Нестримне прагнення до грошей

Жадібне прагнення до грошей чи успіху майже завжди доводить людей до біди. Чому? Тому, що при такому житті людям доводиться залежати від речей, зовнішніх по відношенню до них самих.

Андре Моруа

Кожна людина до чогось прагне до цього життя – до грошей, слави, любові, визнання, поваги, задоволенні і так далі. І в залежності від успішності або не успішності його дій, він домагається своїх цілей, або ні. Але успіх – це не випадковість, а більшою мірою закономірність. Я, звичайно, читав книгу Нассіма Талеба «Чорний лебідь. Під знаком непередбачуваності» і розумію, що майбутнє непередбачуване. І тим не менш, погодьтеся, щоб чогось досягти у житті, потрібно діяти грамотно, за планом, враховуючи закони природи, а не як попало, розраховуючи на удачу. А ось навіщо нам взагалі діяти, навіщо взагалі до чогось прагнути і чогось досягати – ось це найважливіше питання, на який ми з вами повинні дати відповідь у цій статті.

Хочеться відразу сказати, що нестримне прагнення до грошей не завжди до цих самих грошей призводить, в той час, як життя людини тане, як лід, і якщо не прожити її правильно, тоді потім просто розчаруєшся ів нею, і в собі. Ви можете заробити мільйони і мільярди, а потім виявити, що нічого-то у вас по суті немає – ні нормальної сім’ї, не люблять і поважають вас дітей, ні любові і поваги, нічого. А всі навколишні вас люди, хочуть від вас тільки одного – грошей. Тому гроші – це далеко не найголовніше в житті, але і не те, від чого варто відмовлятися і до чого слід прагнути. Просто прагнути з ним потрібно правильно – по розуму. Що ж, давайте разом подумаємо над тим, як нам прожити своє життя так, щоб вона нас не розчарувала, і щоб у неї все було.

Для початку давайте подумаємо, а чи потрібно нам взагалі прагнути до грошей, зробить нас це прагнення багатими і щасливими? В принципі, присвятити своє життя грошам можна, але необов’язково. З одного боку, людина прагне у своєму житті успіху саме в тій справі, на якому він зосереджує свою увагу, але з іншого, можна прагнути до одних цілей і попутно досягати інших. Ну ось, наприклад, якщо ви будете прагнути до влади і досягнете її, то й з грошима у вас проблем не буде, тому що велика влада дозволяє людині заробляти, або якщо хочете, привласнювати собі великі гроші. І адже крім грошей, влада ще й захист людині дає хорошу, адже ми з вами знаємо, що великим грошам і того, хто ними володіє, потрібна хороша захист. Загалом, якщо дивитися на життя ширше, тоді від багатьох цілей можна взагалі відмовитися, як від безглуздих, або знизити їх пріоритет. Я не вважаю прагнення до грошей – пріоритетною метою, просто тому, що не бачу сенсу в постійній гонитві за тим, чого завжди мало. А грошей завжди мало, вірно? Краще, на мій погляд, домогтися того, що дозволить вам отримати визнання і повагу оточуючих вас людей, що дозволить вам підвищити свій статус у суспільстві, не за рахунок зароблених грошей, а за рахунок інших досягнень. Це можуть бути досягнення в науці, спорті, мистецтві, влади. Великі люди – це зовсім необов’язково багаті люди, але вони можуть стати багатими, завдяки своїй величі. Гроші можуть стати і неодмінно стануть для вас наслідком ваших досягнень. Хіба люди не погодяться з тим, що велика людина повинен жити добре? Погодяться. Ми ж з вами поважаємо тих, хто домігся в житті істотних результатів, в тому чи іншому справі, більш або менш чесним способом? Поважаємо. І ми будемо не проти того, щоб шанований нами людина, яка зробила багато корисного для народу, жив гідно і навіть шикарно. А ось багатії, які прийшли до грошей не самими порядними методами розумними людьми зневажають. А ми з вами розумні люди, чи не так? Тому ми ненавидимо багатіїв, які стали багатими за рахунок нас і на шкоду нам.

Таким чином, прагнення до чогось, що дозволить нам підвищити свій соціальний статус, найбільш прийнятним для суспільства, в якому ми живемо, способом, автоматично дозволить нам і матеріальне становище своє поліпшити. Про гроші ми повинні думати і прагнути до них – не у першу чергу. Просто, оскільки гроші для життя нам, як не крути, а потрібні, ми повинні враховувати їх у своїх планах на життя. Тільки наші плани, з моєї точки зору, повинні бути більш масштабними, а не націлені виключно на гроші. Ви ж розумієте, що мріяти про те, щоб просто нажратися від пуза – це дрібно, треба мислити ширше, щоб добитися в житті більше видатних результатів, тоді і їжа в тебе буде, і багато чого ще. І якщо ви задаєтеся питанням – як виробити в собі прагнення до грошей – подумайте про те, до чого, в кінцевому рахунку ви хочете прийти у своєму житті? Чи хочете ви бути просто заможним баригою, щоб жерти в три горла, або хочете вписати своє ім’я в історію, гідне потомство залишити, і світ змінити, потрібним вам чином? Від вашого бажання залежатиме, якою інстинкт всередині вас активізується і буде гнати вас до наміченої мети. Адже у тих, хто хоче тільки того, щоб у них був шматок хліба на столі так, дах над головою, мотивація набагато слабкіше, ніж у тих, хто хоче правити світом. А гроші – це, для більшості людей, майже теж саме, що шматок хліба на столі. Коли людина хоче грошей, він, як правило, рве свою попу заради них, а коли він хоче чогось більшого – він рве чужі дупи!

Взагалі ми повинні розуміти, що людина має потребу в самоствердженні, він хоче бути кращим за інших людей, хоче керувати ними, панувати над ними, хоче мати якомога більш високий статус у суспільстві. Це потрібно чоловікові – це його інстинкт домінування так себе проявляє. До того ж, чоловіку потрібно справити враження на жінок, які від природи тягнуться до сильних самців, тому він і рве свою дупу заради грошей. Це вже прояв сексуального інстинкту. Жінка хоче бути коханою і бажаною, ну і звичайно ж хоче відчувати себе захищеною, тому їй і потрібен сильний, в широкому сенсі цього слова мужик, самець. Всі інші її бажання – це збочення. А мужик, повторю, хоче бути самим головним бабуїнів у своїй зграї, а ще краще у всьому світі і володіти найкращими самками. А для цього потрібна сила, яка дозволить йому втілити свої бажання, які обумовлені інстинктами, в життя. Гроші дають таку силу, тому ми їх не просто любимо, але і поважаємо. Але гроші, як я вже сказав – не найкращий стимул для людини, надто вже вони недосконалі. Вони і постійно знецінюються, і вкрасти їх можуть у будь-який момент, і зберігати їх не знаєш де і в чому, щоб вони не знецінилися, і щоб їх не вкрали. Загалом, є маса способів позбавити людину його грошей, а значить, і тієї сили, які вони йому дають. А якщо людина позбувся грошей, стає слабким, значить, він ніколи і не був по-справжньому сильним. Не гроші повинні робити людину, а людина повинна вміти робити гроші. Тому розумні люди знають, що сила полягає не в грошах, а в здатності людини їх заробити. Ну або вкрасти, віджати, відняти. Наявність грошей не робить людину остаточно сильним, гроші просто надають йому більше можливостей для того, щоб стати сильніше і здобути владу. А далі вже все залежить від людини, від того, як він розпорядиться цими можливостями. Просто ті, у кого грошей немає, помилково вважають, що варто їм лише розбагатіти, і все – вони зможуть розслабитися і будуть цілими днями отримувати задоволення і насолоджуватися життям, ні про що не турбуючись. Нічого подібного не буде, ніхто не дасть спокійно жити того, у кого багато благ і сите життя. Молоді голодні вовки спокійно спати не дадуть.

Я давно переконався в тому, що набагато доцільніше не до грошей прагнути, а до того, що попутно дозволить їх заробити. До тієї ж влади, наприклад. Але під владу заточені не всі люди, я це прекрасно розумію, тому можу запропонувати вам інший спосіб влаштування свого життя – будьте кращими в тій справі, якою займаєтеся. Якщо на вашу роботу є попит – станьте, якщо не найкращим, то одним з найкращих фахівців у своїй галузі. Якщо ваша праця попитом не користується – переквалифицируйтесь на більш цінний у наш час вид діяльності. Про те, ким вигідно бути в наш час, і хто буде користуватися попитом на ринку праці в майбутньому, ви можете дізнатися з інших моїх статей або в інтернеті. Не пошкодуйте грошей, часу та сил на власне навчання – воно себе виправдає. Я знаю людей, які за рік-два, практично з нуля освоїли програмування – за отриманої інформації в інтернеті. Тобто, вони самі себе безкоштовно навчили програмування і тепер заробляють непогані гроші з допомогою цього виду діяльності на закордонних біржах фріланса. Так, вони не найкращі програмісти, погоджуся з вашими зауваженнями, якщо такі є, але вони ними стали, і той досвід, який вони зараз отримують, не виконуючи складну, але оплачувану роботу – зробить їх згодом ще краще. А там, хто знає, може бути хто-небудь з цих самоучок опиниться в Силіконовій долині (Кремнієвій долині в США і буде працювати там вже за більш високу заробітну плату. Програмісти зараз затребувані у всьому світі і в майбутньому в них будуть потребувати ще більше.

Ось до чого потрібно прагнути – нестримно прагнути! До того, щоб зробити з себе яскраву особистість, цінну особистість, в якій будуть потребувати люди. Якщо у вас будуть потребувати – вам будуть і гроші платити. Згодні? Нехай не кожному з нас під силу досягти таких висот, яких домагаються успішні політики і великі бізнесмени, але стати класними фахівцями, шанованими, цінними фахівцями, в яких будуть потребувати яким будуть добре платити – всім нам цілком по силам. На Землі зараз проживає близько семи мільярдів чоловік, а там хто його знає, може і більше, хто їх рахував. І більшість цих людей, як би цинічно це не звучало – це біологічний сміття. Це можна зрозуміти з того ставлення, яке демонструє влада різних країн до свого народу. А якісних людей, корисних людей потрібних людей – мало. Їх завжди було мало. І вони, мабуть, у великій кількості не потрібні. Але ось що цікаво – великих грошей хочуть всі, в тому числі і останні покидьки суспільства, від яких більше шкоди, ніж користі. Але бути тим, кому можна і потрібно платити більше гроші, хочуть не всі. Я не хочу платити гроші поганого лікаря, п’яному слюсареві, тупому вчителю, безбашенному водієві, забудькуватою секретарці, ледачому будівельнику і так далі, мені потрібен хороший, відповідальний, працьовитий фахівець, який може найкращим чином вирішити мої проблеми та задовольнити мої потреби. А ви тепер поставте себе на місце світової еліти або на місце правлячої еліти окремо взятої країни і задайтеся питанням – навіщо вам покращувати якість життя всякого дегенеративного шлаку, у якого не вистачає розуму навіть на те, щоб замислитися про підвищення своєї якості? Якщо віслюк ишачит за ковбасу і свинячье пійло – навіщо ж йому давати щось більше? А якщо ви ще й маєте потребу в таких віслюках, тоді вам навіть не потрібно підвищувати їх якість – нехай будуть тими, хто ніколи не зможе піднятися по соціальним ліфтом вгору, а зможе тільки впасти ще нижче – нижче рівня міської каналізації. Бути класними фахівцями і взагалі людьми першого сорту – потрібно нам. А якщо ми ними не будемо, тоді ними буде хтось інший.

Я багато разів чув від людей такі слова – я нічого не роблю і отримую хорошу зарплату. І чому, питається, тут пишатися тим, що ти втрачаєш кваліфікацію, деградуєш, стаєш тим, у кого не будуть потребувати? Що за тупа гордість власною лінню? Людина повинна прагнути до того, щоб зробити себе незамінним, цінним, особливим, яскравим, щоб стати “білим” серед “чорних” або “чорним” серед “білих”, залежно від того, в якому суспільстві він живе. Рідкість і винятковість – цінується! А гівно під ногами, якого багато – ні! Не треба бути як всі, бо всі – це як раз той самий біологічний сміття, який іменують натовпом, що складається з сірих, посередніх особистостей, легко взаємозамінних. Буває, замінять одну середньостатистичну бухгалтерку, років сорока-п’ятдесяти, у якої закінчився термін придатності, на нову, років двадцяти – ніхто і не помітить різниці. Раніше сиділа одна тітка в окулярах, тепер сидить інша тітка в окулярах – таке ж посередня і безініціативна. Так, буває і таке. А що ви хотіли, люди – це ресурс, і лише деякі з них є особистістю. А хороший фахівець – це особа, тому що він особливий, рідкісний, винятковий чоловік.

Коли я працював в одній компанії, перед тим, як зайнятися бізнесом – я був найяскравішим працівником в ній, найціннішим і найкориснішим – за словами її керівництва. Я підняв продажу цієї компанії за пару років у кілька разів, просто за рахунок того, що працював, дійсно працював, а не дурня валяв. Але працював я не заради цієї компанії, хоча її керівництво добре до мене ставився, і тим більше не заради грошей, які завжди і скрізь можна заробити, а заради себе, заради підвищення свого якості. Я був чесним, працьовитим, учнем, активним, самокритичним – я думав про результат своєї роботи, а не про гроші. До грошей я ставився, як до природного ресурсу, до якого я завжди мав доступ. До того ж повітрю, які є завжди і яким можна дихати, якщо є чим. І мені платили, – платили добре, мені пропонували посади, мене просили не звільнятися, мене цінували. А якщо тебе цінують, якщо в тебе потребують, хіба з тобою не поділяться прибутком, хіба тобі не заплатять? Звичайно заплатять. Я не хвалюся, а показую вам, що прагнучи до певних цілей, людина, по мірі їх досягнення, досягає та інших цілей, він отримує: повагу, визнання, певний статус у суспільстві, на роботі, в сім’ї, і звичайно ж гроші йому платять хороші. Вірніше, він сам їх заробляє. Мені ближче бізнес, бо я терпіти не можу, коли треба мною хтось є і командує мною, але в цілому, можна і на найманій роботі добитися значних успіхів, якщо намагатися не заради дяді васі і не заради грошей, а заради себе, заради свого вміння добиватися поставлених цілей. Заради вміння вирішувати складні завдання – можна ще й так сказати.

Можна задовольнити свою потребу у самовираженні, не тільки за рахунок сили, яку людині дають владу і гроші, але і за рахунок поваги, яке ви отримаєте, завдяки певним досягненням в житті. А люди поважають тих, кого бояться і тих, ким захоплюються. Якщо ви не можете, із-за вашого характеру, стати тим, кого будуть боятися, або просто не хочете цього, станьте тим, ким будуть захоплюватися. Ось взяти того ж Білла Гейтса, одного із засновників компанії Microsoft, яким, як би він там свій бізнес не вів, більшість людей захоплюються. Заслуговує він поваги? Я вважаю, що заслуговує. Я поважаю цю людину, а значить, і в міру своїх особистісних якостей, захоплююся ним. Він створив продукт, якими користується весь світ – він виявився корисним для людей і завдяки цьому заробив свої мільярди. А тепер давайте подивимося на іншу людину, на Романа Абрамовича – він заслуговує поваги? Він, звичайно, робив чималі зусилля у своєму житті – розвивався, вчився, заводив зв’язки з потрібними людьми, щоб отримати те, що зараз має. Він, безумовно, не випадково прийшов до своїх грошей, молодець. Але як він їх заробив, що корисного він зробив для людей, щоб їх заробити? Нічого! Ви самі, я сподіваюся, знаєте, у чому полягають його заслуги, не перед нами, а перед самим собою. Так, молодець – хитрозадим виявився, зміг урвати свій шматок, але генієм його не назвеш, і тим більше, його не назвеш тією людиною, яким можуть захоплюватися творять і творять люди. Злодії і шахраї їм можуть захоплюватися і брати з нього приклад, але не будівельники і творці.

Ось так два різних людини – обидва не святі, грішки є і у того, і у іншого, обидва вони ніби як, нестримно прагнули до грошей, і обидва в тій чи іншій мірі досягли своєї мети, але кожен з них заробив свої гроші різними способами. Один створив і заробив, інший підметушився і вкрав, а точніше, присвоїв собі блага. Одного поважають і захоплюються ним, іншому заздрять такі ж, як він сам, і ненавидять і зневажають ті, кого він, по суті, пограбував. Мотивація, у кожного з них, я впевнений, теж була різна. Можна сказати, що Білл Гейтс думав виключно про гроші, коли створював свою операційну систему? Думаю, що ні. Вони його, безумовно, цікавили, але вони були лише тінню того, чого він хотів досягти. Адже гроші можна заробити і більш простими способами, і саме до простих способів заробітку грошей прагне наш мозок. Тому, якщо людина мотивований виключно грошима – він не творить, а краде, обманює, або, якщо у нього на обман і крадіжку не вистачає розуму і сміливості – ишачит цілими днями за гроші. Якщо б ця людина – Білл Гейтс, був би одержимий грошима і думав тільки про них, навряд чи б він пішов з Гарварду і почав свою справу. Швидше за все, він би довчився до кінця, отримав би диплом, а потім пішов би влаштуватися в яку-небудь велику компанію, щоб ішачить там на дядю за хорошу зарплату і підніматися по кар’єрних сходах вгору – все своє життя. Так чинять люди, мотивовані виключно грошима, тому що прагне до грошей чоловік і більше ні про що не думає і нічого не бачить навколо себе – це зомбі.

І такі ось, одержимі грошима зомбі, які готові на все заради грошей, потрібні тим, хто править світом. Адже завдяки вірі людей в те, що вони можуть розбагатіти та одержати незалежність, будучи одержимими грошима, дозволяє правлячій еліті, підчепивши нігтем на мізинці за ніздрю цих зомбі – вести їх туди, куди еліті вигідно їх вести. Тому я попереджаю вас про те, що прагнення до грошей – це чужа гра за чужими правилами. А в таку гру виграти неможливо! В неї можна тільки постійно грати – в надії виграти! Розумієте різницю? А ті бонуси, які ви будете отримувати у вигляді нагороди за свої старання не завжди коштують витрачених на процес прагнення до грошей, часу та сил. Тому ті, хто правлять світом, зацікавлені в тому, щоб більшість людей прагнули до успіху, а для реклами їх системи грошового рабства – вони дозволяють досягти цього успіху лише небагатьом, за рахунок прагнення до грошей. Можливо, ви станете одним із тих, кому дозволять виграти в цю гру, щоб зробити з вас красиву вітрину для інших гравців, для інших зомбі. Але я вважаю, що краще грати в свою власну гру за власними правилами – акцентуючи увагу на індивідуальних якостях, а не на такому зовнішньому ресурсі, яким є гроші.

Загалом друзі – думайте, яке місце і яким чином ви хочете зайняти в цьому світі. Я розумію, для мужиків важливий статус, їм потрібно бути і відчувати себе крутими, щоб їм було добре. Це жінки хочуть бути коханими і бажаними, а мужику важливо бути головним, кращим, коротше, самим-самим. І кожен чоловік і кожна жінка – бачить вирішення свого завдання по-різному. Мужики можуть показувати, що вони мужики – заробляючи все більша кількість грошей, а жінки можуть займатися бізнесом до посиніння, на шкоду вихованню своїх дітей, які через відсутність до них уваги виростають дегенератами і невдахами, аби показати, що вони не гірше за чоловіків. Зрештою, і ті, і інші будуть грати в чужу гру, поки не відкинутий копита. Думаю, тут важливо не впадати в крайнощі і не робити з себе клоунів, а зі свого життя цирк. Не дозволяйте своїй невгамовній спразі грошей – зруйнувати ваше людське Я. Кому потрібні дебільні понти, коли, наприклад, в п’ятнадцятиградусний мороз який-небудь ідіот їде в машині з відкидним верхом, або коли такий же ідіот в селі за гімінця і бруду роз’їжджає на лімузині? Тільки дебілам такі понти і потрібні. І жінкам теж, потрібно подумати про сенс свого прагнення до грошей, на шкоду вихованню своїх дітей. Я розумію, що гроші потрібні, в тому числі й для дітей, але вибачте, милі дами – ви навіщо взагалі народжуєте дітей, якщо не хочете робити з них людей? Для бойні, для практикантів в морзі, для наркобаронів, для алкогольної і тютюнової мафії? Кому потрібні слабкі, тупі, непристосовані до життя моральні виродки і всяка там агресивна гопота? Вже ким, ким, а дикунами цей світ завжди був багатий.

Я ось завжди дивувався тому, як люди, не намагаються зрозуміти сенс того, що вони роблять. Якщо ви заробляєте гроші у великій кількості, але при цьому все ваше життя – це суцільна робота, по десять і більше годин на добу, якщо ваші діти вас не бачать цілими днями, якщо ваша праця не дозволяє вам прийти до якогось видатного результату, а є лише наслідком чужих вказівок, тобто, ви працюєте не побажанням, а за необхідності, тоді, вибачте, навіщо вам гроші? Ні, ну серйозно, навіщо вам гроші? Ви ж життя з-за них не бачите! Ах, так, я зовсім забув, щоб отримувати задоволення. Ну, що тоді можна сказати таким людям, мабуть, що нічого. Працюйте далі, прагнете до грошей, народжуйте рабів для системи, имбецилов і дегенератів – наповнюйте суспільство гівном, від якого потім самі будете страждати. Якщо задоволення – ваше все, тоді все сказане мною в цій статті, ви навіть зрозуміти не захочете. Ну а тим з вас, шановні читачі, хто вловив суть моїх думок, я бажаю реалізувати свій внутрішній потенціал і стати тими, хто на тлі величезної кількості сірої маси, буде блищати, і ким люди будуть захоплюватися, а не зневажати і ненавидіти.

Коли я нічого не знав про гроші, але мені їх катастрофічно не вистачало – я мріяв їх мати і готовий був на все заради них. Куди моє прагнення мене привело? Правильно – на роботу. Допомогла мені робота відчути себе людиною? Ні, вона допомогла мені відчути себе тупим рабом. Може бути, вона допомогла мені розбагатіти? Ні, не допомогла. На те вона і робота, щоб робити багатим того, хто її надає, а не того, хто на ній працює. А ось розвинутися і стати сильніше робота мені допомогла, але тільки тоді, коли я перестав думати про гроші, а задумався про себе – про власний якості. Думаючи про гроші – ми деградуємо, а думаючи про себе – розвиваємося. Ось так. Нестримне прагнення до грошей – це шлях до духовної дегенерації, творчої імпотенції, інтелектуальної неспроможності і деструкції особистості.

Гроші – це інструмент у руках тих, хто знає, що вони просто – комбікорм для рабів. Розуміючи це, ми не відмовляємося від грошей і не вибираємо бідну життя – ми просто змінюємо свою стратегію досягнення успіху в житті. Ось це дуже важливо розуміти! А то будете думати, що я тут вам бідність рекламую. Типу, простіше верблюдові в голкове вушко пролізти, ніж багатому в рай потрапити. Ні, я не пропоную вам відмовлятися від грошей, ні в якому разі. Насправді, я пояснюю вам не потрібно ставитися до грошей, щоб не бути їх рабом. А точніше-як не бути рабом тих, хто витискає вас, як лимон, з допомогою грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *