Чи роблять гроші людину вільною

Хто у вічному страху живе не назву я вільним.

Квінт Горацій Флакк

Як, проте, красиво звучить слово – свобода. Хоча мало хто з людей розуміє, в чому ця сама свобода полягає. Але зате більшість людей дуже хочуть бути вільними, але вільними від чого чи від кого? Від суспільства? Це неможливо. Від проблем? У багатих людей теж проблем вистачає, тільки вони інші. Вільними від злиднів люди хочуть бути? Це ближче до істини, але все одно, щоб не бути бідним, потрібно не стільки гроші, скільки розвинене певним чином мислення, здатне вирішувати різні завдання. Може бути, гроші роблять людину вільною від роботи? А ось це гарна думка, і мабуть, нам варто розвинути в цій статті. Чи роблять гроші людину вільним від роботи? Я вважаю, що роблять, але не всіх і не завжди.

Щоб зрозуміти, як прийти хоч до якоїсь волі, необхідно зрозуміти, чому у нас цієї свободи ще немає. Давайте поглянемо на наше з вами життя, точніше, на ті «щурячі перегони», які ми називаємо життям. Я впевнений, що у більшості з вас – моїх читачів, справи з грошима йдуть, не так вже й погано, тому що увага до таких сайтів як мій, виявляють переважно розумні люди, які здатні більш або менш про себе подбати. Але як ви це робите друзі, як ви піклуєтеся про себе? Ймовірно, що ви щодня працюєте по кілька годин, не рахуючи вихідних, щоб заробити достатню для вас кількість грошей, іншими словами – ви багато працюєте. А знаєте, що відрізняє вільного людину від раба? Ні, його не наявність дорогого автомобіля відрізняє і не дорогий ремонт у квартирі/будинку і не всі ті речі, які він купив і якими володіє. Як мені сказав один заможний чоловік, пройшов декілька рівнів розвитку – раб працює, а вільна людина займається улюбленою справою, вільна людина – творить. Ви уявляєте собі такий стан, коли людина щось робить не заради грошей, а заради задоволення, тому що йому так хочеться? Ось як діти, вони ж багато роблять просто так, із-за інтересу до того чи іншого виду діяльності. А ви можете собі таке дозволити? Правда, діти не вміють заробляти гроші, а ось розумна і вільна людина вміє, він щось робить не з-за необхідності і не тому, що так треба, а тому що він так хоче і при цьому має грошей більше ніж той чоловік, який надривається в поті чола заради грошей.

Як таке можливо? Як можна чимось займатися для душі і мати при цьому гроші? А як, скажіть мені, будь ласка, можна жити до краю напруженої та виснажливої життям, яка приводить людину до стресів, зношуючи його організм, і не розуміти, навіщо тобі це взагалі потрібно? Як можна витрачати більшу частину свого життя на роботі, яку людина люто ненавидить, та ще й боятися її втратити? Як можна довести себе до такого стану, що вся ваша життя перетворюється в служіння до пана, в особі вашого роботодавця? Як можна в старості сподіватися на пенсію, а не на своїх дітей і не на самого себе? Як можна жити з відчуттям того, що ти просто витратний матеріал в чужих руках і нічого не робити для того, щоб такий стан справ змінити? Як взагалі можна бути ідіотом-дегенератом, яких в наш час, на жаль, не мало, і при цьому виживати? Ось виходить же у людей жити такої жахливої для них життям, яку і життям-то назвати складно. Ось і у тих, хто творить для душі і при цьому заробляє хороші гроші – теж виходить жити цікавою для них самих життям. А чому ні? Чому люди дозволяють себе експлуатувати, замість того, щоб прагнути до більш справедливої і вільної життя? На мій погляд, якщо і рвати свою дупу, то краще для себе і заради себе, ніж для іншого дядька і його гребанной фірми, компанії, заводи, фабрики. Його актив – це не ваш актив, вас він замінить, якщо знадобиться, і вкладений вами праця в його компанію, фірму, завод, фабрику стане вашим вкладенням – чуже щастя. Що заважає вам жити, ну вже якщо не зовсім вільною від виснажливої вас роботи життям, бо складно відразу взяти і відмовитися від «щурячих перегонів», до цього треба грамотно йти, так хоча б більш спокійною і менш роздратовано життям, в якій не треба постійно кудись поспішати і вічно з чимось боротися, заради когось іншого? Ви не вірите в таке життя? А даремно. В неї не вірити треба, про неї треба знати. Або ви, можливо, думаєте, що відсутність грошей заважає вам жити вільним життям? Помиляєтеся, гроші – це не причина, це наслідок. Насправді, щось інше заважає вам ефективно управляти своїм життям.

Страх – ось що керує поведінкою більшості людей. Ви боїтеся – боїтеся залишитися без грошей, боїтеся чогось не встигнути, ніж комусь поступитися, не боїтеся бути, як всі, боїтеся з голоду померти, в кінці кінців. Ваше життя в першу чергу пов’язана зі страхом. Вас на цей страх купують, вами управляють як лялькою з допомогою страху. Потім йдуть ваші бажання безмежні бажання, велика частина яких, вашими навіть не є, але вони змушують вас рвати свою дупу з дня у день, заради чергової іграшки-брязкальця. Багато люди зовсім не вміють жити за коштами, вони настільки жадібні, що їм просто не вистачає на всі їхні примхи заробітної плати і тому вони змушені брати кредити. Ну і про яку свободу може йти мова, про яку свободу від роботи? Так, гроші це те, навколо чого крутиться всі думки сучасного середньостатистичного людини, який змушений глушити свій страх і тамувати свої бажання за рахунок щоденної, наполегливої роботи, якій він присвячує всього себе і в якій бачить єдину можливість вижити. І людям, як я бачу, подобається це. Їм подобається бути співробітниками якоїсь великої і солідної компанії, в якій їх цінують, поки у них є життєві соки, їм подобається бути гвинтиками в чужому механізмі. Якщо ви з числа саме цих людей і вас щось не влаштовує в моїх словах, тоді не треба кидати в мене тапки і вказувати мені на моє чогось там нерозуміння. Я не наполягаю на істинності своєї точки зору, тому хочете – приймайте її, не хочете – не беріть. Я вам тут, будьте впевнені, не казки розказую, я передаю свій досвід і знання, а також досвід і знання інших, як успішних, так і невдалих людей. Краще вчитися на чужих, ніж на своїх помилках, погодьтеся. Я знаю багатьох людей, які бездарно пропалили своє життя, втративши масу можливостей, якими вони могли б скористатися, якщо б знав те, про що я тут зараз пишу. А тепер ось, усвідомивши в похилому віці всю безглуздість свого життя, ці люди впали у важку депресію. Інакше і бути не могло. Усвідомити в старості, що тебе просто використовували, як презерватив, що ти був лише посередником в отриманні задоволення від життя іншими людьми – це важко, дуже важко. Багатьом же з вас життя надала чудову можливість чогось навчитися з моїх статей, а не на власній шкурі. Користуйтеся нею.

Так що з роботою ви обережніше друзі – намагайтеся не жартувати, інакше вона вас швидко підпорядкує собі. А то всі женуться за грошима, а для чого вони їм потрібні – не розуміють. Праця зробила з мавпи людину, вірно? Невірно, що праця зробила з мавпи – раба! І тепер, коли людина з головою занурений у роботу, яка, можливо, йому взагалі не цікава і навіть противна, він мріє про свободу – свободу від роботи. А цієї волі у нього немає, ось так. Зате у нас є свобода вибору. Ми можемо вибирати. Тільки, вибачте, що вибирати? Яку зубну пасту купити, в якій упаковці і за якою ціною? Ах, ну так, ми ж можемо вибирати собі вождя, ось що найважливіше і найцінніше, що у нас з вами є. А чи є у нас це? Друзі мої, ви собі можете уявити, щоб вівці вибирали собі пастуха? І я не можу. Коротше, не буду я вам тут незліченні приклади наводити, намагаючись пояснити, що зі свободами у нас справи хреново йдуть, а краще скажу відразу, що ми не вільні. І особливо ми не вільні з-за грошей, за які ми часто змушені робити те, чого ми робити не хочемо. А тепер задайтеся питанням – скільки вам потрібно грошей, щоб стати вільними? Уточню – щоб стати вільними від роботи? Скільки грошей вам для цього потрібно? А що взагалі вам треба – ви знаєте, розумієте? Хто у вашому житті вирішує, що вам потрібно – ви, чи хтось інший? Все ваше життя – це ваш власний вибір, або чий?

Повернемося до обговорення того, що заважає нам здобути свободу. Цілком очевидно, що для того, щоб стати вільними від роботи людьми, ви в першу чергу повинні позбавитися від двох своїх слабкостей – від страху і від жадібності. Вірніше, ви повинні взяти ці свої інстинктивні почуття під контроль, бо позбутися від них неможливо, до того ж, у помірних дозах і те й інше необхідно. Все, що природа нам дала нам необхідно. Проте у переважної більшості людей страх і жадібність стільки, що з них цю погань відрами можна і потрібно вичерпувати. Страх жене вас на роботу, він же змушує вас бути жадібними у всьому, в грошах, в їжі, у відносинах, у всьому. Саме через страх втратити награбоване, наворовавшая мільйони і мільярди знати, в особі олігархів, банкірів, корумпованих чиновників та іншої нечисті, продовжує ще більше красти, адже таким чином ці злодії пригнічують в собі страх – страх залишитися без своєї принади. Ну і їх зростаючі апетити, теж, зрозуміло, змушують їх красти більше. Вони вже не хочуть бути вільну царицею, їм хочеться бути володаркою морською. Деяких жадібність настільки сліпить, що у них навіть інстинкт самозбереження притупляється, в результаті чого вони або полю в лоб отримують, або на нарах виявляються. Але в основному, багато з них відчувають себе дуже добре. От і спробуй, прокорми всіх цих захребетников, яких з кожним днем стає все більше і більше – вони ж не стерильні, вони ж розмножуються. А ви думали, чому вам так багато доводиться працювати – ось, саме тому, тому що на вашій шиї купа мавп сидить, і з кожним днем їх стає все більше. Такі вже закони життя, якщо ти не в числі тих, хто доїть, тоді ти той, кого доять. Так що друзі мої, мова тут йде про виключно тваринних інстинктах. А ще кажуть, що людина – істота розумна. Цікаво, це якого саме людини мають на увазі, коли так кажуть? Загалом, часом губить жадібність фраєрів, бо хапати все більше і більше просто фізично неможливо, всьому є межа. А от більшість людей, з-за своєї жадібності і з-за свого страху – гублять своє життя, коли присвячують її ненависній і безглуздою для них самих роботі. Страх і жадібність стоять на вашому шляху до свободи!

Звичайно, є серед нас люди, які розуміючи все вищесказане, ведуть інший, більш розумний, навіть можна сказати, хитрий спосіб життя. Вони заробляють певну суму грошей і потім просто перестають працювати. І живучи на зароблені гроші, придумують що-небудь таке, що дозволить їм не повертатися до роботи ніколи. Ваш покірний слуга належить саме до таких людей. В гробу я бачив цей бізнес, який забирав у мене багато часу і сил, який змушував мене орати кожен день, щоб жити трохи краще простих робітників. Тому я, накопичивши певну кількість грошей – не став їх витрачати на всяку нісенітницю, на нову «віз» та інше лайно, яке реклама сьогодні нам впарюють, а вирішив якийсь час відпочити і змінити вид діяльності. Криза, правда, трохи порушив мої плани, я не встиг взяти до уваги і в повній мірі до нього підготуватися. А якби я це зробив, то міг би навіть на ній нажитися. І все ж певні зміни у своєму житті я встиг провести вчасно. Помилок я теж багато допустив, на жаль, адже за всім не встежиш. Я – дурень, не встиг всі свої гроші перевести в долари, а тепер самі бачите, у що ці гроші перетворилися, вони наполовину знецінилися. Розумієте, що це значить? Кризи, девальвація, інфляція і тому подібні фокуси – це грабіж населення, у людей просто забирають те, що вони заробили, щоб вони більше працювали. Гроші ж ви гризти не будете, а те, що ви на них можете придбати – дико дорожчає. Виходить, що ви працювали – безкоштовно, якщо не встигли витратити свої гроші. Ну і хіба це не рабство? Ви ходили на нелюбиму роботу, гарували на ній як прокляті, а тепер те, що ви заробили – перетворилося в лайно. Ну, і що, допомогла вам ваша робота позбутися страху, привела вона до вас хоч який-небудь волі?

Апетити нам з вами, звичайно, потрібно обмежувати, але коли це відбувається таким незграбним методом, то нічого крім гніву в подібних ситуаціях відчувати неможливо. Адже якщо ваші гроші перетворяться в сміття, чим вони, по суті, і є, тоді вам знову треба буде працювати, багато працювати, розумієте це? І добре, якщо ви будете працювати на себе, а якщо вам на дядька працювати треба буде, тоді друзі, ваше почуття власної гідності вами буде просто втоптано в бруд. Я ось навіть не уявляю собі зараз, як я буду працювати на когось крім себе, коли мені хтось буде віддавати накази, що і як треба робити. Це ж жах. Це виходить, що я дурень, а мій начальник розумний, я лайно, а він альфа-самець, він переможець, він лев, а я чортова миша. Та я навіть не знаю, що я з собою зроблю, якщо станеться таке, що я не зможу сам себе прогодувати і мені потрібно буде йти працювати на дядю. Це просто кошмар для мене. Руки я на себе звичайно не кину, начебто я не настільки божевільний, але ось отмудохать я себе точно отмудохаю. І так отмудохаю, що мало мені, сукиному синові не здасться. Сподіваюся, що до цього не дійде, тому що той вид діяльності, який я з недавніх пір став активно освоювати, виключає всяку можливість банкрутства. Але в житті всяке трапляється, і якщо завтра багато хто з нас будуть змушені працювати за їжу – мене це анітрохи не здивує. І в цьому винні ми всі, не влада, не банкіри, не багатії, а ми всі. Адже ми всі жадібні, ледачі, боязкі, нахабні, тупі, агресивні – в кожному людина свої пропорції цих якостей, і завдяки їм ми не можемо жити спокійно, ми самі придумуємо собі проблеми.

Так що як бачите, стати вільним від роботи людиною не просто, насамперед, морально не просто, тому що для цього потрібно посилено працювати над собою і перетворювати себе з мавпи в людину і не намагатися бути як всі. Хоче стадо орати і споживати – хай оре і споживає. Нехай вона живе так, як накаже господар. Деякі люди самі не хочуть брати відповідальність за своє життя на себе, а значить, і жити вони будуть відповідним чином, в страху і постійній напрузі. Якщо у людини немає своєї голови на плечах, він обов’язково за це поплатиться. А ви, якщо хочете стати вільними – займайтеся улюбленою справою, яка буде приносити вам гроші, а не працюйте за гроші на дядька. Іншого рецепту отримати свободу від роботи, я перепрошую, не знаю. Бачили, чим займаються мільйонери і мільярдери? Так, вони грають у гольф, розважаються, подорожують, насолоджуються життям, ну і звичайно ж своїми грошима грамотно розпоряджаються, купуючи за них таких людей як ви і примушуючи працювати на себе. Найрозумніші з багатіїв займаються саморозвитком, читають філософів, спілкуються з розумними людьми, загалом, працюють не за гроші, а над собою. Але знову-таки, щоб прийти до такого життя, щоб прийти до багатства, треба не працювати цілими днями за гроші, на дерьмово роботі, та ще й на дядька, а займатися собою – ставати розумнішою. Самі ж бачите, що до великих грошей приходять особливі люди – хитрожопые, пристосовані, нахабні, брехливі, розумні, які розуміють те, чого не розумієте ви.

Не треба думати, що я затятий противник найманої праці, це не так. Проблему я бачу не в роботі, а в тому, що вона із себе в більшості випадків представляє. Сам я, звичайно, ненавиджу на когось працювати, тому що досвід у мене був негативний, таргани у мене в голові. Але на партнерських умовах я із задоволенням виконую для інших людей певну роботу, в межах своєї компетенції, і я виконую її дуже якісно і відповідально. А ось примітивний найману працю, коли я слуга, а хто там господар, який накази мені буде віддавати – зроби те, зроби це, як пацана якогось, ось я його ненавиджу. Для мене такий ось найману працю, якщо я ним займаюся – це визнання мною того факту, що я не можу про себе подбати, я як дитина – від кого-то залежу. Ось чому я його ненавиджу. Втім, ви можете зі мною не погодитися, я це розумію, у вас є всі підстави не погоджуватися зі мною. Робота роботі ворожнечу – це правда. Тому я залишаю за собою право змінити свою точку зору на це питання в майбутньому. Зрештою, тільки дурні і мерці ніколи не змінюють своєї думки. Безумовно, є хороші роботодавці, чудові люди, що поважають своїх робітників, є хороша робота, цікава, творча, на якій приємно працювати і зарплата на якій гідна, все це зрозуміло. Я, до речі сказати, теж працював на чудових людей і на дуже цікаву роботу, на якій виріс як фахівець і про яку у мене залишилися найтепліші спогади. Однак для особистісного зростання, все одно потрібно рухатися далі, потрібно йти від найманої роботи, до роботи на себе, а по можливості і до того, щоб наймати інших людей, які будуть працювати за вас і на вас. Це прогрес, розумієте? Взагалі, якщо об’єктивно подивитися на це питання, то ми зрозуміємо просту і очевидну, я сподіваюся для всіх нас річ, що від якості більшості людей, їх ставлення до себе і від їх поглядів на життя – буде залежати і якість їх життя. Від якості людей буде залежати насамперед якість того суспільства, яке складається з цих людей. Будете дозволяти кому-то звертатися із собою, як з холопами – будете холопами, рабами, брудом, якій за парканом повно.

Я колись працював в одній компанії, коли був зовсім молодим – шмаркачем, так от, нам там так і говорили – такого сміття як ви повно, якщо ви не будете працювати, як ми скажемо, інші будуть. Ну і що я повинен був запам’ятати у своєму житті краще за все – хороші моменти і хороших людей, або такі ось слова? Погане ми запам’ятовуємо краще, ніж хороше, так вже ми влаштовані. І коли тобі кажуть про те, що тебе легко замінити і ти не дай бог з цим погоджуєшся і проглатываешь цю думку – ти втрачаєш своє Я, твоє смирення з думкою про те, що ти ніхто – вбиває тебе. Ти перестаєш бути особистістю, ти стаєш одним з багатьох невдах, з якими можна не рахуватися і яких можна не поважати, тому що невдахи самі себе не поважають. Звичайно, якщо ви хороший фахівець, вам таке навряд чи скажуть, але зрозумійте головне, що якщо держава випускає тисячу, скажімо, юристів та лікарів, то реально воно потребує сотні таких фахівців, а інші про запас готуються, тому вам завжди знайдуть заміну, якщо ви не супер професіонал. А ось ви, якщо ви не вмієте продавати свою працю і свої знання, якщо не поважаєте себе і не маєте почуття власного достоїнства, так от просто, замінити одного роботодавця на іншого не зможете, навіть якщо у вас буде така можливість. Пригніченість та відсутність віри в себе не дозволять вам це зробити. Я Господар – ти слуга, ось як ми сьогодні живемо. Товариство підприємців набагато ефективніше і набагато вільніше, ніж суспільство безправних рабів, про це і Мегре писав у своїй книзі «Анастасія», про це і наш президент говорив, коли казав про те, що 70% населення повинні займатися підприємництвом, на це нам і світовий досвід вказує. Я, звичайно, розумію, що ініціативність у багатьох місцях пригнічується, не вміє наше суспільство поки ще жити без пансько-хлопських відносин, але позитивна тенденція поки що спостерігається, і я сподіваюся, що вона не затихне. Пекуча невтомна пристрасть до свободи здатна подолати будь-які перешкоди, пробити будь-які стіни, видертися на будь-які висоти.

Полюбіть свободу, перестаньте вважати себе гівном на лопаті, якщо, звичайно, вам це має відношення, выжигайте в своїй душі і в своєму розумі раба розпеченим залізом, тисніть в собі цю слабку гниду, що змушує вас підкорятися авторитетам і не дозволяє вам вірити в себе. Бо не гроші, а самі ви можете зробити себе вільною людиною. Ставши вільним в душі і в голові, ви і до зовнішньої свободи прийдете, не до абсолютної свободи, звичайно, це неможливо, і не потрібно, але до цілком прийнятною для вас свободу, а разом з нею і до гідного життя. Всі ці ваші іграшки, куплені вами у кредит, всі ці машинки, квартирки, техніка, шмотки – це не свобода, ви ж за них пашіте, як прокляті, яка ж це до біса свобода.

Позбавляйтеся від надмірного страху і жадібності, самі або з допомогою мозгоправов, бо саме ці ваші почуття заважають вам стати вільною людиною. А роль грошей у цьому питанні несуттєва, адже, скажімо, якщо дати їх у великій кількості дурню, то він таких справ накоїть, що сам потім буде не радий. Гроші у вас будуть, якщо ви будете вільними. І запам’ятайте, свобода – це не вседозволеність, що хочу, те роблю – це стан людини, його душі і розуму, перебуваючи в якому він здатний творити. А раб творити не здатний, раб може тільки наслідувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *