Гроші та успіх

Успіх — ось що створює великих людей.

Наполеон I Бонапарт

Про гроші і успіх мріють багато. Але приходять до цих речей далеко не всі, а лише найкращі- найбільш спритні і хитрі, хто розуміє, за якими законами і правилами живе цей світ і як слід себе поводити, щоб досягти успіху. Успіх при цьому може бути різний. Для одних людей успіхом є наявність великої кількості грошей і високе положення в суспільстві, а для інших успіх – це реалізація якоїсь своєї великої ідеї, досягнення якоїсь значущої мети, якої людина бачить сенс. Наприклад, можна народити і виховати дітей, які стануть гідним продовженням вашого роду – виб’ються в люди, займуть високе положення в суспільстві і знайдуть щастя, якого не змогли знайти їх батьки, тобто ви. Це буде великим успіхом, як для самих дітей, так і для вас – їхніх батьків. Також і велика кількість грошей, які людина заробила завдяки своєму розуму, праці, наполегливості і цілеспрямованості, безсумнівно є показником її успішності. Іншими словами, якщо ви досягли того, чого хотіли, якщо втілили задумане в життя, значить ви успішна людина. У цій статті ми поговоримо про те, як прийти до успіху й грошей, незалежно від того, що саме кожен із вас вважаєте для себе успіхом. Навіщо вам жити, до чого прагнути і для чого щось робити в цьому житті – ви самі вирішуєте, це ваше право, це ваша особиста справа. Я тільки допоможу вам зрозуміти, як скористатися цим правом.

Попереджаю – сильна стаття! Тому така велика. Вона повністю переверне вашу свідомість, якщо ви не просто прочитаєте її, але і як слід над нею подумаєте. Такого ви ще не читали ніде і ніколи, я в цьому абсолютно впевнений. Я в цю статтю багато всього цінного вклав – і знання, і почуття, і душу, і життєвий досвід, як свій, так і чужий, і навіть трохи містики. Я ділюся з вами тим, чим керуюся за життя сам і що допомагає мені досягати успіху в різних справах. Головне, щоб ви зрозуміли, що я хочу до вас донести, тоді мої слова змінять ваше життя раз і назавжди. А слова, що мають магічну силу в світі людей. Якщо правильно сказати правильні речі, можна весь світ змінити. А ця стаття, як мінімум – змінить ваше мислення. Після чого ви будете дивитися на світ іншими очима. Так що не халтурьте, читайте уважно і обов’язково до кінця, щоб отримати від цього матеріалу максимум користі.

Приступимо. Якщо ви пам’ятаєте, то в одній із своїх статей я підняв дуже цікаву і в деякій мірі навіть містичну тему, що стосується підказок, які дає нам Життя, або ще можна сказати, підказок Бога, або підказок Всесвіту, в залежності від ваших переконань і уявлень про міру. Ці підказки направляють нас по життю, оберігають нас від усього лихого і дозволяють нам досягати певних цілей. Ці підказки дійсно існують і вони дозволяють нам вибирати вірні напрямку в житті і приймати правильні рішення, завдяки яким ми можемо мати успіх у самих різних справах, в тому числі і до великих грошей прийти можемо з їх допомогою, якщо захочемо. Я, на жаль, не пам’ятаю, в якій саме статті я про це писав, і мені, якщо чесно, лінь зараз її шукати, щоб відправити вас на неї і освіжити вашу пам’ять, так як не хочеться збиватися з думки. У ній я обіцяв повернутися до цієї дуже важливої теми і розглянути її більш детально, як з точки зору мого власного життєвого досвіду, так і з точки зору досвіду інших людей, більш успішних, ніж я, з якими мені довелося поспілкуватися і які теж прислухаються до того, що говорить їм Життя. Ну так от, раз я обіцяв повернутися до цієї теми, то тепер я виконую свою обіцянку. Якщо ви навчитеся помічати ці підказки і будете слідувати їм, повірте, ваше життя круто зміниться, вона стане набагато веселіше, цікавіше, осмисленіше і звичайно ж успішніше.

Гроші і успіх – це лише частина того, до чого ви можете прийти, скориставшись підказками Життя і реалізувавши весь свій особистісний потенціал. Дивіться на своє життя ширше – в ній не хлібом єдиним сита людина. Є речі, які набагато важливіше грошей, а також успіху у деяких, не настільки важливих для людини справах. Майте на увазі, що життя заради грошей і лише заради них, навряд чи зробить вас по-справжньому щасливою людиною. Для деяких людей успіх – це взагалі все те, що цінують інші люди. Наприклад, це пафос, у якому немає абсолютно ніякого сенсу. Він лише дозволяє певним чином заявити про себе в групі, але часто не здатна ощасливити людину. А для інших, успіх – це вміння домагатися важливих для них, саме для них самих, а не для когось іншого, цілей. Так що успіх успіху ворожнечу. Я вважаю, що для того, щоб прагнути до дійсно важливих для вас, з точки зору здорового глузду, цілям, необхідно розуміти, що намагається пояснити вам Життя, за допомогою тих або інших подій, що регулярно відбуваються у вашому житті. Давайте з’ясуємо, як це можна зробити.

Почнемо з того, з чого мені запропонував у свій час почати одна дуже розумна людина, яка вчила мене вирішувати самі різні проблеми і завдання в своєму житті. Він пояснив мені, як влаштований цей світ і яку роль у ньому відіграє людина. Ми почнемо з розуміння того, що ми з вами маємо і чому. Ось багато людей скаржаться на своє життя, кажучи, що вони невдахи, що життя у них погана, домогтися в ній нічого неможливо, стартові умови у них хрінові, талантів вони не мають, розуму в них немає, Бог від них відвернувся і все таке інше. Загалом, з їх слів виходить, що життя у них не складається і нічого у них немає, тому що вони невдахи, тому що доля у них така. І це, як вони кажуть – не їх вина. Вони вважають, що багатими чи бідними стають люди з народження, так сказати, по волі долі. А від самої людини нічого не залежить. Я теж колись вважав, що мені просто не щастить у житті і що доля у мене не щаслива, тому у мене немає того, що я хочу. Але давайте подивимося на себе з боку і подумаємо, чи все у нас насправді погано, і так все погано у тих, хто говорить, що їм не щастить у житті і що життя несправедливе з ними обійшлася. У більшості випадків – це люди, у яких є руки, ноги, яка-ніяка голова на плечах, це люди без яких-небудь серйозних проблем зі здоров’ям, які б обмежували їх можливості. Тобто, можливості змінити своє життя, або краще сказати, побудувати її так, як вони хочуть, у них є. І при цьому, як я вже сказав, вони вважають, що у них нещаслива доля, що їм не щастить, що Бог від них відвернувся і так далі. Але насправді це не так. Їм просто потрібно зрозуміти, що привело їх до того життя, яку вони мають і що потрібно зробити, щоб побудувати іншу життя. Потрібно вивчити причинно-наслідкові зв’язки, закономірності, які лежать в основі тієї або іншої життя.

Знаєте з чого почалася наша з вами життя? З того, що кожен з нас колись, коли був сперматозоїдом, виявився самим жвавим і моторним, першим досягши яйцеклітини. І потім ще було безліч щасливих випадковостей, які в підсумку дозволили нам вирости, стати на ноги, навчитися читати і писати, і завдяки цьому отримати корисні для життя знання, і звичайно ж щось робити своїми руками і своєю головою. Ви здобували маленькі і великі перемоги і завдяки їм вижили і прийшли до того, до чого прийшли. Тепер, перебуваючи по різні боки монітора, ми з вами займаємося тим, що ділимося знаннями, в тому числі і знаннями про гроші, які я вам передаю і які дозволяють нам не просто вижити в цьому суворому, часом несправедливе і навіть жорстокому, але тим не менш цікавому світі, але і домогтися в ньому значних успіхів. Які ж ми до біса невдахи? Та ми з вами щасливчики, які ще покажуть цього світу, де раки зимують. Ми живі і ми можемо рухатися вперед. Ну а те, що у деяких з нас поки ще не такої кількості грошей, що нам хотілося б мати, так і успіхи дуже скромні, то це все дрібниці. Не все відразу друзі. Швидко тільки кішки народяться. Так що поспішати не варто, попереду все одно у нас у всіх один кінець. А ось чого ми встигнемо досягти протягом життя, передбачити складно. Бо поки ми живі, можливо все.

Так що, як бачите, ми вже з вами колись стали переможцями – досягши яйцеклітини, тепер у нас з вами набагато більше ресурсів, щоб перемагати та досягати нових, не менш важливих для нашого життя результатів, не менш яскравих перемог. І той розумний чоловік, який вчив мене життя, велів мені ніколи не забувати про те, що я з народження, ніхто інший, як переможець, що заслужив право на життя. Те, що я маю, я маю завдяки своїм здібностям, які потрібно розвивати, щоб домогтися більшого. І чесно сказати, ця думка, до цих пір допомагає мені долати труднощі, які іноді ставлять мене на коліна і змушують здатися, змушують змиритися з поразкою. Але не дочекаєтеся – поки кров тече в моїх венах, поки мої легені наповнюються повітрям, і поки я можу поворухнути хоча б одним пальцем – я не здамся! Тому, я пропоную і вам не забувати про те, що кожен з вас з народження є переможцем, кращим з мільйонів інших сперматозоїдів, яких ви коли-випередили, борючись за право жити. Наше минуле є фундаментом нашого сьогодення. Тому на нього потрібно спиратися, прагнучи до ще більших висот. А Життя допоможе нам в цьому, вона направить нас по потрібному шляху, нам треба тільки до неї прислухатися.

Давайте тепер подивимося, як саме Життя, Бог, Всесвіт – говорить з нами і допомагає нам. Життя говорить з нами мовою життєвих обставин. А щоб навчитися розуміти цю мову – необхідно, по-перше, бути уважним до всього що з вами відбувається в житті, навіть до самим, на перший погляд, незначних дрібницях, а по-друге, роздумувати, як філософи, над усім, що з вами відбувається, особливо над тим, що змушує вас страждати. Бо саме страждання змушують нас щось змінювати у своєму житті і до чогось прагнути. При цьому задоволення і радість теж штовхають людину вперед. Але цей спосіб мотивації підходить не всім. Дуже вже у нас багато людей, які хочуть всього і побільше, але мало що для цього роблять. А ось страждання і біль здатні розворушити кого завгодно. Тому з їх допомогою Житті набагато простіше нам щось пояснити.

В житті нашої, як ви знаєте, відбувається багато всього цікавого, що мотивує нас до тих чи інших дій. Гроші нас приваблюють, а бідність і низький соціальний статус змушують страждати. І за допомогою таких простих речей, що викликають у нас або позитивні, або негативні емоції, життя веде людину по закутках долі з раннього дитинства – вона веде його до світу, до всього найкращого, до вершин його можливостей, намагаючись убезпечити його від усього лихого. Вона допомагає нам відчувати фальш, небезпека, помилковість тих чи інших вчинків, коли, приміром, ви, будучи дитиною, опинившись в школі, починаєте відчувати, що всі отримані вами в неї знання, якісь не такі, що щось у них не так. Не те, щоб зовсім вони вам були не потрібні — потрібні, звичайно. Але ви відчуваєте, що багато з цих знань вам зараз не потрібно. Ви відчуваєте, що вони не першорядні для вас, що є щось, що ви втрачаєте, витрачаючи час на отримання непотрібних вам в даний момент знань. Логікою такий стан не поясниш, тому що для логіки нам з вами як раз-таки і дають певні знання, користуючись якими ми вибудовуємо свої логічні ланцюжки, розмірковуючи, в тому числі і про такі речі, як власна вигода, власні інтереси, власні цілі в житті. Суть в тому, що ми думаємо про одне й не думаємо про інше – з цього починається наше навчання житті. Скажімо, такі важливі для життя речі, як гроші і влада в школі мало обговорюються, а то і зовсім не обговорюються. А значить, ми мало думаємо про них, у всякому разі в конструктивному ключі. Ми цього не розуміємо, але відчуваємо. Нас вчать тому, що важливо системі, але не того, що важливо і корисно кожному з нас окремо. І в цьому немає нічого дивного. Адже жити в догоду собі – вас мало хто стане вчити, особливо в публічних місцях. Вас вчать для того, щоб зробити з вас гвинтик системи, якою, в силу технічного прогресу, потрібні все більш грамотні раби, всякі там інженери, програмісти та інші висококваліфіковані “негри”. І всю вашу логіку спрямовують на досягнення саме цієї цілі, вас вчать робити собі кар’єру за правилами системи. Таким чином, керуючись чужий базою у вигляді другорядних знань, ви приходите до того, до чого приходить більшість інших людей. І зараз ви маєте те, що дала вам школа та інші навчальні заклади, в яких ви навчалися. Вирішуйте самі, наскільки це велике досягнення для вас.

Потім ваші ланцюжка логічних міркувань, довжина яких у всіх людей, зрозуміло, різна, залежно від рівня їх розвитку, приводять вас на неприємну і щодо малооплачувану роботу, якої ви і не тільки ви, а всі ми віддаємо все своє життя. Ну це як правило. Буває й таке, що людина тягнеться від своєї роботи. Але зараз поговоримо про більш поширеному негативне ставлення людей до своєї роботи. Так ось така робота, коли ти робиш щось, що тобі не дуже-то подобається робити, але оскільки тобі треба якось заробляти на життя, ти змушений це робити і ти терпиш свою роботу – це явно не те, заради чого ми прийшли в цей світ. Більшості людей таке життя виправдано не до вподоби. Вони страждають від того, що не можуть жити вільним життям, займаючись творчою діяльністю. До такого життя ми приходимо завдяки нашій природної сутності і тій логіці, яка може працювати тільки з тими знаннями, які ми отримали і отримуємо і що ми в результаті маємо. Зрозуміло, що так уже влаштований світ, що в ньому хтось має виконувати не саму приємну роботу. Але задумайтеся, чому саме ви повинні грати в нього роль навантаженого віслюка, вимушеного день у день працювати на свого господаря? А тому, що вам цю роль нав’язали, а ви не зуміли захистити себе від неї. Якщо людині дати неправильні знання, то якою б ідеальною логікою він не мав – він нічого корисного з цих знань не вичавить. Він буде робити те, що логічно робити, навіть якщо це призводить його до невигідних для нього самого результатами. А от інтуїція і увагу, укупі зі здоровим глуздом – ось це вже більш серйозні речі, на які варто спиратися при прийнятті життєвих рішень. Ось вони-то можуть привести нас до успіху і грошей, або краще сказати, до тих знань, з допомогою яких ми зможемо заробити багато грошей і здобути успіх. Так що ось саме інтуїцією і здоровим глуздом, здравость якого перевіряється ефективність наших дій, ми і можемо перевірити свою логіку і ті знання, на які вона спирається.

Щоб покладатися на інтуїцію і спиратися на здоровий глузд, також потрібні знання, які ви можете отримати завдяки передусім своєї спостережливості. Спостерігаючи за чим-небудь або ким-небудь, ви отримуєте найбільш якісні знання, які не спотворені думкою і прихованими інтересами інших людей. Життя вчить вас — показуючи вам, які бувають закономірності в цьому світі. Вам потрібно тільки звертати на них увагу, запам’ятовувати й обдумувати їх. Пам’ятайте, ви той самий переможець, який коли-то заслужив право на життя, і тепер від того, наскільки активно ви будете вивчати навколишній вас світ, навчаючись у всього, що вас оточує, залежить те, як ви пройдете свій життєвий шлях. Все починається з інтуїції, нею ми маємо з народження і вона нам підказує, як вчинити в тій чи іншій ситуації. А далі знання і мислення вступають в роботу, їх вже потрібно отримувати і розвивати. Адже мало просто щось інтуїтивно відчути, необхідно ще і зрозуміти, що саме і чому ти відчув, а для цього необхідно спиратися на свій і чужий життєвий досвід, завдяки якому ми навчаємося. І коли ви думаєте про те, як вам, скажімо, заробити гроші, просто зверніть увагу на тих людей, які вже їх заробляють. Життя вам все показує, тому просто дивіться і обмірковуйте побачене. Багато знання лежать на поверхні, вони доступні всім, потрібно тільки їх взяти і застосувати. До цього життя нас і штовхає, створюючи нам дискомфорт. При цьому мова не йде про якихось особливих знань, або про занадто великій їх кількості, мова йде про таких знаннях, які в загальних рисах пояснюють закони цього світу. Освоїти ці знання може кожен, інша справа, що в готовому, структурованому вигляді, де все розкладено по поличках і ретельно пояснено, ці знання знайти складно. Тому якісне освіта завжди була дорогим. Воно і зараз таке, незважаючи на велику кількість інформації в тому ж інтернеті. Спробуй, розберися в ній сам, без сторонньої допомоги.

І все ж, є деякі джерела інформації, які можуть допомогти нам розібратися в деяких життєвих закономірності. Я писав вже про те, що писання та деякі інші джерела знань, у тому числі і наукові, при правильному їх тлумачення можуть пояснити нам найважливіші закони Всесвіту. Однак не кожен з нас може, читаючи ту ж Біблію, зрозуміти, що саме вона пояснює тими або іншими словами, і як користуватися наявними в ній знаннями. Адже ці знання – це і є ті самі знання про цей світ, які у своєрідній формі пояснюють нам, що і як в ньому влаштовано. Так, вони застарілі, але вони робочі. Тому щоб користуватися підказками Життя, підказками Бога, необхідно не просто відчувати, але і знати про те, що і чому ти відчуваєш, порівнюючи свої почуття з почуттями інших людей, про яких ви можете довідатися в розумних книгах, в тому числі і релігійних, в тому числі й наукових. Краще поєднувати одне з іншим, як це роблять багато розумні і багаті люди. Вони відкриті всім знань. Але що стосується науки – по суті, нової релігії, то вона поки ще занадто слабка, щоб мати можливість відповісти на всі питання. Вона дробить світ на безліч частин і вивчає кожну окремо. Займаючись наукою можна потонути в деталях, термінах, масі даних, так і не пізнавши цілого. Наука, річ класна, просто обалденная, але при цьому занадто складна для більшості людей, щоб з її допомогою можна було швидко навчитися мислити системно і вивчити всі найбільш значущі для нас причинно-наслідкові зв’язки. Втім, коли-небудь наука розвинеться до такої міри, що знання про життя в ній будуть більш, скажімо так, узагальненими, цілісними, взаємопов’язаними і більш зрозумілими для широкої аудиторії. Наука повинна бути зрозумілою і доступною для більшості людей, щоб бути практичною та ефективною, щоб з її допомогою можна було зрозуміти, що саме і чому говорить нам життя. І тоді більша кількість людей зможе використовувати її можливості, прагнучи до успіху і грошей.

А поки, ми можемо вивчити причинно-наслідкові зв’язки, за допомогою більш простий у вивченні, релігійної літератури, яка містить у собі цінні, хоч і дуже заплутані і частково застарілі знання. Правда, для цього її треба правильно розуміти. Я говорю про це тому, що знаю людей, які заробляють досить багато грошей і дуже серйозно ставляться до тієї ж Біблії, в якій знаходять багато корисних порад. Навіть Борис Березовський писав про те, що треба читати Біблію і правильно її розуміти, щоб розбиратися в житті. Так що один із способів чогось навчитися у Житті – це вивчити те, що містить в собі мудрість багатьох поколінь. Деякі речі я, наприклад, краще розумію завдяки науковим знанням, а інші за допомогою релігійних текстів. Скажімо, коли деякі люди міркують про Бога, адже вони навіть не розуміють, про що йде мова. Адже розуміння Бога — це розуміння системи, в якій ми живемо і за правилами якої діємо. Знаючи, як вона влаштована і як працює – ми можемо істотно збільшити кількість правильних рішень, які нам доводиться приймати багато разів щодня. Є люди, які вірять в Бога, не розуміючи, що це таке, і є ті, хто в Бога не вірить, чи то пак, атеїсти, які теж не хрена не знають, що таке Бог. Тому одні кажуть, що Бог є, а інші кажуть, що Бога немає, і кожен вважає, що він правий. Але як довести або спростувати наявність Бога, як обгрунтувати свою віру в Бога чи пояснити своє невір’я в нього? Адже всі ці – вірю-не вірю, знаєте, не годяться для нашої орієнтації в цьому світі. Ти або розумієш, про що йде мова, або ні. Не можна приймати доленосні рішення, спираючись на свою віру чи невіру.

Для пояснення того, що таке Бог, необхідно визначитися з поняттям цього слова. Поки ми не будемо розуміти, про що або про кого йде мова, то і сперечатися нема про що. Нижче я поясню, навіщо ми про це говоримо. Так от, можна, наприклад, подивитися на це питання з точки зору діалектичного матеріалізму, який говорить, що Бог – це звід вищих законів природи по відношенню до людини, які для простоти називають одним словом — Бог. А людину, що ці закони вперше сформулював, називають Сином Божим. На мій погляд, непогане пояснення, і цілком обгрунтоване, якщо спиратися на історію виникнення релігій. Я не кажу, що це саме так, що точка зору діалектичного матеріалізму є з моєї точки зору найбільш вірною, більше підходить під системне світогляд, за допомогою якого нам потрібно зрозуміти, що і як працює в цьому світі, чому одні люди успішні, а інші ні, одні багаті, а інші бідні, в одних є влада, а інші змушені підкорятися. Адже всі ці речі, безумовно, можна пояснити якимись закономірностями. Значить про цих закономірностях потрібно дізнатися, щоб підбудувати під них свою поведінку. Так що, погодьтеся, якщо саме так подивитися на всі ці міркування про Бога, як на зведення вищих законів, то й доводити нічого не потрібно, бо цілком очевидно, що у природи, у Всесвіті, є певні закони по відношенню до людини, і вони непорушні. Наука також вивчає і пояснює. Інакше кажучи, Бога доводити не потрібно – його потрібно правильно розуміти.

Так от, яке відношення всі ці міркування про Бога мають до теми грошей і успіху? А саме що ні на є безпосереднє. Адже що таке успіх – це реалізація людиною задуманого, це позитивний результат в тому чи іншому важливому для нього справі, це досягнення людиною своїх цілей. Тобто, задумавши що-то і реалізувавши задумане, ми вашу народжені в нашій голові образи і називаємо це втілення мрії в реальність – успіхом. Хтось називає успіхом – успіх в досягненні чого-небудь. Але удача – це ж якась закономірність, що розуміється або не розуміється нами. Найчастіше не розуміється, тому ми і говоримо про удачу, як про чистій випадковості, а не про закономірності. А що дозволяє нам досягати успіху? Що робить закономірним досягнення поставлених нами цілей, що, зрештою, дозволять нам бути успішними у своїх справах? Наші рішення – ось що. Від правильності наших рішень буде залежати, як часто ми будемо домагатися успіху в різних справах. А щоб наші рішення були правильними, ми повинні знати про причинно-наслідкових та про слідчо-причинних зв’язках, які існують у цьому світі, що неможливо, якщо ми не знаємо тих самих законів природи, які діалектичний матеріалізм називає Богом. Ось чому я завів розмову про Бога, або, якщо хочете, про закони природи, закони Всесвіту, закони Життя. З ними ми стикаємося з самого народження і живемо з ним все життя. Знання цих законів і того, як вони працюють, дозволить вам приймати правильні рішення в кожній конкретній ситуації, а значить і досягати успіху в різних справах. Нам необхідно застосувати системний підхід для вирішення цієї задачі, як, втім, і всіх інших завдань. Для цього нам допоможе все – і релігія, і наука, які з різних сторін і різними способами пояснюють світобудову, як систему, щоб ми могли зрозуміти, з яких частин вона складається і якими функціями володіє, а також могли дізнатися про життєві цикли її численних підсистем, що дозволить нам зрозуміти, які закономірності взагалі існують в цьому світі, і як ними керувати.

Ось ви хочете отримати багато грошей і перед вами постає питання – що для цього потрібно зробити? Можна заробити гроші, їх можна вкрасти, можна забрати їх у інших людей, можна змусити людей добровільно віддати вам свої гроші, можна придумати і надрукувати гроші – багато чого можна зробити. Яке рішення краще прийняти? Яке рішення буде правильним саме для вас? Для якої ситуації доречно те чи інше рішення? Як вам діяти, після прийняття того чи іншого рішення? Не знаєте? А ось ви подумайте, яким було б ваше життя, якби ви це знали. Такий же, як життя селянина, який знає, коли і яку культуру слід садити, щоб восени зняти рясний урожай. Знаючи про закони природи, в самому широкому сенсі цього слова, ви можете істотно підвищити ймовірність прийняття вами правильних рішень, які приведуть вас саме до того, чого ви хочете, а не до проблем. В наш час, як я вже сказав, описані в писаннях закони всесвіту, закономірно витісняються наукою, також пояснює і вивчає ці закони. І ми повинні вивчати все те, що дозволить нам зрозуміти важливі закономірності цього світу. Неважливо, якими джерелами керуватися, лише б отримувати з них користь. Якщо ставитися до науки, як до дослідницької діяльності, то тоді науковий підхід має бути до всього, в тому числі і до того, що коли-то ким було написано в священних писаннях. Ми повинні розуміти, по можливості, як працює все, що нас оточує, щоб мати можливість цим керувати. Неважливо, звідки ми будемо черпати знання про закони цього світу, головне, щоб вони були зрозумілими для нас і головне – працюють. Тоді ми зможемо спиратися на ці закони, пояснюючи ті чи інші життєві обставини, з допомогою яких Життя спілкується з нами. Тоді ми зможемо почути те, що вона нам говорить і показує. І слухаючи її підказки – ми зможемо приймати правильні рішення та досягати успіху у будь-яких важливих для нас справи. Тому перед тим, як відповісти на зазначені питання, вам потрібно задуматися над тим, що ви взагалі знаєте про гроші і наскільки ваші знання є повними.

Так от, як я вже сказав, Життя, або навіть можна сказати доля – робить нам підказки і направляє нас в правильну сторону, в ту сторону, яка дозволяє нам розвиватися і реалізовувати свій особистісний потенціал. Отже, навіть без деяких важливих знань, можна і потрібно вміти користуватися цими підказками. Якщо бути уважним до всього, що тебе оточує і що з тобою відбувається – можна і без надлишків знань, як мінімум, не пропасти в цьому житті. Я це розумію так – Всесвіт розширюється, розвивається, удосконалюється, тобто, ускладнюється і зменшує кількість помилок, які не дозволяють їй прийти до якоїсь мети, до якомусь новому для неї стану, і відповідно, вона чекає від нас – від її складових частин, такого ж розвитку. Тобто, Всесвіт – це єдиний організм, який росте і розвивається, а ми – люди та інші живі й неживі істоти – клітини цього організму, що представляють для неї цінність як єдине ціле, але не мають великого значення кожен окремо. Тому Всесвіт, Життя, спрямовує нас в потрібному для неї і для нас напрямку, розвиваючи саму себе, а вже ми будемо рухатися у цьому напрямі чи ні – залежить від нашого розуму. Адже ми розумні істоти, чи не так? Значить, повинні користуватися своїм розумом, щоб приймати мудрі рішення, а якщо ми цього не робимо, то тоді і не потрібні ми Всесвіту, адже нижчих істот їй і без нас вистачає. Не будемо розвиватися ми – будуть розвиватися інші. Ми ж у такому разі перейдемо в розряд помилок, які Всесвіту необхідно усунути.

Так от, оскільки Всесвіт, Життя говорить з нами мовою життєвих обставин, то на ці самі обставини нам необхідно звертати увагу, щоб хоча б за допомогою своїх спостережень, робити якісь практичні висновки, за допомогою яких ми зможемо побачити у випадковостях закономірність. Адже ми хочемо досягати успіху, а не тупо ходити по колу або битися головою об одвірок. Адже ви хочете стати багатим людиною, чи не так? Тоді зверніть увагу на все, що з вами відбувається в житті, на те, що приносить вам страждання і на те, що радує і надихає вас, що доставляє вам задоволення і наповнює вас силою, яка змушує до чогось прагнути. Все це покажчики того, куди вам слід рухатися. Життєві обставини завжди, запам’ятайте, завжди говорять з нами. Тобто, Всесвіт говорить з нами, Бог говорить з нами постійно. Давайте подумаємо краще, що це за обставини такі, на які ми повинні звертати свою увагу, обмірковувати їх і на основі своїх висновків приймати правильні рішення? Як я вже сказав, я бачу і розумію, що увага нам необхідно звертати насамперед на труднощі і проблеми в нашому житті, які приносять нам біль і дискомфорт, бо саме вони є тими самими словами, з допомогою яких Всесвіт, Життя намагається нам щось пояснити і показати. Задоволення і радість теж вельми переконливі, з точки зору пояснення нам того, що нам потрібно робити. Але вони часто бувають помилковими, нерідко змушуючи нас не стільки прагнути до чогось, скільки деградувати, що багато хто і робить, з допомогою низьких задоволень. А от біль і страждання – ось вони нам більш дохідливо пояснюють, що нам не слід робити, і саме вони змушують нас напружуватися і докладати необхідних зусиль для того, щоб вирішити якусь проблему і в чомусь досягти успіху. Згадайте про сперматозоїді, яким ви колись були, хіба не труднощі і перешкоди йому необхідно було подолати для того, щоб ви тепер сиділи і читали цю статтю? Так чому ж тепер, ставши дорослим і певним чином освіченим, ви повинні мріяти про те, щоб труднощів у вашому житті було якомога менше або не було зовсім, і щоб всі проблеми обходили вас стороною? Якщо ви цього хочете, тоді ви йдете проти Всесвіту, проти Бога. Напружуватися не хочете думати не хочете, щось робити не хочете? А грошей і успіху при цьому хочете? Значить, ви помилка.

Так що повторю, для досягнення успіху вам необхідно бути уважним до всього того, що приносить вам дискомфорт, що є для вас проблемою, що змушує вас таким чином думати, а не просто плисти за течією. Адже людина не буде думати, якщо у нього все добре – він буде просто повільно розкладатися, отримуючи задоволення від усього, від чого тільки може. Тому, йому потрібна біль, страждання, дискомфорт, проблеми – щоб залишатися людиною. Я поки що саме так розумію підказки Життя, я звертаю увагу на ті труднощі та проблеми, які вона мені створює і роблю з цього висновки, що вона від мене хоче. Більшого я знати не можу, так як немає у мене зараз, на жаль, вчителів, які б передавали мені свої сокровенні знання, пояснюють у загальних рисах найбільш важливі для нас закони цього світу. Так що вчитися доводиться самому, прислухаючись до того, що говорить Життя. Все-таки, треба розуміти закономірність кожної болю, кожного страждання, кожної проблеми, з якими ми стикаємося. І особливо ті, з якими стикаються інші люди. Інакше деякі речі ми дізнаємося запізно. Наприклад, ви навчитесь на якого-небудь фахівця, робота якого не цінується, не шанується і гідно не оплачується, а ви цього не розумієте. І вийде, що ви витратили багато часу, вивчаючи щось, що нічого вам не дає, крім страждань. Тому вивчайте біль і страждання інших людей, використовуйте для їх вивчення системний підхід, пов’язуючи все з усім, і таким чином шукайте в них закономірності. Багато людей вже зробили всі необхідні для вашого навчання помилки. Вони скоїли ці помилки для того, щоб ви могли вчитися на них. Так що вам набивати власні шишки ні до чого.

Вивчайте писання, ту ж Біблію, приміром, в ній описано багато вічних істин, які допоможуть вам зрозуміти, які вчинки варто робити, а які немає і чому. Тільки робіть це з допомогою тих людей, які у всій цій писанині розбираються, а не моралізують з її допомогою. Зрозуміло, потрібен і науковий підхід до вивчення цього світу. Чим більше ви будете знати про те, як влаштований світ, тим легше вам буде процвітати. Я сам використовую в деяких випадках виключно науковий підхід для рішення тих або інших завдань. А буває, що і до того, що було написано сотні і тисячі років тому звертаюся, щоб зрозуміти, що в цьому світі залишається незмінним. Іншими словами, я користуюся усіма наявними у мене знаннями для досягнення потрібного мені результату і шукаю нові знання скрізь, де тільки можна, а не сужаю своє мислення і не заганяю його в суворі рамки, користуючись тільки обраними джерелами інформації. Ви ніколи не досягнете успіху, якщо будете себе обмежувати можливості, звужуючи свій погляд на наявні в цьому світі знання, вважаючи одні з них істинною в останній інстанції, а інші абсолютним сміттям. Ви просто не помітите того, що показує вам життя, якщо будете вірити в істинність одних джерел інформації і хибність інших. Прислухайтеся до всього, щоб нічого не упустити з виду. Тоді ваші можливості будуть безмежними.

Нам треба робити правильний вибір в кожній життєвій ситуації, знижуючи кількість помилок до мінімуму, щоб домагатися успіху і заробляти великі гроші. Для цього потрібно розбиратися в законах Всесвіту. А для того, щоб в них розбиратися, треба чути, що вона – Всесвіт, нам говорить. І щоб це почути, необхідно сприймати все, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо, не фільтруючи цю інформацію і не закриваючись від неї. Я не знаю, що Життя скаже і покаже мені в наступний момент, але я знаю, що я повинен бути пильним, щоб це побачити і почути. Тоді в мене з’явиться можливість ще більше поліпшити своє життя, зробивши правильний вибір. І так можна рухатися до більшого і кращого нескінченно.

Давайте прямо зараз спробуємо зрозуміти, що Всесвіт, Життя, Бог говорить нам. Є ж, зрештою, приклади, які можна і потрібно привести, щоб наочно показати розмова Життя з людиною, щоб ви повірили в те, що це відбувається. Віра тут дуже важлива, тому що від неї залежить, наскільки сильним і міцним буде ваш внутрішній стрижень, без якого в цьому житті неможливо домогтися великого успіху.

Припустимо, що ви окопалися на своїй роботі і вас звідти ніякими стусанами не випхнеш. При цьому, начальник у вас рідкісна сволота – мізки конопатить кожен день по повній програмі, зарплату платить маленьку, працювати за неї змушує цілими днями і ночами, і вимагає від вас беззаперечного підпорядкування, караючи вас за будь-яку ініціативу. Колектив у вас при цьому теж, припустимо, хріновий, типові кар’єрні упирі зібралися, готові за схвалення шефа і зайву копійку мати рідну задушити. Одним словом – хреново вам на роботі, але ви все ще на ній працюєте і йти не збираєтеся – терпіть. І при цьому ви страждаєте, сильно страждаєте. Що ж намагається сказати вам Життя, роблячи ваше життя на роботі нестерпним? Вона говорить вам – біжи звідси, як можна далі, – не твоє це! Ось що вона каже! Вона вчить вас любити свободу і вчить вас самостійності, коли не який-небудь козел буде вказувати вам, що і як треба робити, а ви самі будете це вирішувати. Життя навмисно створює вам труднощі, щоб ви, хоча б подумали над тим, чим займаєтеся. А потім подумали над тим – чи варто вам займатися цим далі. Так, ви можете сказати, що можливо – Життя просто випробовує мене на міцність, і від труднощів мені треба не втікати, а долати їх, мені потрібно терпіти і продовжувати боротися. На що я відповім – за що, дорогий ти мій, за що тобі треба боротися? За те, щоб першим дістатися до яйцеклітини? Ти вже це зробив і переміг, ти заслужив право на життя. А тепер ти борешся за те, щоб твій шеф – жив як у Христа за пазухою, поки ти будеш рвати свою дупу за його інтереси, ішачити цілими днями за скромну або навіть жебрацьку зарплату, намагатися догодити цього вонючему козлу, щоб піднятися по кар’єрних сходах, до тих пір, поки тебе не викинуть на вулицю і не замінять більш молодим і таким же наївним віслюком. За це ти хочеш боротися? Твій рабська праця на свого шефа, для тебе є тією цінністю, за яку ти готовий пропалити своє життя? Тобі це потрібно? Що б ти там сам про це не думав, а Життя, Бог, Всесвіт, точно знають, що тобі цього не треба. І ти будеш мучитися до тих пір, поки або ріг собі не зламаєш, або життя свою не зміниш. Можеш не вірити в це, але я тобі кажу, що це так.

Розумієте, подолання труднощів і прояв терпіння у тих ситуаціях, коли треба терпіти – це лише одна зі стратегій виживання в цьому світі. А прийняття рішень, що дозволяють згорнути, або, якщо хочете, обтечь камінь, обійти перешкоду – це інше. Тут як в російських казках – потрібно вибрати правильну дорогу: направо підеш, коня втратиш, наліво підеш – огребешь, а прямо підеш – тобі теж доведеться не солодко. Будь-яке рішення має свої позитивні і негативні сторони, будь-яке. Ось і приймайте це рішення, розуміючи, що у всього є своя ціна. Від того і кажуть, що з двох зол вибирають менше. А якщо ми взагалі нічого не вибираємо, тоді ми, як китайці, сидимо на березі річки, і чекаємо, поки труп нашого ворога пропливе повз або як в російських казках, чекаємо, поки піч сама привезе нас куди треба і хто виконає всі наші бажання. Але так не буває, а якщо і буває, то дуже рідко. Тому з’ясуєте головне, що у кожного рішення є свої наслідки, або ще можна сказати – своя ціна. А Життя підказує нам – найкращий варіант, що дозволяє нам заплатити невисоку ціну за дійсно потрібний нам результат. Десь треба поборотися, де-то краще ретируватися, в чомусь треба поступитися, де треба натиснути. Так, Життя вона така, в ній не можна з повною впевненістю сказати, коли краще бігти, а коли битися. Завжди потрібно дивитися, як сильно вона б’є тебе по голові, щоб зрозуміти, що ти в даний момент часу робиш неправильно. Якщо вона б’є вас дуже сильно й постійно в одне і теж місце, то в такому випадку тактику вам точно потрібно змінити. Не знаю, може приклад з роботою не найкращий, може у вас на вашій роботі якісь кар’єрні перспективи накльовується, може ви шефа свого подсиживаете, щоб його зайняти місце, а заодно принцесу і півцарства отримати в кінці своєї життєвої історії. Вам видніше. Але в будь-якому випадку, замислитися, цей приклад, погодьтеся, змушує. А це і треба насправді – спочатку звернути увагу людини на щось, а потім змусити його над цим чимось задуматися. В іншому разі, на якій мові з людиною не розмовляй, він тебе не почує. Труднощі, страждання, біль, проблеми – це дорожні знаки на дорозі нашого життя. І коли Життя штовхає нас – вона намагається звернути нашу увагу на те, що з нами відбувається, і дає нам зрозуміти, що відбувається з нами це не випадково. Вона змушує нас замислитися над цим, щоб ми зробили гідні людини-розумної висновки і взяли на їх основі мудрі рішення. Якщо тобі від чого-то хреново і стає ще гірше – треба з цим зав’язувати. Тільки впертий дурень може йти до кінця в явно програшній справі.

Життя постійно говорить нам – думай, думай, думай, думай сука! Будь пильний і думай, інакше знайдуться розумники, які подумають за тебе, але для себе і проти тебе. Не реагуй на зовнішні стимули, як лабораторний щур, як собака Павлова, а думай, що тобі твою ж мати мізки для цього дали – користуйся ними! Увага до всього, що нас оточує, інтуїція, здоровий глузд – все це ті інструменти, з допомогою яких ми повинні орієнтуватися в цьому світі. Знань у людини може бути мало або багато, але з ними в будь-якому випадку потрібно працювати, щоб користь від них отримувати. А башка на плечах – це наш комп’ютер, який повинен обробляти не тільки ту інформацію, яку ми називаємо знаннями, але й ту, яка надходить до нас із зовнішнього світу, у вигляді життєвих обставин, які так чи інакше штовхають нас під зад. Так що думайте, думайте над усім, що відбувається у вашому житті, і намагайтеся зрозуміти сенс того, що відбувається. Без цього розуміння – ви не зможете приймати правильні рішення, а, отже, і успіху не зможете досягти у важливих справах, як і грошей у великій кількості заробити не зможете. Успішні і багаті люди не є щасливчиками, яким тупо щастить у житті – вони просто знають більше за інших і вміють з тим, що вони знають, грамотно поводитися. Думаєте, як вони це роблять? Вони працюють з інформацією, аналізують її, перевіряють, спостерігають за тим, що відбувається і роблять з цього потрібні висновки. В тому числі і з допомогою інтуїції вони це роблять, коли прийняти правильне рішення настільки складно, що ніякі знання не допоможуть тобі це зробити. У таких ситуаціях потрібно слухати внутрішній голос, щоб відчути, а потім і зрозуміти, як саме слід в дуже складній ситуації вчинити. Всього одне невірне рішення – може перевернути ваше життя з ніг на голову. І навпаки, гарненько подумавши над якоюсь, з вигляду незначною ситуацією, можна піднятися по життю дуже високо. Головне не плисти за течією, а активно впливати на курс свого життя.

Коли ви досягли яйцеклітини взагалі не маючи мізків, завдяки чому вижили, розвинулися і тепер маєте ці самі мізки. А зараз сидите і думаєте, як же вам заробити ці срані гроші і як реалізувати свої великі цілі, щоб досягти в житті великого успіху. А ви придивіться краще до всього того, що зараз з вами відбувається, подумайте над тим, що у вашому житті подгнило і це пора поміняти. Адже я впевнений, що прямо в цей самий момент – Життя розмовляє з вами і що-то вам пояснює, що вам показує. Або, якщо ви людина віруюча чи розуміє, то тоді можна сказати, що Бог розмовляє з вами, щоб направити на шлях істинний. І доставляючи вам певний дискомфорт, він закликає вас щось змінити у своєму житті і в самому собі. Думаєте, це я розмовляю з вами за допомогою цієї статті? Помиляєтесь – я всього лише інструмент. Це Життя, Всесвіт, Бог розмовляє з вами через мене. І вона або він, не просто з вами розмовляє, а прямо говорить вам, що потрібно робити, щоб поліпшити своє життя. Проблеми і дискомфорт – це слова Бога, це слова Життя – задумайтеся над ними. Я не повірю, якщо ви мені скажете, що у вас все в шоколаді і нічого змінювати не потрібно. Бо якщо ви звикли до якогось лайну і змирилися з його наявністю в вашому житті – це не говорить про те, що у вас все добре. Подумайте, на що ви готові заради грошей, заради успіху, заради свого щастя? Чи потрібно вам для цього отримувати нові знання, боротися з обставинами або терпіти, — знайдіть з чого почати. Пам’ятайте, що на життя треба дивитися як на систему, у якої є свої закони, свої закономірності, свої цілі. І ті причинно-наслідкові зв’язки, які в ній існують – ви можете кожен день спостерігати навколо себе. А в розумних книжках, в тому числі і в релігійних, як би ви до них не ставились і якими б давніми вони вам не здавалися, ці закономірності описані або науковим, або життєвим мовою. У наукових книжках вам розповідають про життя науковою мовою, релігійних, відповідно, життєвим, образним. Як вам зручно, так і вивчайте їх. І пам’ятайте, що все, що відбувається у вашому житті – не випадково. У всього є своя мета, свій сенс.

Давайте я наведу приклад зі свого життя, щоб вам було простіше розібратися в сенсі моїх слів. Колись, працюючи на рідкісну в цьому світі сволота, про яку я не втомлююся згадувати у своїх статтях, я відчував жутчайший дискомфорт. Я працював в пеклі. Цей виродок висмоктував з мене кров літрами, а я ображався, злився, ненавидів цього виродка, але терпів, терпів і продовжував працювати на нього. Інший раз я думав, що коли-небудь я вб’ю тебе сука, ось як дам тобі в голову і вб’ю на хрін. Або удавлю тебе гнида своїми руками. Так я ненавидів цю суку. До такої міри я був сердитий на цього злодійкуватого колгоспника, возомнившем себе великим бізнесменом, що не міг спокійно спати по ночах. Але потім до мене прийшло осяяння, і я подумав, а може, через цю гниду, Бог намагається мені щось сказати, чи, скажемо інакше – Життя намагається мене кудись направити, виштовхуючи мене з цією поганою роботи? Може мені просто треба піти, всього-навсього піти від цієї гниди і не нервувати? І знаєте що саме це від мене і було потрібно. Я пішов і життя моє стало краще, я сам став краще, і грошей у мене стало більше, і нові можливості з’явилися. Так що все-таки, Життя мудра штука, якщо вона говорить: “А”, значить це “А”, а не “Б” або щось ще. А триматися і боротися треба за те, що твоє, що ти відчуваєш і розумієш, що це твоє. За своє треба боротися, а не за те, що типу твоє, а насправді не твоє. Розумієте?

Так що якщо у вашому житті щось не виходить або йде не так, як вам треба – відразу задавайтеся питанням – які можливі варіанти вирішення ваших проблем існують? Шукайте варіанти, не один, не два, варіанти, а багато варіантів. Проблема більшості людей полягає в тому, що вони надто зашорені, тому не бачать і не чують нічого, що виходить за межі їх уявлень про життя. А раз вони нічого не бачать і не чують, то не тільки Життя, але й інші люди, нічого не зможуть їм пояснити і показати. Не будьте такими, що не обмежуйте себе нічим. Орієнтуйтеся на біль, яка завжди гранично точно вказує нам на наші помилки. Це як зі здоров’ям – якщо ви відчуваєте біль, то це сигнал. Це сигнал про те, що щось у вас не так зі здоров’ям, що ви щось неправильно робите, що ви завдаєте собі шкоду. Захворів у вас зуб – треба звернути на нього увагу! Після того, як ви це зробите – необхідно досліджувати проблему, а потім провести аналіз отриманих даних і зробити на його основі висновки – чому у вас захворів зуб, що не так ви зробили, які помилки допустили і що вам слід робити зараз. Наприклад, можна звернутися до стоматолога. Біль нам потрібна, щоб звертати увагу на ті помилки, які ми допускаємо в житті. На мові болю Життя з нами спілкується. А якщо людина не розуміє мови Житті, і думати взагалі не вміє і не хоче, то він буде отримувати по голові знову і знову, поки вона не розколеться. А якщо людина зробить правильний вибір, перебравши безліч варіантів, тоді його чекає нагорода у вигляді задоволення. Все просто.

Не бійтеся довіряти Життя – вона вас не обдурить. Їй ви – обосанный, обосранный, оброслий, що валяється біля сміттєвого бачка в лайні, повірте, не потрібні. Це інші люди можуть засерать вам мізки, обманювати вас, направляти по хибному шляху, навчаючи вас всякої нісенітниці, прищеплюючи вам ліві цінності і роблячи вас своїм рабом. А Життя, Всесвіт, Бог – розвиваючи вас, а вірніше, намагаючись вас з вашою допомогою розвинути – розвиває себе, тому для неї важливо лише одне – щоб ви її слухали і робили собі, не комусь іншому, а саме собі, краще. А зробивши собі краще, ви, будучи мудрою людиною, зробите краще і іншим людям. Бо тільки дурень може думати, що головне, щоб йому було добре, а всі інші можуть жити в гівні. Розумні люди розуміють, що система повинна бути стабільною, щоб не було комфортно жити. Тільки майте на увазі, що Всесвіт не стане бігати за вами і соплі вам підтирати. Ви або слухаєте її, чи будете постійно стикатися з різноманітними проблемами, які будуть тягнути вас вниз. Всесвіт працює з тими, хто її слухає, хто не впертий і тому перспективний. Саме таких людей вона буде просувати по життю. Це природний відбір і він багато в чому залежить від вас – від вашого бажання рости і розвиватися.

А знаєте, коли людина позбавляє себе можливості чути підказки Всесвіту, Життя, Бога? Коли він звикає до лайну, коли стає нечутливим до дискомфорту, перестає долати труднощі і плює на свої проблеми, а в кінцевому рахунку і на самого себе. На таку людину можна ставити хрест – це гниє шматок м’яса, якому вже марно щось говорити, хоч якою мовою, і марно його до чогось підштовхувати, хіба що тільки до могили. Всесвіту не потрібні неактивні людські особини, змирилися з негативом і болем, для неї це бракований матеріал. Ми з вами бачимо, які програми активуються в головах різних людей. Одні вчаться, до чогось прагнуть, працюють на своє благо, а інші деградують – бухають, курять, колються, морди один одному б’ють, спаровуються де попало і з ким попало, як попало, як собаки – таких людей прийнято називати опустившимся бидлом. Але озирніться навколо себе, хіба таких людей мало – цього самого бидла? Вона займається тим, що робить повільне самогубство, вганяючи в себе всяке гівно. Ці люди не бачать для себе перспектив у житті, вони часто отримують маленькі гроші за брудну і важку роботу і навіть не намагаються боротися за краще життя, вони змирилися зі своєю долею. Їх життя безглузда. Тому вони себе мучать, убивають себе поступово деградують, розкладаються. Для них успіх – це нанесення максимального, але не непоправної шкоди своєму здоров’ю. Це в них працює програма саморуйнування, так як Всесвіту цей бракований людський матеріал, як я вже сказав – не потрібен. Втратив чутливість, зробив біль і страждання частиною свого життя, перестав звертати увагу на проблеми і труднощі – звільняй екологічну нішу для більш достойних.

Звідки це все береться – все це дегенеративне лайно? Чому люди так з собою надходять, чому вони перетворюються в таких ось убогих істот, замість того, щоб прагнути до успіху і грошей? Все залежить від того, який вибір вони роблять у своєму житті і які рішення виходячи з цього вибору приймають. Обставини, звичайно, теж грають свою роль, але від людини в цьому житті залежить набагато більше. І на вибір людей, як ви пам’ятаєте, впливають отримані ними знання, яких, як ви можете самі бачити, сьогодні багато. Переконають вас у тому, що бухати, це круто – ви будете бухати. Ви перетворитеся в покидьок суспільства, але будете переконувати себе в тому, що ви людина, і будете хвалитися кількістю випитого спиртного, а не якимись значущими досягненнями. Життя, звичайно, буде робити вам дуже боляче, намагаючись навернути вас на шлях істинний, але ви звикнете до цього болю, ви навіть полюбіть її, і ніякі проблеми зі здоров’ям і іншими людьми – не допоможуть вам змінитися в кращу сторону. Але шанс зробити це. Ось в чому справа. Тому іноді люди змінюються. Але лише іноді. І треба бути вдячним долі за те, що ви не стали таким ось покидьків суспільства, який сам себе гробить і ще пишається цим. Якщо ви нормальна людина, працьовитий, цілеспрямований, працює над своїм розвитком, то Життя, Всесвіт, Бог, вам обов’язково допоможе. Але справа не стільки в долю, скільки у вашому виборі, який ви щодня робите – вирішуючи, що вам потрібно робити, а що не потрібно. Ось і зараз ви сидите і читаєте цю статтю, думаючи про успіх і гроші. Питання в тому, як ви про це думаєте. Чи думаєте ви, приміром, про те, що, скажімо, вибравши одну роботу, де більше платять, на шкоду іншій, де платять менше, але при цьому у вас є можливість розвиватися як особистість, ви можете спитися, сколотися, або просто випадково загинути за чужі інтереси, до яких вам, за великим рахунком, немає ніякого діла? Як ви собі уявляєте успіх, що для вас означають великі гроші, на що ви готові заради цих речей? Ви можете думати про те, чого у вас немає, і хотіти цього, замість того, щоб думати про ті помилки, які ви можете зробити, прийнявши невірне рішення всього один раз в житті. Помилку в житті ви можете зробити в будь-який момент. Навіть просто посварившись з якимось придурком в магазині – ви можете зіпсувати собі життя. Не кажучи вже про те, що ваше небажання знати правду про деякі речі, наприклад, про те, що відбувається у світі, у вашій країні, у вашому місті, у вашому будинку, на подвір’ї, може позбавити сенсу всю вашу життя, тому що ви навіть своїх дітей – ваше майбутнє, від очевидних для них загроз не вбережете. Набити свою кишку смачною їжею, плюхнуть свій зад на м’яке сидіння шикарного автомобіля і залізти на якусь гарненьку соску з розряду недоступних простим смертним – це не успіх, це лише один із способів прожити своє життя. А щоб домогтися успіху, потрібно мати мету, гідну мету в житті. Коли-то для вас це була мета – досягти яйцеклітини, щоб вижити. А зараз ваша мета – розвинутися і щось створити з допомогою своїх рук і свого розуму і таким чином реалізувати себе. Або, можливо, ваша мета – залишити після себе нормальне потомство, а не дегенеративні личинки, які замінять вас на рабському терені. Або щось інше? Вирішуйте самі. Я лише ділюся своїми думками на цей рахунок.

Таким чином, приймаючи якесь рішення, звертайте увагу на все, що з вами в цей момент відбувається, особливо на дискомфорт і всякого роду неприємні відчуття. У них укладені підказки Життя – перевірено на особистому досвіді. Чим більше негативних відчуттів ви відчуваєте, тим більше корисної інформації отримуєте від Життя. Приміром, ти бачиш, що щось у тебе не виходить – подумай, може воно так і треба, може і не повинно у тебе вийде нічого у цій справі, може ти херню якусь страждаєш, витрачаючи на це свій час та сили? Я не кажу про те, що ви повинні здаватися при перших же труднощах, аж ніяк. Я кажу про те, що вам треба мислити ширше, щоб бачити більше, щоб бачити інші можливості зробити свою справу, або взагалі інші справи. Опір у цьому світі, ясна річ, є завжди. Щоб ви не намагалися зробити – вам потрібно докладати зусиль, щоб домогтися успіху у своїй справі. Але можна докладати зусилля для того, щоб відкрити двері і ввійти, або для того, щоб спершись на одвірок, намагатися проломити його своєю головою, докладаючи для цього величезні зусилля. Щоб ви краще мене розуміли, рекомендую вам почитати книгу Джека Лондона – “Тисяча дюжин”, яка особисто мене колись змусила замислитися про багато що, чого я до її прочитання не розумів. Успіху ви можете досягти в будь-якій справі, віддавши йому всю свою життя і всього себе, можна і цей чортовий одвірок проломити своєю вежею, якщо сильно постаратися, і навіть цегляну стіну люди примудряються проломити своєї безглуздої головою. Питання в тому – що ви в такому випадку отримаєте, до чого такий успіх вас приведе, до радості, або розчарування? Деякі люди, заробляючи багато грошей, втрачають більше, ніж отримують, тому що втрачають у своєму житті багато всього іншого, що робить її щасливою. Ви зрозумійте, що, приділяючи увагу якогось певного справі, ви в цей час обделяете їм якесь інша справа, менш, з вашої точки зору, значуще, або така справа, про яку ви навіть не знаєте. І витрачаючи свої сили на щось одне, ви не витрачаєте їх на щось інше. А значить, ви завжди щось втрачаєте, який би вибір ви не зробили. Питання лише в тому, що саме ви втрачаєте. Так що мова не йде про те, робити або не робити. Мова йде про те – що саме і навіщо робити.

Взагалі, якщо б люди не розпорошувалися на всяку нісенітницю, не кажучи вже про витрачання ними своїх сил на абсолютно непотрібні їм справи, вони б набагато швидше домоглися успіху в дійсно важливих для них справах. Тому я регулярно влаштовую собі промивання мізків – я аналізую всі свої бажання і відкидаю ті з них, які залізли в мою голову по чужій волі і які змушують мене робити абсолютно непотрібні мені справи, відбираючи в мене сили і час. Тобто, висловлюючись мовою психології – я очищаю свій розум від психологічних вірусів. А є справи, які мені хочеться робити, незважаючи на їх сумнівну на перший погляд корисність для мене. Скажімо, я ось зараз ділюся з вами самими таємними знаннями про життя, якими сам володію, оскільки розумію, що якими б егоїстами ми не були, один хрін ми всі є частиною однієї відомої нам Всесвіту, ми різні частини єдиного цілого. Я не знаю, що станеться зі мною завтра, післязавтра, після-післязавтра, що Життя підкине мені в якості випробувань, куди вона мене направить, який вибір я зроблю, яке рішення прийму. Коли-небудь мене все одно не стане, а те, що я тут зараз пишу, можливо, залишиться і буде жити в головах людей, як частинка мене і моєї ролі в цьому світі, ще дуже довго. Зрештою, якщо згадати все те, що зі мною в цьому житті відбувалося, коли я легко міг загинути або стати інвалідом, але все ж залишився живий і здоровий, досяг певного успіху в житті і тепер ось сиджу і пишу про те, що вважаю важливим розповісти розумним людям, то, можливо, саме так і повинно було статися, до цього я і повинен був прийти. Можливо, Життя саме до цього мене весь час вела, допомагала мені вижити, вчила мене, направляла, щоб тепер я зміг себе певним чином реалізувати. Ну, чим це не підказка Життя? Це одна з тих справ – що я роблю для себе, а заодно і для вас. Я ж роблю те, що роблю, бо хочу, а не тому що змушений. Значить, в цьому є певний сенс. Не все в цьому житті вимірюється грошима. Хіба можуть вони, скажімо, допомогти людині знайти сенс у житті? Ні, не можуть. Вони можуть допомогти цей сенс реалізувати, але не знайти. А сенс ми самі для себе визначаємо, незалежно від нашого матеріального стану.

Подумайте, друзі, а для чого ви можете бути потрібні цьому світу? Для чого ви можете бути потрібні Всесвіту, який інтерес у неї повинен бути в тому, щоб допомогти вам стати багатим і успішним людиною? Який сенс у вашому житті? Що ви будете робити, обзавівшись грошима і отримавши все те, чого хочете? Будете балдеть, катаючись цілими днями на своїй яхті, біситися з жиру будете, як всі ці наші розпухлі тхори в Куршевелі і Лондоні? Тоді в чому різниця між вами і ними? На кой чорт Всесвіту міняти шило на мило? Навіщо їй, наприклад, допомагати вам у тому, щоб ви стали ще одним дегенератом – прожирающим народні гроші? Ті дегенерати, принаймні, вже добилися того, чого хотіли, доклавши для цього чималі зусилля, вони, скажімо так, заслужили своє життя своїм розумом, хитрістю, підлістю, підступністю, наполегливістю та іншими якостями. А вам зараз допомагати треба, по суті, з самого низу підніматися наверх, якщо вести вас за аналогічною доріжці. А для чого? Навіщо? Подумайте над цим. Хочете, щоб Життя направила вас у потрібне русло, щоб допомогла вам добитися успіху – покажіть їй, що ви цього варті. Ми живемо на планеті з обмеженими ресурсами на всіх ніштяк не вистачить, тим більше, що людей, як сарани, стає з кожним роком все більше, переважно низькоякісних людей. І всі хочуть жити добре – мати багато грошей і бути успішними. Але навіть якщо просто всім бажаючим дати по автомобілю – нашій планеті кирдик! Отже, Всесвіту потрібно розподіляти ролі між людьми таким чином, щоб найбільш цікаві, в плані перетворення життєвої енергії люди, пішли вгору, а всі інші посіли місця нижче, аж до параші. Кого-то доведеться використовувати і як затички в бочку з лайном. Кому ж з вас допомогти зіграти роль багатого і успішного людини, а кого-визначити роль бомжа в сміттєвому бачку? Задайтеся цим питанням і обґрунтуйте свою відповідь. Чому саме ви повинні піднятися з бруду? Чому саме ви повинні жерти в три горла, а не ваш друг, сусід, колега, однокурсник, однокласник, чи той, кого ви навіть не знаєте? Що такого особливого ви можете зробити, обзавівшись грошима, чого ще не було зроблено до вас, які зміни в цей світ можете привнести, щоб зробити його, ні, не скажу, що краще, а цікавіше, щоб у тому, щоб допомагати саме вам стати багатим і успішним, був хоч якийсь сенс? Я думаю, вам необхідно поговорити про це з самим собою, зі своїм внутрішнім голосом, а потім зробити Всесвіту, Бога, Життя – таке речення, яке здасться їй, йому, досить цікавим і вона, він погодиться допомогти вам стати успішним і багатим людиною.

Пам’ятайте – Всесвіт розширюється і вдосконалюється, прагнучи до чогось, про що ми з вами не маємо ні найменшого уявлення. Тому, щоб їй догодити, ви повинні запропонувати їй щось особливе і незвичайне, що дозволить Всесвіту перетворити себе з вашою допомогою таким чином, що її структура якісно зміниться. Зрозуміло, що мова йде не про всій Всесвіту, а лише про мізерною її частині – про вас і всьому тому, що ви зможете зробити в цьому світі. Але ваша роль також важлива, як роль потухшей зірки, або народження нової галактики. Ви повинні щось унікальне запропонувати системі, щоб вона вас вивищили. Це, якщо хочете, один із секретів успіху. Мета людини – визначає якість і кількість ресурсів, які Всесвіт надає йому для досягнення цієї мети. Зверніть увагу на історію людства – хіба в неї не самі незвичайні люди, з незвичайними цілями і бажаннями, домагалися неймовірних успіхів у своєму житті? Пересічні люди потрібні тільки добре організованою людиною системі, для стабільності, а ось Всесвіту завжди були потрібні неабиякі люди – щоб зсунути з мертвої точки людське суспільство, ведучи його до якісно нового стану. І таким людям вона допомагає більше, ніж усім іншим. Це я на власній шкурі відчув, коли ставав жертвою звичайність і всі мої рішення виявлялися безперспективними або абсолютно помилковими.

Всесвіт, Життя, Бог – всім допомагає. Вона дає кожному можливість вилізти з лайна і стати кимось значним, стати справжньою особистістю. Але комусь вона допомагає менше, а комусь більше, в залежності від того, наскільки людина цікавий їй сам по собі. Тому-то я і відмовився від стандартної життя, від кар’єри в одній з компаній, де я досить непогано влаштувався і від багато чого іншого, що не є чимось таким особливим для цього світу і особисто для мене. І я не шкодую про це, бо бачу, що Життя допомагає мені рухатися у власному, особливому напрямку. Я почуваю себе дуже добре і дуже комфортно, більше того, я відчуваю себе щасливим! А легкий дискомфорт, який я відчуваю, допомагає мені не заснути і рухатися далі.

А хочете ще шматочок цінної інформації отримати? Так і бути, дам. Ваша любов до труднощів і негативу, ваше насолоду проблемами і тими випробуваннями, що Життя підкидає вам – ось що робить вас людиною особливим і цінним для Всесвіту. В людині – приймаючим труднощі, а не біжить від них, Всесвіт бачить крихту розуму, і йде такій людині назустріч. Тільки не забувайте про те, що проблеми і труднощі – це не лише бар’єри, які необхідно долати, але і дорожні покажчики на дорозі життя, напрямні нас в потрібну сторону. Один з таких покажчиків привів вас сюди до мене, на цю статтю, на цей сайт. Не даремно ж ви потрапили сюди, і тепер читаєте не про те, як вкласти свої гроші під очманілий відсоток і розбагатіти за пару місяців, як це обіцяють вам численні лохотрони різної розмальовки, а про те, як навчитися слухати і чути Життя, як помічати її підказки і користуватися ними, щоб досягати успіху в своїх справах. Інша справа, що ніхто нічого за вас робити не стане – вам можуть підказати, що там-то і там-то вам не місце, це не ваше, що так робити неправильно, а так правильно і так далі. Але куди вам рухатися – вирішуєте ви самі, слухаючи підказки Життя. Інакше, одвічні питання нашого буття про визначеність долі та свободу вибору, стануть неактуальними, а наше життя безглуздою. Ви рухаєтеся по лабіринту долі і Життя дає вам підказки, який напрям для вас було б найкращим, але якщо ви її не будете слухати, то нічого страшного не станеться – ви просто візьмете інше, менш привабливе і менш комфортне місце в житті, а за більш вигідною доріжці піде хтось інший. І що ще важливо – в цьому житті не завжди можна зробити крок назад, зрозумівши, що помилився з вибором, і ви це повинні розуміти. Якщо, приміром, ви присвятите своє життя роботі і грошей, забивши на свою сім’ю та своїх дітей, тоді потім не дивуйтеся тому, що навіть при солідних вкладень в них – освіта, виховання, розваги, ви отримаєте на виході дегенератів, не почитали батька та матір свою, що захоплюються наркотиками і абсолютно не придатних для того, щоб зробити їх своїми спадкоємцями. Майте на увазі, що вкладення свого часу в щось чи в когось, як і вкладення грошей – це дуже складний вибір. Вкладіть час у дітей – отримаєте на виході нормальних людей, якими зможете пишатися. Вкладіть час в роботу – отримаєте гроші і кар’єру, але велика ймовірність, що ваші діти виростуть цілковитими дегенератами, які ще і вас будуть ненавидіти. І на фіга, питається, тоді вам гроші, щоб посытнее своє життя прожити? А для чого вам її проживати? Краще буде, якщо ви задастеся цим питанням, як можна раніше, а не в років так шістдесят, коли на зміну чуттєвим задоволенням, до вас прийде здатність міркувати. Але при цьому ви вже практично нічого не встигнете змінити у своєму житті. Втім, деяким людям ця здатність міркувати не приходить ніколи.

Коли мене запитали, деякі мої схиблені на грошах знайомі, чому я не йду далі по життю, чому не лізу вгору, за великими грошима і високим становищем у суспільстві, чому, збавивши оберти, задовольняюся тим, що сам називаю золотою серединою – я просто вказав їм на своїх дітей і сказав, що живу тепер заради них! І заради свого з ними майбутнього. Я сказав, що хочу, щоб вони змогли досягти того, чого я, в ряді свого селянсько-робітничого, а ще точніше кажучи – рабського виховання, вже ніколи не зможу досягти. Я, якщо судити про моєму нутрі, бракований – всередині моєї голови живе раб, якого, як мені здається, я не зможу придушити до кінця вже ніколи, які б гроші я не заробив, яких би успіхів не досяг. Я продукт нижчого стану, як і більшість інших людей, який просто завдяки своїй чіпкості, живучості і наполегливості – домігся трохи більше того, чого домагаються інші раби системи, які навіть не усвідомлюють, що вони раби. Стеля моїх можливостей не так високий, дуже багато часу було втрачено мною в молодості, коли я вірив у всяке лайно. І тепер, змінити себе повністю і стати людиною дуже високого польоту, здатного скласти конкуренцію тим, хто з молоком матері вбирав уміння керувати людьми і підкоряти їх своїй волі, я не зможу. Не встигну, при всьому бажанні. Хоча чого-то, безумовно, зможу досягти. А жертвувати заради ілюзій своїм майбутнім – своїми дітьми, я не має наміру. Нехай тепер вони рухаються далі, нехай переходять на новий соціальний рівень, а не стають черговими гвинтиками у системі.

До речі, ось ці бесящиеся з жиру діти, які відпочивають на дорогих закордонних курортах – вони адже теж раби, вчорашні раби, від того й ідеалізму в них немає ні грама. Вони гуляють так, ніби живуть останній день. Так поводиться тільки раб – не впевнений у завтрашньому дні і боїться того, що завтра у нього нічого не буде. Він жере і давиться і все одно жере, боячись, що завтра його відірвуть від годівниці і він знову перетвориться в той бруд, якої завжди був. Читайте книгу, Джеррі Тонера і Марка Сидонія Фалкса «Як керувати рабами», там ви знайдете підтвердження моїм словам, а саме тому, як влаштована психіка рабів. А що стосується мене, то я хочу, щоб мої діти стали людьми цього вищого стану, щоб вони стали тими, хто живе, а не виживає, і живе не просто так, а з якоюсь конкретною метою, гідною людини. Хто знає, може саме мої нащадки будуть підкорювати простори космосу, освоювати нові планети, стануть тими, хто врятує цю планету від екологічної катастрофи або тими, хто докладе руку до народження нового виду людини — надлюдини, більш розумного і практичного, ніж той биомусор, який засрал собою всю планету. Чи вони створять штучний інтелект, який виведе людство на новий щабель розвитку. Загалом, я пророкую їм велике майбутнє, тому що я над цим майбутньому працюю, думаючи на кілька поколінь вперед, як справжній ідеаліст. Хіба можна порівняти цю мету, ці мрії, з миттєвим бажанням купити чергову наворочену віз з десятивідсотковою знижкою в автосалоні, щоб хвалитися перед нею слаборозвиненими сусідами і заздрісними колегами по роботі, друзями? Так які до біса сусіди, які колеги по роботі, які на хрін друзі – пішли вони всі до біса зі своїм сраним думкою. Коли у вас більш грандіозні цілі в житті, всі ці примітивні споживацько-експлуатовані істоти вами взагалі не сприймаються всерйоз, і тим більше вам плювати на їх ідіотське, нав’язане мас-культурою думку.

Кажуть, що грошей багато не буває, що на мій погляд, не зовсім вірно, тому що грошей може бути так багато, що володіє ними людина не знайде нічого кращого, крім як угробити себе з їх допомогою. Але справа не в цьому, справа в тому, що успіху теж багато не буває. Точніше, успіх сам по собі буває різний. Ви можете чогось досягти, чого дуже сильно хотіли, і це досягнення буде вашим успіхом, адже це ваше життя не закінчиться, вірно? Ви захочете більшого, а потім ще і ще, і так до нескінченності, і це природно. Питання однак у тому, що вважати успіхом – прагнення до чого саме має сенс? Людині в житті потрібно не так вже й багато – шматок хліба на столі, так кімнатка два на три, і все. А далі вже йде гра – гра в те, як правильно жити. Власне, я так і жив дуже скромно, коли вчився. Я знімав кімнату в одній з комуналок в чужому місті, я попросив не так вже й багато у ріелтора, який мені її здавав. Я сказав, що мені потрібні: стіл, стілець, ліжко і цвях у стінці, щоб вішати одяг і все. Але головне – щоб було тихо, щоб не було ніяких дебільних сусідів – придурків студентів, недоумкуватих бабусь, алкашів, наркоманів та іншої швали. І мені таку кімнату надали, точно таку, як я хотів, з нормальними, тихими сусідами і тим мінімумом, в якому я потребував. І мені цього вистачало. Я приходив увечері додому, лягав на ліжко, закидав руку за голову і починав думати про те, як система мене використовує, і як мені жити, щоб звести свою залежність від неї до мінімуму, навчившись жити для себе і заради себе, а не для створеної людьми системи, якій я потрібен виключно в якості витратного матеріалу. Які можуть бути дискотеки, які гулянки з вживанням свинячьего пійла, які телевізори та інші ідіотські розваги, коли ти розумієш, що тебе в будь-який момент можуть використовувати, як презерватив. Ти думаєш про те, як тобі жити, а не про те, як в гівні бовтатися. Тебе цікавлять гроші, успіх у важливих для тебе справах, а не сраная робота, про яку мріють раби. Тобі треба боротися за краще життя, а не знаходити якісь там маленькі задоволення і втішатися ними.

От є такі люди, які не люблять читати, не люблять думати, їм ліньки щось робити, вони не бажають напружуватися, але при цьому хочуть все і відразу. Таким хрін чого поясниш навіть людською мовою, не кажучи вже про мову життєвих обставин, за допомогою якого, як ми вже з вами знаємо, Життя спілкується з нами. І таким людям залишається сподіватися тільки на одне, на якусь трагедію, яка переверне їхнє мислення з голови на ноги і змусить їх почати звертати увагу на те, на що вони ніколи його раніше не звертали. Ось тоді у них з’явиться шанс чогось істотного в цьому житті досягти. А то, пам’ятаю, я розмовляв з деякими молодиками, з приводу грошей, успіху, життя, щастя, і говорив їм, що треба читати побільше розумних книг, замість вживання пива, перегляду телевізора, вештання вулицями у пошуках пригод на свою дупу і тому подібних безглуздих мавпячих справ. А вони мені кажуть, що, мовляв, не хочуть читати книги, витрачати на це свій час, свою молодість, не хочуть перетворюватися в людей похилого віку, їм потрібно жити і радіти життя тут і зараз, а не будувати плани на роки вперед і роками їх реалізовувати. Ну що тут скажеш – не хочеш читати, не читай, справа твоє. Не вчися, розважайся. Мені це треба? Прожигай свою молодість і здоров’я на те, що вважаєш важливим для себе, я тебе з лайна витягувати і робити людиною не збираюся. Парашу теж хтось повинен мити. Життя всьому дає шанс стати великим, домогтися успіху і розбагатіти, а якщо людині нічого для цього робити не хочеться, тоді нехай він херачит, як останній віслюк, показуючи іншим своїм прикладом, який житті заслуговують ті, хто не хоче над собою працювати. Я навіть на цьому сайті, як бачите, пишу досить великі статті, щоб привернути на нього виключно думаючих людей, а не всяку безглузду нездара, з коротким і хаотичним мисленням. Такі люди вважають стислість – сестра таланту, а не бездарністю і недоумкуватістю. Мені такі читачі не потрібні. Вони безперспективні.

Ми повинні розуміти, що Життя розмовляє з нами постійно, у тому числі і через інших людей. Коли я випадково звернув увагу на якусь статтю, книгу, розумної людини, від яких отримав знання – змінили моє мислення, а потім і життя. Тепер ви читаєте ці рядки, вбираючи в себе всі ті думки, які блукають в моїй голові і які я намагаюся з максимальною точністю передати вам. І читаючи мої думки, відчуваючи те, що відчуваю я, розуміючи те, що я розумію – ви змінюєтеся. Ось прямо тут і зараз ви змінюєтеся, і ви змінюєтеся на краще, в цьому ви навіть можете не сумніватися. Всесвіт через мене передає вам певну інформацію, і таким чином виходить, що одна її частина, удосконалює іншу, роблячи всю систему більш досконалою. А ставши краще, досконаліше, ви не залишитеся без грошей, вже повірте. В цьому житті добре живуть більш розвинені особини. А менш розвинуті їх обслуговують. Подумайте, яка людина в нашому світі, володіючи якісним мисленням, бідує? Хіба це можливо? Є, звичайно, люди, яких всі ці земні блага зовсім не цікавлять, але при цьому вони можуть, якщо захочуть, обзавестися ними, і іноді без особливої праці. Правда, таких людей мало. Принаймні мінімумом необхідних для якісного життя речей, людина себе забезпечує. Наприклад, я так роблю. Волоцюгою адже я бути не хочу, як Діоген. А розбираючись в житті, в її законах і закономірностях – складно залишитися без грошей, для цього треба зовсім розлінились. Ось, скажімо, я, навіть не знаю, що такого повинно статися в світі, щоб я залишився без грошей, необхідних мені для нормального життя. Всі ці кризи та інші шоу для натовпу, покликані знизити якість життя кожного її члена, звичайно, позначаються на всіх, навіть на дуже багатих людей. Але повірте мені, володіючи певним складом розуму і слухаючи підказки Життя, ви завжди зможете про себе подбати, за умови, що система, в якій ви живете, не загине зовсім. Лише в цьому випадку буде важкувато вибратися з трясовини. Але все одно можливо. Так, небезпека чигає на нас на кожному кроці, і я кажу, що не знаю, що може статися зі мною завтра, рівно як і не знаю, скільки я зароблю грошей, при тих або інших події в країні та світі. Але я не боюся змін, не боюся того, що завтра залишуся без засобів існування і тому подібних страшилок, бо знаю, що Життя, Всесвіт, Бог – підкажуть мені, куди рухатися і що робити, щоб вижити і досягти своїх цілей. Не знаю, що саме, але щось обов’язково станеться, що допоможе мені. А якщо мені судилося загинути, значить так тому і бути. Значить, моя місія виконана, і нічого страшного в цьому немає. Всі ми коли-небудь помремо, хтось раніше, хтось пізніше.

Ну а поки ми всі живі і здорові, нам необхідно прагнути до дійсно значущим для нас речей, до того, в чому є сенс. І тоді Життя нам обов’язково допоможе. Вона підкаже нам, своїми мудрими життєвими ситуаціями, куди і як нам треба рухатися, які місця обходити стороною і як діяти в тій чи іншій ситуації, щоб не наламати дров. Якщо вам потрібні гроші – ви повинні знати про способи їх видобутку, і тільки потім вибирати, яким із них скористатися. Треба розуміти, що у будь-якої задачі є кілька способів її рішення, їх треба тільки шукати, щоб знайти, а не лізти зі шкіри геть, намагаючись вирішити поставлену задачу одним єдиним відомим вам способом. Прямолінійність має обмежені можливості. Треба мислити гнучкіше і слухати підказки Життя, адже в ній стільки всяких варіантів існує, що домогтися своїх цілей можна самими різними способами і в будь-яких ситуаціях.

Не виходить у вас рак кудись пролізти, спробуйте зробити це боком, можливо так вийде. У вас все вийде, якщо ви будете точно знати, що саме і чому, а також для чого ви хочете щось отримати. Способи досягнення цілей тим легше знайти, чим ясніше і більш значуща сама мета. Хочете розкрию вам ще один маленький секрет? Вся справа – в конкретиці. Якщо ви хочете чогось досягти у своєму житті – поставте перед собою конкретну мету, ніж конкретніше, тим краще, і поясніть собі сенс її досягнення. Якщо ви це зробите – ви досягнете цієї мети. Чим більш конкретній і змістовній є ваша мета, тим швидше ваш мозок знайде спосіб її досягти, а Життя підкаже вам, які кроки для цього необхідно зробити. Якщо вам потрібні гроші, сформулюйте правильно своє бажання і Життя підкаже вам, де можна їх заробити. А в тому, як це краще зробити, ви вже самі розберетеся. Головне, будьте як можна конкретніше в своїх бажаннях. Додайте до цієї конкретики оригінальність і прагнення до досконалості, яких Всесвіт від вас чекає – і ви станете везучою людиною. Наприклад, якщо ви скажете, що просто хочете мати багато грошей – то це буде дуже дурна мета, це навіть взагалі не мета, а херня якась. Хотіти не шкідливо, відповість вам Життя і інші люди. Сформулюйте конкретніше – скільки грошей ви хочете? Для чого ви їх хочете? Навіщо ви це щось хочете? До якого терміну і чому вам потрібні гроші в певній кількості? Що вам потрібно зробити для того, щоб добути, заробити потрібну вам кількість грошей і чи готові ви це зробити? Чому вам потрібно зробити саме це, а не щось інше, щоб добути, заробити гроші? Як ви будете це робити? Чому так, а не інакше ви будете це робити? Бачите, скільки питань можна собі поставити, щоб розібратися з власним бажанням і способом його досягнення? Ось, запам’ятайте, чим більше конкретики, тим краще. Я деяким людям за дуже великі гроші впроваджував цю думку в їх свідомість, позбавляючи їх таким чином від розпливчастих бажань. Задача ця була непростою, тому я і просив за її виконання багато грошей. Адже мало просто щось сказати людині і домогтися його згоди з тобою – потрібно ще домогтися того, щоб до нього реально доперла твоя думка, твій рада. Дурнів, що кричать про те, що їм відомо про прописні істини, які вони нібито усвідомлюють, багато. А ось слідують цим істинам – одиниці. Чому? Та тому, що людина – це не розумна істота. Я про це багато разів писав. Щоб зробити його розумним, потрібно сильно постаратися.

Людина, яка прагне і може ставити перед собою конкретні цілі – неминуче їх досягне. І Життя йому в цьому допоможе. Чи хочете ви мати багато грошей, або хочете в чомусь досягти успіху – завжди конкретизуйте і пояснюйте собі свої бажання. Точність і конкретність бажань робить їх здійсненними. Але, це ще не все. Я не був би собою, якби закінчив на тому, про що ви можете дізнатися з багатьох інших джерел інформації. Хоча мало про це просто дізнатися, потрібно ще це наздогнати. Так що ось вам ще один секрет, про який багато хто з вас точно не знають, хоча у відкритих джерелах таку інформацію, знайти можна, якщо гарненько пошукати. Мова йде про досягнення людиною своєї мети, за допомогою зосередження своєї уваги не на саму мету, а спосіб її досягнення, тобто, на тих кроках, які необхідно зробити, на тих діях, які необхідно провести, щоб цієї мети досягти. Не поспішайте, подумайте про це трохи. Тобто, мова йде про відсутність у людини будь-якої залежності від результату, коли ви граєте в гру не для того, щоб виграти, а заради самої гри. В такому випадку людина, переслідуючи стратегічну мету, починає дуже ефективно вирішувати тактичні завдання, від яких залежить успіх усієї справи, доводячи процес досягнення мети до досконалості. Тоді він стає дуже гнучким. Ви не можете прийти на роботу і попросити свого начальника дати вам гроші просто так, ви повинні виконати для нього певну роботу, щоб він вам заплатив. І якщо ви приходите на роботу тільки заради грошей, думаючи про них, як про кінцевої мети, ви, найімовірніше – будете дуже погано працювати, чи будете намагатися взагалі не працювати. Ви зосереджені на грошах, тому з вас поганий працівник – ледачий і жадібний. І таким немає сенсу платити багато. А зосередившись на роботі – ви станете дуже гарним і дуже цінним працівником, якого більшість нормальних начальників заплатять будь-які гроші, аби не втратити такого цінного працівника – хоче і може працювати. Вловлюєте суть? Те ж саме можна сказати і про тих ситуаціях, коли ви не знаєте, що робити, якщо у вас мало грошей – як вам викручуватися. Намагайтеся в таких ситуаціях думати не про гроші, а про ті можливості, за допомогою яких їх можна добути і тоді ви швидко такі можливості знайдете, помітите і скористаєтеся ними. Стратегічна мета важлива, що про неї практично завжди треба пам’ятати, але без грамотної тактики, без успішного вирішення оперативних завдань, ви її не досягнете.

Після того, як ви, дотримуючись вищевказаних рекомендацій, поставите перед собою конкретну мету і обоснуете її для себе – розробіть покроковий план дій і забудьте про кінцевої мети! Починайте діяти, зосередившись на процесі і підказках Життя, а про цілі своєї забудьте на час, підкреслюю, на час, щоб вона вас просто не відволікала від визначення перших кроків на шляху до її досягнення. Ваше завдання – ефективно вирішувати поставлені перед вами в даний момент завдання, досягаючи таким чином маленьких успіхів у маленьких справах на шляху до успіху у великій справі. З дрібниць складається ціле, і цим цілим буде ваша кінцева мета, а вірніше, шлях до неї. А дрібницями будуть способи її досягнення. Ви повинні з задоволенням виконувати свою роботу, яка є частиною всього вашого справи, тоді вона буде виконана самим найкращим чином, без косяків і помилок, що суттєво підвищить ваші шанси на досягнення успіху в цій справі. Надто зосереджений на кінцевому результаті людина стає нечутливою до дрібниць, які як раз і дозволяють цього результату досягти, якщо серйозно до них ставитися. Ось, приміром, написання мною цієї статті переслідує своєю метою справити на вас – моїх читачів, незабутнє враження, щоб ви сприймали мене і мій сайт дуже серйозно, і розуміли, що я не черговий начитаний писака, а дійсно розбирається в житті і вміє заробляти хороші гроші осіб. При цьому, скромною винагородою для мене, за виконану роботу, є тільки вашу увагу до сайту, не більше.

Так от, якщо говорити про спосіб досягнення своїх цілей, то переслідуючи свою мету, я про неї зараз не думаю, я думаю про те, про що пишу, про те, як ви це воспримите і як використовуєте у своєму житті. І такий підхід до своєї роботи, дозволяє сподіватися на те, що вона виявиться вельми успішною, не тільки і навіть не стільки для мене, скільки для всіх нас. Вам необхідно діяти також. Визначтеся з метою і вкладайтеся в процес, кожною клітинкою свого тіла, щоб довести його до досконалості. Всією душею і тілом закохаєтесь у свою справу, нехай воно стане для вас сенсом життя, до тих пір, поки вся необхідна робота не буде виконана вами ідеальним чином від початку і до кінця. Успіх вам в такому випадку – гарантовано! Причому неважливо, чим саме ви будете займатися – прагнути до того, щоб виділитися на своїй роботі та отримати підвищення по службі і солідну надбавку до заробітної плати, створити власний бізнес, створити політичну кар’єру або просто будете освоювати нові знання та навички, необхідні для виконання більш престижною і добре оплачуваної роботи. Успіх у всьому, якщо ви зможете, а ви зможете, я в цьому не сумніваюся, відмовитися на час від кінцевої мети, зосередившись виключно на процесі її досягнення, визначення перших кроків до неї. Тоді ви, ставши пильними і переставши гнати вперед, у майбутнє свої думки, і підказки Життя помітите, і різні завдання ваш мозок зможе вирішувати дуже ефективно, незалежно від їх складності.

У цій статті я вам показав, шановні читачі, як гроші і успіх приходять до тих, хто розуміє закони Життя, Всесвіту, Бога і дотримується їх, здійснюючи ті чи інші свої бажання. Ніяких порожніх заяв я не роблю, все написане мною – засноване на здоровому глузді, власних спостереженнях, перевірених мною та іншими людьми знаннях, а також на чужому і власному життєвому досвіді. Всі мої взаимоподтверждающие затвердження логічно взаємопов’язані між собою і при бажанні і необхідності їх можна перевірити, просто подумки пройшовшись по викладеній у цій статті ланцюжку міркувань. І зрозуміло, ви можете знайти їм підтвердження на практиці. Так що користуйтеся тим, що творю я, стоячи на плечах гігантів. І слухайте Життя – вона вам поганого не порадить. І тоді гроші і успіх стануть для вас заслуженою нагородою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *