Як захистити свій бізнес

Бізнес — це війна. Всі закони війни поширюються на мистецтво ведення бізнесу.

Коносуке Мацусіта

Мало просто народити, виростити і поставити на ноги свій бізнес, його ще треба вміти захистити, бо бізнес, як і всякий інший ресурс, потребує хорошої захисту, в цьому світі обмежених ресурсів. І більшість досвідчених бізнесменів про це знають, а ті, хто не знає, нерідко втрачають свій бізнес – у них просто відбирають. Звичайно, в різних країнах (на різних галявинах) це відбувається по-різному, десь бізнес відчуває себе краще, десь гірше, десь його забирають грубо, де-то ввічливо (злиття і поглинання), все залежить від того, наскільки цивілізована та чи інша країна. Але в будь-якому разі, бізнес необхідно вміти захищати, як і всі інші речі, які цінні для нас у цьому житті. Курка, що несе золоті яєчка, потребує не тільки дбайливого до себе ставлення, але і в захисті. Давайте подивимося, як це можна зробити.

Перш ніж приступити до пошуку способу, який дозволить бізнесмена, підприємця, найкращим чином захистити свій бізнес, цей самий бізнесмен, підприємець, повинен зрозуміти, від кого він свій бізнес буде захищати. Тобто, нам з вами необхідно визначитись, хто є ворогами нашого, вашого бізнесу. Перше, що може небезпідставно прийти в голову кожного з вас, у тому числі і мені, – це бандити. Ці хлопці хоч і не так активно, як в лихі дев’яності, але все ж нав’язують бізнесменам свої послуги. В основному вони можуть запропонувати нам з вами так звану «кришу», яка нерідко ні від чого і ні від кого не захищає, тому вона і так звана. Тим не менш, платити бізнесменам за неї доводиться. І добре, якщо тільки платити, в принципі, з братвою домовитися можна, але бувають і такі випадки, коли у бізнесмена віднімають його бізнес, ось основна проблема для нього. Тому і потрібно вміти захищати свій бізнес від бандитів, які в наш час, самі знаєте, з якими органами зрослися і заспівали. Наступним очевидним ворогом, практично будь-якого бізнесу, є інший бізнес, тобто, конкуренти. Ці гаденыши – наші конкуренти, часом готові на що завгодно, щоб завалити чужий бізнес.

Тобто, багато бізнесменів, як собаки, часто гризуться один з одним, замість того, щоб діяти спільно. І в такий гризні, один бізнесмен може завалити іншого бізнесмена, як в прямому, так і в переносному сенсі. Не буду я вам зараз розповідати, як всі ці бізнеси один одному палки в колеса ставлять, бо це тема окремої статті, тому ми з вами просто зафіксуємо цю загрозу для вашого бізнесу, як реальну, щоб знайти відповідний спосіб захистити себе і свій бізнес від неї. Наступна загроза бізнесу виходить від влади, тобто, від різних органів державної влади, і взагалі від усього того, що пов’язане з державою і владою. У нас державна влада поділяється на законодавчу, виконавчу і судову, і всі ці влади смокчуть кров з бізнесу. Десь по справі, а де-то заради власної вигоди і на шкоду суспільству. Ну, ви самі знаєте, хоча б за тими ж чутками, що бізнес, особливо у нас в країні, моторошно кошмарят бюрократією і всіма цими перевірками, метою яких є – висмоктування з бізнесменів грошей. Поліцейські нав’язують під страхом порушення кримінальної справи, свою дах бізнесменам, а окремі представники різних силових структур можуть у бізнесмена його бізнес відняти. І, власне, забирають, коли їм це необхідно. Коротше кажучи, влада, хоч велика, хоч маленька – це теж ворог бізнесу, і це найстрашніший, самий небезпечний, самий сильний його ворог.

А тепер, давайте подивимося на ті способи, а точніше, на один, самий ефективний спосіб, що дозволяє бізнесменові захистити себе і свій бізнес від всіх перерахованих вище загроз. Логіка тут досить-таки проста, щоб захистити себе від численних ворогів, необхідно зіштовхнути їх один з одним, вставши за спину самого страшного і самого сильного ворога. Тобто, бізнесмен, який створив і тим більше розвинув свій бізнес – повинен або сам йти у владу, або починати обзаводитися щільними і надійними зв’язками з нею. Він повинен, бо йому це потрібно, перетворити влада зі свого ворога свого союзника. У загальному і цілому, влада – це і без всяких зв’язків союзник бізнесу. Тому що тільки завдяки стабільною і стійкою влади люди можуть займатися бізнесом. Влада створює галявину, на якій бізнесмени можуть випасати овець (споживачів), а без влади панує хаос і анархія, при якій численні банди творять беззаконня. Загалом, державна влада – це корисна річ, держава створює ґрунт, на якій можна вирощувати бізнес, але щоб воно ж не косило ваш бізнес, збираючи для себе урожай, вам треба прагнути бути її частиною. А інакше ви ні як свій бізнес не захистіть. Не на закон же вам сподіватися, в кінці-то кінців, тим більше в нашій країні, де він, не те що чиновниками, але навіть і багатьма простими, дуже нахабними і непуганными людьми часто безкарно не дотримується.

Хочете, не хочете займатися політикою і взагалі як-то з нею зв’язуватися, це значення не має. Якщо ваш бізнес вам доріг – вам доведеться це зробити, доведеться зв’язатися з владою, настільки тісно, наскільки це можливо для вас. Або ви можете просто звалити з гниючої поляни, нарубавши бабло на ній, бажано, якомога швидше. Ви можете звалити туди, де до бізнесу більш шанобливо ставляться, де приватна власність священна і недоторкана, і де більшість людей, незалежно від їх рангу – дотримують закони. Це у нас називається сьогодні – відпливом капіталу, коли люди просто висловлюють, таким чином, повна недовіра до тій країні, в особі її влади, звідки вони виводять свої гроші. Але звалити – це не значить захистити свій бізнес. В цьому житті, адже як – або біжи або бийся. І якщо ви хочете втекти, тоді свій бізнес, вам доведеться або продати, або залишити, загалом, це не захист бізнес – це захист себе і своїх грошей. А ми ж з вами говоримо про захист бізнесу, вірно? Значить, вам треба битися, битися на стороні тих, хто сильніший. Влада, вона, безумовно, сильніше за всіх, сильніше бандитів, інших бізнесменів, бо у неї багато ресурсів, з допомогою яких вона може дати по шапці кому завгодно. Але вам необхідно стати її частиною, щоб використовуватися підконтрольні їй ресурси для захисту свого бізнесу, і не тільки для захисту, але і для його розвитку.

Світом править сила, так було завжди і найімовірніше завжди так буде. Хто сильніший, той і правий. Але сила може бути цивілізованою, а отже і більш прийнятною для нас усіх, а може бути дикої, зручною тільки для всякої гопоти. Для всяких там грьобаних «Донів Карлеонов», які у нас сьогодні засіли, в тому числі і різних органах влади, зрозуміло, вигідна корупція, свавілля, беззаконня, коли можна застосовувати фізичну силу в різних її формах до всіх, хто тобі заважає, і не нести за це ніякої відповідальності. Це середовище, розумієте – середовище кримінальників і соціальних паразитів, їм в цьому середовищі добре, комфортно, вони в ній жирують, розмножуються, самостверджуються. Гнилі комфортно на гнилій галявині, їй ніякі закони, ніякі права, ніякі свободи та інші загальнолюдські цінності – не потрібні. Їй потрібні тільки табірні поняття, щоб вести тваринний спосіб життя. Ну а якщо ви не поділяєте поглядів і систему цінностей кримінальників, всі ці злодійські закони та іншу дикість, вам потрібно або бути над усім цим, або використовувати все це для власного захисту, або перебиратися жити туди, де подібні закони не є домінуючими. Ставши частиною влади, ви станете частиною великої сили. І неважливо, яку систему цінностей поділяє владу в тій чи іншій країні, неважливо, за якими правилами вона живе і змушує жити, якщо ви будете її частиною або будете мати з нею зв’язок, ви будете більш або менш надійно захищені від всякої дрібної швали. Та й від великої швали, в принципі теж будете захищені. Точніше, з огляду на тему нашої статті – ваш бізнес буде захищений від свавілля, беззаконня, всякої криміналу, самодурства чиновників та іншої нечисті.

Ми живемо у світі обмежених ресурсів, за які у всі часи велася боротьба між людьми. І той, хто виявлявся сильнішим, за всіма можливими показниками, прибирал до своїх рук найбільша кількість ресурсів і завдяки цим ресурсам дуже добре жив. Бізнес – це теж ресурс, що очевидно, він теж дозволяє людям добре жити, і тому за ним повинна стояти сила, щоб цей ресурс ніхто не відібрав, не обібрав, не поглинув, не розпиляв і щось ще недобре з ним зробив. Державна влада, завдяки підконтрольним їй ресурсів – це велика сила. Це найсильніша сила в рамках самої цієї держави, тому потрібно вміти вставати за спину цієї сили і використовувати її в своїх інтересах. Найкращий спосіб це зробити – це стати частиною цієї влади, ось чому багато бізнесменів подаються в політику і не шкодують ніяких грошей, щоб хоч десь і якось пролізти у владу. Вони керуються простою логікою – краще втратити мільйони, ніж втратити все. Та й з точки зору почуття власної гідності, не дуже приємно, будучи талановитим бізнесменом, вставати раком перед яким-небудь нахабним чиновником (царем) і дозволяти йому мати тебе, щоб мати можливість займатися бізнесом. А на бізнесі багато люблять паразитувати, особливо ті, у кого є можливість робити це безкарно.

Майте на увазі, що панівна еліта ставиться до бізнесу так само, як бізнес ставиться до своїх клієнтів, вбачаючи в них лише жирного барана, якого треба стригти, і нічого більше. Тому на всі ці, не працюють закони, на потреби економіки в бізнесі, сподіватися не варто. Вся ця брехня про те, що бізнес не будуть кошмарити, і тим більше, що йому будуть допомагати – це не серйозно. Вірити цьому не варто. Сподіватися бізнесмен, підприємець, комерсант, ПІДПРИЄМЕЦЬ-шник і як там їх ще називають – повинен тільки на себе. Загалом, можете вважати, що ваша вливання у владу або наведення з нею міцних зв’язків – це панацея від всіх проблем, з якими може зіткнутися ваш бізнес. Як ви будете пролазити у владу, як будете заводити корисними для вас зв’язками з нею – це окрема розмова, і навіть розмови, бо парою-трійкою статей рішення цієї задачі не описати. Але вже зараз, бажаючи захистити свій бізнес, якщо він у вас росте і процвітає, і якщо його має сенс захищати, ви можете почати збирати всю необхідну інформацію з того, що я вам тут сказав.

Я розповів вам у цій статті про те, як розумні бізнесмени вирішують, або, принаймні, намагаються вирішити зазначену в цій статті проблему, або якщо хочете, завдання. Хочете робити гроші і більш або менш спокійно жити – вчитися дружити з владою. Встановлюйте взаємовигідні зв’язки з найбільш сильними органами влади, всіма доступними вам на даний момент способами. А краще самі стаєте владою і тоді багато проблем, з якими стикається бізнес, вас практично не торкнуться. Не забувайте, що в цьому світі діє закон сильний – сильний завжди правий, сильний здатний відняти у слабкого будь-які ресурси, якщо захоче. Так що не сподівайтеся на соціальну справедливість, думайте силу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *