Інфобізнес

Хто володіє інформацією — той володіє світом.
Натан Ротшильд

Інфобізнес – це один з найбільш вигідних, але разом з тим і дуже непростих видів бізнесу, в якому можна непогано заробити, вклавши в нього мінімум коштів і максимум свого розуму. Талановиті і просто роботящі люди можуть спробувати себе в цьому гідному і дуже цікавій справі, замість того, щоб йти в затерті до дірок ніші, де повним-повно конкурентів. Вхід на цей ринок недорогий, але вимагає певних якостей від людини. Не кожен може займатися інфобізнес – різного роду виконавці, які можуть лише копіювати чужі схеми, навряд чи досягнуть успіху в цій справі.

ІнфобізнесТут важливо вміти думати своєю головою думати творчо, креативно, а не займатися наслідуванням. Інформація в усі часи цінувалася дуже високо, але щоб на ній заробити, потрібно вміти її готувати, а потім красиво пропонувати. У цій статті я розповім вам про деякі, найбільш, на мій погляд, важливих моментах в інфобізнес, які не розглядаються належним чином в інших статтях на цю тему.

Велика кількість інформації

Почнемо з визначення положення, в якому сьогодні знаходиться інфобізнес і з відносини до нього з боку деяких, а бути може і більшості людей. Це дозволить вам зрозуміти, як позиціонувати себе в цій справі. Мені часто доводиться чути від деяких індивідуумів про те, що мовляв, зараз повно всяких коучів, тренерів, вчителів, консультантів, які чогось там вчать, і що така велика кількість інформації засмічує інтернет, в ньому з’являється багато сміття і не знаєш, який вірити інформації, а який ні. Мене таке висловлювання дивує. Люди, які живуть в країні, в якій держава постійно робить спроби обмежити доступ до інформації, де зовсім недавно була жорстка цензура, де всіх вчили думати однаково, хочуть якогось порядку і визначеності в такій області, як інформація. Це просто смішно. Це все одно, що самому лізти в ярмо. Треба радіти достатку інформації, нехай навіть і неякісної, бо вона робить вас вільними людьми, які можуть розглянути різні точки зору на ті чи інші питання та зробити свої власні висновки. Тому будь-якому бізнесмену важливо проявляти якусь оригінальність у своїй роботі, щоб надавати людям по-своєму унікальну інформацію. Нехай вона і не буде повністю унікальною, але підхід в її піднесенні повинен бути особливим. Це дозволить урізноманітнити інформацію та адаптувати її під різних людей. Хорошої інформації в інтернеті насправді мало, дуже мало. Особливо мало такої інформації, яка по-особливому щось пояснює і чого вчить. Звідси і виникає відчуття того, що в інтернеті багато сміття, якому не можна довіряти. Адже багато хто автори сайтів і інфопродуктів говорять про одне й те ж одним і тим же мовою. Вони тупо копіюють один одного, що говорить про те, що вони не розуміють того, про що говорять. А як можна довіряти тому, хто не розуміє, чому вчить, як можна платити йому гроші?

Насправді будь-яка людина може створити інфопродукт, якщо йому є що розповісти іншим людям, якщо він щось знає, щось вміє, в чомусь розбирається. Але не у будь-якої людини люди щось куплять. Саме по собі велика кількість інфобізнесменов нам всім піде на користь. Чим більше людей буде залучено у цей бізнес, тим вищою буде якість вироблених ними інформаційних продуктів. Конкуренція змусить їх працювати якісно і відповідально, а не всяку муть продавати. І у нас з’явиться великий вибір того, чому і у кого вчитися. Тому я не бачу проблеми в великій кількості інформації в мережі. Або ви, незадоволені, хочете, щоб вам лише завірені міністерством освіти навчальні матеріали продавали, з гербовою печаткою на упаковці? Чому ви з них навчилися, коли вчилися в школі і інституті? Багато чого добилися з їх допомогою? Або вас навчили тому, що потрібно системі, а ваші потреби їй по боці? Так що вчитися потрібно все і у всіх, а у кого краще вчитися, ви самі повинні вирішувати, думає своєю головою. Нехай люди створюють свої інформаційні продукт, нехай насичують інтернет інформацією. А якщо комусь це достаток не подобається, то ніхто не заважає цим незадоволеним не виходити за рамки тієї ж Вікіпедії або будь-яких інших авторитетних інформаційних ресурсів. Думайте так, як вас вчать думати, а ми будемо думати, як хочемо.

Зараз інфобізнес знаходиться в зародковому стані. Основна частина інфобізнесменов не творці, а наслідувачі, які просто копіюють західні фішки, переносячи їх у сирому вигляді в інформаційне середовище. Цим грішить весь наш бізнес, як в інтернеті, так і поза нього – він в більшості своїй тупуватий і не вміє думати своєю головою, тому бездумно копіює західні ідеї. Звідси і стільки помилок в бізнесі. Я це знаю добре тому, що аналізував безліч бізнесів, які наосліп впроваджували чужі ідеї, ну і отримували відповідний результат. Дійсно розквіт інфобізнеса почнеться тоді, коли в нього прийде багато справжніх творців, які будуть пропонувати людям унікальну інформацію, дійсно унікальну, а не типу унікальну. Така інформація дозволить здійснювати прориви у різних областях, і які користуються цією інформацією люди будуть знімати вершки зі своєї діяльності, а не задовольнятися крихтами, як зараз. Так що поки у нас інфобізнес займаються в основному мавпочки, які можуть лише повторювати за іншими, тому це поле ще не зоране як слід. Нічого воістину проривного у нас тут зараз немає, тому ми плентаємося у хвості цього інфобізнес і, як я вже сказав, збираємо крихти. Не всі, але багато.

Що таке інфобізнес

А ось тепер давайте поговоримо про те, що таке справжній інфобізнес. Інфобізнес може бути все, що так чи інакше пов’язане з платною інформацією. Для когось це створення власного навчального курсу, а для кого-то просто список статей і книг, які корисно прочитати. Ви тільки вдумайтеся в це – список книг або статей – це справжнісінький інфопродукт. Тобто, це інформація про інформації, яка коштує грошей. Чому так? Тому що в інфобізнес немає і не може бути авторства або плагіату – це придумали маркетологи, щоб наділити цінністю той чи інший інформаційний продукт. Головна і в більшості випадків основна задача інфобізнес – надавати людям таку інформацію, яка дозволяє вирішити якусь проблему або задачу і прийняти правильне рішення. Все інше від лукавого. Ось чому я кажу, що тут є місце креативності, адже різні завдання можна вирішувати безліччю способів. Унікальність інформації в інфобізнес проявляється не в унікальності тексту, відео та аудіо матеріалу, а особливо їх подачі. Багато великі ідеї можуть лежати у нас під ногами, але треба вміти їх знаходити, піднімати і використовувати, щоб отримувати від них користь. Інформація в інфобізнес повинна бути результативною, щоб представляти цінність. Якщо ж її тупо копіювати з різних джерел, не піддаючи не стільки переробки, скільки перевірці – гріш їй ціна.

При цьому за формою інформація зовсім не обов’язково повинна бути унікальною. Тобто, наприклад, якщо мова йде про текст, то він зовсім необов’язково повинен бути написаний своїми словами – його можна скопіювати, але його треба перевірити і адаптувати для розв’язання конкретної задачі. Тобто, унікальним має бути рішення тієї задачі, яку покликана вирішити продається інформація, щоб бути ефективною. Це якщо який-небудь письменник спер чий роман і видав за свій, можна говорити про плагіат. А в інфобізнес є тільки корисна і даремна інформація і неважливо, хто є її автором. Важливо, в якому вигляді вона представлена. Тому що інформаційний продукт у моєму розумінні – це практична інформація. Вона може бути унікальною з точки зору ідеї її використання, але не з точки зору передачі її своїми словами. Ви можете зі мною не погоджуватися у цьому. У вас може бути своє розуміння інформаційного продукту. Зрештою, абсолютно будь-яка інформація є продуктом. Людина може платити за все, за будь-яку інформацію, тому вона є продуктом. Комусь потрібна унікальна інформація, кому-будь, лише б була корисною. Так що ставлення до інфопродуктів може бути різним. Але якщо ви приймете моє визначення інфопродукта, витрачаючи гроші на практичну інформацію, яка дозволяє вирішувати різні проблеми і завдання, ви будете інвестувати в неї свої гроші, а не просто витрачати їх. Ви будете отримувати від неї гарну віддачу.

Таким чином, підхід до створення інфопродукта може бути різними, в залежності від цілей автора і потреб покупців. От для мене, наприклад, як для аналітика, важливо не велосипед заново винаходити, не своїми словами ті чи інші істини передавати, а збирати потрібний матеріал, аналізувати його, ретельно вивчати, перевіряти, щоб підтвердити його корисність і практичність, а потім надати його замовнику у вигляді простого і зрозумілого доповіді, з допомогою якого він зможе прийняти правильне рішення, вирішити поставлене перед ним завдання, впоратися з наявною у нього проблемою. Ось це, з моєї точки зору, справжній інфобізнес, який вирішує проблеми і завдання. А той інфобізнес, з яким ми час від часу стикаємося в мережі, де авторство якого-небудь навчального матеріалу відіграє більш важливу роль, ніж його практичність, корисність і ефективність, це скоріше розвага, ніж робота з інформацією. І люди купують такі матеріали, щоб побачити, прочитати, прослухати їх, так само, як вони дивляться різні фільми, слухають аудіокнижки, читають романи. Про рішення з допомогою таких матеріалів якійсь конкретній задачі, про досягнення з їх допомогою якихось певних цілей, мови часто не йде. Саме тому багато людей, купивши, наприклад, курс по створенню сайту, яких сьогодні продається безліч, так нічого і не створюють. А якщо і створюють щось, то потім закидають свій проект, не отримавши швидких результатів. Тому я і кажу, що всі ці численні курси, які у нас підносяться як инфопродукты, використовуються придбані їх людьми більше для розваги, а не для роботи. Це инфопродукты самі по собі, але їх створення, просування і споживання більше схожий на сферу розваг, ніж на навчання. Повторю, формально, будь-яка інформація – це продукт. Але якщо ми хочемо сприймати інфобізнес, як бізнес, метою якого є вирішення проблем і завдань, то істинним инфопродуктом буде саме така інформація, яка дозволяє це зробити – вирішити якусь проблему або завдання. В цьому випадку ми будемо бачити, як витрачені гроші на інформацію повертаються до людини, або в ще більшій кількості, або у вигляді якихось інших корисних результатів.

Тому створювати инфопродукты – це не казки складати – це робота з інформацією для приведення її у готове до використання стан. Це може бути і покрокова інструкція до дії і філософське міркування на якусь тему, з метою пояснення її змісту. Інформація, написана на серветці може мати більшу цінність, ніж ціла книга або навчальний курс, тому що вона може виявитися дуже потрібної для конкретного часу і місця. На ній може бути ім’я важливого людини, пароль від чогось, формула якого-то ліки і тому подібні речі. І така інформація буде коштувати дорого, дуже дорого, так як дозволить людині, людям, вирішити важливі проблеми і завдання.

Навіщо платити за інформацію?

У деяких людей виникає з вигляду цілком логічне питання – навіщо платити за інформацію, коли в мережі стільки безкоштовної інформації, якою можна безперешкодно користуватися? Адже навіть активна боротьба з піратством не заважає отримувати доступ до різного роду книжок, видеокурсам, іншим навчальним матеріалам абсолютно безкоштовно. Все вірно, будь платної інформації можна знайти безкоштовну альтернативу. Але саме що знайти, а не ось так просто отримати, знаючи, де саме її взяти. Ви можете перечитати купу безкоштовних книг і переглянути море безкоштовного навчального відео, замість того, щоб щось купувати. Але подумайте, чи є у вас на це час, на те, щоб самостійно пройти той шлях до істини, який інші люди вже пройшли? Зміст платної інформації полягає в тому, що вона, по-перше, економить час, по-друге, спрощує вивчення чого-небудь і допомагає уникнути непотрібних помилок, які ви могли б зробити, самостійно навчаючись чого-небудь і по-третє, вона спрощує процес вивчення чого-небудь, оскільки може містити в собі самі вершки того, що вас цікавить. Якісний інформаційний продукт – це систематизовані та чітко структуровані знання, які дають більш точне і повне розуміння чого-небудь, а не різношерста інформація, від якої може утворитися каша в голові.

Наведу простий приклад. Коли я тільки прийшов в інтернет і вирішив створити сайт, я поняття не мав, з чого краще почати і як правильно все зробити, без зайвих помилок. Тому я навіть і думати не став, а одразу купив курс в одного блогера з того, як самостійно створити сайт на движку WordPress. У цьому курсі людина докладно пояснив мені перевага створення сайту саме на цьому движку, який має ряд суттєвих переваг перед іншими движками і перед самописними сайтами. Він пояснив, який краще хостинг використовувати, щоб не переплачувати зайві гроші в той же час не мати проблем з сайтом. Він розповів, як налаштувати сам движок, які плагіни встановити, як захистити сайт від різних атак та багато-багато іншого. У підсумку, всього за добу я створив повноцінний сайт, налаштував його і підготував до роботи. Я стількох помилок і косяків уникнув завдяки цьому курсу, стільки часу заощадив, стільки корисних фішок дізнався, що користь цього продукту була очевидною для мене. Мало того, я повернув свої гроші з надлишком, завдяки тому, що з допомогою порад цієї людини придбав недорогий хостинг і зберіг свій сайт від перевантажень, з-за яких недосвідчені блогери переходять на виділені сервера і платять набагато більше грошей за їх використання. Ось що мені дала платна інформація – економію часу і грошей, а заодно і нервів. Звичайно, з часом я сам знайшов ще більш кращі рішення з налаштування сайту, так що він став ще ефективніше працювати, однак спочатку я дуже швидко перейшов з рівня новачка в блогінг на рівень досить просунутого блогера. Без купленого інфопродукта шлях до цієї точки зайняло б набагато більше часу, сил, нервів і грошей.

Платна інформація, як і платне навчання – спрощує і прискорює вирішення проблем і завдань з допомогою одержуваних знань. Сам процес навчання за гроші проходить як правило швидше і легше. Ніхто не стане сперечатися з тим, що навчання у найпрестижнішому вузі світу можна замінити активним навчанням в бібліотеці або навіть в інтернеті, де повно підручників, які будь-який бажаючий може вивчати самостійно. Але чому ж люди цього не роблять, чому вони не вчаться самі, а прагнуть вступити у вуз? Диплом? Так, це привід, але далеко не єдиний. Якщо ви плануєте будувати бізнес, а не на дядька працювати, то ніякий диплом вам сто років не потрібен, а от знання потрібні. І люди йдуть за ними у внз, а не в бібліотеку, тому що хочуть заощадити час на навчанні, отримавши відразу все найкраще в тій області, яку вони хочуть пізнати. У вузі є спеціальні програми навчання, що пройшли перевірку на практиці, за якими зручно навчатися. Тоді як самостійно навчаючись чого-небудь, ви можете понахвататься всякої зайвої нісенітниці, яка вам не стільки допоможе, скільки зашкодить. Ось так і з инфопродуктами – вони являють собою певні програми навчання, точніше, вони самі є наслідком цих програм, тому по них можна набагато швидше і точніше чогось навчитися. Самі ж ви можете просто загубитися в наявному сьогодні океані інформації. Втім, якщо у вас є час, ви можете вчитися безкоштовно, використовуючи для цього доступні навчальні матеріали. Це теж корисно, просто трохи складніше і довше.

Складно займатися інфобізнесом?

Якщо підходити до інфобізнес серйозно, і давати йому те визначення, яке я дав вище, сказавши, що створюються инфопродукты повинні бути практичними, щоб вирішувати різні проблеми і завдання, займатися їм дуже складно. Зараз вже не так просто зловити довірливих користувачів на лендінгем (односторінкові сайти, що продають), на яких вони будуть купувати гарно описані продукти. Людям потрібні докази того, що людина, яка продає їм якийсь інформаційний продукт, дійсно є хорошим фахівцем своєї справи. А для цього потрібно давати людям багато безкоштовної та якісної інформації, яка буде доводити компетенцію автора. В інтернеті, як і поза нього, людей час від часу обманюють, продаючи їм неякісні инфопродукты. Особисто я з цим стикався дуже рідко, може бути всього два рази, і то частково, хоча я багато купував і купую в мережі, бо знаю ціну хорошою платної інформації. Але я знаю, що дурять, а ще частіше вони самі обманюються, так як не вміють правильно оцінювати куповану інформацію, а ще через свою інфантильність, коли сподіваються, що куплений ними інформаційний продукт зробить чудо. Загалом, не так важливо, чи дійсно обдурили людини або він сам помилився, головне, що у деяких людей залишається погане враження від покупки інфопродуктів і вони потім поширюють свій негатив по мережі, стверджуючи, що весь цей бізнес суцільний обман. Тому, займаючись цим бізнесом, потрібно вміти боротися з таким негативом, потрібно долати недовіру людей. І це, на мій погляд, найскладніше.

Створити хороший, дуже хороший, просто чудовий інфопродукт може абсолютно будь-яка людина. Все, що для цього потрібно зробити – це подати в зрозумілій і практичною формі наявну у вас або зібрану вами інформацію. Але хто крім вас буде знати, що він хороший? Як люди зможуть дізнатися про його корисності, не купуючи його? Ви їм про це скажете? Ну-ну, так вони вам і повірили. Всі продавці хвалять свій товар, це не для кого не секрет. Але за цією хвальбой нерідко ховається обман, який робить людей недовірливими. І тому яким би прекрасним не був ваш продукт скільки б сил і часу ви не вклали в його створення, вам ще потрібно зуміти переконати людей у його корисності. Це можна різними способами зробити, але один з самих кращих способів – це, як я вже сказав, давати якісну безкоштовну інформацію людям, щоб вони бачили, що ви з себе представляєте. Адже обдурити людину можуть скрізь. Моно подумати, поза інтернетом людей мало обманюють. Скільки разів я купував в супермаркетах несвіжі продукти, на яких був написаний нормальний термін придатності. А скільки разів нас дурила держава, то гроші поміняє або знецінить, то пенсії заморозить, то закони змінить нишком, а потім заднім числом почне щось відбирати у людей. Обман всюди. Тому інтернет не гірше і не краще в цьому сенсі. Але в ньому є одна істотна перевага – тут чудово діють закони ринку, поки у всякому разі, які дають нам право вибору. Тож кому вірити, а кому ні, люди вирішують самі. Потрібно тільки показати себе у всій красі, щоб вони розуміли, з ким мають справу. Я це роблю за допомогою своїх статей, в яких показую свої знання, можливості та свою натуру. Хто бачить в них користь для себе, без проблем купує і мій основний інформаційний продукт, а комусь моя писанина не подобається, йдуть в інше місце.

Мене результати мого інфобізнес цілком влаштовують, я продаю достатньо, щоб стверджувати, що даючи людям якісну інформацію безкоштовно, ви маєте їх до себе і заручаетесь їх довірою. Я міг би багато зробити, щоб в ще більшій кількості продавати свій основний продукт. Наприклад, міг би сторінку з відгуками про нього де-небудь створити, міг би залучити партнерів для поширення мого продукту і багато інші способи його просування задіяти. Але мені це не потрібно, мене і так все влаштовує. У мене добре йдуть продажі, тому мені немає потреби обтяжувати себе додатковою роботою. Ось що значить надавати людям хорошу інформацію безкоштовно – це найкраща реклама інформаційних продуктів. Ну і зрозуміло, потрібно вміти підносити свою інформацію, як платну, так і безкоштовну у простому і зрозумілому для більшості людей вигляді. Якщо ви вмієте вирощувати огірки на балконі, але не можете як слід пояснити іншим людям, що і як ви робите ваші знання не представляють ніякої цінності. І це буде видно вже з наданої вами безкоштовної інформації по цій темі. З іншого боку, якщо ви можете зібрати якісну інформацію з різних джерел, у тому числі і в інтернеті і привести її до найбільш зручному для сприйняття стану, викинувши з неї все зайве і непотрібне, а потрібне й корисне докладно пояснивши і показавши, то ви можете зробити дуже хороший інфопродукт, який буде корисний багатьом людям. І знову-таки, про його високу якість люди, не купуючи його, дізнаються з ваших безкоштовних матеріалів, у яких ви також повинні добре щось пояснювати і показувати. А тепер давайте поговоримо про те, що на мій погляд є зайвим в інфобізнес.

Гарантії

Зайвим в інфобізнес я вважаю деякі псевдо-гарантії, які інфобізнесмени дають на свої продукти. Зокрема, вони надають гарантію повернення коштів за свій продукт протягом цілого року, якщо він з якихось причин не сподобається споживачеві. На мій погляд, це повна маячня. Адже як можна повертати гроші за інформаційний продукт, це ж геть його знецінює і дозволяє піратам безперешкодно його копіювати. Мені такі випадки відомі і тому я не уявляю, як можна так ризикувати. Я, звичайно, розумію, що це дуже голосно сказано: “Повернення грошей!” Насправді гроші часто не повертаються, цьому заважає безліч перешкод, які бізнесмени ставлять перед тими, хто вирішив повернути кошти за продукт. Але сама ця заява породжує сумнів в якості продаваного продукту. Так ризикувати можна тільки чомусь не дуже цінних, тоді як цінна інформація продається раз і назавжди. Купивши її, тим більше за великі гроші, люди не стануть поспішати з її безкоштовним розповсюдженням по всяким торрент-трекерам. Бо шкода безкоштовно роздавати те, за що ти сам заплатив. Мені відомі випадки, коли люди купували інфопродукт, копіювали його, потім повертали і потім створювали свій власний продукт на основі цього продукту. В результаті, хтось витратив купу часу і сил на створення якісного матеріалу, а хтось тупо скопіював його, передавши вміст своїми словами і заробив на цьому.

Даючи стовідсоткову гарнатию повернення грошей за свій інфопродукт, автор тим самим говорить, що цей продукт не коштує нічого. Його ось так просто можна повернути, після ознайомлення з ним. Але інформація, це ж не телевізор, який у незмінному вигляді можна принести назад у магазин. Інформація втрачає цінність після того, як людина з нею ознайомився, не кажучи вже про її копіюванні. Тому автор, робить можливим повернення грошей за свій продукт, сам не вірить у нього, тому сумнівається в тому, що він буде корисний іншим. Безумовно, завжди є люди, з якими продукт може не підійти. Наприклад, дурні, які не вміють працювати з інформацією. Вони можуть повернути продукт тільки тому, що він не виправдав їх інфантильних очікувань. Не забувши при цьому, зробити його копію. Але який сенс робити такий маркетинговий хід для таких людей, якщо вони будуть повертати продукт? Пару-троку зайвих продажу, якщо не рахувати проблем з поверненням? А вони що, погоду зроблять? А скільки нормальних людей, що розбираються в інформації і готових платити за неї будь-які гроші ви віджахнете, показуючи своєю гарантією, що не цінною інформацією торгуєте, яку потрібно оберігати від безсовісного копіювання, а якийсь бадягой, яку на коліні змайстрували? Ні, ну якщо ви розраховуєте на посередню аудиторію, не вміє оцінювати якість інформації, то прапор вам в руки. Ваша злизана з буржунете маркетингова фішка відні всяких сумнівів допоможе вам займатися масовими продажами посереднього продукту. Якщо ж ви хочете працювати з серйозними людьми, у яких багато грошей і заробляти не на кількості проданого інфопродукта, а на його якості, тоді від цього цирку з гарантією потрібно відмовитися. Давайте якісний безкоштовний матеріал, відповідайте на питання тих, хто збирається придбати ваш продукт, щоб вони могли дізнатися про нього все, що їх цікавить до його придбання, але не продавайте його з можливістю повернення, інакше ви просто покажете свій непрофесіоналізм саме в сфері роботи з інформацією. Про піратів я навіть не кажу – вони з задоволенням скопіюють і розмножать ваш продукт, а потім повернуть вам його під будь-яким приводом. Так ви самі вб’єте свою працю. Це якщо, звичайно, ви багато працювали над своїм продуктом і вам його шкода. Я ось, наприклад, багато інформації переробив, щоб створити свій інфоблок з продажу, в ньому зібрані вершки всього того, що я вивчав протягом декількох років. Тому я не збираюся давати його пробувати всім бажаючим і якщо він раптом не сподобається комусь повертати за нього гроші. Це все одно що розписатися у власній посередності. Ні, досить того, що він недорогий, що вже знижує його цінність в очах деяких людей, щоб гарантувати повернення коштів за нього. Я роки своєї роботи, свої секрети і фішки на пробу представляти не стану.

Особливо доречні ніякі гарантії на такі инфопродукты, які зачіпають сферу бізнесу. Якщо ви збираєтеся вчити людей робити гроші з допомогою бізнесу, неважливо якого, і при цьому даєте їм гарантії чого-то там, наприклад, повернення грошей за свій продукт, якщо він не підійде по тим чи іншим причинам – ви суперечите самі собі. Бо бізнес – це завжди ризик. І якщо людина до нього не готовий – ніякий він на хрін не бізнесмен. Йому треба спочатку свій характер змінити, з допомогою психологів або всяких там тренерів особистісного зростання, які допомагають змінити мізки, а лише потім йти в бізнес. Це тільки всякі наймані робітники – виконавці, потребують гарантії, соцпакетах, пенсії та іншої лабуде. Бізнесмен – це мисливець, який сам себе годує і яким ніхто нічого не гарантує, тому що в його сфері діяльності немає і не може бути ніяких гарантій. Якщо людина до цього не готовий, значить інфопродукт по темі бізнесу і заробітку грошей не для нього. Потрібно навчитися ризикувати і нести відповідальність за свої рішення, якщо хочеш з допомогою бізнесу заробляти гроші. А якщо людина не хоче брати на себе відповідальність за власне рішення при купівлі інфопродукта, тоді він не призначений для бізнесу. Він боягуз, який хоче, щоб йому ковровою проклали доріжку до грошей. Але таке йому можуть запропонувати тільки шахраї, які готові розповісти якусь казку, щоб щось впарити.

Люди, які споживають інформаційні продукти повинні вміти ризикувати. Цінність інформації як раз в тому і полягає, що вона може бути не відома багатьом і тому з її допомогою можна отримати перевагу над іншими людьми. Інформація – це не який-небудь там телевізор, який можна повернути в магазин – це цінність, яка має властивість розмножуватися і з-за цього знецінюватися. Телевізор людина не розмножить при всьому бажанні, а ось книгу або навчальний відео він в легку скопіює. А потім що, поверне? Типу не сподобалося? Ну-ну. Це ж як треба не любити свій продукт і не цінувати свій труд, щоб гарантувати повернення грошей за те, що створюється, ну вже якщо не роками, місяцями. Значить продається на таких умовах інформація не має особливої цінності і їй легко знайти безкоштовну альтернативу. Так як за дійсно щось цінне автор буде трястися і просто так нікому не віддасть, щоб подивитися, почитати, послухати, а потім повернути.

Просування та розкрутка

Як я вже сказав вище просування і розкрутка в інфобізнес має величезне значення. Ви можете мати дуже хороший продукт, але якщо ви його належним чином не представите великому числу людей – ви нічого на ньому не заробите. Існує безліч способів просування і розкручування інфопродукта. Але я повернуся до того, про що вже писав вище – до надання людям безкоштовної і якісної інформації, за якою вони зможуть оцінити вас як фахівця в тій чи іншій справі. Статті, відео, аудіо, безкоштовні книги – все це ваш інструмент просування. Їх можна поширювати де завгодно і як завгодно, хоч на своєму сайті, хоч в соціальних мережах, хоч на тих же торрент-трекерах. Люди повинні дізнатися про вас і ваших можливостях, ваших знаннях. Тому роздавайте безкоштовну і якісну інформацію всім і скрізь, не жалкуйте часу та коштів, така робота себе окупить. У нас багато розумних і талановитих людей, які багато знають, багато вміють і багато чому можуть навчити. Але про них мало хто знає, тому що вони не просувають себе потрібним чином, не віддають безкоштовно свої знання, щоб привернути до себе увагу і зацікавити собою. Я ж раджу це робити всім, кому є чим поділитися з іншими людьми. Це дуже ефективний спосіб розкрутки та просування насамперед свого імені.

А для просування своїх інформаційних продуктів можна залучати партнерів, створювати багаторівневу мережу, якщо у вас є на це час. Використовуйте методологію просування продуктів, застосовувану в мережевому маркетингу, вона добре себе зарекомендувала. Можна також створити сторінки з відгуками, на яких люди будуть ділитися враженнями про ваш продукт, щоб ваші потенційні клієнти могли бачити, наскільки він хороший чи поганий. Тільки за цим потрібно стежити, бо ваші конкуренти не упустять можливості залишити про вас необґрунтований, але дуже барвистий негативний відгук, а заодно і частина вашого продукту засвітити, або навіть цілком його виставити для безкоштовного користування, та ще й у зміненому в гіршу сторону вигляді. Я з такими фокусами знаком, благо з чужого досвіду.

Вміння працювати з інформацією

І ще треба розуміти один дуже важливий момент. Незалежно від того, чи є ви продавцем інформації або її покупцем – з інформацією потрібно вміти працювати. Як не вміє читати людина не отримає користі ні від однієї, навіть самої розумної книги, так і людина, що не вміє працювати з інформацією, не вміє аналізувати, вивчати, застосовувати, не матиме користі ні від якого, навіть самого класного інфопродукта. Для інфобізнесмена це означає, що потрібно использтовать у своїй роботі хоч якусь інформаційну підтримку по продукту. Не безкоштовну, зрозуміло, але за помірну плату. А покупець повинен розуміти, що сам по собі інфопродукт нічого для нього і за нього не зробить, що з отриманою інформацією треба працювати, її треба застосовувати. Але якщо вона складна у розумінні і застосуванні, то не варто поспішати робити висновки про її погану якість – постарайтеся попрацювати над нею трохи довше і якщо є можливість, то разом з її автором. Зрозумійте, що автор інфопродукта не може підлаштуватися під всіх можливих споживачів свого продукту, включаючи самих тупих і ледачих, які взагалі не вміють і не хочуть думати. І це не його вина, що хтось захотів з’їсти горішок, який йому не по зубах. Так що якщо ви витратили гроші на той чи інший інфопродукт, не полінуйтеся його як слід вивчити, довірившись авторові, яким ви довіряли до купівлі у нього інформації, тому і купили її.

Не чекайте того, що хтось щось зробить за вас. Можете попросити допомоги у роботі з продуктом після його придбання, за окрему плату. Зрештою у всіх навчальних закладах з підручниками теж працюють, це коли вчителі пояснюють їх зміст, а не просто пропонують учням прочитати. Так само і тут. Є інформаційний продукт, який деяким людям може бути не зрозумілий. Потрібно попросити автора допомогти в ньому розібратися. Нормальний автор допоможе, а який-небудь инфопират або барига проігнорує ваше прохання. Це вагомий критерій якості того чи іншого інфопродукта. У нього повинна бути не стовідсоткова гарантія повернення коштів, а стовідсоткова гарантія підтримки. Я як ви можливо знаєте, надаючи таку підтримку всім купили мій інфоблок з продажу, за дуже скромну плату. Так як поставивши себе на місце покупця, я зрозумів, що це дуже потрібна послуга. І я готовий відповісти за кожне слово у своєму інфопродукті, готовий пояснити будь-який незрозумілий момент в ньому. Але і покупець цього продукту повинен не просто пробігтися по ньому очима, а як слід вивчити його і потім застосувати отримані знання. Інакше користі від нього не буде.

Підводячи підсумок всьому сказаному, я можу з усією відповідальністю заявити, що інфобізнес може займатися кожен. Правда не кожен може навчити чогось вартісного, але якщо старанно працювати з інформацією, то з неї можна навчитися збирати приголомшливі конструкції для рішення різних проблем і завдань. В інформаційному світі нескінченна кількість можливостей. Завдань, що стоять перед людьми набагато більше, ніж способів їх вирішення. Так що якщо ви щиро любити працювати з інформацією, ви обов’язково знайдете себе в інфобізнес. А якісні инфопродукты завжди будуть затребувані. Сама по собі інформація, як ресурс, завжди буде затребуваний. Потрібно тільки вибрати певну інформаційну нішу, і стати в ній хорошим фахівцем. Хорошим фахівцям люди довіряють і готові купувати у них будь-які знання. Мені мій бізнес в інтернеті дається дуже легко, тому що багато люди мені довіряють, бачачи, що я добре розбираюся в тому, про що пишу. А розбираюся тому, що мені подобається ця тема – тема грошей, і я її давно і старанно вивчаю. Адже в нашому світі грошей без цих знань важко жити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *