Початок продажів

Не вчися хитрощів в торгівлі — вчися торгівлі.

Народна мудрість

Деякі люди, охочі навчитися продажу, задають мені питання – з чого слід почати продавати, які потрібно зробити перші кроки. Люди хочуть зрозуміти, як застосовувати наявні в нього знання. Давайте я розповім вам в цій статті про те, якими, на мій погляд, повинні бути перші кроки тих людей, які хочуть почати заробляти гроші з допомогою продажів.

Початок продажівВідразу скажу, що для того, щоб займатися продажами та заробляти за допомогою них хороші гроші – вкладення не потрібні. Точніше, без них можна обійтися – якщо почати продавати щось, що не потрібно купувати, наприклад, свої знання та вміння. Але й з вкладеннями ніяких проблем немає. Адже якщо ви точно знаєте, що продасте продукт, послугу, сервіс, то нічого вам боятися вкладень. Головне, розуміти, для чого саме вам потрібно навчитися в першу чергу, щоб почати продавати та як цьому навчитися. Почнемо з того, як навчитися. Тому що це дуже важливо. Я багатьох людей за останній рік навчав і навчив продажу та на жаль, деякі з них здалися та не продовжили працювати в потрібному напрямку, тобто, кинули навчання.

Їх небагато, але вони є, й це сумно. А інші, заробивши перші серйозні гроші, порахували, що їм більше нічому вчитися не потрібно та зупинилися у розвитку. А тепер ось пишуть та просять допомогти, тому що рівень їх продажів починає падати. Але є й такі люди, які стали справжніми продавцями й добре заробляють, та головне, продовжують співпрацю зі мною. Що мені й потрібно – я вирощую собі надійних партнерів. Враховуючи такий от досвід навчання продажам, як самого, на мій погляд, прийнятного способу заробітку грошей для більшості людей, я вважаю, що почати навчатись цій майстерності слід з хорошою мотивації.

Отже, мотивація. Ні які знання, навіть самі золоті, не допоможуть вам заробити гроші, якщо у вас не буде достатньої мотивації для їх застосування. На словах всі хочуть грошей, а на ділі люди навіть такій корисній справі як продажи не завжди хочуть вчитися. Але ж це треба робити, інакше грошей не заробити й свободу від роботодавців не придбати. Що нас мотивує? В основному три речі – страх, жадібність та агресія, або злість. Як вони нас мотивують? Дуже просто. Будь-яка людина тягнеться до задоволення й втікає від болю. Страх – це біль, як духовний, так і фізичний. Жадібність – це в основному задоволення, коли людина хоче щось отримати, до чогось прийти. А от злість – це страх та задоволення в одному флаконі. Я віддаю перевагу мотивувати себе злістю, але ви можете використовувати те почуття, яке штовхає вперед саме вас.

Коротко про страх. Щоб мотивувати себе страхом, просто уявіть собі таке життя, в якому у вас буде дуже багато болю, як душевного, так і фізичного. Хіба приємно бути бідним і хворим, а заодно й економічно слабким, та ще й в такій країні як наша? Якщо завтра вас якийсь чиновник зіб’є на дорозі – його навіть водійських прав не позбавлять. Невже вам не страшно жити в такому суспільстві, де бідність позбавляє людину всяких прав, вона навіть позбавляє його особистісних якостей в очах інших. Ви не особистість – ви просто статистика. А старість – кому ви довірите? Державі? Та ви здуріли чи що? Хочете одним хлібом в старості харчуватися, ледве кінці з кінцями зводити? А здоров’я – хто буде вас лікувати задешево, та тим більше безкоштовно? Як на мене, бідняку легше померти, ніж лікуватися в наших лікарнях. А бідняки у нас, якщо ви знаєте, це все ті люди, які чесно заробляють гроші, дійсно чесно. У нас же як, працюй – не працюй, все одно будеш бідним. Хіба не так?

Ну ладно, я звичайно перебільшую, але багатьом робітникам у нас дійсно мало платять, дуже мало. Тому все їх життя – це підрахунок копійок, і вони постійно бояться залишитися без грошей. А кредит, хіба це не засіб поневолення людини? Хіба це нормально – жити в кредит? Це нормально тільки для тих, хто не віддає кредити. А для решти – це постійна напруга, постійний страх перед тим, що з тебе будуть вибивати гроші. Коротше кажучи, подумайте, чи варто вам боятись того життя, яким ви зараз живете? Знайдіть в ньому те, що вас сильно налякає. Потрібно домогтися того, щоб страх змусив вас діяти, щоб ви почали займатися продажами, як основою основ будь-якого бізнесу.

Наступний мотиватор – жадібність. Подивіться на те, як живуть багаті люди – у них же все найкраще, все найякісніше, у них казкові багатства, які дозволяють їм насолоджуватися життям. Невже ви не хочете того ж? А ви почитайте, з чого починали багато хто з цих багатіїв, який життєвий шлях вони пройшли. Адже не всі вони домоглися успіху – вкравши, присвоївши, віднявши у інших людей ресурси, як у випадку з багатьма нашими олігархами. Багато хто з більш або менш чесних багатіїв починали з найпростіших, найпримітивніших продажів. Зараз вони займаються продажами. Ось взяти, приміром, одного нашого відомого банкіра – з чого він починав? Спекулював джинсами, косметикою та парфумерією, чорною ікрою та горілкою. Знаєте, так, про кого я кажу. Ну і далі по наростаючій. І в результаті – свій банк. Ніяких, як бачите, секретів тут немає, просто потрібно займатися правильними речами. Навіщо вчитися на всякі там робочі спеціальності, якщо робітників у нашій країні через одне місце перевертають? Коротше – шукайте те, що вам так сильно хочеться, що аж спати неможливо й заради чого ви готові відчайдушно вчитися продажу. Багаті та бідні живуть абсолютно різними життями. Зверніть увагу на те, як живуть багаті люди, щоб дуже сильно захотіти жити так само. Ви не повинні миритися зі своїм життям, яким б гарним воно для вас не було, якщо є хоч хтось, хто живе краще за вас. Нехай заздрість разом з жадібністю штовхає вас до більш кращого життя.

Й нарешті, мій улюблений мотиватор – злість. Не знаю, як вам, а мені дуже багато чого не подобається в сучасному світі та багато чого в ньому дратує. Є люди, які почнуть заробляти певну суму грошей та заспокоюються – їх все влаштовує. Я так не можу. Я заробляю нормально, але мені при цьому багато чого не подобається, я бачу багато несправедливості в цьому світі й хочу багато на що вплинути. Я ідеаліст, тому мене можна залити грошима. Я бачу лайно навколо себе, й у мене виникає бажання навести порядок, а не просто забитися в свою будку та радіти тому, що маєш. Свою злість я використовую для того, щоб рости та розвиватися. Може й вам вона допоможе максимально активно займатися продажами.

Подивіться на багатих людей, які отримали своє багатство не завдяки тому, що щось створили, чимось здивували світ, принесли йому якусь користь, а за рахунок того, що привласнили собі чужі ресурси. Хіба вас це не дратує? Хіба ви не хочете стати економічно сильними настільки, щоб піднестися над цією мерзотою? Якщо хочете, тоді дійте.

Хочете прожити це життя гідно, як людина, а не як скотина, не як хлоп – дійте. Не треба боятися, ховатися в кущах, тулитися у своєму кутку, намагаючись зберегти останнє майно. Не тисніть свої пиписьки, як макаки, боячись виступити проти горили. Нам не так багато відміряно, щоб витрачати час на страх перед дією. Й не треба орати з ранку до ночі за копійки, хоч на заводі, хоч в офісі, хоч де. Ви прийшли в цей світ боротися, а не ховатися та тікати. Вам нікуди бігти, вам потрібно битися за своє життя, за свободу, за ресурси, за майбутнє своїх дітей. Й для цього вам потрібна злість. Але не сліпа лють, а розумна злість, яка дозволить вам діяти обдумано та рішуче. Забудьте про чесність, порядність, доброту – все це не для світу вовків і стерв’ятників, які розтерзають вас при першій можливості. Хочете увірватися у світ багатих і успішних людей, тоді по-хитрому набирайте силу. Вам потрібно набрати економічну міць, але в таємниці від правлячої еліти, яка задушить вас до того, як ви виростите до їх рівня, тому що їм конкуренти не потрібні. Багатіти й знаходити свободу потрібно по-тихому, без палева, особливо в нашій країні. Це в якійсь Америці людина може безкарно розбагатіти, а у нас так не вийде – у нас будь-який процвітаючий вискочка – це ворог системи. А система, відповідно – наш з вами ворог. Вона є ворогом для кожного, хто не є її частиною, а є для неї всього лише витратним матеріалом. Тому набирати силу треба непомітно й бажано швидко, тоді потім вас буде дуже складно зупинити. Бо вже ви зможете використовувати владу грошей для вирішення питань з іншими людьми.

Якщо говорити про те, з чого краще почати заробляти гроші за допомогою продажів, то рецепт очевидний – прямі продажі, чи потрібен вам такий бізнес, який в короткі терміни допоможе вам дуже швидко розбагатіти. Прямі продажі дуже зручні для тих людей, у яких немає початкового капіталу для того, щоб оплачувати всі ті речі, які повинен сплачувати підприємець. Все, що вам потрібно – це продукт або послуга, які ви будете продавати. Далі вже все буде залежати від ваших навичок спілкування з людьми, тобто, від вашого вміння продавати. Ви щось продаєте людині, людям, безпосередньо, без всяких посередників, без всяких зайвих документів – це взаємний обмін між людьми, при якому кожен отримує те, що йому потрібно. Ніхто не зможе відняти у вас зароблені гроші, які ви сміливо можете пустити в обіг, а також витратити на навчання, аби ще ефективніше працювати й ще більше заробляти. Прямими продажами можна займатися завжди та скрізь, тому що скрізь є люди, яким щось потрібно. Ви можете діставати для них потрібні речі та отримувати за це гроші. Так можна працювати два-три години на день, а заробляти більше, ніж заробляють ті люди, які щодня ходять на роботу, та орють на дядька по вісім і більше годин.

На кого ви зараз працюєте? Дайте відповідь на це запитання. Ви працюєте на себе, або на якогось паразита, який привласнює собі результат вашої праці? Я вже не питаю вас про те, скільки всіляких поборів ви платите, одна тільки комуналка чого вартий. Вас змушують платити податки, тому що ви раб. А ваші господарі – податків не платять. А багаті платять маленькі податки. Вам подобається таке життя? Ви заради цього прийшли в цьому світ – щоб дозволити іншим людям вичавлювати з вас всі соки, а потім теж саме робити з вашими дітьми? Навіщо жити таким життям, заради чого, заради яких цілей, яких перспектив? У такого життя немає ніякого сенсу. Воно порожнє, воно похмуре, вона дурне. Бути витратним матеріалом для інших людей, для всіх цих жирних котів, які висять у Форбсі й хваляться своїми мільйонами – це навіть не існувати в цьому світі – це ганьбити його.

Ось тому вам потрібна сильна мотивація для того, щоб почати діяти, почати боротися за справжне життя, а не за її жалюгідну подобу, не за цю ганьбу, при якій ви не більш, ніж витратний матеріал. У цьому світі вас будуть поважати тільки тоді, коли ви станете багатою та сильною, могутньою людиною. Це, звичайно, не просто. Але чому б до цього не прагнути, якщо є всі можливості для того, щоб поборотися за місце під сонцем? Почуття власної гідності – ось що кожному з вас потрібно пробудити в собі, щоб не миритися з тим лайном, яке вас оточує. Почніть діяти, щоб бути людиною, гідною цього світу. Вже хоча б незначну фінансову незалежність придбати потрібно, навчившись займатися прямими продажами, щоб всяких козлів начальників не бачити та не звітувати перед ними.

Розлютитеся – розлютитеся як слід, до очумлення, щоб вас почало трясти, щоб всередині вас прокинувся вогонь люті, який дасть вам дику міць. Невже вас не дратують всі ці ледарі й мерзоти, які живуть за ваш рахунок? Подивіться на них, на цих багатіїв, які бісяться з жиру й принижують вас, змушуючи працювати на них? З якого дива, ви гірші за них? З якого дива, ви повинні грати за їхніми правилами? З якого дива ви повинні бути тим, ким вони хочуть вас бачити, а не тим, ким ви самі хочете бути? Вдумайтеся в це й розлютитеся як слід, щоб у вас з’явилося люте бажання порвати свої рабські кайдани й почати робити те, що зробить вас сильним та вільним. А для цього вам потрібно набрати економічну міць. А щоб її набрати – потрібно почати заробляти гроші за допомогою продажів, бо цей спосіб дозволяє нишком багатіти, й іноді дуже швидко.

Я пам’ятаю, коли працював на господаря-експлуататора-рабовласника – я так себе заводив, так себе накручував, що мене прямо-таки трясло від злості. Кожна клітинка мого тіла палала яскравим полум’ям від ненависті до цієї гниди. Хоча він сам робив усе можливе, щоб його всі ненавиділи – всі його працівники. Саме ця злість допомогла мені подолати рабські рамки, щоб спочатку в своїй душі, а потім і в житті – вирватися на свободу. Так, це не абсолютна свобода, зараз я також обмежений системою – її законами та правилами, які спрямовані проти мене. Але я вже знаю смак свободи, знаю, як вона виглядає, я вдихаю її, відчуваю її легкість, я купаюся в ній, і вона додає мені сил для подальшої боротьби, вона вселяє в мене віру в перемогу.

Система наш ворог – вірити їй не можна, сподіватися на неї марно, служити їй огидно й невигідно – з нею треба боротися, під неї треба підлаштовуватися й по можливості необхідно прагнути до того, щоб очолити її. Продажі – це можливість забезпечувати себе грошима в цій системі є найбільш вигідним способом. Цим навиком ми повинні володіти досконало. Адже продаючи один одному щось корисне, та ще й прямо – ми пускаємо гроші по горизонталі, використовуючи свій економічний потенціал собі на благо, а не на благо паразитичної системи. Звичайно, якщо вас це протистояння з системою не заводить – можете забити на мої слова. Тоді дійте заради свого збагачення й тільки заради нього. Ідеалізм – він не для всіх. Мене все це заводить – вас може заводити щось інше. Кому як зручніше.

Головне – діяти. Коли ви отримуєте знання – ви не дієте – ви тільки готуєтеся до дій. Самі по собі знання до грошей не приводять – до грошей призводять саме дії. Ось вважається, що людина, яка сама не заробила багато грошей – не знає, як їх заробити. А значить не може цьому навчити інших. Це повна нісенітниця. Знати, як заробляти й заробляти – це зовсім різні речі. Ви можете знати про заробіток грошей все й бути при цьому бідним. Чому? Тому що мало просто знати – треба ще й використовувати свої знання, треба діяти, щоб перетворити знання в гроші. А можна цьому вчити інших, тоді вони будуть заробляти гроші, якщо, знову-таки, будуть діяти. Причому діяти треба рішуче й наполегливо. Я вважаю, що в будь-якій справі має бути максимальна самовіддача, не треба себе жаліти – ви не вічні, все одно рано чи пізно помремо. А поки живі й здорові – треба вичавлювати з себе всі соки, але не на роботі на дядька та не на службі цареві, а на роботі на самого себе, в боротьбі за краще життя, для саморозвитку та самовдосконалення. Вам потрібно самим ставати сильними, а не робити сильними інших – ваших господарів-рабовласників, дозволяючи їм заробляти на вас великі гроші. Роботодавців у нас немає – є тільки рабовласники. Бийтеся до останнього за те, щоб не гробити своє здоров’я й не марнувати своє життя заради них. Продажі – не найскладніша справа в цьому житті, вона до снаги кожному. Але навіть тут потрібно вичавлювати з себе всі соки, щоб перемогти. І вам треба тільки як слід розсердитися, щоб змусити свій пельмень (своє тіло) працювати на повну потужність.

Тепер що стосується того, кому та як продавати. Все простіше простого. Продавайте що-небудь людям безпосередньо. Почніть з цього простого рішення, щоб не витрачати свої гроші та час на всякі там бюрократичні процедури, необхідні для офіційного оформлення своєї діяльності, щоб не відкривати ніяких магазинів і не платити за оренду, загалом, щоб не нести непотрібних витрат. Просто працюйте з людьми, як фізична особа. Прямі продажі – це робота з людьми. Ви можете продавати що завгодно своїм колегам, друзям, знайомим, родичам, задовольняючи різні потреби. Це нормально. Якщо ви нікого обманювати не будете, втюхівая людям всяке гівно, як це роблять в мережевих компаніях, то це нормально. Людям завжди щось потрібно, й вони все одно постійно щось купують. Так переконайте їх купувати у вас, щоб гроші йшли вам. Ви можете продавати бабам косметику, одяг, товари для здоров’я, а мужикам годинник, ремені, спортивне харчування, якщо мова йде про спортсменів, сувеніри, хороші книги або інші інформаційні продукти, якщо мова йде про розумних чоловіків. Та неважливо що ви будете продавати – шукайте для них потрібний їм товар і продавайте. Вчіться працювати з людьми, вчіться мати справу з живими грошима.

Постійно вчіться вмінню продавати – надихати, переконувати, влаштовувати презентації, спонукати людей до дій – ви їм будь-яку річ продати зможете, лише б вона була затребуваною. Тільки потрібно навчитися переконувати людей, чого я власне вчу. Знайдіть постачальників – зараз легко можна дістати багато товарів, у тому числі й рідкісних, за оптовою ціною, й почніть поширювати їх серед всіх, кого знаєте та на кого можете вийти. Привчіть людей купувати у вас, й ви завжди будете мати стабільний потік грошей. Самі побачите – це не складно. Звикніть до цієї справи. Потім зможете діставати людям рідкісні та дорогі речі за вигідною для них ціною й заробляти на цьому.

Наприклад, ви можете продавати старі автомобілі, ставши посередником між продавцем та покупцем. Все, що вам для цього потрібно буде зробити – це переконати людину – покупця, що ви зможете дістати для нього гарну стару машину, а не якусь розвалюху. Тільки вам дійсно потрібно буде знайти для нього гарну підтриману машину, щоб без обману. Якщо ви в машинах розбираєтеся, то думаю, вам це буде простіше зробити, ніж звичайній людині. Головне, щоб людина вам довіряла. Довіра в наш час дорогого коштує. Також нерухомістю можна займатися. Ви можете виступати посередником між покупцем і продавцем – потрібно тільки знаходити покупців і переконувати їх співпрацювати з вами. Ну й так з будь-яким товаром – безпосередньо можна продавати все. Так, до речі, працювала тіньова економіка у Радянському Союзі – люди діставали щось та продавали один одному в обхід системи. Про те, наскільки масштабною була ця економіка та скільки люди заробляли на таких продажах, можете почитати в інтернеті. Сьогодні продавати ще простіше, тому можна почати без всяких серйозних вкладень – потрібно тільки навчитися ефективно спілкуватися з людьми. Чим ефективніше ви будете спілкуватися з людьми, тим більш легкі гроші будете заробляти.

Також ви можете продавати свої послуги, якщо у вас немає ніяких товарів і ви не знаєте, де їх дістати. Якщо ви в чомусь добре розбираєтеся та щось вмієте робити – почніть надавати послуги. В інтернеті легко можна знайти собі клієнтів, головне бути досить переконливим, щоб люди погодилися співпрацювати саме з вами, а не з якимось іншим фахівцем, у якого язик буде менше підвішений, ніж у вас. А адже це дуже важливо – вміти якісно та жваво спілкуватися з людьми. Від цього часто залежить успіх в продажах. Коли ви отримаєте певну владу над людьми, освоївши навички продажів – навички переконання, навички ведення переговорів, навички навіювання й так далі, ви самі побачите, що можна займатися чим завгодно, що завгодно можна продавати. Можете в інтернеті або через інтернет почати щось продавати – люди в інтернеті з кожним роком купують все більше. Раніше вони його боялися, думали, що тут одні шахраї, але потім зрозуміли, що шахраїв тут не більше й не менше, ніж у звичайному житті. Потрібно просто вибирати з ким співпрацювати, тоді ніхто нікого не кине й не обдурить.

Ось так, друзі, ви можете займатися продажами, так би мовити, з нуля. Прямі продажі – це хороший перший крок для будь-якого початківця продавця. Це як у мережевому маркетингу займатися продажами, тільки в цьому випадку ви працюєте не з компанією, яка може вас обманювати, а повністю на себе. Найцікавіше тут те, що один раз гарненько повчившись цій справі – з повною самовіддачею, ви потім будете продавати легко та просто, й отримувати від цього задоволення. Я не кажу, що можна розслабитися, та почати плювати в стелю, а гроші при цьому самі будуть капати в ваш кишеню. Це найбезглуздіше, про що можна мріяти.

Тільки раб мріє прийти до такого життя, коли взагалі не треба працювати – його таким чином кидає з однієї крайності в іншу. Мова йде про такий спосіб життя, при якому ви будете працювати в своє задоволення, як я це роблю. Я пишу статті для сайту за настроєм й продаю в цей час, я спілкуюся з друзями на відпочинок і продаю, я їду по справах в інше місто й продаю, я вчуся, відвідую семінари, зустрічаюся з цікавими людьми й продаю. Навіть зараз, коли я більшу частину часу сиджу вдома, як кріт – я здійснюю дзвінки старим і новим діловим партнерам і обов’язково домовляюся з ними про якісь угоди. Для мене це норма. Моє життя не ділиться на роботу та відпочинок – для мене те й інше – одне й теж. Ось про які перспективи я вам кажу. Як на мене, це дуже навіть непогане життя, тому що продавати можна завжди та скрізь, й постійно заробляти гроші. Це дає можливість займатися ще чимось важливим для вас, наприклад, якісь свої ідеї просувати в життя, як я це роблю. Робота за гроші – це завжди тяжка праця, а робота за ідею – це задоволення. А якщо робота за ідею приносить гроші, то це взагалі чудово – це поєднання приємного з корисним.

Тому навчитеся продавати й тоді всі питання про те, кому, що й де продавати – відпадуть самі собою. Головне – ставайте вільними й набирайте економічну міць, щоб не плазувати перед всякими козлами начальниками. Здобувши свободу – ви відчуєте себе справжньою людиною. А це шалене почуття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *