купити на неї автомобіль, не вдаючись до допомоги кредиту, то ніяка бухгалтерія нас до такого варіанту не призведе. Скільки не вважай і як не рахуй, а якщо ти реально бідний, то хрін ти собі купиш, і в тебе нічого в житті не буде, не машини, не квартири, не інших недешевих речей, якщо тільки ти не скористаєшся кредитом. А так, завдяки кредиту, ви, друзі, хоча б можете здаватися багатими.

Так, ви будете цілими днями працювати, в основному на іншого дядька, за свою скромну заробітну плату, щоб частинами віддавати банку свою життєву енергію, протягом декількох років. Але, я ще раз повторюю, якщо ви проста людина, не збирається змінювати світ, не збирається вчитися чогось такого, що дозволить вам підвищити свій соціальний статус і обзавестися великими грошима, то нічого іншого, крім кровосмоктаючого кредиту, вам не залишається. Тому якщо ви запитаєте мене про те – чому вигідно брати кредит, то я вам відповім – тому він дозволить вам жити. Так, саме жити, а не існувати і не виживати, хоча і життя в кредит складно називати життям, але вона набагато краще того життя, яким живуть люди, які не мають взагалі ніякої можливості для того, щоб споживати те, в чому вони потребують і чого вони хочуть. Нас з вами вирощували, а точніше, дресирували, для того, щоб ми працювали, воювали, обслуговували і розважали елітарну частина нашого суспільства, ту саму частину, яка має над нами владу і яка живе за рахунок нас.

Ви, друзі, якщо постараєтеся, можете стати частиною цієї владної еліти, можете, так би мовити, влитися в її ряди. Але більшість з нас все одно будуть змушені все життя цю купку обраних людей обслуговувати і обробляти. Питання лише в тому, на яких умовах, чи краще сказати, за якими правилами, ви будете батрачити на цих панів, які вас самих навіть за людей не вважають, ви для них безправне бидло, худоба. Це, я сподіваюся, ви розумієте. Заради можливості споживати, ви будете ішачити на владу, або із-за страху перед насильством над собою будете на неї працювати, або ще з-за чого і чому-то – це залежить від режиму. Ось, якщо б СРСР переміг у холодній війні, тоді б ви жили за зовсім іншими правилами. З яких саме правил, і на яких умовах? А ви запитайте своїх батьків, або якщо ви молоді, запитайте своїх дідусів і бабусь, на яких умовах вони працювали цілими днями на який втрачає їх здоров’я, виробництві. Деякі з них, либонь, досі Сталіна і НКВС бояться. Ви що, ще не зрозуміли, чим насправді була холодна війна? Це була перевірка того, яким чином вигідніше експлуатувати рабів, з допомогою пряника у вигляді грошей, або за допомогою батога у вигляді страху і насильства, разом з казками про світле майбутнє. Це був глобальний експеримент над рабами, а дурний Іван з одного боку і дурний Джонні з іншого, рвали свої дупи заради того, щоб нашкодити один одному. Слава богу, що гроші перемогли, інакше б весь світ сьогодні жив за законами комунізму, від яких особисто я не в захваті. Мене, знаєте, цензура, зрівнялівка, дефіцит і відсутність приватної власності, так само як і відсутність прав людини, як-то не особливо приваблюють. Я не хочу бути «Ми», я хочу бути «Я», тобто особистістю, а не юрбою. Ну, це все, звичайно, моє особливе, особиста думка, ви маєте право з ним не погодитися.

Я абсолютно переконаний в тому, що на даний момент часу, кредит є меншим злом, пов’язаних з управлінням людьми. Адже коли є з чим порівнювати, це так зване кредитне рабство, то починаєш дивитися на нього іншими очима. Так що, так, життя в кредит – це сучасна модель рабства, так воно і є, але яку альтернативну модель устрою життя суспільства ви можете запропонувати натомість? Ну, як? Є у вас на цей рахунок ідеї? Якщо їх немає, тоді і говорити не про що, просто беріть кредити і живіть, поки є така можливість. У мене-то є інші варіанти устрою життя суспільства, і скоро я їх представлю на цьому сайті, але поки я не готовий критикувати нинішню модель управління людьми за допомогою кредитів, тому що розумію, що щось все одно має бути, що буде управляти людьми. Тому що без управління люди жити не можуть. Вірніше, вони не можуть жити цивілізовано. Якщо ви сумніваєтеся в цьому, можете пожити в дикому племені, там ви побачите, як дикуни управляють один одним. Ось чому вигідно брати кредит, тому що якщо ми його брати не будемо, тоді, по-перше, ми так і не відчуємо смак життя, не споживши те, що нам хочеться спожити, а по-друге, можновладцям доведеться якось інакше стимулювати нас до рабської праці. І якщо ми відмовимося працювати за пряник, у вигляді кредиту, то я припускаю, що на роботу нас почнуть зганяти батогом.

Загалом, вибирайте, або ви берете кредит і живете в рамках тих можливостей, які система надає вам, або ви кредит не берете і ведете аскетичний спосіб життя, позбавляючи себе багатьох радостей, доступних за кредит, і чекаєте, що вас будуть силою примушувати працювати, якщо аскетичних нероб стане багато. Адже система не може собі дозволити мати велику кількість ледачих рабів, вони їй ні до чого. Поки у нас з вами тільки такий розклад виходить.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *