Гроші

Гроші — це свобода, викувана із золота.

Еріх Марія Ремарк

Гроші завжди були та є невід’ємною частиною життя кожної людини, та всього нашого суспільства в цілому. У всякому разі з того моменту, як вони вперше з’явилися, та стали повсюдно використовуватися, представити нам своє життя без них вже неможливо. Але що ми, або, що ви, шановні читачі, знаєте про гроші, крім того, що вони необхідні для життя, та наскільки ваші знання про них є вірними? Адже якщо ви знаєте про гроші лише по тому, що говорять і пишуть про них люди, у яких цих самих грошей немає, то повірте, цих знань недостатньо. А знаєте чому?

ГрошіЇх недостатньо тому, що для розуміння грошей, необхідно вміти дивитися на них з різних позицій, і позиції тим, хто бідний, як церковна миша, й з позиції тих, у кого грошей кури не клюють. Кожна точка зору на гроші має свою цінність. І щоб не бути одержимим ними, щоб не бути рабом грошей, а також для того, щоб мати їх в достатній, та навіть у дуже великій кількості, ви повинні знати про них якнайбільше. А якщо ваші знання про гроші є неповними, або, що ще гірше помилковими, тоді у вас з ними, безумовно, будуть проблеми. Можливо, багато грошей вам і не потрібно, можливо вам потрібно рівно стільки грошей, скільки за вашим особистим уявленням, вам необхідно для повноцінного та щасливого життя, й може бути навіть тих грошей, які у вас вже є, вам цілком достатньо. Але навіть у цьому випадку, ви повинні розуміти, як гроші впливають на життя, та наскільки сильно ви залежите від них. У більшості випадків, люди цікавляться грошима вельми поверхнево, на думку дуже багатьох з них, про гроші багато знати не треба, слід лише знати про прості та примітивні способи заробітку для себе та своєї сім’ї, щоб, так би мовити, вистачало на скромне, але зате спокійне життя. Й такі люди просто не прагнуть до більшого, тому й не отримують більше того, що мають.

Що ж, прагнути до більшого звичайно, ви не зобов’язані, можна жити тим життям, у якого грошей не дуже багато, якщо воно вам здається цілком щасливим і повним. Але навіть в цьому випадку, вам необхідно знати про гроші більше, щоб потім не зіткнутися з фінансовими проблемами, від яких навіть у найбільш аскетичних людей псується настрій. Зрештою, їсти нам всім хочеться, а безкоштовно нас ніхто годувати не буде. Взагалі, як показує життя, проблеми, у вигляді недостатньої кількості грошей, одні з найбільш поширених у всьому світі. Така проблема може впасти на вас як сніг на голову, а ви навіть не будете до неї готові. Тому знання про гроші вам потрібні, й при цьому вам слід знати значно більше того, що знає про гроші середньостатистична людина, у якої їх завжди мало, а то й зовсім немає, що підкреслює відсутність розуміння грошей у її голові. Не треба думати про те, що в грошах щастя немає, у грошах взагалі нічого немає, якщо на те пішло – це просто ідея, й не більш, а ось те, що ми в цю ідею закладаємо, це вже інше питання.

Більшість з нас, як бачите, заклали гроші в ідею соціального блага, а також ідею управління людьми за допомогою грошей, що чітко виражається в нашому з вами повсякденному житті. Так, гроші спрощують нашу взаємодію одне з одним, з їх допомогою наша співпраця стала більш продуктивною та зручною, але й проблем, погодьтеся, з-за грошей у нас не мало, причому деколи дуже серйозних проблем. І нехай в самих грошах і справді немає щастя, тому що гроші нам потрібні не самі по собі, а для чогось, тобто, для якихось покупок, зате в тому, що за ці гроші можна купити, ми з вами можемо відчувати дуже сильну потребу. І чим, скажіть мені, не щастя, мати можливість цю потребу задовольнити? І людей, яких за гроші можна купити, адже вони теж, нас цілком можуть до цього щастя привести. Адже якщо лікар за гроші рятує вам життя, то для вас це неодмінно щастя, яке фактично було куплено вами саме за гроші. Тому любов до грошей приховує під собою необхідність задоволення людиною своїх потреб і в ній немає нічого поганого.

Комусь доставляють радість нові речі, які люди сьогодні активно купують за гроші, в тому числі в кредит, навіть якщо в цих речах у них немає великої необхідності, але людям вони, тим не менш, доставляють задоволення. Комусь необхідні послуги, які купуються за гроші, та які теж в принципі не можуть бути такою вже великою необхідністю, але, чому б нам не скористатися, якщо є така можливість? Тут у нас з вами, такі поняття як «треба» та «хочеться», оплачуються одними й тими ж грошима. Тому, як би ми не ставилися до грошей, ми їх використовуємо у повсякденному житті, як необхідний інструмент. А значить, вони нам з вами потрібні, не дивлячись на наше ставлення до них. А воно у всіх різне. Якщо вдуматися, то потрібні вони нам, як мінімум, у достатній, а не в обмеженій кількості.

У цій статті я розповім вам про те, чим насправді є гроші, для чого вони потрібні, та як вони працюють. Вам це обов’язково потрібно дізнатися, якщо звичайно ви хочете обзавестися достатньою кількістю грошей. А цього неможливо буде зробити без повного розуміння суті грошей, та принципу їх роботи, це я вам кажу, як людина, яка з бідної, перетворився на забезпечену, не дуже багату, звичайно, але цілком собі забезпечену й повністю вдоволену своїм життям. І навіть якщо у вас грошей задосить, як ви, у всякому разі, можливо вважаєте, чи можете вважати, то зверніть свою увагу на тих людей, у яких їх ще більше ніж у вас.

Адже саме на основі не тільки своїх, але й чужих знань про гроші, а саме на підставі знань людей, у яких дуже багато грошей, я пишу для вас – кожного свого читача цієї статті, й в цілому усіх статей на цьому сайті. Я розумію, що багато хто з вас, шановні читачі, дуже розумні люди, ви багато знаєте, в тому числі про гроші. Але ніколи не буде зайвим, дізнатися для себе ще щось, щось нове, цікаве та корисне, що може доповнити й змінити ваше життя. А набагато краще, та більш досконале розуміння грошей, неодмінно буде цьому сприяти, тому не пошкодуйте свого дорогоцінного часу на цю статтю, прочитайте її для себе коханих.

Що таке гроші

Як я вже сказав вище, гроші, це ідея, що охоплює зараз набагато більше людських умів, ніж будь-яка інша ідея. Ніяка релігія по силі своєї віри, не зрівнятися з вірою людей в гроші. Але найголовніше, що необхідно нам з вами розуміти, це те, що гроші є, по суті, нашою з вами важкою працею, а вірніше, її результатом. Тобто гроші, це ваша праця, дорогі друзі, виражена в певної грошової кількості, на яку ви її обміняли. А ваша праця — це й ваші зусилля, ваш час, та взагалі ваше життя. Це дуже важливо розуміти, оскільки розуміння того, чим ви жертвуєте заради грошей, дозволить вам вміло конвертувати свою працю, свій час, свої знання, та в цілому все своє життя в необхідну вам суму грошей, а точніше, в те, на що ви збираєтеся ці гроші витратити. Ви повинні розуміти, заради чого ви живете, та цілими днями вкладаєте, щоб заробити гроші, тоді ви зможете вміло продавати свою працю, та купувати чужу, тому що зрозумієте, що вартість вашої праці, так само як і чужої — це умовність. На яку суму ви умовитесь, в кожному окремому випадку, з такою ви будете мати справу в житті. Таким чином, можна сказати, що управління грошима — це управління часом свого життя.

Враховуючи це, можна порівняти гроші з паливом, яке пробуджує в людині енергію, та спонукає до дій, переважаючи у її голові як ідея, дотримуючись якої, вона прагне до блага, сили та влади, що дає ще більше грошей. Адже за гроші люди можуть зробити для вас дуже багато, керуючись не стільки ними самими, скільки самою ідеєю грошей, яка виражається в кінцевому підсумку саме в те благо, яке можна за гроші придбати. Правда, деякі люди люблять самі гроші, їх увага зосереджена саме на грошах, а не на тому, для чого вони потрібні, адже гроші діють на підсвідомість як щось таке, що просто треба мати в житті, та в дуже великій кількості, причому навіть тоді, коли людина не відчуває реальної потреби в грошах. Тому деяких людей гроші зомбують. Варто помахати ними перед їх носом і вони постануть перед вами на задні лапки, та будуть готові виконати будь-яку вашу команду. Тут жадібність та страх роблять свою справу, тому ідея грошей — це, як бачите, дуже сильна ідея.

Ось при таких, зомбуючих думках в голові, люди готові працювати не покладаючи рук, іноді без видимої об’єктивної причини для цього, а лише по одному бажанню — мати багато грошей. Це ще раз вказує нам на те, що гроші не більше ніж ідея, розрахована на віру, та є для багатьох людей єдиною метою в житті. На їх місці могла б бути будь-яка інша ідея, але її, як бачите, немає, тому, що саме гроші найбільшою мірою живлять егоїзм людини, вони є засобом впливу одних людей на інших, вони потурають жадібності та допомагають позбавитися від страху. Що особливо важливо — заробити гроші, в тому числі у великій кількості, може кожен, принаймні в теорії. Тому люди люблять гроші в тому числі за це, їм подобається грати за такими правилами, за якими працюють гроші, тому що у них є шанс виграти. Спонукати людину до дії можна безліччю різних способів, але тільки гроші опановують максимально величезною кількістю людських голів без фактичного опору з боку самих людей.

Завдяки тому, що гроші впливають на людей, ними, людьми, можна управляти, як ляльками, смикаючи їх за ниточки, якими є гроші, що асоціюються у більшості людей з єдиною, на їхню думку, можливістю жити вільно, гідно, та в достатку. Загалом, вони мають рацію, хоч і не повністю. Треба розуміти, що якби не було ідеї грошей, або вона не була б достатньо сильною, людство не відмовилося б від рабства, адже гроші замінили кайдани та ланцюги, ставши найбільш ефективним засобом поневолення людини, за допомогою поневолення його розуму. Враховуючи той факт, що гроші дозволяють людині отримати як найнеобхідніше, так і те, що приносить велике задоволення. Часто за гроші людина готова практично на все, це в свою чергу, часто закінчується плачевно для багатьох людей.

Чому? Та тому що гроші можуть відняти у людини свободу та навіть життя, точніше, вони можуть стати причиною того, якщо оволодіють волею та розумом людини настільки сильно, що вона втратить почуття реальності. Взяти, наприклад, борги — скільки людей постраждало від того, що взявши в борг гроші, вони не змогли їх віддати. Адже необхідність влазити в борги не завжди очевидна, деколи люди беруть гроші в борг тільки тому, що можуть їх взяти, а не тому, що реально них потребують. Загалом грошам можна зараховувати все в цьому житті, як в плані хорошого, так і поганого, але насправді гроші завжди були і є нейтральним засобом, що дозволяє проводити обмін товарами та послугами між людьми, навколо яких обертаються уми, цих самих людей. Гроші навіть не мають фізичної сили, тому що самі по собі не мають ціни – їх сила полягає у вірі в них. Чим сильніше людина вірить у гроші, тим більшу вагу вони мають, цей факт не підлягає сумніву. А тих, хто добровільно вірити у силу грошей не хоче, закон з допомогою фізичної сили примушує в них вірити. Спробуйте, заведіть власну валюту, та почніть розраховуватися нею з іншими людьми, незгодними з тим, щоб використовувати цю валюту у якості платіжного засобу — держава вас відразу ж покарає. Адже ви будете забирати у неї силу та владу. Тому ми змушені користуватися грошима, які постійно знецінюються, бо не маємо права створювати свої власні гроші. Хоча, приклад з криптовалютою показує, що нічого неможливого немає, можна й свої гроші клепати, та віри їм буде більше, ніж багатьом іншим валютам деяких країн.

Людина готова працювати за гроші, людина змушена працювати за гроші, вона готова обмінювати свою працю, та результат своєї праці на гроші, обмінювати свій час на них, та робити це не просто для їх отримання, а з метою подальшого обміну зароблених грошей на аналогічні цінності від інших людей. При цьому, люди зовсім не розглядають ніякі інші види взаємодії між собою, хоча вони є, і їх багато. Мало того, люди не вважають для себе за потрібне думати своєю головою, у разі виникнення в їх житті будь-яких проблем, а воліють використовувати для їх вирішення гроші, бо самі проблеми. Способи їх вирішити, люди теж бачать виключно в грошах. До грошей у цьому житті у людей здебільшого зводиться все. У світі йде запекла боротьба за гроші, та при цьому більшості людей їх постійно не вистачає. Що ж у нас з вами виходить, раз всі так вірять саме в гроші, чим же вони у такому разі є? Хіба не ще однією релігією?

Так, так — це релігія, друзі мої, гроші — це релігія, яка, можна припустити, є найдавнішою з усіх відомих релігій, але набрала чинності саме зараз, коли так багато матеріалістично миследумних людей, готових поклоняться золотому тельцю. І бувши релігією, а для кого-то богом, гроші мають свої правила та закони, за якими вони працюють. Вони обмежують одних та дають волю іншим. Але найголовніше, вони опираються на нашу віру в них, і це єдине, чим вони підкріплені насправді. Віра та псевдопереконання, завжди були відмінним способом, що дозволяє без насильства, підпорядкувати людську волю своїм інтересам. Враховуючи це, давайте з вами подумаємо над тим, навіщо нам потрібні гроші, та чи потрібні вони взагалі, може не варто вірити в таку вже їх безмежну силу?

Навіщо потрібні гроші

Необхідність у грошах відчуває в наш час будь-яка людина, й головне що кожна людина хоче грошей якомога більше, часом навіть не знаючи, для чого вони потрібні. Вірніше, на що витратити гроші, людина знайде, але далеко не завжди те, на що вона їх витрачає, варте того, щоб за це працювати. І в цьому насправді немає нічого дивного, адже бувши засобом, за допомогою якого можна купити чужу працю та час, людина тим самим може купити за гроші все це для себе, задовольняючи свої потреби та бажання. Але що саме потрібно людині, та для чого це потрібно, ось це більш важливе питання. Гроші, самі по собі, зрозуміло для чого потрібні, вони потрібні, щоб їх використовувати у якості обмінних коштів, але от як їх використовувати, як краще їх використовувати, ось що є коренем питання про потрібність грошей.

Оскільки за гроші люди готові практично на все, то зрозуміло гроші дають владу, владу над людьми, які вірять в гроші, а таких, як ви самі бачите більшість. І якщо ви не будете працювати за гроші, та самі будете платити їх тим, хто за них готовий працювати, то чому б не використати інші, більш прості види взаємовідносин, без посередництва грошей? А тому, що люди небезпідставно не довіряють одна одній, й тому вони не можуть домовлятися по-іншому, та й часто не хочуть. Гроші потрібні, щоб з їх допомогою люди могли спілкуватися, адже мову грошей розуміють всі, майже всі. А якщо не буде грошей, тоді що, тоді як ми будемо один з одним домовлятися? Відповідь проста — за допомогою сили. Власне, з допомогою сили ми й так один з одним часто домовляємося, але це найкращий спосіб співпраці. Хто сильніший, той і правий — застаріла модель взаємин між людьми. Їй на зміну прийшла інша, більш досконала модель — хто багатший, той і правий. Хоча зараз і вона себе зживає. А поки, ваші гроші дозволяють вам мати рацію, якщо у вас їх багато, вірніше, якщо їх у вас більше, ніж у того, хто з вами сперечається.

Ось і кажіть потім, що сила не в грошах, коли всі тільки про них і думають, та всі їм підпорядковуються. Гроші звісно потрібні, як посередник між людьми, адже за їх допомогою ви можете знайти ще одну дуже важливу річ – свободу, й це буде свобода від роботи, від залежності, свобода від страху, насамкінець. Скільки вам доводиться працювати за гроші, а скільки ви змушені терпіти від інших людей, які вам платять ці гроші, чи відчуваєте ви страх залишитися без грошей? Мабуть, всі ці питання не потребують відповіді, бо для кожного з нас різною мірою, ці відповіді очевидні.

Але це далеко не всі питання, які ми можемо розглянути, задаючись питанням про те, навіщо нам потрібні гроші, адже часто завдяки грошам виконуються багато наших бажань? Є в житті речі, які вас не влаштовують, та які вам хотілося б змінити? Вважаю, що є, бо спостерігаючи навколо себе масу чимось незадоволених людей, я розумію що у багатьох з них пригнічена психіка, в ряду їх неможливості змінити або хоча б якось вплинути на дуже багато речей у своєму житті, які їх абсолютно не влаштовують.

А гроші, надають нам таку можливість, з їх допомогою можна багато чого змінити. І чим більше грошей, тим більше ви можете зробити, тим ширші ваші можливості. Не було б грошей, повторюся, люди спілкувалися б одна з одною мовою сили, що вони робили й роблять протягом всієї своєї історії, в той час, як гроші — допомагають цивілізувати людей, вони допомагають їм робити різні справи за допомогою співпраці, а не за допомогою сили. А ось які це будуть справи, залежить, звичайно ж, не від грошей, а від кожного з нас. Тому поки нічого кращого не придумають — гроші нам потрібні.

Як працюють гроші

Наперекір формулюванню питання, слід зрозуміти, що гроші самі по собі взагалі не працюють. Вони просто не можуть цього робити, у зв’язку зі своєю бездушністю та нейтральністю — це просто папір або цифри в комп’ютері. Працюють, звичайно, завжди люди, керуючись ідеєю грошей та потребою в них, або що крокує за купюрою перед своїм носом, як віслюк за підвішеною перед носом морквою, тобто, з-за жадібності. Адже людьми рухає жадібність і страх, а також секс, та все це можна купити за гроші. Таким чином гроші спонукають людину до дій, а отже, спонукають до роботи, осідаючи в його голові у вигляді поставленої мети.

Для того, щоб швидко та багато заробити, краще взагалі не ставити перед собою мету у вигляді грошей, тому що вони є побічним продуктом певної діяльності, й насамперед, саме на ній необхідно концентрувати свою увагу. Формулювання – гроші працюють, була створено спеціально, щоб відвести людей від суті їх ролі та дозволити людям легко розлучатися з грошима, вкладаючи їх в авантюрні проекти, що обіцяють великі прибутки. Адже думаючи про те, де можна заробити гроші, кожна людина шукає простіше та прибутковіше, тому легко ведеться на казки про легкі гроші. Подивіться, скільки лохів попадається на гачок до всіляких шахраїв, які завжди ловлять їх на одну й ту ж наживку — на халяву!

Вдумайтеся в суть тих же відсотків, тобто в суть примноження грошей, як у процес, при якому людина за ці самі гроші, повинна відпрацювати не стільки, скільки необхідно, щоб ці самі гроші окупити, але й ще більше, щоб зробити надлишки, які будуть виражені у грошах і будуть тими самими процентами, на які примножується початкова сума. Тут, звичайно, важливо розуміти, що важлива не сама робота, як така, а її результат, до якого можна прийти безліччю різних способів. Адже намалювати можна скільки завгодно грошей, але ці гроші повинні бути забезпечені товарами та послугами, щоб у них був сенс. Тому, все одно, людські ресурси будуть певною мірою залучені у примноження грошей. Щоправда, часто маленькі гроші перетворюються в великі без реальної роботи людей, яка б виправдовувала зростання грошової маси, в результаті чого у світі трапляються фінансові та економічні кризи, що є яскравим свідченням бездумної людської жадібності.

Тому гроші не працюють, вони спонукають до праці людей, а розуміючи це, можна зрозуміти й інше, що спонукати людину до дій можна безліччю інших способів, просто за допомогою грошей, це як правило, в наш час простіше всього зробити.

Якими бувають гроші

Це питання важливе з тієї причини, що знецінюючи валюту, істотно час від часу, та несуттєво постійно, держава по суті тим самим експлуатує свій народ, який, у разі повного знецінення грошей працює безкоштовно, або, якщо в країні невелика інфляція, працює більше, бо втрачає на інфляції не стільки гроші, скільки свій час і сили. Загалом, це все теж рабство, тому що неоплачувана реальними товарами та послугами, нехай навіть частково, робота — це безкоштовна робота. І найголовніше, що не самі гроші змінюють свою структуру та свою цінність, а змінюється зміст, закладений у ту чи іншу валюту. Коли держава хоче обікрасти свій народ — вона знецінює національну валюту, яку особисто мені складно називати грошима. Тому думаючи про те, як накопичити гроші, якщо ви збираєтеся це робити, не забудьте подумати й про те, в якій валюті вам їх збирати. Інакше держава у вас ці гроші відбере, навіть не торкаючись до них.

Щоб там не говорили економісти та фінансисти, в роботу яких я ніколи не заглиблювався, та не збираюся цього робити, бо у мене є своє власне, перевірене життям, уявлення про економіку та гроші, не збіжне з тим, чого навчають у ВНЗ. Гроші, друзі мої, ні чорта не варті, й ніколи не були нічого не варті, навіть якщо мова йде про золоті або інші дорогоцінні метали. Цінність може представляти тільки те, що нам дійсно потрібно в цьому житті, а все інше тримається на переконаннях та навіваннях, коли нам вселяють, а іноді й нав’язують силою цінність чогось. Тим більше, гроші, які навіть у якості туалетного паперу не можна застосувати, якщо вони знецінилися — не можуть нічого коштувати. Тому гроші можуть бути реальними, в плані їх купівельної спроможності, а можуть бути лушпинням, за яке нас змушують працювати, а потім забирають, через знецінення цього лушпиння.

Ну й оскільки я почав свою статтю з цитати, згідно з якої гроші — це свобода, то хотілося б ще раз повернутися до цього питання, тому що саме поняття свободи полягає не стільки в грошах, скільки в нашій з вами голові. Свобода – це передусім свобода вибору, а ось гроші, вони допомагають нам не робити того, чого ми з вами робити не хочемо, та надають нам з вами можливості, завдяки яким можна зробити дуже багато чого, що ми хочемо, та що нам потрібно зробити.

Й завдяки цим можливостям, які ми маємо завдяки грошам і своїм уявленням про свободу, наш вибір стає більш широким і осмисленим, бо хотіти можна що завгодно, та скільки завгодно, а ось могти ми можемо далеко не все. Завдяки грошам ми можемо з вами залучити людські ресурси, з їх допомогою здійснити все, що нам хочеться, аби на все це грошей вистачило.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *