Гроші в житті людини

Багато хто з багатіїв — зберігачі, а не господарі своїх багатств.

Демокріт

Яку роль відіграють гроші в житті людини? Наскільки сильно людина від них залежить? Що треба зробити, щоб мати багато грошей, щоб забезпечити себе всім необхідним в цьому житті? Нумо розберемося. Ми з вами знаємо, що значення грошей у нашому житті величезне, й разом з цим, вмінню заробляти гроші та грамотно розпоряджатися ними, ніде толком не вчать. У школі ця тема взагалі не обговорюється, а по багатьох фінансових і економічних інститутах в основному викладають теорії, дуже далекі від практики. Тому навіть добра економічна освіта не дає людині повного розуміння того, що таке гроші, та як вони працюють. І це цілком зрозуміло, адже будь-яких фахівців готують насамперед для найманої праці, а не для управління грошима. Тому багато чого з того, що нам потрібно для життя, саме нам, а не комусь іншому – потрібно вчити самих себе. Що ми й будемо робити на цьому сайті.

Гроші в житті людиниТак ось, що ж нам потрібно знати про гроші? А знати нам потрібно багато. Почнемо з того, що грошима потрібно керувати, а не просто заробляти та витрачати їх. І ними насправді всі керують, і бідні, й багаті. Просто багаті люди, якщо це не злодії та не бандити, які вміють забирати гроші в інших людей, але не управляти ними, а більш або менш чесні бізнесмени, керують грошима краще бідняків. Вони вміють, що називається, здійснювати вигідні угоди – отримуючи максимум вигоди від співпраці з іншими людьми. Ми повинні розуміти, що гроші – це засіб досягнення мети, а не сама мета. Тому управління грошима зводиться до розуміння нами того, за допомогою чого ми будемо керувати ними.

Ви починаєте управляти грошима з тих самих пір, як вперше торкаєтеся до них. А ви торкаєтеся до них в той момент, коли отримуєте від когось за щось. Ось цей хтось і є – засіб управління грошима. Ви можете, бувши дитиною – попросити гроші у своїх батьків на морозиво, й таким чином, керуючи батьками за допомогою свого прохання – ви керуєте грошима. Потім, купуючи морозиво – ви керуєте усіма тими людьми, які беруть участь у створенні, зберіганні, доставки та продажу морозива. За гроші люди щось для вас роблять, ви керуєте ними через гроші. Тобто, гроші стають живими, вони знаходять силу, коли люди щось за них роблять. Ось так ви керуєте грошима. По-справжньому багаті люди не стільки володіють грошима, скільки перенаправляють їх, стимулюючи ними людей до роботи та привласнюючи результати праці. Цей результат праці людей, як справжня цінність, і є справжнє багатство. Самі гроші надрукувати не проблема – проблема отримати від них користь.

Самі гроші нам не потрібні, нам потрібно, щоб люди щось для нас за них робили. А якщо ви помітили, що люди не завжди для нас щось роблять, навіть якщо ми їм добре платимо. Люди – паразити по своїй природі, вони люблять брати, але не люблять віддавати, тому доводиться змушувати їх це робити. Тобто, як ви розумієте, одних тільки грошей недостатньо, щоб стимулювати людей до праці, необхідно створити цілу систему заохочень та покарань, щоб отримувати користь від грошей. Тому далеко не завжди доцільно концентруватися на грошах, куди важливіше концентруватися на ресурсах, наприклад, на людях, які цими грошима управляють. Ну й що з цього, запитаєте ви мене, якби ми були у владі, нам би теж не було необхідності прагнути до грошей як до таких, ми б прагнули до управління їхніми потоками, це було б доречно. Не поспішайте. Я тому й кажу, що людина повинна розуміти, яку роль гроші грають у житті, щоб розуміти, з якого боку до них правильно підходити. А гроші в житті людини не завжди відіграють важливу роль. Хоча любов до грошей у багатьох індивідів дійсно може бути дуже сильною, настільки сильною, що вони стають справжніми вбивцями у справі по заробітку грошей.

Ну а більшість з нас, друзі, перебуваючи на своїх місцях, діє виходячи зі своїх можливостей. Ми з вами змушені грати в запропоновану нам гру в гроші, по нав’язаних нам правилах, бувши не спроможним грати в свою власну гру за власними правилами. Але при цьому розуміння суті роботи грошей, марним бути не може, й сама головна користь від того, про що я вам тут пишу, полягає в тій системі цінностей, яку ви будете сповідувати. Яку роль грають гроші у вашому житті, що вони взагалі для вас значать, та на що ви заради них готові? Це дуже важливі питання, які кожен з вас повинен собі задати. Якщо ви перемкнете свою увагу з грошей, способу їх добування – ваше життя зміниться на краще, а якщо ви ще й про себе, як про засіб управління грошима подумаєте, ви дуже багато чого досягнете. Адже поки ви думаєте, що залежите від грошей – ви управляєтеся грошима, тоді як насправді вони залежать від вас і це ви повинні керувати ними, керуючи насамперед самим собою. Саме від вас залежить, як ви будете заробляти гроші, чи будете ви за них тягати шпали та дробити камені, або будете сидіти в світлому, затишному, просторому, кондиціонованому офісі й управляти потоками грошей, направляючи певну їх частину у свою кишеню. Ви згодні зі мною в тому, що це залежить від вас? Сподіваюся, що згодні. Тому подумайте про те, як заробити гроші, скориставшись наявними у вас можливостями. Подумайте про те, що ви ще можете зробити для людей, щоб вони вам заплатили, та що ви можете зробити з собою, щоб вміти робити багато чого.

Важливість грошей

Гроші важливі. І ми це знаємо. Але при цьому у нас у всіх різне відношення до них. Хтось заради грошей готовий на все, а у когось гроші знаходяться далеко не на першому місці в житті. І при цьому такі люди не бідують. Чому так? Все дуже просто – важливість грошей визначається двома речами: потребою в них і вмінням їх добувати. Якщо я знаю, що завдяки своїм навичкам я ніколи не залишуся без грошей, чим би мені не довелося займатися в житті – я не звеличую гроші, не роблю їх центром свого життя, не вклоняюся їм. Навіщо мені це робити, якщо я знаю, що завжди можу їх заробити, чого мені боятися? З іншого боку, якщо людина нічого з себе не представляє, або думає, що вона нічого з себе не представляє, й не вміє добувати гроші – вони будуть представляти велику важливість, адже не вона їх робить, а вони його роблять. У підсумку та боротьба за гроші, яку ми сьогодні спостерігаємо – це боротьба людей за своє життя, як в прямому, так і в переносному сенсі. Тобто, гроші потрібні людям для виживання, та для становлення як особистості.

Точно також, якщо людина не вміє керувати грошима – вона постійно відчуває потребу в них, а значить, вони є дефіцитом, що в свою чергу робить їх життєво важливим ресурсом. А щоб керувати грішми, як я сказав вище – потрібно вміти управляти ресурсами, в тому числі й людськими, в тому числі самим собою. А щоб управляти ресурсами – потрібно володіти відповідними знаннями, в тому числі й більш просторими знаннями про гроші, які я вам даю на цьому сайті. Людина, яка немає розуміння того, чим є гроші, не може знайти їм правильне місце в житті, та правильне застосування. Ну так, гроші – це засіб, за допомогою якого можна отримати багато чого з того, що тобі хочеться, але цей засіб працює.

Що потрібно для того, щоб гроші не були для вас проблемою? Ось це мало хто розуміє. А як це зрозуміти? Подивіться на тих, хто вже має багато грошей, та проаналізуйте цих людей. Вивчіть їх у всіх подробицях. Дізнайтеся про них більше, а потім порівняйте їх якості зі своїми якостями. Ви побачите в чому різниця між вами та ними. Це дозволить вам поліпшити себе потрібним чином в потрібних місцях, щоб стати сильнішими. А гроші та влада в цьому світі, як ви знаєте – дістаються саме сильним людям.

Загалом, як бачите – я пропоную вам навчитися робити вудочки й ловити з їх допомогою рибу, а не забивати собі голову вже спійманою рибою, тобто грошима. Вам необхідно вміти заглядати за ті межі, де закінчується влада грошей над людиною, та починається влада людини над грошима. Не думайте про цілі, думайте про засоби її досягнення, тоді ви виявите величезну кількість цих засобів. Ви можете заробити гроші, розвантаживши вагон з цементом, але адже вам не це потрібно, чи не так? Важливість грошей для вас визначається не тільки їх наявністю, але й тим, як ви їх заробляєте. В іншому випадку, ви б не гребували ніякою роботою.

Вам потрібні розумні гроші, а не такі гроші, від яких все тіло ломить. Тому вивчення засобів досягнення цілей, тобто, способів заробітку грошей – це дуже важливо. Але при всьому при цьому, гроші людей турбують значно більше, ніж способи їх заробітку, та способи управління ними. Запропонуй їм знання про гроші, чи самі гроші на вибір, й більшість віддасть перевагу останнім, бувши впевненими в тому, що вибір на користь грошей є максимально розумною. Причому для деяких людей значущість грошей настільки висока, що вони готові вбивати заради них своє здоров’я, та ризикувати своїм життям. Ви, я впевнений, не такі. Ви ніколи не станете цінувати гроші вище свого здоров’я, й тим більше – свого життя. Тому, повторю – працюйте над тим, що призводить до грошей, то над собою в першу чергу, а також вчіться управляти ресурсами, включаючи людські ресурси. Тоді й грошей у вас буде завались.

На мій погляд, я пишу про настільки очевидні речі, що про них якось навіть соромно писати. Але їй богу, люди їх не розуміють, тому що я бачу, як легко та просто ними керують з допомогою грошей, перетворюючи в слухняні, та безвольні маріонетки, які готові рідну матір за гроші продати. Але гроші часто цього не варті. Зверніть увагу на те щастя, яке йде за грошима – наскільки воно тривало та реально, якщо гроші прийшли до людини випадково? Воно мимохіть. Дай більшості людей багато грошей, мільйон чи десять мільйонів, і після того, як вони їх все просруть, їхнє життя стане тільки найнещаснішим. Річ у тім, що життя заради грошей – це дуже вузьке, дуже обмежене життя. Люди не помічають багато у своєму житті, та не вміють насолоджуватися тим, що мають, якщо постійно думають тільки про гроші. При цьому, найприкріше в цьому те, що й самих грошей їм часто не вистачає. Тепер ви знаєте, чому. Тому що треба не про гроші думати, а про те, що до них призводить.

Гроші та розум

Мені подобається, коли у мене є гроші, особливо коли їх багато. Але ще більше мені подобається удосконалювати способи їх видобування. І я терпіти не можу, коли гроші приходять до мене занадто легко, тому що я знаю, що мене це розслабляє. Я абсолютно переконаний у тому, що легкі гроші – це зло, таке ж, як, скажімо, нафтове прокляття. Коли у людини є гроші, багато грошей – вона їх витрачає, практично не замислюючись про те, наскільки грамотно та ефективно вона це робить. А ось коли їх немає, вона або працює за них як кінь, якщо немає розуму, або думає про те, як ними обзавестися, якщо розум у все-таки є. Тобто у першому випадку йде процес бездумний, часто інстинктивний, що не залучає ваш розум. Причому, навіть купуючи людську силу, адже ви не думаєте про можливість зробити це без грошей – ви не шукайте можливості домогтися від людей того, що вам потрібно без грошей. А значить, ви не думаєте. А що, як вам здається, більшою мірою сприяє вашому розумовому розвитку? Трата грошей, або пошуки способів їх видобутку? Самі дайте відповідь собі на це питання, адже, зрештою, настільки очевидні речі, повинні розумітися людьми самостійно, ніж пояснюватися їм кимось іншим.

Гроші й розум частина, хоч і не завжди, але часто взаємовиключають один одного. Спробуйте приміром, створити бізнес без початкового капіталу, а лише завдяки своїм якостям. Складне завдання? Але ж здійсненне, чи не так? Як там нам з вами кажуть – для того, щоб робити гроші потрібні гроші? Як би не так. Така установка – відмикає ваші мізки. А от якщо ви поставите собі питання – як створити бізнес без грошей, тобто, з нуля, ваш мозок включиться, й буде вирішувати цю задачу. Тому для того щоб робити гроші, завжди потрібні були мізки, а не гроші. Я з безмежною впевненістю можу сказати, що гроші в житті людини відіграють таку ж роль, яку відіграють такі ресурси як їжа, вода, повітря. Вони нам потрібні, але ми ж з вами не думаємо постійно про їжу, воду, повітря – наші погляди на життя набагато ширші. Тому ми не в лісі видобуваємо їжу, й не в річці воду для пиття черпаємо, а розвиваємо себе – робимо з себе спеціалістів, щоб заробляти гроші, а вже на них купувати собі їжу та воду, щоб не думати про них. Точно також і з грішми справа – ми пустимо в дію свій розум, щоб навчитися найбільш вигідним способам заробляти гроші. А заробивши гроші ми повинні вчитися грамотно управляти ними, щоб не просто їх витрачати, а вкладати їх у вигідні для нас речі, починаючи зі свого здоров’я, й закінчуючи різними активами. Взагалі вкладення грошей – це мистецтво, й освоюється воно з тих самих пір, як ви починаєте витрачати свої перші гроші.

Людина може й сто гривень вигідно вкласти, а може й мільйон втратити, якщо не вміє грамотно управляти грошима. Гроші можуть стати вашою силою, а можуть забирати у вас життєву силу. Адже гроші – це ідея, а ідея може бути творчою або руйнівною. Причому неважливо, як ви їх заробляєте, ви гнете спину на дядька або працюєте на самих себе, гроші завжди потребують грамотного поводження з ними. Бізнес можна назвати більш розумним способом життя, якщо він не забирає у вас весь ваш час. Правда, є ще більш розумний спосіб життя – це влада, істинна влада. А ось праця наймитом часто є дуже важким випробуванням для людини. Але річ не у цьому, вона в тому, куди направляються зароблені вами гроші. Якщо ви приймаєте неправильні рішення, та вкладаєте гроші в сумнівні задоволення й розваги, стимулюючи таким чином свої слабкості – ви типовий споживач, який, як у фільмі “Матриця” – є всього лише батарейкою для системи. А ось якщо ваші гроші спрямовуються на посилення та розвиток себе – ви, скажімо так, більш розумна людина, яка обов’язково доб’ється великого успіху що вражає, ніж всі інші люди-споживачі.

У цій грі у гроші, завжди будуть переможці та переможені, як не крути. Але ж важливо не це, важливо те, ким будете саме ви. А ви будете тим, ким самі себе зробите. Зробите ви себе господарем грошей, за допомогою правильного саморозвитку, що передбачає вивчення вами важливих для життя речей, таких як, управління людьми, управління грошима, іншими ресурсами – ваше життя буде прекрасним. А якщо ви зробите себе рабом грошей, який готовий виконати будь-яку роботу, лише б розжитися грішми – все життя будете виконувати чужі розпорядження та відчувати потребу. Ну, як правило. Тому гроші в житті людини є тим, чим вона сама їх робить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *