Нова реклама

Вести бізнес без реклами – все одно, що підморгувати дівчатам у повній темряві.

Стюарт Хендерсон Брітт

Вітаю всіх, кому цікавий такий вид діяльності як реклама! Ця стаття не випадково називається так, бо має називатися гарною рекламною пропозицією, що продає рекламні послуги. Адже нове – це те, що за логікою речей краще старого. А більшість людей, керуючись своїми мавпячими інстинктами та мізками ящірки, хочуть всього найкращого. Тому той, хто вирішить присвятити себе рекламі, в цілому може розраховувати на великі та відносно швидкі гроші, в якійсь мірі навіть легкі, якщо запропонує людям, зацікавленим у придбанні реклами щось нове та проривне. А це можливо лише при правильному, тобто, переважно творчому підході до цієї справи. Вхід в це захопливе заняття відкритий практично для всіх, кому цікава тема впливу на людей, і хто хоче заробляти хороші гроші, займаючись далеко не самою курною справою. Реклама допомагає продавати, та продає сама себе. У цій статті я розповім про рекламу такі речі, які обов’язково потрібно знати всім фахівцям та нефахівцям у цій області.

Почнемо з визначення. Реклама – це… Дідька лисого, ви знаєте, жодне офіційне визначення цього поняття мене не влаштовує. Маячня якась. Тому скажу так, як думаю сам. Реклама – це інструмент з промивання мізків, з метою спонукання людей до потрібних авторові та замовнику реклами дій. Це саме, на мій погляд, точне визначення.

А що таке нова реклама? Нова реклама – це всі ті види реклами, що ще не були випробувані на широкій аудиторії та на конкретних людях, й тому у них немає імунітету до цієї реклами. Саме тому нова реклама виявляється дуже ефективною у багатьох випадках. З її допомогою вдається розворушити вже скам’янілий труп споживчої активності, раніше до смерті замучений одноманітною, тупою, примітивною, нав’язливою рекламою.

Тепер, дозвольте, я розповім вам невелику історію, що яскраво демонструє здатність реклами продати саму себе. Є у мене один знайомий, досить серйозна людина, й вельми успішний підприємець, який завжди шукає щось нове в бізнесі, щоб не тільки заробити гроші, але й полоскотати собі нерви, зайнявшись чимось незвичайним і незвичним. Деякий час назад я дав йому свій інформаційний блок з продажу, щоб він його випробував на ділі. Цей чоловік знає, що я, так само, як і він, людина серйозна, аби що пропонувати не буду, тому обіцяв використати мої знання у справі, а потім розповісти мені, наскільки вони корисні. А я в свою чергу знаю, що він підійде до вивчення наданої мною інформації відповідально, а не просто пробіжить очима по тексту, в надії знайти в ньому чарівні заклинання. Тобто, він буде працювати з моєю інформацією, а мені, для перевірки її ефективності, саме це й потрібно. Тому я подарував йому інфоблок, щоб протестувати його таким чином. Через деякий час він телефонує мені, й пропонує вигідну роботу з написання рекламного тексту. Каже, що завдяки моїм знанням уклав вигідну угоду, й тому вирішив поділитися зі мною цим шматком пирога, запропонувавши трохи попрацювати над текстом що продає. Ну я, звичайно, вирішив дізнатися, що ж такого він зробив з моїми знаннями, щоб отримати вигідне замовлення. А зробив він наступне.

Вивчивши мій інфоблок, він вирішив запропонувати одній обраній ним фірмі рекламні послуги. Його діяльність дозволяє йому займатися подібними речами. На цю фірму він вийшов не випадково. Він знайшов в газеті рекламне оголошення, що розмістила ця фірма, зателефонував до неї, грамотно, як цьому вчить мій матеріал, поговорив з людьми, домовився про зустріч, приїхав, зробив пропозицію, пояснивши її сенс і окресливши перспективи співпраці. Таким чином умовив розпочати з ним роботу. Іншими словами, він зробив таку пропозицію, від якої складно відмовитися. І для цього він скористався моєю ідеєю реклами, точніше не моєю, я її лише допрацював, але для ринку реклами досить новою ідеєю, яка не скрізь реалізується, бо про неї знають не всі рекламні агентства. Я розповім про неї нижче.

Що цікаво, мізки він промивав власнику фірми без усякого плану, просто імпровізуючи на ходу. Цитуючи відомого автора, можу показати, як це виглядало приблизно. Давно відомо, — сказав він через п’ять хвилин після того, як це стало йому відомо, що існує два основних види реклами – реклама масова та персональна. Масова реклама не має цільової аудиторії, як такої, вона приблизно орієнтується на певний прошарок суспільства, та лупить їм по мізках досить примітивним рекламним матеріалом. Ну ви самі знаєте, якою тупою та дратівною може бути реклама, від якої хочеться втекти подалі. А ось реклама персональна, не лише націлена на конкретних людей, але й має чіткий план впливу на їх свідомість і підсвідомість, з метою підведення їх до потрібних рекламодавцеві рішень. Вона не нав’язується, вона входить в життя людини, та стає її частиною, визначаючи бажання цієї людини. Ну і все в такому дусі. Загалом, ідея була розжована гранично ясно, з конкретними прикладами, без пустих образів. Загальна концепція була йому зрозуміла, а ось деталі він доробляв на ходу. Так що люди вирішили спробувати застосувати запропонований їм вид реклами у своєму бізнесі, та уклали з ним контракт. Ось так, відносно легко та швидко, мій знайомий отримав хороше замовлення. Він просто продав ідею. Для цього йому потрібна була концепція реклами, яку він дізнався від мене, способи переконання, що він знайшов у моєму інфоблоці, а також сміливість і впевненість у собі, які він завжди мав. І вуаля, контракт у нього в кишені.

Що стосується самої реклами, про яку він говорив, то вона дійсно існує, та добре зарекомендувала себе в багатьох випадках. Концепція цієї реклами була взята з методик спецслужб по обробці об’єкта, з метою підведення його до певних дій. Ні, мова йде не про “маньчжурського кандидата” та тому подібних міфів, а про цілком цілеспрямовану роботу, як з конкретною людиною, так і з групою осіб. Рекламні агентства, в більшості своїй, взагалі погано розбираються в новій рекламі, бо у них ця справа поставлена на потік. Вони просто масово продають те, що купується їх клієнтами, а не те, що дійсно добре працює. Єдине їх завдання – розкрутити клієнта на гроші, а рекламні методи, які вони використовують, застаріли років на двадцять й більше. До того ж, так у нас заведено на пострадянському просторі, що на відміну від Заходу, де рекламні агентства промивають мізки споживачам, у нас вони промивають мізки своїм клієнтам – рекламодавцям, щоб витрусити з них більше грошей. Адже більшість підприємців у нас люди недалекі, та поняття не мають, за що вони платять, коли купують рекламу. Ось рекламні агентства цим і користуються.

Але повернемося до пропозиції, яку мій знайомий зробив зачарованій їм фірмі. Суть його полягала в тому, щоб зробити рекламу, націлену на ситуативний продаж. Знаєте, що таке ситуативний продаж? О, це дуже тонкий інструмент, націлений на важливу особливість людської натури – силу бажання. У всіх людей час від часу виникають сильні бажання, їх ще називають спалахом бажання, коли вони, в певний проміжок часу, перебуваючи в певному місці та в певному стані, чогось дуже хочуть. У цей момент відкривається вікно в їхні душі, яке закликає цих людей задовольнити своє бажання моментально, щоб випробувати неймовірне блаженство. Їм важливо отримати те що хочуть саме в цю мить. Бо потім бажання почне стрімко згасати. Думаю, ви відчували щось подібне у своєму житті. Ми всі це відчували. І ось тут важливо піднести їм те, що вони хочуть, на блюдечку з блакитною облямівкою, щоб вони проковтнули вашу пропозицію, навіть не розжовуючи. Головна перевага такого підходу до продажу полягає в тому, що перебуваючи в особливому психологічному стані, людина, що йде на поводу про свого бажання, не звертає уваги ні на що. Їй плювати скільки коштує товар чи послуга, що йому пропонують, плювати на те, які можуть бути аналоги, плювати на всі недоліки, які вони мають, – він впивається в актуальну для нього пропозицію зубами (в переносному сенсі) і готовий на все, щоб лише заволодіти бажаним товаром або скористатися бажаною послугою. Одним словом, клієнт знаходиться в трансі, й в такому стані його треба брати.

Ну й відповідно, реклама, націлена на такий вид продажу, повинна не тільки вміти пропонувати потрібний товар у потрібний час потрібному клієнту, але й підводити його, клієнта, до цього самого моменту. Тут використовується ціла стратегія промивання мізків, і найчастіше така реклама націлена на одного дуже великого клієнта, а не на широку публіку. Хоча й маси таким чином можна обробляти, просто це менш ефективно з-за того, що не враховуються особливості кожної конкретної людини. Адже в різних людей викликають подразнення різні стимули. Одні готові купити все те, що купує їх сусід, лише б не бути гіршим нього [бути не гірше інших/бути не гірше Джонсів], а інші навпаки, хочуть підкреслити свою винятковість, тому намагаються бути не схожі на інших, або бути в чомусь першими. Ну й так далі. Знаючи переваги конкретної людини, та те, які таргани в його голові, під нього підлаштуватися простіше. Найкраще в такому випадку націлитись на одного великого клієнта, та довести його до того стану, коли він буде готовий погодитися саме на вашу пропозицію. Це тонка й точкова реклама, хоч почасти є новою для ринку реклами, но далеко не нова у своїй основній ідеї. У певному вигляді вона, як я вже сказав, давно використовується спецслужбами для схиляння деяких потрібних їм людей до співпраці, або до певних дій. Тому цей вид реклами новий тільки для громадянського суспільства, й особливо для нашого ринку, на якому, з-за відсутності належної конкуренції з боку іноземних компаній, розвиток відбувається більш повільними темпами.

Важливо також розуміти, що будь-яка реклама бреше, нехай навіть трохи, але все одно бреше. І до цієї брехні потрібно бути готовим тому, хто збирається заробляти на рекламі. Якщо ви мораліст – вам в цьому бізнесі робити нічого. Правильні та хороші ви тут нікому не потрібні, навіть самим споживачам. Споживачам не потрібна правда – вона їх лякає та принижує, їм потрібна солодка брехня, щоб вони відчували себе тими, ким ніколи не були й не будуть. Взагалі, складно собі уявити такий вид діяльності, в якому було б стільки ж витонченої брехні, як в рекламі. Ну хіба що тільки політика – там брехні, причому жахливій і збоченій, ще більше. “Наших військ там немає, але вони там забезпечували порядок і безпеку під час проведення референдуму” – ну хто крім політика може таке казати. Казкова брехня! В рекламі такі перли теж зустрічаються. Вони націлені на особливу аудиторію, що ведеться на маревні ідеї. Людям потрібні гострі відчуття, тому й потрібно робити їм відповідні пропозиції. Хороша реклама їх робить.

Але у нас з вами не хороша стара, а чудова нова реклама, метою якої є планомірне навіювання споживачам потрібних думок, а не прагнення справити на них разове сильне враження. Традиційна реклама вже давно не дає того ефекту, якого від неї чекають, та який був раніше. Мізки споживачів переситилися рекламною маячнею, а негативний досвід впливу реклами, та зовсім викликає недовіру до рекламованих товарів, іноді навіть огиду. По сто разів на день повторювати одне й теж, щоб потім викликати у клієнта впізнаваність бренду, це все одно що палити з гармати по горобцях. Це низькопродуктивна реклама, що зжирає величезні бюджети, але не дає адекватної віддачі. Рекламним агентствам, звичайно, це вигідно – сподіватися на кількість реклами, а не на її якість – це їх хліб. Тому вони будуть розповідати казки про те, який ефект на споживача має та чи інша реклама, лише б продати свої послуги довірливим підприємцям. А в нашій країні, ще раз повторю, більшості рекламних агентств важливо не споживачам мізки запудрити, а рекламодавцям. Бізнеси приходять та йдуть, особливо якщо це дрібні бізнеси, створені інфантильними дилетантами, тому про свою репутацію в їхніх очах піклуватися особливо не потрібно, рекламні агентства це розуміють. Тому й обманюють таких клієнтів, даючи казкові обіцянки. Націлюватись на довгострокове, а, отже й на чесне, відповідальне співробітництво має сенс лише тоді, коли перед тобою досвідчені, грамотні, серйозні рекламодавці, підприємці, бізнесмени, а не колгоспники, яким потрібен пафос.

На зміну таким прийомам в рекламі, як впровадження та залучення, приходить точкова реклама, та реклама персональна, що влаштована досить складно. Саме вона підводить клієнта до того самого ситуативного продажу, про який я писав вище, та який мій знайомий продав фірмі. Це була дуже вигідна для них пропозиція, з боку мого знайомого ніякого обману не було, він продав дійсно якісну послугу. Але вона потребує грамотного виконання відповідальними людьми, тому з одним із напрямів у цій рекламі він звернувся до мене, знаючи, що я не підведу його в цьому питанні.

Робота, яку мій знайомий запропонував мені, полягає в тому, щоб підготувати кілька рекламних матеріалів – текстових і графічних, які будуть піднесені об’єктом рекламного впливу в потрібний час, потрібними людьми та потрібним чином. Тобто, це не просто копірайтинг чи графіка – це ціла покрокова операція по впровадженню в мозок об’єкта потрібних думок і доведення його до інтелектуально-емоційної ерекції, під час якої він буде готовий підписати будь-який контракт. Я говорив про те, що фірма, якій мій знайомий продав рекламні послуги, займається продажем елітної нерухомості? Ні? Видно, забув. Старію, пам’ять вже не та. Коротше, у них там крутяться серйозні гроші, тому обробка всього двох-трьох клієнтів може принести дуже солідний дохід. Правда на перший час сума угоди, яку уклав мій знайомий, була відносно невеликою. Все ж людям треба спробувати дану послугу, щоб переконатися в її корисності та ефективності. Люди, які самі морочать голову іншим, за звичай, не дозволяють цього робити з собою. Тому на першому етапі вони готові добре заплатити, але не так багато, як хотілося б. Зате потім вже підуть дійсно великі гроші, які ми зможемо відтягнути на себе з інших видів реклами, яка для цієї фірми все одно марна. Я так кажу “ми”, ніби мова йде про мій бізнес. Насправді, мені просто цікаво випробувати в цій роботі свої методики впливу на людей, не більше.

Мені взагалі, чесно сказати, така робота не дуже потрібна. У мене свої справи горять, а тут ще матеріали рекламні готувати, що може зайняти не менше двох тижнів інтенсивної роботи. Але сама ця тема, повірте, дуже цікава, тому що я сам цю рекламу застосовую в деяких видах діяльності, але не в такому масштабі, в якому мені запропонували. Тому я вирішив взятися за неї, але лише частково, наскільки дозволяють можливості. Від графіки я відразу відмовився, це не моя стихія, а доручити її зараз нікому – всі мої партнери, що здатні виконати таку роботу, зайняті. А ось що стосується тексту, то я взяв для виконання кілька модулів, щоб набити на них руку. Адже коли пишеш складний рекламний текст, який буде лише частиною великого рекламного концерту, чи можна сказати, частиною спецоперації, то це збуджує. Тут важлива узгодженість всіх осіб, що беруть участь в цій справі. В тексті важливо продумати кожне речення, кожне слово, кожну кому. Це приблизно те ж саме, що роблять програмісти при написанні складної програми, коли кожен з них пише свою частину коду, й погоджує її з тими частинами коду, що пишуть інші програмісти. А потім все це збирається в єдине ціле, й це ціле за планом повинно працювати. Ну якщо все було зроблено правильно, то їх дітище працює. Ось для людей теж пишуться такі програми, коли створюється складна реклама, націлена на кілька етапів впливу на людину. І помилятися тут ніяк не можна. Баги потім не виправиш – людина або зробить те, що від неї вимагається, або ми її втратимо.

Сенс в тому, щоб поступово зробити рекламований товар або послугу частиною життя людини. Нічого безпосередньо пропонувати не потрібно – це реклама для тупих. До розумних потрібен інший підхід. Їм потрібно бачити товар, чути про нього, чіпати його, милуватися ним, немов випадково, по ходу справ. Рекламований товар входить у їхнє життя поступово. Тому, наприклад, той текст, що я повинен написати – не буде прямо говорити про те, що ось є така чортівня, яка володіє такими корисними якостями, та якою користуються інші люди. Ні, жодної “диво-штуки” не описується, описуються попередні потреби в цій штуці, завдяки чому мозок споживача, або краще сказати об’єкта, сам починає вирощувати потребу всередині себе. Потім вже вступають в дію інші етапи реклами, а зрештою людина сама відкриває для себе геніальне рішення тих чи інших проблем, або потребує, як ви вже знаєте, термінового задоволення свого бажання. Бачите, яка це незвичайна нова реклама. Таку рекламу я навіть собі на цьому сайті дозволити не можу. Тут у мене інші цілі, благородніші, ніж просто заробіток грошей. Але в інших видах діяльності я беруся за реалізацію таких складних проектів, тому що це як грати в шпигунські ігри. Перемога в такій грі дуже здорово піднімає самооцінку.

Для ситуативного продажу необов’язково підводити людину до ситуації, коли вона готова буде щось купити, на щось погодитися. Це, звичайно, бажано, але можна піти іншим шляхом. Можна спрогнозувати таку ситуацію, при якій людина, в силу обставин, що склалися в її житті природним чином, дозріє для здійснення потрібних дій. Але тут, по-перше, потрібно врахувати час, необхідний людині, щоб самостійно дозріти для чогось, а по-друге, потрібно постійно збирати інформацію про цю людину, вести стеження за ним, щоб у потрібний момент підкотити до нього зі своєю пропозицією. Це може бути досить витратним заходом. Але, ще раз повторю, все залежить від того, кого та для чого ми таким чином обробляємо. Адже люди укладають контракти на сотні мільйонів доларів, тому тут є заради чого старатися, борсатися з однією людиною або однією якоюсь невеликою групою людей. Наскільки мені відомо, німецькі спецслужби активно займаються такою роботою – допомагають німецьким компаніям завойовувати нові ринки, та укладати вигідні контракти. Вони допомагають розвивати економіку своєї країни. Такі ось справи. Їм не шкода на це ресурсів, бо користь від такої роботи велика. Ну а ми з вами вишукуємо та збираємо по шматочках методики впливу на людей, що використовуються ними, та застосовуємо їх у своїх рекламних кампаніях.

З широкою аудиторією теж можна працювати подібним чином. Ця робота буде не надто тонкою, але теж досить точною. Для цього потрібно визначити цільову групу споживачів і планомірно впливати на неї за допомогою різних методів, використовуючи для цього джерела масової інформації, та спеціально підісланих агентів в місцях скупчення цих людей. Важливо направляти цим людям точкові послання, ясно представляючи собі спосіб їх мислення. Це як вражати ціль високоточною зброєю – ефективність 100%.

Так ось, що я хочу сказати вам, з огляду на вищесказане. Гроші можна добувати різним шляхом. Можна цілими днями працювати за них у якихось офісах-курниках, або гроблячи своє здоров’я на заводах, а можна податися в таку цікаву й прибуткову справа, як реклама. Майте на увазі – ринок реклами, попри всю його уявну перенасиченість – це справжній клондайк, особливо для тих, хто вміє підходити до справи творчо. Той же копірайтинг потрібний, тому що люди читали, читають, й найімовірніше будуть читати в майбутньому (якщо не отупіють), для отримання інформації. Відео та аудіо формати не дають того, що може дати читання, в тому числі в плані реклами. Текстам люди довіряють більше, тому що те, що написано пером, не вирубаєш сокирою. Будь-який документ – це завжди текст, а не відеоролик або аудіозапис, й тим більше не усна мова. Тому хороший текст – це потужний рекламний інструмент, але щоб його написати, потрібно або володіти талантом з народження (він або є, або його немає), або дуже добре попрацювати, дуже добре. Практикуючись в написанні текстів, можна піднятися з нульового рівня копірайтингу на цілком гідний рівень, на якому пишуться сліпучі тексти. А через пару-трійку років інтенсивної практики можна стати справжнім майстром цієї справи. В інтернеті копірайтерів повно, але запевняю вас, хороших фахівців серед них можна перелічити на пальцях. І потім ви зможете використовувати свої навички письма в інноваційній рекламі, на кшталт тієї, яку я описав вище. І гроші поллються в вашу кишеню нескінченним блискучим потоком.

Майте на увазі, що справжній копірайтер, що пише карколомні рекламні тексти, ніколи не довірить свою роботу редакторам, як, приміром, це роблять журналісти, чиї тексти шматують аж кілька редакторів, включаючи самого головного редактора-садиста. Пам’ятаю, я спілкувався з одним копірайтером, гарним копірайтером, що заробляє пристойні гроші. Він говорив, що коли йому вперше запропонували змінити його текст, над яким він працював у поті чола днями та ночами, боячись навіть дихнути на нього, то у нього трапилась істерика. Він кричав, щоб ці варвари-редактори прибрали від його тексту свої брудні лапи, й не лізли до нього зі своїми правками та виправленнями. Треба що виправити, я сам виправлю – граматику, стилістику, інше. Але нікому не довірю моє творіння, щоб ці нездари не позбавили його життя. Творча особистість, що тут скажеш. У рекламі, звичайно, не лише текст відіграє важливу роль. А взагалі, в хорошій рекламі важлива кожна дрібниця. Людське сприйняття влаштоване дуже складно, лише одна деталь, наданої інформації може викликати цілий ланцюжок неконтрольованих асоціацій, які розташують його до рекламного повідомлення, або відштовхнуть від нього. Текст особливо сильно схильний до множинних інтерпретацій, тому це нескінченне поле для всіляких імпровізацій. Вміст людських голів постійно змінюється. Сьогодні вони сприймають якесь слово нормально, а завтра за нього готові вбити. Тому хороша реклама не стоїть на місці – вона завжди шукає щось нове.

Нова реклама повинна бути новою тому, що мозок людини завжди вимагає чогось нового, пересичуючись старим. Нове зовсім необов’язково має бути принципово новим, це може бути й добре забуте старе, що часто буває в тій же рекламі. Головне, щоб людина відчувала до цього інтерес, як до чогось нового. Адже нам цікаво все нове, хоч інколи ми цього починаємо боятися.

Навчитися рекламній справі не складно, якщо це цікаво. А цікава реклама може бути тому, хто захоплюється соціологією, психологією, дипломатією, гіпнозом, продажами, маніпуляціями та іншими речами, в яких описуються різні способи впливу на людей. Тому що в рекламі все це не просто поєднується, але й показує, що ефективно, а що ні. І особливо корисно розвивати в собі творчість, в рекламі вона дуже потрібна. Креативні люди можуть використовувати свої здібності в цій справі на всі сто відсотків. Критерій успіху дуже простий – ви або переконуєте людей щось купити або щось зробити, або ні. Ви можете вважати себе розумною, обдарованою, креативною, творчою людиною, знавцем людських душ, але ваша думка про себе буде настільки адекватна дійсності, наскільки успішні ви в рекламі. Перевірте себе, перевірте свої здібності – напишіть той самий рекламний текст, додайте його в інтернет, на дошках оголошень або в соціальних мережах, де його прочитають живі люди, й подивіться, як вони відреагують. Ось тоді й дізнаєтесь, як добре ви розбираєтеся в людях і в їх бажаннях.

Реклама повинна збуджувати інтерес до чогось. Тому що люди, в більшості випадків, купують не послугу, не продукт, а той сенс, який в них укладений. Тому хороші рекламісти цей самий сенс придумують, а не йдуть на поводу у громадської думки. Саме такий підхід допомагає Apple та іншим розкрученим брендам продавати свою продукцію по божевільній ціні. Люди, які її купують діляться на два типи. Одні з них мають ім’я, й готові за гроші демонстративно користуватися продукцією компанії, і таким чином рекламувати її. А інші є ніким, але хочуть виглядати круто, тому купують цю продукцію для того, щоб хоча б частково здаватися частиною еліти, здатній дозволити собі такі речі. А деякі просто хочуть таким чином пустити пил в очі. Мовляв, дивіться, я успішна людина, тому що користуюся дорогою технікою – хочете вас навчу заробляти гроші? А ще я тут машину дорогу орендував на пару годин, костюм дорогий взяв на прокат та зняв котедж, щоб ви повірили в те, що я дуже успішний. І якщо ви в це повірите, ви купите у мене те, що я продаю, і я дійсно буду успішним. Реклама – це світ ілюзій і брехні. І ця брехня потрібна споживачам більше, ніж продавцям і рекламістам.

А нова реклама – це завжди така брехня, проти якої у людей немає в голові захисних механізмів, бо вони з нею ще не знайомі, та не можуть сформувати однозначну думку. Ілюзії, що така реклама породжує, реальна рівно настільки, наскільки критично слабка людина, яка її сприймає. Якщо вона вірить, наприклад, у те, що скориставшись продуктом компанії, зможе позбутися від облисіння, поліпшити потенцію, скинути зайву вагу, підвищити рівень свого інтелекту, та підняти собі настрій, то вона його купить, як би абсурдно це не звучало. Одна МЛМ-компанія заробляє на таких продуктах щорічно мільйони доларів. Сила реклами полягає в людських слабкостях. І нова реклама, в чому б вона не була нова, найкраще грає на цих слабкостях, тому що не сприймається критично.

Хочете заробити багато грошей, допомагаючи різним компаніям продавати свої товари та послуги – ласкаво просимо в рекламний бізнес. Тільки майте на увазі, пересічні посередності тут не потрібні. Щоб займатися рекламою (успішно займатися), потрібно вміти постійно створювати щось нове, що буде щоразу прокладати стежки до сердець і думок споживачів. Лише при такому підході до реклами можна заробляти дійсно великі гроші, займаючись не завжди шанованим, але корисним для суспільства споживання видом діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *