Як заробити гроші

Краще отримувати 1% від зусиль 100 чоловік, ніж 100% від власних зусиль.

Жан Поль Гетті

Питанням про те, як заробити гроші, задається величезна кількість людей у всьому світі. І роблять вони це досить часто, тому що гроші для життя потрібні завжди, бо такі правила гри у сучасному світі, світі грошей, що в ньому, якщо не все, то багато що, вирішується за допомогою грошей. При цьому, в школі чомусь ще досі не ввели такий предмет, за допомогою якого люди вчилися б заробляти гроші всіма можливими способами. В ній вас можуть підготувати лише до осягнення якоїсь професії, щоб потім ви могли продаватися, як повія, на ринку праці. Думаю, мені необхідно заповнити цю прогалину. Адже перш ніж прагнути заробити гроші, вам, мої шановні читачі, слід дізнатися про них якомога більше. Тому що якщо грошей у вас зараз немає, або їх дуже мало, це говорить про те, що ваші знання про гроші, так само як і про способи їх заробітку, нікуди не годяться. Що ж, нумо подивімось, чого ви ще не знаєте, що вам потрібно знати, щоб заробити гроші, хороші гроші.

Як заробити грошіУ попередній статті, я виділив основні моменти, пов’язані з таким поняттям, як гроші, завдяки розумінню роботи яких, я сам зміг забезпечити себе достатньою кількістю грошей, й тепер пропоную вам зробити теж саме. Обов’язково прочитайте мою першу статтю, яка називається “Гроші”, й тоді, після прочитання цієї, й тієї статті, у вас всі мої слова зв’яжуться в єдиний логічний ланцюжок. Ви зрозумієте, в чому полягає суть заробітку грошей. А задаючись питанням про те, як можна заробити гроші, в той час, коли їх у мене ще не було, я, як зараз пам’ятаю, бачив цілком очевидну відповідь – для цього треба працювати. Й чим більше я буду працювати за гроші, як мені здавалося, тим більше у мене їх буде. Але я сильно помилявся, дуже сильно.

Працювати, я дійсно працював багато, інколи так багато, що й відпочивати мені було ніколи, але грошей постійно не вистачало. Пізніше я зрозумів, що працюю більше не на себе, а на інших — на роботодавця, державу, торгашів, бюрократів, на кого завгодно, але тільки не на себе. Вірніше, на себе я працював в набагато меншій мірі, ніж на всіх цих мавп, що сиділи на моїй шиї. Й тоді я зрозумів, що для того, щоб заробити гроші, потрібно відійти від звичного підходу до їх заробітку, бо він не ефективний.

У сучасному світі середньостатистичний умовно чесний трудяга — це раб, який має рівно стільки, скільки та чи інша система дозволяє йому мати. В західному світі, чого вже гріха таїти, прості трудяги живуть краще, часом набагато краще, ніж трудяги у відсталих або у країнах, що розвиваються. Там, на Заході, інша концепція, інші правила, інший підхід до життя, побудований на тому, що стимулюють людей до праці більше з допомогою пряника, ніж за допомогою батога. Але навіть там, прості трудяги — це просто гвинтики в системі, видатковий матеріал з обмеженим терміном придатності, після закінчення якого, всіх тих, хто не зумів вилизати собі тепленьке містечко, змінюють на інших, більш молодих і наївних. У нас справи йдуть ще гірше, тому що в нашій країні людське життя практично нічого не варто, тому людей ніхто не жаліє й не цінує. Для сходу це природне положення справ — подивіться на той самий Китай чи Індію — там досі живуть люди, які взагалі не мають ніяких прав, прямо як наші солдати-строковики.

Тому думати треба не про те, як заробити гроші, а про те, як найкраще це робити, щоб вписатися в систему найбільш вигідним способом. Щоб багатство та гроші не обійшли вас стороною. Багато людей, звичайно, думають про це, але як вони про це думають — слухаючи представників влади, пропаганду по ящику, вчителів, які радять, на кого краще вчитися. Вони вам порадять — вони вам таке порадять, що ви потім теж на жебрацьку зарплату будете виживати. Ні, друзі, думати про спосіб заробітку грошей потрібно всупереч громадській думці, бо нічого хорошого в цьому житті вам ніхто не запропонує, зате охочих підказати вам, ким вам треба бути, щоб обробляти купу дармоїдів, повно. Якщо подивитися на людей, які цілими днями ішачуть як коні, то не особливо помітно, щоб грошей у них було багато. Й навіть ті з них, хто заробляє більш або менш пристойні гроші, щасливими людьми не виглядають. А все тому, що робота, якщо вона хренова, та якщо її дуже багато, крім поганого здоров’я людині нічого не дає.

На першому етапі (коли людина більше мавпа, ніж людина), звичайно, багатьом з нас доводиться десь працювати, де нам працювати не тільки нецікаво, але і неприємно, виключно заради грошей, щоб заробити на шматок хліба. Це тому що більшості з нас ніхто тепленькі містечка не заготовив — нам самим треба їх здобувати. Але робити сенсом всього свого життя нудну, нецікаву, роботу що не розвиває — ні у якому разі не можна. Інакше це буде не життя — це суцільні страждання. Ви не прийдете до багатства та грошей, якщо не зможете виділитися з сірого й відсталого натовпу, бо призначення натовпу — бути витратним матеріалом для тих, хто ним управляє. Тому не прагніть до того, щоб бути, як усі — шукайте можливість бути унікальним і неповторним. Зверніть увагу — в цьому світі великі гроші платять не тим, хто багато працює, а тим, хто незамінний. А щоб стати незамінним — необхідно стати класним фахівцем, причому бажано в такій області, в якій не всяка мавпа зможе досягти успіху.

За гроші не треба працювати

Що ж необхідно робити для того, щоб мати гроші? Що завгодно, але тільки не працювати! Ні, ні, я не про те, що ви повинні валятися та байдикувати, як Ємеля на печі, й чекати, поки вона відвезе вас до щуки, а та виконає усі ваші бажання. Я маю на увазі інше. Я маю на увазі пошук можливостей, які дозволять вам, по-перше, не працювати на дядька (більшість з яких справжні упирі), а по-друге — добувати гроші якомога більш простим і незвичайним способом, який дозволяє буквально придумувати гроші. Знов-таки, я не кажу вам про те, що ви повинні присмоктатися до державної годівниці, як це люблять робити в нашій країні, такий шлях до великих грошей підходить не всім. Я кажу про ті речі, які дозволяють людям стати, як було сказано вище, унікальними та потрібними, я кажу про тих ідеї, які змінюють світ і приносять своїм творцям великі гроші. Там, де можна заробити великі гроші, не повинно бути інших людей, розумієте, тобто, у вас не повинно бути конкурентів, які будуть збивати ціну на вашу працю, на ваші послуги, товари. Конкуренти будуть відщипувати шматки від вашого пирога, тому важливо завжди прагнути до того, в чому не кожен може досягти успіху. Іншими словами, щоб менше працювати та більше заробляти — треба більше думати, а не спину гнути.

З дитинства нас всіх (більшість з нас) наполегливо вчать тому, що все дається важкою працею, що за гроші треба працювати як папа Карло, що без праці, рибку зі ставка не дістати, ну й іншого, що щільно засіло у нас в голові, та заважає бути багатими. Звичайно, нас вчать тому, що вигідно іншим людям, що потрібно державі, великому бізнесу, еліті, але ні як не нам, не кожному з нас окремо. Ви що думаєте, безкоштовну освіту держава нам надає по доброті душевній, тому що вона у нас соціальна? Нічого подібного — ви потрібні тільки для того, щоб смердючі дірки вами затикати. Ви просто модулі, які необхідно підготувати належним чином для певної роботи (переважно брудної), ось тому воно вкладає гроші у ваше навчання. І вже, звичайно, ті, хто знаходиться при владі, навіть і не думають про те, як зробити вас багатими людьми. Так на чорта ж їх слухати? Вони робляться багатими за ваш рахунок. Тому й гризуться всі так за владу, бо хочуть пролізти до заповітної годівниці, щоб потім ні в чому собі не відмовляти, та нікому не підкорятися. Тому про своє місце в цьому житті вам самим треба думати, а для цього потрібно розуміти — в кому потреба, то що особливо важливо — в кому буде мати потребу цей світ у найближчому майбутньому, кого він готовий з руками та ногами відірвати, й головне — хто завжди та скрізь буде затребуваний.

Треба розуміти, що повна фінансова незалежність можлива не скрізь та не завжди. Наприклад, у такій країні, як наша, де вашу власність у вас у будь-який момент можуть відібрати, розумієте? Так чи варто прагнути тут її мати? А ви подивіться, як поводяться всі наші олігархи, щоб отримати відповідь на це питання. Тому план створити в нашій країні ще один Microsoft або Еппл — це утопія. Тому що треба грати саме за тими правилами, які діють на цій території. Також треба розуміти, що ті люди, які мають набагато більшу кількість грошей, ніж будь-який роботяга, не працюють за них. А що вони роблять? Вони експлуатують чужу працю, й саме цього вам необхідно вчитися передусім, крім набуття екзотичних та затребуваних професій. Цим світом правили й правлять ті, хто вміє керувати людьми та грошима, тому саме до знань у цих областях вам необхідно прагнути. Є й інші ніші, де є гроші, наприклад, сьогодні вигідно бути програмістом, тому що хороший програміст високо цінується. Але це не універсальна професія, та не на всі часи, в той час, як керувати грошима та людьми завжди було треба, яке б не було століття на дворі. Я розумію, що багато хто з вас, перш ніж потрапити на цю сторінку, багато разів читали про те, як заробити грошей, що для цього потрібно, яку роботу краще знайти, й так далі. Але друзі, подивімось на це питання тверезо – в цьому світі, хто не працює, той їсть. Нишпорити потрібно, а не працювати, треба бути хитрим, тоді й гроші будуть. Правильно це чи ні, не будемо на цьому загострювати свою увагу, філософію залишимо на потім, коли грошей у нас, а вірніше у вас буде багато, шлунок буде сповнений, та часу буде навалом.

А доти подумайте над тим життєвим шляхом, який ви для себе обрали, подумайте над тим, до чого він вас приведе. Подумайте над тим, чому постійно не вистачає грошей, якщо працювати на тій чи іншій роботі, якщо займатися тією чи іншою діяльністю. Адже це не випадково. Якщо протягом довгих років, наприклад, шевці не заробляли великих грошей, то чому все повинно змінитися зараз, при вашому житті? Забудьте про це, то про інші такі ж справи, якими невигідно займатися. Працюйте там де гроші є, та де вони будуть завжди. Осідайте там де багато грошей, а не там, де їх ніколи не було, немає й не буде. А то, коли я бачу всіх цих лікарів що страйкують, вчителів, шахтарів, що працюють за ганебно низьку заробітну плату, й навіть її не отримують, то мені так і хочеться їм сказати — навіщо ви йшли працювати туди, де немає грошей, навіщо? І не кажіть, що у вас не було вибору, будь ласка, не треба цього марення. Вибір є завжди, його можна зробити у будь-який час.

Тому подумайте про те, як краще саме для вас заробити грошей, з урахуванням ваших здібностей та бажань, про те, що насправді правильно, а що ні. А про тих негідників, які вас не цінують, не платять вам гідну зарплату, краще не думати, щоб не витрачати на це свій час і нерви. Якщо ви потрібні, якщо вас потребують, якщо ви можете себе продати, та якщо від вас дійсно є толк – вам будуть платити. Кожен коштує рівно стільки, з точки зору оплати праці, скільки дозволяє собі платити. Звичайно, якщо вас влаштовує такий варіант, при якому ви працюєте на когось, та отримуєте за це гроші, нехай невеликі, але вам цілком вистачає на вашу скромне життя, то вам немає потреби щось змінювати у своєму світосприйнятті. Потрібні гроші – шукайте роботу, яка вас буде влаштовувати. Зрештою, кількість грошей не так важлива, якщо людина відчуває себе щасливою. Але якщо ви людина серйозна, й вам потрібні гроші, реальні гроші, а не жалюгідні копійки для прожитку та оплати усіляких поборів, то ви, я впевнений, зайшли на цю сторінку не для того, щоб почути про те, де й як ви можете прогнутися, щоб вам кинули подачку за вашу працю. Підійдемо до питання серйозно, нехай трактори працюють, та ті, хто отримує від цього процесу задоволення, особливо працюючи на благо інших людей. А вам треба придумати для себе щось таке, що може вас виділити з-поміж інших людей, й тим самим зробити більш цінним, ніж всі інші.

Працюємо головою

Так, щоб заробити гроші, людині все ж доведеться попрацювати, як же інакше, але не фізично, розумово, тобто, залучивши той орган, який звеличив хомо/гомо сапієнса над іншим тваринним світом. Працювати головою важко, але дуже цікаво й, головне, корисно. Людина повинна напружувати мізки навіть у тому випадку, коли немає особливої потреби це робити, бо це наше призначення, якщо вже ми люди, а не рослини, то не повинні просто рости.

Ось тому я не відмовився від терміна “працювати” бо праця від нас нікуди не піде, але вона не така страшна, як та праця, де голова людини не залучена. Втім, слово працювати, цілком можна замінити словом «творити», бо людина за своєю природою творець. Як же працювати головою, щоб заробити грошей? Та дуже просто – вам треба лише зацікавити інших людей чимось, що принесе їм багато грошей, якщо вони будуть працювати під вашим керівництвом. Вам треба організувати людей, працю, спрямувати їх у потрібному, не тільки вам, але і їм самим напрямку, допомогти кожному з них зробити щось, що принесе певний результат, з якого ви отримаєте левову частку, як людина що все організувала. Начебто у нас це називається бізнесом, якщо виражатися капіталістичними термінами. А тим людям, яким потрібні халявні гроші, ви можете запропонувати якийсь лохотрон, граючи в який вони вам ще швидше грошей накидають. І те й інше потребує хорошої ідеї. Пам’ятаєте, я казав про те, що не треба лізти туди, де і так повно людей, потрібно щось нове, особливе, незвичайне, але привабливе та потрібне? Краще якісь послуги вибрати, бо з виробництвом у нашій країні справи йдуть не дуже добре — не встигнете відкритися, вас придушать, а якщо не придушать — обкладуть даниною, як Мамай.

Подивіться скільки навколо людей, які вміють багато чого, але абсолютно не знають, що робити зі своїми навичками. Їм потрібне вміле управління, завдяки якому вони, як годинник, почнуть працювати, кожен роблячи свою роботу, а разом роблячи одну спільну справу, потрібну іншим людям, які готові заплатити. А за що готові платити люди? З’ясуймо.

Вчіться вирішувати чужі проблеми

Саме за це готові платити люди – за вирішення своїх проблем, яких у сучасної людини вище даху. Звичайно більшість цих проблем нав’язані й надумані, а не з реальними потребами людини пов’язані. Але люди не розуміють цього, й тому з палаючими очима день від дня орють як прокляті, щоб втілити в реальність своє чергове бажання, втілення якого для них є проблемою. Ну й потім, люди не хочуть ні в що вдаватися, та ні про що думати, в результаті чого платять за працю, яка навіть такою не є, хіба що тільки почасти. Люди не хочуть вирішувати проблеми тому, що не привчені до цього, тому їм проблеми не подобаються, й вони їх або уникають, або перекладають на чужі плечі.

Якщо ви фахівець у якійсь області, вам лише варто широко заявити про свою пропозицію, аби вирішити якісь проблеми людей, серед яких будуть їх бажання, грамотно заявити, щоб зацікавити людей. Попит на вашу роботу, на ваші послуги, на ваш товар, обов’язково буде. Найголовніше, це те, що роботодавець вам для цього не потрібен, ви самі ним можете стати, якщо вирішите продавати не свої, а, як було сказано вище, чужі послуги, за допомогою організації чужої праці. Але якщо з організаторськими здібностями у вас справи йдуть не дуже добре, тоді хоча б продавайте свою працю безпосередньо тим, хто її потребує, без посередника в особі роботодавця. Сьогодні для цього у вас є всі можливості, в першу чергу інформаційні. Той же інтернет здатний звести з вашими потенційними клієнтами, адже реклама в інтернеті, на відміну від реклами по телевізору — доступна всім. Але враховуючи попередній пункт, краще, все ж зробити це з чужою працею, тобто, знайти можливість стати посередником між замовником і виконавцем. Скажімо, ви можете надавати послуги з ремонту комп’ютерів, самі в цьому ділі нічого не розуміючи. Досить просто знайти тих, хто розбирається в комп’ютерах, в залізі, програмах, вірусах і так далі, й запропонувати їм працювати на вас, а потім знайти клієнтів, яким потрібні такі послуги. З будь-якими іншими послугами справи йдуть аналогічним чином. Головне — це організація всього процесу від початку до кінця, від виходу на клієнтів до якості надаваних послуг.

Тому суть питання проста до нестями, якщо розібратися. Є, скажімо, люди, яким потрібні послуги комп’ютерника, вантажника, сантехніка, електрика, та є відповідний фахівець, той же електрик, який ці послуги може надати. І є ви, хто повинен допомогти електрику продати свої послуги тим, хто їх потребує. Всім добре та всі щасливі. Це нормальний, абсолютно чесний бізнес, якого потребує сучасне суспільство. Звичайно електрик може сам займатися продажем своїх послуг, але він не знає, багато хто з них не знає як це робити. І взагалі, багато фахівців просто не хочуть думати своєю головою, вони не думають про організаційну діяльність тому що погано з нею знайомі, їх не вчили працювати на себе, їх вчили працювати на дядю. А деяким це просто не потрібно, щось там самим продавати, шукати клієнтів, домовлятися з ними, й так далі. Вони хочуть знайти роботу, на яку вони будуть ходити, хочуть, щоб ними керували, щоб їх направляли, щоб їм говорили, що вони повинні робити, а потім платили їм зарплату за їх старанність. Людей до цього з дитинства готують, тому не думайте, що всі прямо такі самостійні, не потребують посередників в особі роботодавця, тобто, людини, що організовує їх працю. Вам не треба шукати собі роботодавця, а інші, хто не хоче змінюватися, нехай шукають.

Тому таких, кому потрібна робота, кому потрібен пастух, дуже багато. Досить подивитися оголошення в газеті або інтернеті, щоб побачити, скільки людей шукають роботу, замість того, щоб шукати клієнтів, яким вони можуть продати свої послуги. Такі люди нерідко й поняття не мають про те, як без посередника в особі роботодавця, знайти тих, кому необхідно вирішити певні проблеми. Та що говорити, я знаю чимало людей, які навіть квартиру здавати не вміють, або бояться це робити, тому й не здають. Тому вона у них є пасивом, хоча цілком могла б бути активом, тобто тим, що приносить гроші. А ви говорите робота, та вона потрібна навіть деколи дуже талановитим людям, що просто не вміють або не хочуть самі себе продавати. Будь-яка робота може виконуватися виконавцем для замовника безпосередньо, для одного з них, це надійний спосіб заробити гроші, а для іншого, відповідно, вирішити певну проблему, ну або задовольнити певну потребу. Але не всі можуть безпосередньо вийти на того, кому можна продати свої послуги, за різними причинами, в тому числі з технічних. Тому у нас так багато посередників, які заробляють більше тих, хто робить всю основну роботу. Наприклад, багато обробників, яких я особисто знаю, працюючи на господаря, віддають йому більшу частину зароблених грошей. На моє запитання — чому вони не почнуть працювати безпосередньо з клієнтами, вони відповідають, що їм так простіше, їм зручніше, коли ними керують, а вони просто роблять свою роботу. Ось так можна заробляти гроші, не роблячи тієї роботи, за яку їх платять.

Враховуючи той факт, що більшість із нас чогось навчалась, то щось вміють, проблем із заробітком грошей у людини в принципі бути не може, якщо тільки те, чому вона вчилася, нікому не потрібно. Але навіть якщо ви взагалі нічого не вмієте робити, вам нічого не варто чогось навчитися. Я вам рекомендую вчитися організовувати чужу працю, ну або займатися бізнесом, якщо говорити більш точно. Можу дати ще більш корисну пораду — зверніть свою увагу на інформаційний бізнес, інформаційні послуги, інформаційні технології — за ними майбутнє. Наприклад, ви можете дізнатися про те, як заробити гроші в інтернеті, та зайнятися саме цим. Це дуже перспективний напрямок.

Вчіться продавати

Логічним буде висновок, що для заробітку грошей вищевказаними способами, та взагалі будь-якими іншими способами, необхідно навчитися продавати. Неважливо, що ви будете продавати, хоч корову на ринку, хоч цінні папери на біржі, хоч свій чи чужий труд, навички, знання — ви повинні вміти це робити — це основа основ заробітку грошей. Власне цей вид діяльності, або краще сказати, цю навичку, мені слід було б взагалі вивести першим пунктом, бо це найважливіше вміння в житті кожної людини. Від уміння продавати, укладати угоди, домовлятися, складаються всі інші рекомендації, які я вам даю. Але я не став цього робити з тієї простої причини, що більшість людей мало що розуміє в продажах, для них вміння продавати асоціюється з ринковими торгашами або з тими придурками, що пристають до покупців у магазинах та на вулиці, з пропозиціями щось купити. Тому до цього моменту необхідно підходити поступово, показуючи, що таке продаж, в самому широкому сенсі цього слова здалеку.

Почни я писати про вміння продавати на самому початку статті, ви б, можливо, не дочитали до цього моменту, а якщо вже стільки тексту позаду, думаю ви все ж вислухаєте те, що я вам скажу. Друзі, ми щось продаємо, ми всі торгаші, одні успішні, інші ні. Ті, хто вміє продавати, продають все, що тільки можна продати, а хто не вміє цього робити, є сам предметом продажу. Про те, як навчитися продавати написано багато статей, книг, знято навчальне відео, та в цілому інформації на цю тему повно, гріх скаржитися, але попри це, людей, що не вміють грамотно продавати навіть власну працю менше не стає. З цього випливає, що справа не в інформації, а в увазі до неї з боку людей, та в їх сприйнятті. Треба хотіти стати хорошим продавцем, щоб хоча б цікавитися цією майстерністю, тоді й бажання вчитися з’явиться. Основне, що людина продає – це його час, потім звичайно йде праця, вміння, навички, ну а про тих, хто продає своє тіло, останнє, так сказати, що є, ми говорити не будемо, бо це мистецтво залишимо відповідним йому людям.

А ось люди, які навчаються продавати чужу працю та чужий час, і є саме та категорія громадян, яких ми називаємо бізнесменами, про яких я писав вище. Тому, якщо у вас виникли питання про те — як організувати чужу працю, як навчитися заробляти гроші продажем чужих товарів і послуг, то навчіться для початку продавати, щоб за допомогою цього вміння продавати одним людям роботу, якої вони потребують, а значить і себе, як роботодавця, а іншим, вироблені найнятими на роботу людьми товари або надані ними послуги. Не знаю, чому саме ви будете вчитися або чому вже навчилися, шановні читачі, але на цьому сайті я викладу інформацію по тому, як продавати все, що тільки можна продати, як для тих, хто бажає продавати свої власні ресурси, так і для тих, хто віддає перевагу розпорядженню чужими ресурсами. Тому кожен з вас знайде тут те, що допоможе заробити гроші зручним для нього способом. Можу сказати вам одне, не навчившись продавати – грошей ви не заробите. Тому якщо ви ставите питання про те, що робити, якщо не вистачає грошей, як це робить більшість людей, то я вам відповім — вчіться продавати. Заробіток грошей починається з цього.

Деколи ті ж спекулянти, які добре вміють робити дві речі — передбачати попит на той чи інший товар або послугу, та знаходити товари й послуги для перепродажу за дуже вигідними цінами, заробляють набагато більше, ніж багато бюджетників, які сидять на тепленьких місцях і кормляться з царської руки. А вже про тих бюджетників, чия зарплата схожа на допомогу для жебраків я й не кажу. А таких в нашій країні відсотків вісімдесят, не менше. Економіка у нас так влаштована, що самостійні люди, які вміють самі себе годувати, їй поки не дуже-то й потрібні. Про вміння спекулянтів продавати я не кажу, бо не всі вони вміють це робити — тому й заробіток у них у всіх різний. Але той факт, що вони пов’язані з продажами, а спекуляція — це саме продаж, вже робить їх на голову вище тих, хто поняття не має, як взагалі можна зацікавити інших людей своєю пропозицією, як продати, якщо не якийсь свій товар, то хоча б свою працю вигідніше.

Тому, друзі, визначитеся з тим, що ви вмієте, виходячи з того, що написано в цій статті, а також з тим, що підходить особисто вам. Вирішіть, що ви будете продавати та кому, щоб заробити гроші. Головне, вивчіть основи того, як, та за що одні люди платять іншим людям гроші, тобто, вивчайте ринок товарів і послуг. Вивчайте нові перспективні напрямки в бізнесі, щоб не займатися тим, чим кожна, навіть малограмотна мавпа може займатися. Тоді, питання про заробіток грошей для вас стане не стільки питанням, скільки вибором з того, як краще це зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *