Гроші добро чи зло

Гроші не мають ніякого значення… крім того, що на них написано.

Стас Янковський

Гроші часто асоціюють зі злом, називаючи їх його коренем, хоча з чим їх тільки не асоціюють, все залежить від людини, яка висловлюється з цього приводу. Сказати що гроші є зло, все одно що сказати, що ціна в магазині на продукти піднімається сама по собі, адже в тому, й іншому випадку, ми виключаємо у всьому цьому роль людини. Це не дивно, бо люди постійно перекладають відповідальність на когось, або на щось, і не бажають відповідати за себе, та свою поведінку. Враховуючи ту владу, яку дають гроші, дуже зручно зарахувати їм, неживої речі в нашому житті, різні результати людської діяльності. Щоб ми не зробили, хороше або погане, можна сказати що це результат впливу грошей на нас.

Все це звичайно звучить настільки нерозважливо, що в принципі міркувати про це розсудливо не доводиться, однак враховуючи масштабність людського безумства, все ж варто поглянути на це питання з точки зору здорового глузду. Стати людиною при грошах не складно, якщо знати ті принципи, за якими вони добуваються. Я завжди називав людей з грошима розумнішими за тих, у кого їх немає, але ніколи не називав їх людьми усвідомленими, бо це не має відношення до матеріального стану людини. Люди задаються різними питаннями частини грошей, наприклад, вони хочуть знати, як їх можна заробити, де, та яким чином їх зберігати та примножувати, й тому подібні питання. Про збереження грошей, до речі, читайте в моїй статті “Де зберігати гроші“.

Гроші та зло

Але чомусь мало хто думає над своїми якостями, наявність яких зробить його багатим, а гроші в його руках перетворить на інструмент або зброю, на розсуд самої людини. Якщо говорити про корінь зла, то це людина, що на цій планеті саме від людини й відбувається все зло, воно народжується у її творчій голові, і виражається за допомогою всього, що тільки можна використовувати. Звичайно ж, гроші перше, що можна вміло використовувати для досягнення своїх цілей, а коли ви робите собі добре, часто буває так, що комусь ви водночас робите велике зло.

Скільки коштує зло

Якщо ми використовуємо гроші для зла, ну скажімо так, для відносного зла, будемо з вами просунутими людьми, не все погане, погано для всіх. Тоді виникає запитання — а скільки воно коштує? Вартість зла визначається вартістю виконавців цього зла, за яку суму людина готова зробити щось погане іншій людині, а також за скільки вона готова нашкодити собі? В одній зі своїх статей, яка називається “Час та гроші“, я розглядав питання про тимчасові проміжки у розвитку людини, яким відповідає, та яким має відповідати певна сума грошей. Це означає, що для людини, що знаходиться на певній стадії розвитку, великі гроші протипоказані. Якщо дати алкоголіку або наркоману багато грошей, то швидше за все, через деякий час вони зіграють в ящик, а отже, гроші створять для них зло.

Розумно припустити, що людині багато грошей заподіють зло, бо вона почне робити дурниці, й прикладів тому маса. Щодо зла на адресу інших людей, можна сказати наступне — певна сума грошей дає можливість придбати багато людей, й використовувати їх як ресурс для вчинення зла. Але знову-таки, якщо приміром ви йдете війною на сусідню державу, те зло є злом для тих, проти кого ви здійснюєте агресію, ну й у якомусь сенсі для того гарматного м’яса, що ви використовуєте для здійснення свого зла. Ну а за скільки люди готові продати своє життя, це вже їм вирішувати. Для них вартість зла визначається вартістю їх життя, в якому явно мало чого є путнього.

Ось приміром наймані армії, здавалося б більш просунута форма для наших днів, але служити найманцями можуть лише обмежені світосприйняттям люди, не розумово, не будемо ображати тих, хто вибирає шлях воїна, просто обмежені за світосприйняттям. Бо якщо подумати, то воювати за гроші, вбивати людей за гроші й ризикувати своїм життям заради них, це все одно що займатися проституцією, бо хочеться купити собі новенький телефончик. Розумієте, в чому суть — в дешевизні своїх поглядів, в дуже низькому польоті, хоча здавалося б, можна подивитися на життя дещо інакше, побачити в ньому набагато більше. Ну і як тут можна міркувати про вартість зла, якщо вона визначається кожним по-своєму, або є відносною до кожної людини окремо.

Поняття про добро та зло

Ми ось тут з вами пов’язуємо такі поняття, як добро та зло з грошима, але якось зовсім не беремо в розрахунок самі поняття, якими ми визначаємо добро чи зло. Ні, ну зрозуміло, я цього не роблю, зараз у всякому разі, тому давайте більш детально розглянемо з вами це питання. За гроші можна купити багато чого, а отже, можна використовувати їх не тільки для зла, але й для добра, чи для того, що люди вважають добром. Звичайно, можна використовувати гроші, як вам може здаватися, для найкращих цілей, а на виході може вийти, саме зло, й хіба в цьому будуть винні гроші? Щоб ви краще розуміли суть того, про що я кажу, наведу невеликий приклад з власного життя.

Був у мене один друг, у якого батьки були не те щоб багатими, але цілком собі заможними, щоб у нього було все, включаючи кишенькові гроші. У мене цього не було, й тому я звичайно трохи заздрив, та й життя у нього була більш сите. Інший раз коли в мене шлунок скручувало від голоду, він молов смачненьку ковбаску, й не те, щоб він не пропонував мені шматочок, я не вважав гідним себе, приймати від нього. Але справа не в цьому, велика кількість благ у житті мого друга, зробила його безвідповідальним і зовсім не цілеспрямованим. Ну думаю ви знаєте як це буває, якщо щось дається без особливих зусиль, то це не тільки не цінне для людини, але й позбавляє його хватки. Ось і виріс він повним телепнем, алкоголіком і злісним неплатником аліментів, загалом життя у нього зараз просто жахливе, але ж батьки хотіли як краще.

Ви тільки уявіть собі, що в невмілих руках, можуть зробити “Великі гроші“, про які ви, до речі, можете почитати у моїй однойменній статті. Так, для дурної людини великі гроші можуть стати дуже великим злом, як і для оточуючих її людей. А ще є такі неадекватні люди, з усіляким лайном в голові, які прагнуть нагодувати всіх голодних дітей Африки. Справа навіть не у тому, що у нас своїх голодних повно, справа в самих неграх. Навіщо нам багато негрів в Африці, адже вигодувана чужим коштом дитина, судячи за статистикою, ще п’ятьох зробить, їх ви теж будете годувати. Я звертаюся до доброзичливців безрозсудних, а що далі, до якої пори це буде тривати? Загалом, думаю, моя думка вам зрозуміла, всі ці ідіотські думки ви напевно не одноразово зустрічали у своєму житті, благо у людей не достатньо грошей на їх реалізацію, інакше вони б нам тут на каламутили.

Кожному по потребі

Я от не розумію, навіщо комуністи намагалися задовольнити потреби кожного нужденного в них, життя й без них це чудово робить, дає кожному по заслугах, а отже й по потребі. Ну їм ясна річ потрібне було гасло для влади, а якщо вдуматися, то людина часто лише все псує, коли намагається виправити закони природи. От немає в людини грошей, й не має значить у неї їх, поки вона не стане розумнішою, інакше вона на ці гроші стільки лиха накоїть, що за нею лайно не розгребеш ще століття.

Був у мене якось свого часу сусід, коли я ще жив у квартирі, й він знімав сусідню однокімнатну квартиру, мріючи зрозуміло про свою. І ось, в один прекрасний момент йому сеча вдарила в голову, й він вирішив взяти кредит, як йому здавалося на вигідних умовах, та купити собі квартиру. Що, він каже, я плачу за чужу квартиру, що буду платити за свою, яка різниця, життя йде, треба приймати рішення. Я звичайно розумів, що до таких речей він не доріс, надто вже він був тупий, але переконувати не став, куди мені, якщо власні діти не могли з ним нічого зробити. Я от тільки думав, що ну не може так бути, я вже не перший рік, спілкуючись з розумними людьми, мізкую над актуальним варіантом бізнесу, який хочу створити, а тут якийсь розумник знайшов ідеальне вирішення своєї житлової проблеми. Я хотів будинок, а він квартиру, я працював за будинок, а він взяв кредит на квартиру.

Коротше місяця не минуло, як він пролетів зі своїм кредитом, вже й не знаю що та як там у нього вийшло, знаю тільки що він вліз у великі борги, й квартиру у результаті не отримав, після чого став бігати по комуналках, з метою зняти задешево кімнату. Ну не доріс чоловік до більшого, навіщо йти в обхід правил цього життя, щоб ускладнити собі його, це і є зло, а гроші, вони знов нейтральні. Почитайте мою статтю: “Робота за гроші” й ви зрозумієте, на якому рівні розвитку перебуває більшість людей, що працює за гроші, та чому вони на ньому знаходяться. Ви повинні розуміти, чого такі люди справді заслуговують. Кажучи «такі», я маю на увазі тих людей, які перекладають відповідальність за своє матеріальне становище на свого роботодавця. А вже в головах, у нас у всіх, може бути що завгодно, в частині нашої думки про самих себе. Можна собі уявляти такі речі, що в пору писати якісь романи фантастичного характеру, на чому, до речі, можна непогано заробити.

Остерігайтеся великих грошей

Якщо ви не хочете у своєму житті зла, остерігайтеся великих грошей, але не треба розуміти мене неправильно, я не від грошей вас відмовляю, а від їх несподіваного приходу. Ось це справжнє зло, яке однозначно зіпсує ваше життя й перетворить його в прісну сіру форму. Ви народжені бути багатими, ніхто вас не створював повзати, можна й літати, це вибір кожної людини, але до цього треба прийти. Жага великих та швидких грошей є злом, злою ідеєю в голові людини, бо дурневі дати гроші, це все одно, що дати дитині гранату. Про це я зокрема пишу у своїй статті під назвою “Як залучити гроші“, у якій я кажу про те, що гроші тягнуться до тих людей, у яких є голова на плечах, а якщо її немає, то до вас можуть притягнутись лише проблеми.

Великі гроші, які приходять до вас не по ваших заслугах, а по випадковості, коштом когось, це те ж саме, що підгодовування для вовків. Погодуйте вовків якийсь час, і ви їх тим самим повністю знешкодите, бо вони розслабляться та перестануть полювати. Мало того, вони будуть залежати від вас, а ви вже зможете робити з ними що завгодно. Це схоже з соціальними програмами, пенсіями, пільгами, посібниками та іншою гидотою, якою підкуповують людину, позбавляючи її набагато більшого. І це не великі гроші, які вбивають в людях хижацький інстинкт, а більш або менш пристойні, тому чого вже там про великі гроші говорити, вони й поготів залишають всі можливості людини у сплячому стані.

Загалом не бажайте того, що не відповідає вашій особистості, інакше коли отримаєте, сильно пошкодуєте, й будете потім проклинати все, в тому числі гроші, хоча вони будуть ні при чому. Так що ось воно як виходить, виявляється, якщо є гроші, це погано, та якщо їх немає, то теж погано, в той час як наявність людини в тому чи іншому випадку, якось відходить на другий план. Але якщо ви будете розумною людиною, то, по-перше, будете вдячні за ту кількість грошей, яка у вас є, й не більше, а по-друге, будете побоюватися того, що вам підсовують не по заслугах. Станете розумнішими, тоді гроші до вас так і будуть липнути, й головне, вони у ваших руках не стануть чимось, що може насамперед зашкодити вам самим.

Що стосується інших людей, то вони можуть сприймати ваш матеріальний стан як завгодно, це ж люди врешті-решт, у них у всіх своя точка зору, що має право на існування. Але гроші, вони ніколи не володіли тими якостями, якими ми їх наділяли чи наділяємо. Тільки ми самі вирішуємо, чи поклонятися золотому тельцю чи ні, тільки ми вирішуємо жити або померти, тільки ми можемо купувати, та продавати все за гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *