Як навчитися продавати

Щоб щось продати, потрібно чимось вразити.

Георгій Александров

Вміння продавати – це вміння робити гроші. Якщо ви хочете завжди бути при грошах, навчитеся одній єдиній справі – продажу. Потім вже буде не так важливо, що саме, кому і де ви будете продавати, оскільки саме вміння це робити – це ваша гарантія того, що ви в цьому світі грошей не пропадете. Однак, за моїми спостереженнями, мало хто розуміє, наскільки корисний цей навик. Тому що люди вивчають різні спеціальності, але при цьому не приділяють належної уваги продажу. А адже це така справа, яким потрібно вміти займатися кожній людині, незалежно від того, яке відношення він має до торгівлі. Адже все наше життя складається, по суті, з безлічі угод один з одним, і тому той, хто вміє з вигідної для себе проводити операції з іншими людьми, отримує більше благ, ніж той, хто цього робити не вміє. У цій статті ми поговоримо про те, як навчитися продавати, неважливо що і неважливо кому, щоб ті з вас, хто хоче жити нормальним і навіть розкішним життям, знали про те, як до неї прийти. Адже хорошим продавцем, на моє глибоке переконання, може стати кожен.

Перед тим, як я розповім вам про те, що знаю про продажі, а знаю я про них чимало, дозвольте звернути вашу увагу на мій інформаційний продукт, який ви можете знайти в меню сайту під назвою Продажу 1.0. Це інформаційний блок, що складається з п’яти текстових модулів, присвячених продажу. Він здатний навчити продажу будь-якої людини, незалежно від його базового рівня освіти. Цей блок я пропоную тим з вас, хто хоче дійсно серйозно зайнятися вивченням теми продажів. Тепер давайте перейдемо до теми цієї статті.

Я припускаю ймовірність того, що ви вже читали в інтернеті статті на дану тему, і швидше за все, почерпнули з них поверхневі знання, на зразок того, що продавець, в широкому сенсі цього слова, повинен бути впевнений в собі, повинен посміхатися і любити покупця, клієнта, повинен добре знати свій товар або вміти красиво описувати свої послуги, щоб люди захотіли ними скористатися. Загалом, весь цей стандартний набір якостей людини-продає, вам напевно відомий. Все це, звичайно, зрозуміло, всі ці рекламно-маркетингові фішки дійсно працюють, але не так добре, як хотілося б багатьом продавцям. Для прориву до фінансового успіху потрібно більш майстерний підхід. А мистецтво полягає в дослідженні глибинного світу людини з метою виявити його найпотаємніші бажання, заради здійснення яких він готовий на все. Зараз робота з людиною стає більш тонкою. Останні винаходи в області продажів – націлені не на натовп, а на особистість, індивідуальність. Тому замислюючись над тим як навчитися добре продавати – задайтеся питанням – а в яких ситуаціях ви самі з радістю готові розлучитися з грошима, щоб щось отримати? Подумайте, що вами в цей момент рухає, до чого ви прагнете, чого хочете і чому? Почніть вивчати зовнішній світ з світу внутрішнього, почніть продаж чого-небудь з продажу самому собі.

Зрозумійте, що вміння продавати залежить від уміння розуміти людей. А для розуміння людей необхідно набагато більше знань, ніж ті знання, які можна знайти в книгах з продажу. Я перечитав купу цих книг і не скажу, що саме вони допомогли мені досягти успіху у продажах – мені допомогли в цьому зовсім інші знання, почерпнуті мною в зовсім інших областях. Щоб продавати усе і уся, усім підряд і за великою ціною, щоб вміти проводити вигідні для себе угоди в самих різних ситуаціях, щоб вміти домовлятися з будь-якими людьми на вигідних для себе умовах – необхідно добре розбиратися в психології людини. Без цього ніяк. Торгівля – це не крадіжка грошей і не насильницький їх привласнення – це вміння домовлятися з людьми. А щоб домовитися з кожною конкретною людиною, ви повинні розуміти, як він влаштований, щоб мати можливість що-небудь йому продати. Адже люди купують не стільки сам товар, скільки його образ, вони платять за казку про товар, яка обіцяє їм вирішити їхні проблеми і/або отримати задоволення. Продаж товарів – це в першу чергу продаж красивої казки, в яку люди хочуть вірити. Люди тягнуться до задоволення і біжать від болю – ви повинні це чітко розуміти, щоб стати класним продавцем.

У цьому житті можна різними способами обзаводитися грошима – їх можна силою відбирати в інших людей, тому впродовж всієї своєї історії люди воювали один з одним – вони прагнули заволодіти чужими ресурсами, щоб забезпечити собі красиву і легке життя. Політика, бандитизм – все це способи відбирання у інших людей грошей за допомогою сили. Гроші також можна красти, тобто, хитрістю і спритністю присвоювати собі чужі ресурси. При цьому у деяких людей така сильна любов до грошей, що вони готові ризикувати своїм життям, прагнучи їх вкрасти. Крадіжка – це теж досить небезпечне заняття, але багато людей ним займаються. А ось вміння продавати – це як раз-таки, вміння співпрацювати з людьми. І щоб ця співпраця була ефективною для вас – ви повинні чітко розуміти природу людини. Адже співпрацюючи з людьми, ви робите з ними обмін ресурсами – ви щось віддаєте їм, а вони щось натомість віддають вам. Гроші є посередником в такому обміні. А щоб такий обмін відбувся, необхідно розуміти, що може бути потрібно іншій людині. Адже цінність того, що віддаєте замість грошей – носить умовний характер. Якщо, приміром, для вас, як і для мене, хороша книга є цінним ресурсом, набагато ціннішим, ніж, скажімо, стільниковий телефон, то зовсім необов’язково, що інша людина цінує книгу, так само високо, як і ви. Він якраз може цінувати вище телефон, а не книгу. Для нього потреба в розвагах може бути вище потреби в саморозвитку. Ви повинні це розуміти, щоб спілкуватися з людиною на його мові. Суть продажу зводиться до двох речей – до вмінню задовольняти чужі потреби і вміння їх формувати. Задовольняти потреби інших людей значно легше, ніж формувати їх. Але щоб задовольнити потребу людини – її насамперед потрібно виявити.

Пізнайте людини, перш ніж розмірковувати про те, як правильно навчитися продавати, і про те, навіщо вам взагалі це потрібно. Адже продажі – це не тільки обмін ресурсами – це практично вся наша життя, в якій нам постійно доводиться взаємодіяти з іншими людьми. А починати вчитися продавати, необхідно з спілкування. Від того, яку інформацію ви донесете до інших людей, буде залежати їх реакція на цю інформацію. З цієї реакції ви зрозумієте, наскільки добре ви вмієте розуміти людей і їхні потреби. Ви повинні знати, за що люди готові платити гроші, щоб пропонувати або хоча б обіцяти їм те, про що вони мріють. Так що розвивайте свої навички комунікації. Співпраця між людьми буде неможливим, якщо вони не зможуть передавати один одному інформацію, тим або іншим чином, бо у такому випадку, вони просто один одного не зрозуміють. А спілкуватися сьогодні багато людей взагалі не вміють, це видно по тих конфліктів, які регулярно відбуваються між ними, при яких застосовується фізична сила або психологічний тиск, в якості вагомого аргументу, а не логіка, не компроміси і не взаємовигідні пропозиції, здатні задовольнити обидві сторони. Левова частка того, що ми сьогодні називаємо спілкуванням, це просто протистояння людського егоїзму, це психологічний тиск, шантаж, погрози, звертання до ницим інстинктам співрозмовника, з метою маніпулювання ним. У продажу з таким підходом до людей далеко не підеш. Адже щоб навчитися продавати товар або послуги – потрібно сподобатися людині, а для цього важливо стати йому другом, а не ворогом. Звичайно, тиск теж в продажах успішно використовується, але воно не так ефективно, як вміння зацікавлювати людей.

Таким чином, щоб навчитися продавати, потрібно навчитися спілкуватися з людьми. Це нескладно зробити – треба просто частіше практикуватися, підбираючи для кожної людини правильну мову, тобто, спілкуючись з ним так, як він до цього звик. Ви також повинні вміти грати на почуттях людей, щоб люди думали, що купуючи щось у вас, вони опиняються в більшому виграші, ніж ви. Для людей дуже важливо опинитися переможцями у чому тільки можливо, в тому числі і в тих ситуаціях, коли ви щось продаєте, неважливо що. Продаж чого-небудь, ким-небудь, кому-небудь, згідно мого життєвого досвіду – це гра в переможця і переможеного. Підсвідомо кожна людина хоче отримати від будь-якої угоди більше, ніж він віддає, тому розумний продавець, що б він не продавав, повинен переконати покупця в тому, що той виграє від здійснюваної ним покупки, а продавець, відповідно, програє. Це дуже ефективна тактика, особливо в тих випадках, коли неможливо зловити на страх, щоб змусити щось купити. Я не знаю, якщо чесно, чому люди не люблять взаємовигідних угод, але це і не так важливо знати. Люди так влаштовані – треба це використовувати. Нехай думають, що уділали вас. У розумінні багатьох людей погані і хороші гроші відрізняються один від одного тільки тим, що погані гроші заробляє завжди хтось інший, а ось хороші гроші, чесні гроші, справедливі гроші – вони заробляють. Я не проти цього. Я взагалі намагаюся віддати людям завжди більше, ніж беру натомість, в плані того, що прагну перевершити їх очікування – це допомагає мені обзаводитися постійними клієнтами, якими я дуже дорожу.

Якщо ви вирішили комусь щось продати, то перше, що вам необхідно зробити – це звернути увагу людини, людей, на себе. За цим увагою сьогодні йде справжнє полювання, вся ця наполеглива, часом агресивна реклама, хитрий маркетинг, акуратно подсовывающий людям правильні, з його точки зору, думки, все це націлене насамперед на увагу людей, які повинні стати покупцями чого-небудь товару або послуги, або учасниками якої-небудь діяльності. А увагу у споживачів сьогодні геть розсіяно, люди по десять разів на день міняють свою думку по всяких дрібницях, у них сьогодні не сім, а сто сім п’ятниць на тижні. І бажання у людей постійно змінюються, в залежності від того, хто і наскільки ефективно засрет їм мізки. У них навіть життєві пріоритети можуть помінятися, завдяки потужної пропаганди. Продають не тільки товари або послуги, але і ідеї, сенс життя продають, спосіб життя продають. Все продають. А споживачі хавают все, що їм підсунуть. Адже споживачі, в більшості своїй, мало в чому розбираються, вони купують те, на що найбільше вірять. І не рідко вони дуже сильно помиляються у своєму виборі. Але це дурниця, лохануться і купити який-небудь тобі непотрібний товар у магазині, набагато гірше, коли тобі промиють мізки і відправлять кудись на край світу воювати за чужі інтереси, за нафту яку-небудь чи ще за що. Ось в таких випадках, мова йде про продаж такої ідеї, від якої не тільки немає ніякої користі, а навпаки – великої шкоди. Також я вважаю, що коли люди беруть гроші в кредит, щоб купити яку-небудь нісенітницю, то це теж невигідно для них. Адже вони позбавляють себе свободи, коли стають комусь винні. А на фіга людині барахло, якщо він не вільний? Я цього не розумію.

Так ось, друзі, справжнє мистецтво продажу полягає у вмінні переконувати людей в необхідності здійснити ті чи інші дії за допомогою впливу на їхні інстинкти. Страх, жадібність, секс, лінь – все це ті інстинкти, на які повинен бути налаштований продавець. Хороший продавець – це дресирувальник, який дресирує живе всередині кожної людини тварина. Це тварина не володіє розумом, воно діє згідно своїм інстинктам. Налякайте це тварина, а потім запропонуйте засіб від страху, і він його купить. Запропонуйте тварині шматочок цукру, і воно встане навшпиньки перед вами. Покажіть тварині легкий спосіб щось зробити, щось отримати, до чогось прийти зовсім не напружуючись і воно вам повірить, тому що захоче повірити. Натякніть тварині на секс, покажіть йому сексуальний образ, і тварина збудиться, у нього з’явиться підсвідома тяга до задоволення, і він готовий буде віддати все заради нього. Головне, на першому етапі продажів – привернути увагу покупця до себе, щоб він налаштувався на вашу хвилю і став готовий приймати від вас інформацію. А потім ви можете приступати до дресирування знаходиться всередині покупця тварини, лякаючи, заманюючи, залучаючи, порушуючи його. Ось, наприклад, продаж акцій – націлена на жадібність людини, а продаж ліків – на страх. Це два найбільш сильних мотиватора, що спонукають людину до дії. Особливо сильно приваблюють людей легкі гроші, заради яких вони готові повірити в будь-яку нісенітницю.

Звернути на себе увагу можна безліччю способів, головне, бути помітним, яскравим, енергійним, наполегливим, щоб зуміти пробитися через інших зацікавлених уваги вашого потенційного клієнта мисливців. У людей сьогодні увагу, як я вже сказав, занесено до чортової матері, вони не можуть зосередитися, ні над чим особливо не замислюються, вони дуже емоційні і реагують на все досить примітивно. Це властиво більшості. Тому клієнтів потрібно брати тепленькими, коли вони не думають, коли вони знаходяться в емоційному трансі, коли вони відкриті для навіювання. Створіть у людей потребу в чому-небудь, придумайте їм проблему/проблеми, надайте важливість того, чого вони самі ніколи важливості не надавали, а потім продайте їм те, що дозволить їм задовольнити створену вами потреба, що дозволить вирішити придуману вами проблему, що доповнить їх життя, поліпшить, убезпечить або іншим чином змінить її. Люди готові платити за те, що зробить цю життя краще. Люди готові платити за те, що не вони самі, а інші люди вважають важливим, цінним і потрібним, тоді і вони будуть вважати це важливим, цінним і потрібним. Ось подумайте, кому на хрін потрібно якесь там золото – ви що, гризти його чи що будете, навіщо воно вам? Якщо ви купуєте золото, то тільки тому, що інші люди його цінують, і тільки тому. А інші люди цінують золото не тому, що вони так вирішили, а тому, що хтось його переконав їх цінувати. Гроші і бізнес пов’язані з продажами, а продажі пов’язані з людьми, а люди – це набір інстинктів і всіляких переконань. Працюйте з тим, з чого складається людина, а не з ним самим, і ви зможете продати йому все, що тільки можна. При цьому обманювати людей вам зовсім необов’язково, достатньо просто переконати їх у необхідності купувати те, що зробить їх щасливими, у вас.

Загалом, якщо не брати в розрахунок товари і послуги першої необхідності, то все, що купують сьогодні люди – це саме те, що їм пропонують. Не попит породжує пропозицію, а пропозиція формує попит. Люди не можуть уявити собі неіснуючих товарів або послуг, вони не можуть знати про те, чого немає. Вони вибирають з того, що є, і хочуть те, що їм пропонують. А сучасні маркетологи готові і можуть переконати людей навіть гівно купувати, головне, рекламу правильну зробити. Також важливо, щоб гроші у людей були – на це гівно.

Досить просто придумати гарну казку про вигідність, якості, корисності гівна, потім влаштувати якусь акцію, де гівно зі знижкою продаватися буде і народ повалить. А вже якщо рекламу гівна будуть крутити по телевізору цілодобово, то люди за нього вбити готові. Я, звичайно, перебільшую, але ви повинні розуміти, що формування попиту – це насправді дуже сильний інструмент, і ви можете їм обзавестися, вивчивши необхідні техніки маніпулювання людьми. Так що, щоб навчитися продавати, вам потрібно навчитися розповідати красиві казки – це вже вищий пілотаж. У цьому вмінні полягає один з головних секретів продажів, і не тільки продажів. Влада грошей – це сила переконання, сила віри. Поки люди вірять в гроші – гроші володіють силою. А ще вам потрібно вміти грати на емоціях людей, а точніше, на їх інстинктах, які описані вище, адже саме вони ці емоції породжують. Скажімо, в нашому народі закладений страх перед дефіцитом, з яким він часто зустрічався. Велика країна, постійно не могла себе прогодувати, і лише останні років п’ятнадцять, люди більш чи менш нажралися. Так що якщо натякнути людям на те, що той чи інший товар у дефіциті, то це позитивно позначиться на попиті на нього. Всі люди сприймають дефіцит, як сигнал до того, що треба брати, треба купувати такий товар, але наші люди особливо сильно на це реагують, я в цьому неодноразово переконувався. Люди бояться не встигнути урвати вигоду, бояться опинитися не доля, бояться недоотримати, недоїсти, недопить, не доносити і так далі і тому подібне. Люди – жадібні істоти, а деякі з них – дуже, дуже жадібні і разом з тим полохливі. Змусьте їх боятися щось втратити, і вони вгрызутся у вашу пропозицію.

Продавцю вигідно, коли навколо люди жадібні, тому що жадібність засліплює, змушує людину приймати нераціональні рішення, змушує поспішати, хапати, хапати. Ось і ловлять продавці на цьому бажання урвати вигоду – жадібних і жадібних людей, штучно обмежуючи пропозиція якісного товару. Правда, в наш час, при кризі надвиробництва в розвинених країнах, говорити про якийсь там дефіцит не доводиться. Але то в розвинутих країнах, а у нас з вами, самі знаєте, яка країна. Так що страх не встигнути що-то там хапнути за вигідною ціною зловити людей можна. Головне, передісторію до товару створити хорошу, щоб у людей загорілися очі і з’явилося пекуче бажання його купити. Сьогодні люди хочуть купувати і купують товари з хорошою, красивою передісторією. Я ці товари називаю – товарами з казки. Пам’ятається, я допоміг одному бізнесменові, коли консультував його – придумати красиву казку для його товару, так ось цей товар у нього, після грамотної рекламної компанії, став розходитися, як гарячі пиріжки на вокзалі. А адже товар був так собі. Звичайно, це непросто – ось так взяти і переконати в чомусь людину – цей навик потрібно покращувати, вдосконалювати. Але зате освоївши його, людина потім не пропаде в цьому світі. Він зможе займатися тією ж спекуляцією в будь-якому віці і в будь-якому місці. А це завжди робота з живими грошима, але насамперед, звичайно, це робота з людьми.

Особисто я завжди намагаюся дотримуватися етичних норм і ніколи свідомо шкодити людям не стану. Не бачу сенсу в тому, щоб робити погано тим, хто віддає нам свої гроші – зароблені потом і кров’ю. Набагато вигідніше працювати чесно і відповідально. Але правда і складніше. Тим не менше, якщо і вчитися продажу, то так, щоб не якого-небудь дрібного крамаря перетворюватися, людини, що обманює своїх покупців, а солідного поважної людини, яка має постійних клієнтів завдяки своїй репутації. І якщо ви мене запитаєте, як можна заробити хороші гроші, то я вам відповім – потрібно стати хорошим продавцем, якого люди будуть поважати і цінувати. Люди повинні залишатися людьми, якщо вони хочуть жити в суспільстві людей. А я хочу жити в суспільстві людей, а не в суспільстві шакалів і щурів, тому я не працюю з жадібними і жадібними особинами, які труять людей всякою поганню або нав’язують їм сатанинську ідеологію. І ті, хто навчався у мене продажу – чудово про це знають. За це мене люди цінують і поважають. Я свої знання не ставлю на службу зла. І при цьому, ні в кого язик не повернеться сказати, що я не розбираюся в продажах і не вмію заробляти гроші. Будьте такими продавцями – яких люди сприймають як справжніх благодійників і у вас, як у мене, буде купа постійних клієнтів. А маючи постійних клієнтів – ви не будете витрачати багато часу на пошук нових клієнтів і зможете витратити його на те, щоб просто насолоджуватися життям.

Будь-який продавець, користуючись поверхнево описаними мною в цій статті прийомами продажів, повинен пам’ятати про ту відповідальність, яку він несе перед суспільством і не продавати людям те, що може заподіяти їм шкоду. Якщо ж ви цієї відповідальністю будете нехтувати, тоді будете жити в суспільстві шакалів, які будуть обманювати вас так само, як ви їх. Сьогодні ви нашкодили людині, завтра хто-небудь зашкодить вам, можете в цьому не сумніватися. Так що продавати продавайте, але не отруту для народу, не треба шкодити людям, гроші того не варті. Будуть люди – будуть покупці, а покупці будуть – будуть і гроші! Працюйте для людей, і ви ніколи не залишитеся без грошей – можете мені повірити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *