Як стати успішним бізнесменом

Успіх — не остаточний, поразка не фатальна, мужність продовжувати — ось що має значення.

Уїнстон Леонард Спенсер Черчілль

Ну що, друзі, роздумуєте про створення бізнесу, який дасть вам свободу, фінансову незалежність, повага і визнання інших людей, і головне, самоповагу? Що ж, це гарна ідея. І головне, вона реалізована, незалежно від того, ким ви є зараз. Дуже багато успішні бізнесмени раніше були, що називається, ніким. Але завдяки роботі в певному напрямку вони з часом прийшли до успіху і стали тими, кому багато тепер заздрять. Бізнес створити не складно, повірте. Потрібно тільки мозок свій налаштувати на правильну хвилю, щоб почати робити інші справи, а не ті, які ви звикли робити. Бізнес і робота за наймом – це два абсолютно різних світи. Працюючи на когось, ви в більшості випадків, рухаєтеся по тупиковій доріжці. Робота за наймом – це шлях в нікуди, – в старість, бідність, хвороби, приниження, непотрібність, самотність. А працюючи на себе, ви самі творите свою долю, самі робите своє життя такою, якою хочете її бачити. І тому люди, які займаються бізнесом часто дуже сильно відрізняються від тих людей, які працюють за наймом. І як я вважаю, вони відрізняються у кращий бік.

Про те, як стати успішним бізнесменом сказано і написано дуже багато. Що не дивно, адже в кожного, хто хоча б трохи досяг успіху в бізнесі, є свій власний рецепт успіху. У всіх бізнесменів свій досвід, свій життєвий шлях, своє бачення того, що і як треба робити, щоб досягти позитивних результатів у тій чи іншій справі. У цій статті я розповім вам про свій досвід створення бізнесу. Я розповім вам свою історію того, як я вступив в клуб бізнесменів і досяг у цій справі, як я вважаю, досить хороших результатів. Мій успіх мене повністю влаштовує. Мало того, я знаю, що мені робити далі, щоб зробити своє життя ще краще. І хто знає, може бути саме мій досвід успіху в бізнесі, допоможе вам піднятися по сходах успіху на ту висоту, яка зробить вас щасливою людиною. У будь-якому випадку, зайвим він для вас не буде.

Як почати свій бізнес

Мабуть, це найважливіше питання для більшості бізнесменів-початківців. Вони хочуть знати – з чого і як почати свій бізнес? А правильно почати дуже важливо, тому що від цього буде залежати уявлення людини про бізнес. Якщо людина зазнає невдачі, він може взагалі більше ніколи не сунутися в бізнес, вважаючи його долею обраних. А якщо все піде добре, то чоловік втягнеться в цю справу і з часом знайде необхідні для успіху в бізнесі якості. Тому важливо, дуже важливо зрозуміти, що в бізнесі найголовніше. І з цього головного почати.

Але перш ніж знайти і зрозуміти це головне, вам необхідно визначитися з тим, чим ви хотіли б займатися. Це теж дуже важливий момент у бізнесі, якому багато людей не приділяють належної уваги. Тому багато їх починання зазнають невдачі. Люди, розмірковуючи про бізнес, зазвичай орієнтуються на гроші і кажуть, що хотіли б займатися тим, що приносить найбільше грошей. На мій погляд, це жахлива помилка. З одного боку, є такі люди, які мотивуються грошима і можуть заради них працювати день і ніч, доки не досягнуть бажаного результату. Але таких людей мало. В основному ж люди готові довго і наполегливо займатися тим, у що вони вірять і що вони люблять. А це дуже важливо – мати терпіння і наполегливість, тому що бізнес з першого разу може не заробити потрібним вам чином, ви можете зіткнутися з такими проблемами, про які навіть не підозрювали. І тоді тільки віра в свою справу і любов до нього допоможуть вам не впасти духом, не опустити руки, не здатися і продовжити їм займатися до тих пір, поки у вас не з’являться перші позитивні результати. Для цього вам треба вибрати для себе таку справу, якою ви могли б займатися навіть безкоштовно. Ви повинні стати фанатом своєї справи. Тому не думайте про гроші, думайте про цікавому для вас справі, яку ви любите або полюбите і в що ви вірите. Це буде ваш перший крок.

Розповім трохи про себе, щоб показати вам, що я саме так і діяв у свій час. Коли я йшов з роботи в бізнес, переді мною стояв саме такий вибір – займатися тим, що приносить гроші або тим, що мені подобається. Спочатку я вибрав гроші, як і більшість “зелених” хлопців, які мало що розуміють в житті. І тому я швидко вигорів, займаючись таким бізнесом, який давав мені тільки гроші і нічого більше. Навіть хороше підкріплення у вигляді пристойних доходів не допомагало мені наполегливо займатися своєю діяльністю, тому що я думав тільки про гроші, а не про те, що я роблю. А це вкрай негативно позначається на якості роботи, що в свою чергу призводить до таких косяків, які шкодять бізнесу. У підсумку, я зрозумів, що якщо так і далі справа піде – я просто збожеволію. Адже я вынуждаю себе робити те, чого мені не хочеться робити, щоб тільки отримати гроші. А я хочу робити те, що мені подобається робити, від чого я тащуся і отримувати за це винагороду. Так навіщо ж мені себе ламати, навіщо мучити себе? А якщо проблеми в бізнесі виникнуть – вистачить мені мотивації, щоб впоратися з ними і не кинути все це діло? Враховуючи, що я ідеаліст, боюся, що заради грошей на надто великі жертви я йти не готовий. Значить, потрібно щось інше, що допоможе мені робити свою справу, незважаючи ні на що. І цим іншим є інтерес, любов до того, що ти робиш, сенс цієї справи в кінці кінців. Ось так я став займатися тим, що мені подобається і за цей час зіткнувся з купою різних проблем, які завжди успішно вирішував. Зверніть увагу на свою натуру, може бути вона у вас така ж, як у мене. І тільки заради грошей ви працювати не станете. В цьому випадку – вибирайте собі справу по душі, а не таке, за яке просто багато платять.

Якщо ви хочете не просто почати займатися бізнесом, але і продовжувати це робити, незважаючи ні на що – вам треба знайти для себе таку справу, якою вам буде цікаво займатися, в яке ви закохаєтесь, незалежно від того, скільки грошей вона буде вам приносити. Запевняю вас, з часом будь-який бізнес можна вивести на дуже хорошу прибутковість, лише б ви вірили в те, що ви робите і бачили в своїй справі не тільки матеріальну вигоду, але й зміст. Всі, хто за моєю порадою почав свій бізнес саме таким чином – досягли в своїй справі певних успіхів. Тільки в одному випадку ви можете зазнати невдачі – якщо обдурите себе, вибравши заняття не по душі, а з-за грошей. Навіть якщо ви абсолютний матеріаліст, якого окрім грошей нічого не цікавить у житті, такий підхід до справи буде для вас корисним. Тому що він вселить у вас віру в успіх. Не можна не досягти успіху в тій справі, яка дуже важливо і цінно для вас і якими ви готові займатися день і ніч.

Ніколи не замислювалися над тим, чому люди найчастіше вибирають саме гроші, як основного стимулу до заняття бізнесом? Чому вони так схиблені на грошах, забуваючи про те, що бізнес повинен бути не просто дійною коровою, але і задоволенням? Є дві причини – жадібність і страх. Найчастіше страх. Одні люди хочуть швидше втамувати свою безмежні бажання, заробивши якнайбільше грошей, а інші просто бояться, що залишаться без грошей, що не зможуть розібратися зі своїми фінансовими проблемами, якщо стануть займатися улюбленою, а не прибутковою справою. Цей страх їм шкодить. Він мало того, що ілюзорний, так ще й багаторазово перебільшений. Він притаманний більшості людей, які звикли до тієї стабільності, яку їм дає їх наймана праця. Вони звикли годуватися з рук господаря, звикли по клацанню пальців виконувати чужі вказівки і отримувати за це кістка. А тут їм пропонують втекти в ліс, на свободу і самим себе годувати. Природно, що непідготовлена людина боїться. Тому він хоче, щоб в лісі його чекала велика купа м’яса, яку йому потрібно просто знайти і тоді він зможе себе нагодувати. Тобто, люди хочуть, щоб бізнес, яким вони займуться, відразу почав приносити їм багато грошей, тільки в такому разі вони готові повірити в його потрібність, корисність, правдивість. Але так не буває. Не можна вступити в гру з досвідченими гравцями і відразу почати вигравати. Якісь успіхи, звичайно, будуть і у новачків, але так, щоб з нічого зробити багато грошей, не маючи потрібного досвіду, знань і трішки везіння, такого, друзі, не буває.

Тому перед тим, як зайнятися бізнесом, важливо позбутися страху перед невдачею, перед безгрошів’ям і проблемами. І зробити це можна саме так, як я пропоную – вибравши для себе цікаву справу, справу, потрібність корисність, успіх якого ви вірите. Тоді інтерес, любов, віра – впораються з вашим страхом і допоможуть вам подолати будь-які труднощі, які у будь-якому бізнесі неминучі. Немає у лісі великої купи м’яса, вам нічого шукати не треба. Вам потрібно навчитися полювати, тоді ви в цьому світі не пропадете. Бізнес – це полювання, полювання на гроші.

А що ж робити потім, після того, як ви визначилися з тим, чим хочете займатися? А ось вже після цього, вам необхідно знайти те найголовніше, що є в будь-якому бізнесі і завдяки чому він приносить доходи. Подумайте, що об’єднує всі бізнеси, незалежно від їх характеру і розміру, що в них найголовніше? Друзі, будь-який бізнес – це продажі. Який бізнес не візьми, його головне завдання – продавати. Саме завдяки продажам бізнес приносить прибуток. А продажу – це в переважній більшості випадків пряме або непряме спілкування з людьми. Тому вам потрібно навчитися спілкуватися з людьми і укладати з ними угоди. Тобто вам потрібно навчитися продавати. Що, кому і як ви будете продавати, значення не має. Головне, привчити себе до цієї справи. З уміння продавати починається бізнес. Вміння продавати – це вміння робити гроші. Все інше – вміння керувати людьми, організовувати їх роботу, створювати і розвивати систему – другорядне. Білл Гейтс не відразу створив свою компанію, яка тепер продукцію практично без його участі. Спочатку він сам продав інвесторам, по суті, повітря, ідею неіснуючу програму (MS-DOS). І лише потім він побудував систему з безліччю підрозділів, яка стільки років робила його найбагатшою людиною в світі. І так в будь-якому бізнесі, можете самі перевірити – все починається з продажів. Саме тому основний продукт, який я продаю на цьому сайті, присвячений продажу – він вчить продавати. Я включив в нього такі знання, які в свій час допомогли мені засвоїти навички продажів і завдяки їм створити спочатку офлайн, а потім і онлайн бізнес. Тепер ці знання допомагають й іншим людям почати свій шлях в світі бізнесу. А я постійно вдосконалюю, слідкуючи за всіма змінами в області продажів.

Пам’ятаю, коли я тільки почав займатися бізнесом – став продавати свої послуги, я зрозумів, що у цій справі важливо вміти укладати угоди, так би мовити, закривати людей, домагатися того, щоб вони віддавали мені свої гроші і потім хотіли знову співпрацювати зі мною. Все інше – це вже співробітництво в рамках укладеного договору, письмового або усного. Головне – це продати щось іншими людям. І в першу чергу, у більшості видів бізнесу, вам потрібно продати їм, щоб вони не з кимось іншим, а саме з вами хотіли мати справу. Ось, що у нас з вами найважливіше в бізнесі, ось відправна точка для тих, хто хоче стати успішним бізнесменом. Навчити продавати!

Давайте подумаємо, що тут може бути складного? Що складного в продажах? Звичайно, дуже складно підлаштуватися під інтереси, бажання і потреби різних людей, а ще складніше, ці самі інтереси, бажання і потреби сформувати. Всі люди різні і незважаючи на наявність у них однакових потреб, шлях до їх задоволення у кожної людини свій. Тому так складно створити універсальний бізнес, який за умови відсутності монополії на що-небудь, буде однаково цікавий всім без винятку споживача. Тим не менш, є базові навички, які вам необхідно освоїти, незалежно від того, яким саме бізнесом ви збираєтеся займатися. Ось, приміром, скажіть мені, в чому різниця між продажем китайських тапочок і продажем цінних паперів? Якщо не звертати уваги на деталі, то різниці немає ніякої – і там і там, вам важливо купити товар дешевше, а потім продати його дорожче. А ось що спільного між цими двома видами діяльності? Спільне в них те, що люди, яким ви будете продавати китайські капці або цінні папери – повинні хотіти і могти у вас цей товар, продукт купити. Ось над цим завданням вам потрібно працювати в першу чергу. Ви можете захотіти продавати елітні меблі в якійсь глушині, і багато людей будуть хотіти цю меблі купити. Але от можливості це зробити у них не буде, а значить і сенсу створювати такий бізнес немає. Який сенс продавати те, що люди не можуть купити? Тут ніяка реклама не допоможе. Якщо у людей немає грошей – у вас не буде продажів. З іншого боку, ви можете запропонувати людям дешевий, але при цьому абсолютно не потрібний їм товар, який вони просто не захочуть купувати, незважаючи на його доступність. Такий бізнес теж виявиться невдалим – у нього не буде потрібного кількості продажів, що формують прибуток. Тому важливо розуміти, що, кому і де ви будете продавати, створюючи свій бізнес.

Але є і інша сторона у продажах – це вміння або навіть мистецтво формувати в людей потреби і викликати у них бажання, завдяки якому ви зможете продавати що завгодно і кому завгодно, за умови, що у людей буде можливість це щось у вас купити. Це, друзі, вже вищий пілотаж в продажах. Це просто магія продажів. Якщо ви оволодієте навичками навіювання – ви можете створити будь-який бізнес, і він у вас піде. Саме цього моменту – вміння надихати, переконувати, потреби створювати та формувати бажання, я приділяю левову дою уваги у своєму головному інформаційному продукті. Зараз не ті компанії процвітають, які продають людям те, що їм насправді потрібно, а ті, які продають людям те, що люди хочуть мати. А люди хочуть казку, яку ці ж компанії і вигадують. Вони продають людям казку і це приносить компаніям шалені гроші.

Отже, повторю, щоб почати займатися бізнесом, вам потрібно привчити себе до продажу, а точніше, до вміння укладати угоди і, по можливості, до вміння переконувати, навіювати, зацікавлювати, спонукати. Ви можете почати робити в будь-який момент і в будь-якому місці, при будь-якому фінансовому становищі. Вам не потрібен початковий капітал, не потрібна ніяка реклама, нічого не потрібно. Купуючи або знаходячи щось, що можна продати, вам потрібно продавати це всім підряд. Якщо у вас зовсім немає грошей ні на що – продавайте свої знання, навички, досвід, продавайте все те, що у вас є. Коли у вас з’являться хоч якісь гроші, ви можете купити на них щось, що потім перепродасте з націнкою і так до тих пір, поки ви не станете в цій справі відчувати себе як риба у воді. Ось що зробить вас бізнесменом, успішність якого буде оцінюватися кількістю успішно укладених угод. Ви можете купити через інтернет річ за одну ціну, а потім переконати інших людей, в тому ж інтернеті або поза нього купити у вас цю річ за більш високою ціною. Так ви будете розвивати свою підприємницьку жилку, яку потім можна використовувати в будь-якому виді бізнесу. Почніть з малого, з простого, це найлегше. А потім вже розвивайте свій бізнес або створюйте новий, щоб займатися більш складними справами, які, як ви пам’ятаєте, ви повинні любити, щоб займатися ними не дивлячись ні на що.

Бізнес починається не з оформлення вами ІП, ТОВ і тому подібної, непотрібної вам нісенітниці. Не починається він і з офісу, візиток, розрахункового рахунку в банку та іншої лушпиння. Бізнес починається з того моменту, коли ви научаетесь укладати вигідні угоди і будете це робити систематично. Ви можете бути фізичною або юридичною особою, що можете реєструвати свою діяльність, а можете працювати в тіні, можете працювати з бізнесом або з кінцевими споживачами. Важливо не це, важливо те, наскільки добре ви вмієте домовлятися з людьми, укладати з ними угоди, переконувати їх працювати з вами і віддавати вам свої гроші, одним словом продавати. Проведіть вигідну угоду як фізичної особи, потім ще одну і ще, і потім ви побачите, наскільки добре у вас це виходить. І якщо у вас це добре виходить – ви справжній підприємець. І тоді можете створювати систему – бізнес, реєструвати її і з її допомогою займатися більш масштабними продажами.

Ще раз повторю – бізнес починається з уміння укладати угоди. Тобто, з вашого вміння продавати. Просто добийтеся того, щоб люди почали витягати гроші зі своїх кишень і віддавати їх вам. Продайте їм що завгодно – яблука зі своєї дачі, якісь речі, які ви можете зробити своїми руками, або свої навички і знання, загалом все, що у вас є. А якщо у вас нічого немає, тоді що-небудь купіть і потім перепродайте з націнкою. Здійсніть кілька вигідних угод, відчуйте, що таке бізнес, в чому його сенс, як він пахне, яка його натура. І далі вже розвивайте цю ідею в будь-якому зручному вам напрямку. Я от, як бачите, став розвивати цю ідею в інтернеті – я продаю знання, досвід, вирішення проблем. Рухайтеся таким чином від простого до складного. Сьогодні ви можете займатися продажем який-небудь дрібниці, а завтра ви доростете до того, що будете продавати елітну нерухомість, коштовності, цінні папери, інформацію, політичні ідеї і навіть віру в Бога, як це роблять сектанти. Ваш зріст не обмежений нічим. Хороший продавець може займатися чим завгодно. Хороший продавець – це успішний бізнесмен.

Як вести бізнес

Тепер давайте поговоримо про те, як слід вести бізнес, після того, як ви вже почали ним займатися. Це теж дуже важливий момент, над яким багато починаючі бізнесмени і навіть бізнесмени зі стажем, як правило починають замислюватися тільки тоді, коли в їх бізнесі виникнуть певні проблеми. А проблеми виникають завжди. Особливо з часом, коли бізнес просто застаріває, стає неактуальним, відстає від реальності. Тому що бізнес – це вам не автомат по заробітку грошей, який може вічно приносити гроші і працювати без збоїв. Бізнес – це живий організм, я б навіть сказав, по-своєму одушевлений, тому що за ним стоять люди. І як всякий організм він може захворіти, може ослабнути і навіть померти. Тому за ним потрібно слідкувати, його потрібно розвивати, про нього треба дбати. Тоді він буде жити довго. А бізнес повинен жити довго, інакше вас складно буде назвати успішним бізнесменом, якщо ваш бізнес через рік-два розвалиться. А з більшістю бізнесів саме це й відбувається.

Так от, на що я тут раджу вам звернути увагу. Я бачив багато бізнесів, в сенсі, бачив їх зсередини, бачив їх життєвий цикл, структуру, організацію, їх, так би мовити дух. І можу сказати вам, що бізнес повинен бути орієнтований не тільки на сьогодення, але і на завтрашній день, щоб завжди залишатися на плаву. Не можна сподіватися на те, що ваш бізнес в незміненому, неусовершенствованном вигляді завжди буде приносити вам хороший дохід. Взагалі, говорячи про ведення бізнесу, про грамотному його віданні, можна багато всяких моментів обговорити, від яких залежить його життя і розвиток. Але я абсолютно впевнений в тому, що найважливіший момент, якому в цьому питанні слід приділяти увагу в першу чергу – це майбутнє бізнесу. Дуже багато бізнесменів живуть, що називається, одним днем. Сьогодні справи йдуть добре, продажу є, бабки капають і ладно. А що буде далі – завтра, післязавтра, через рік, через два, думати не треба. Власники таких бізнесів воліють вирішувати проблеми по мірі їх надходження, внаслідок чого часто стикаються з неприємними сюрпризами, з якими іноді поняття не мають, що їм робити. А адже будь-яку проблему простіше запобігти, ніж вирішити, коли вона вже виникла і розвинулася. Або потрібно підготуватися до її вирішення, щоб мати хоча б якийсь план дій на той чи інший випадок. Але от якось так виходить, що люди про це не думають, вони не дивляться далеко вперед. А треба.

Таким чином, кажучи про ведення бізнесу, я можу з повною упевненістю вам сказати, що потрібно вести свій бізнес в майбутнє. А для цього необхідно думати про цьому самому майбутньому. І успішним буде той бізнесмен, який стежить за трендами на ринку, який аналізує всі зміни, що відбуваються у світі, країні, місті і в тій ніші, в якій він здійснює свій бізнес. Він обов’язково повинен планувати розвиток свого бізнесу з урахуванням усіх спостережуваних їм змін. Це тільки недалекі розумом люди можуть все життя займатися одним і тим же ділом. Вони будуть плести чортові постоли до тих пір, поки високі технології не залишать їх без шматка хліба. Люди уже на інші планети почнуть висаджуватися, нанотехнології у всю застосовувати, нейронетом користуватися, а горе-бізнесмени будуть намагатися вичавити жалюгідні копійки зі своєї дідівського бізнесу. Так вести справи не можна. Це не серйозно. При такому підході до справи успіх буде тимчасовим. А тимчасовий успіх швидко забувається. Так що чим би ви не займалися – думайте про те, як буде виглядати ваш бізнес через рік, два, п’ять років, десять. Наприклад, якщо сьогодні ви торгуєте китайськими ганчірками, тоді ставте перед собою мету, наприклад, почати через якийсь час займатися продажем нерухомості, фінансових чи інформаційних продуктів. Загалом, рухайтеся в майбутнє, не стійте на місці.

Як керувати бізнесом
Ну і останнє. Ніякої успішний бізнесмен не стане по-справжньому успішним, якщо не навчиться керувати своїм бізнесом таким чином, щоб він більшу частину часу працював без його участі. Бізнес створюють не тільки заради грошей, але і для того, щоб вивільнити час на те, щоб просто жити – відпочивати, вчитися, подорожувати, приділяти час своїй родині, дітям, загалом, щоб насолоджуватися життям, а не постійно орати, як проклятий. Щоб домогтися цього, треба делегувати частину повноважень, або надійним людям, або машин, програмами. Я більше довіряю програмами, комп’ютерів, машин, тому вирішив побудувати бізнес в мережі, який буде працювати при мінімальному моєї участі. Тут, в мережі, якщо все правильно налаштувати, бізнес велику частину часу буде працювати сам, на автоматі.

В інших видах діяльності потрібно шукати людей, які будуть виконувати частину тієї роботи, яку ви, як власник бізнесу, ви зараз виконуєте самі. Тут є свої нюанси, про них ми як-небудь іншим разом поговоримо, але сенс у тому, щоб позбавити себе від роботи на свій бізнес. Ви Не повинні працювати на бізнес, бізнес повинен працювати на вас. А бізнес – це система. Отже, щоб вона працювала при мінімальному вашою участю – її необхідно налаштувати. Пошук надійних, відповідальних людей, яким можна довірити бізнес – це такий процес налаштування. І я вам скажу, що люди надійні є завжди. Інша справа, що не завжди їх вдається зацікавити і залучити в свій бізнес. Але над цим потрібно працювати. А я працював на одного людини, який сам намагався бути в кожній бочці затичкою і навіть не думав про те, щоб комусь щось довірити у своєму бізнесі. В результаті цей дурень цілими днями стирчав на роботі, заважав працювати людям, скрізь свій ніс тикав і в підсумку свій бізнес просрав. Але цей чоловік був колгоспником, він більшу частину життя пропрацював на тракторі, так що йому можна пробачити. А от серйозний чоловік, справжній бізнесмен – повинен вміти довіряти людям. Без цього він не стане успішним. Або його бізнес перестане розвиватися, або він просто згорить на роботі, намагаючись контролювати все і вся.

Я вам так скажу – якщо ваш бізнес не може працювати на автоматі, завдяки програмному забезпеченню чи інших технічних засобів, тоді вивчайте психологія, щоб добре розбиратися в людях і відбирати собі таких співробітників, таких керуючих, яким ви без всяких побоювань зможете довірити відповідальну роботу. Дуже багато підприємці довіряють свій бізнес родичам, визначаючи їх на ті чи інші посади. Але це не завжди добре, а в деяких випадках дуже погано. З родичів не запитаєш так, як можна запитати з сторонньої людини, так і до своїх обов’язків вони часто ставляться менш відповідально, так як не боятися залишитися без роботи і без грошей. Загалом, це окрема історія. Але багато бізнесменів довіряють свій бізнес родичам тому, що не бачать цьому альтернативи. Вони не розбираються в людях, у них немає потрібних знань в цій області, в області психології, тому чужа душа для них – темний ліс. Якщо ж навчитися розбиратися в людях, присвятивши цьому питанню енну кількість часу, тоді можна буде вирішити питання з перекладанням частину роботи на плечі надійних людей і частковим відходом від справ. Повторю, не ви повинні ішачити на свій бізнес, а ваш бізнес повинен ішачити на вас. Тільки в такому разі можете вважати себе успішним бізнесменом. В іншому випадку, ви мало чим будете відрізнятися від найманих працівників, які змушені орати гроші і ніч, щоб не залишитися без засобів існування.

Ну і останнє, що я хочу сказати вам про успіх у бізнесі. Іноді бізнес – це суперництво, конкуренція, а іноді – війна. І як на всякій війні, в ній можуть бути ураження, які будуть тимчасовими, а не остаточними, якщо ви не будете здаватися. Вас можуть збити з ніг, можуть опустити на коліна, можуть позбавити все або багато чого, можуть зрадити, підставити, кинути. Це важко пережити, це сильно б’є по самооцінці, впевненості в собі. Але не здавайтеся, не опускайте руки. Продовжуйте боротися. Бийтеся за своє право бути вільним і фінансово незалежним, за своє право жити як людина, а не як скотина. Успішний бізнесмен – це завжди боєць. Інакше і бути не може. А боєць повинен вміти тримати удар. Він повинен вміти підніматися, незалежно від того, скільки разів впаде. Тому розвивайте в собі бійцівські якості, розвивайте в собі характер, силу духу. В бізнесі, потрібно мати залізні яйця, тому що це не дитяча гра – це боротьба за ресурси, за становище в суспільстві, за право бути вільною і незалежною людиною.

Ось так ви можете стати успішним бізнесменом, життя якого можна буде позаздрити. Так я прийшов до свого успіху, який мене повністю влаштовує. Є інші стратегії створення та розвитку бізнесу, в тому числі і такі, при яких люди дуже, дуже багато працюють і багато заробляють. У них немає часу на відпочинок немає часу на сім’ю, дітей, вони не довіряють свій бізнес нікому крім себе, вони живуть своїм бізнесом, витрачаючи на нього багато часу. Що ж, і так можна. Але мені таке життя не подобається. Тому про таких стратегіях успіху в бізнесі ви можете дізнатися у інших людей. Може бути їх рецепт успіху вам більше підійде.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *