Потрібні гроші?

Грошей мало — не біда, як є друзів череда

Прислів’я

Друзі, в цій статті я хотів би поговорити з вами про те, яким потрібно бути людиною, щоб успішно просити у людей гроші в борг, коли вони вам дуже потрібні. Ми з вами підійдемо до цього питання з позиції довіри людей один до одного, без якого дуже складно розраховувати на їх допомогу. Ця стаття допоможе тим з вас, кому потрібні гроші, зрозуміти, що від вас вимагається, щоб переконати людей допомогти грошима. Ми з вами живемо в такому світі, де люди в принципі, нерідко допомагають один одному, в тому числі і грошима, причому на різних умовах, іноді навіть це робиться безоплатно. Але ми з вами не будемо говорити про таких ситуаціях, коли люди готові допомогти один одному грошима на безоплатній основі, все-таки це не таке поширене явище, як, скажімо, той же кредит, позики або позики грошей знайомими і друзями. У цій статті я покажу вам, наскільки важливо домогтися того, щоб вам довіряли, щоб бачили вас порядну, чесну людину, якій багато хто люди з радістю готові позичити гроші. А також ми поговоримо про те, наскільки важливо, щоб в цілому в суспільстві рівень соціальної довіри був високим, щоб люди довіряли один одному, а значить і допомагали один одному.

Отже, вам потрібні гроші, і припустимо, що потрібні вони вам терміново, так що варіант з їхнім заробітком, нехай навіть і відносно швидкий, ви не розглядаєте. І продати вам теж нічого, або ви просто не хочете цього робити. У підсумку, найпростіший для вас спосіб розжитися потрібною сумою грошей – це у кого-небудь їх попросити в борг. Ви можете взяти кредит в банку, можете оформити мирокзайм, а можете попросити гроші в борг у друзів і/або родичів, а то й у зовсім незнайомих вам людей. Дадуть вам гроші інші люди? Ну, ситуації і люди бувають різні, це зрозуміло, так що я не знаю, наскільки для вас це просто – взяти у когось гроші в борг. Але давайте подумаємо, що потрібно від вас, щоб здаватися чесною і порядною людиною? Адже саме такій людині люди готові допомогти грошима. Кому ніхто грошей не дасть, як не дадуть їх і того, хто багато раз всіх обманював і кидав. Так от, відповідальність, акуратність, справедливість і шанобливе ставлення до іншим людям – ось що від вас вимагається. Про те, що слово треба тримати, борги потрібно повертати, і в цілому бути чесним з тими, хто готовий допомогти тобі, я навіть не кажу, це само собою зрозуміло. Але в першу чергу, вам потрібно вміти виробляти на людей гарне враження, щоб вони хотіли допомогти вам, хоч грошима, хоч чимось і якось ще. Так от, що значить бути відповідальним? Давайте-но я для кращого донесення до вас своєї думки, розкажу вам невеличку історію зі свого життя.

Коли я працював менеджером з продажу (допомагав іншим людям збагачуватися за рахунок моїх здібностей), то мені часто доводилося вирішувати різні фінансові питання з людьми, навіть з моїми, на той момент, конкурентами (!), з допомогою виключно взаємної довіри між нами, заснованого на взаємовигідне співробітництво і просто на людяному ставленні. Я дуже відповідально підходив до своїх зобов’язань перед іншими людьми, включаючи моїх конкурентів, тим самим показуючи їм, що про їх інтереси я дбаю не менше, ніж про своїх. Ось ви тільки уявіть собі – до вас приходить товар, який терміново потрібно платити, а грошей у вас немає, так як ваш шеф, олень тупоголовый, як-то забув про те, що цей самий товар повинен прийти і тому не залишив вам необхідну суму грошей. Вам він не довіряє, тому сам активно лізе в усі ці справи, обмежуючи доступ до фінансів. Тому виникають такі ситуації, коли потрібні гроші, а їх немає. І що ж вам робити в такій ситуації? – Ви йдете до свого прямого конкурента і просіть у нього грошей у борг, буквально на півдня, максимум на день, щоб розрахуватися за товар. Ви уявляєте собі це – ви просите гроші в борг у конкурента! І він, ваш конкурент – дає вам ці гроші, причому без зайвих розмов! Як, блін, таке можливо, і чи можливо в принципі? Можливо, повірте. Я вас не обманюю, саме так у мене і було, і не один раз, і на кількох роботах, і навіть у бізнесі.

Чому люди, та ще й мої конкуренти, давали мені гроші? Все дуже просто, якщо не вникати в деталі – я, по-перше, їм не брехав, ось все як було, так і казав, для чого мені потрібні гроші. По-друге, я обіцяв у разі необхідності допомогти їм, коли в них виникне схожа ситуація, що теж треба вміти пояснити людям, щоб вони розуміли, наскільки корисними ви можете виявитися для них в майбутньому. По-третє, я переконував їх у тому, що наша співпраця буде для нас корисніше, ніж конкуренція, що ми займаємося спільною справою і роблячи його спільно, а не штовхаючись, як бабки в громадському транспорті, ми заробимо більше грошей. І по-четверте, і це найголовніше – я був відповідальною людиною, дуже відповідальним, причому не тільки в питаннях, пов’язаних з грошима, а взагалі у всьому. Я не робив нічого на авось, тобто, через жопу, я не халтурив, не давав обіцянки, яких не міг стримати, не підставляв людей, не ігнорував всякі дрібниці і що особливо важливо – не забував про інтереси, проблеми та бажання інших людей. Тобто, ніяка можлива матеріальна вигода – не перетворювала мене в жадібну скотину, яка із-за своєї жадібності до грошей може кидати, підставляти, обманювати людей. Бачачи все це в моїй роботі – люди готові були і хотіли мені допомогти, тому що хотіли співпрацювати зі мною, бо хотіли бути моїми друзями, а не ворогами і навіть не конкурентами. Я розумію, що ось таке ось моя поведінка може йти врозріз з різними так економічними теоріями, коли людина людині вовк. Але я так жив, і в принципі, і зараз так живу – не обманюючи, не кидаючи і не підставляючи людей. І люди довіряють мені, вони співпрацюють зі мною, вони допомагають мені, хто як може, а я допомагаю їм.

Ви розумієте тепер, як це важливо, коли тобі довіряють? У нашому суспільстві сьогодні дуже низький рівень соціальної довіри, може бути не такий низький, як, скажімо, в 90-х роках, але все одно низький. А чому? Тому що ми такі погані, нечесні, безвідповідальні, безтолкові і далі за списком? Так, і тому в тому числі. Не будемо себе обманювати, думаючи про себе краще, ніж ми є насправді. Я, знаєте, теж не повертаю тепер в магазині продавцям зайві гроші, які вони можуть помилково дати мені у вигляді здачі, бо вважаю, що магазини (більшість) вкрай цинічно обманюють покупців і не заслуговують чесного ставлення до себе. Але, об’єктивності заради, варто сказати, що більшість людей не чесні в першу чергу тому, що беруть приклад з так званої “еліти” нашого суспільства, тобто, з тих людей, які визнані в нашому суспільстві авторитетними і сильними особистостями, які обманюють всіх і вся. Люди завжди дивляться на тих, хто успішніше їх, кого вони поважають, бояться, ким захоплюються або навпаки, ненавидять, але при цьому визнають авторитетами, і намагаються їм наслідувати. А вона, ця, так звана еліта, в особі самих різних людей, в тому числі і в особі несумлінних чиновників і бізнесменів – обманює насамперед народ, вона використовує його найбільш аморальним чином і веде себе вкрай безвідповідально, а іноді і відверто підло. Всі ці корупційні скандали – адже вони тільки обливають брудом людей, які асоціюються у людей з великими грошима і владою. Тому люди не вірять багатіям, і всім, у кого є влада і хто з цієї точки зору є авторитетною особистістю.

Але не вірять вони їй – це одне, зрештою, багатьох чиновників і великих бізнесменів в нашій країні не поважають і вважають злодіями, як, втім, і багатьох інших країнах, а ось те, що вони, прості люди, беруть приклад з цих авторитетів, з цієї, так званої еліти суспільства – це зовсім інше. Тут вже, друзі мої, мова йде про ту культуру, яка виникає природним чином в суспільстві. Ось як деякі виправдовують свою безвідповідальність, ганебність, непорядність і підлість? Вони кажуть – що поробиш, в Росії живемо! Он воно що, виявляється. Вся справа в країні. Та ось тільки, при чому тут, мать вашу, Росія, коли ви самі, своєю власною поведінкою, причому часто без особливої потреби, бо з голоду не помираете і питання про життя і смерть у вас не варто, тим не менш показуєте іншим людям своє гниле нутро, коли обманюєте і зраджуєте один одного, особливо тих, хто допомагає вам? Тут вже вибачте, не держава винна і тим більше не країна, якщо говорити про неї, як про території – це ви такі покидьки і мерзотники. Ну, я не особисто до вас звертаюся як до читача, бо не знаю особисто кожного з тих, хто може читати цю статтю. Я кажу про тих людей, які обманюють і зраджують інших, тим самим підриваючи в суспільстві довіра людей один до одного. А потім ще й перекладають всю відповідальність за свою поведінку на країну, державу, мовляв це воно винне в їх поганому поводженні. Ні, так не піде. Держава тут грає, хоч і важливу, але все ж таки другорядну роль. Яким би воно не було, як би він себе не вів, яку б культуру воно не створювало, за свою поведінку ми самі повинні відповідати. Тут як у пісні: «Який народ – такі і бояри, І нема чого на дзеркало нарікати». Так що поведінка окремих осіб, якими б авторитетними вони не були, не повинно відображатися на нашому власному поведінці. Мені чомусь держава не заважало бути чесним з тими, хто мені довіряв, як не заважало воно і тим, кому я також небезпідставно довіряв і хто повністю виправдовував мою довіру. Так, бізнес в Росії не святий, він і ніде не святий, але він зовсім необов’язково повинен бути настільки виродськими, щоб люди в ньому матір рідну готові були продати. Це вже, вибачте, від особистісних особливостей людини залежить. Адже ви можете брати приклад з корупціонерів і шахраїв, а можете наслідувати тим, хто нехай і не без грішка, але і не з допомогою підстав і зради, заробляє непогані гроші. Люди не святі, ми всі це прекрасно розуміємо, але вони зовсім необов’язково повинні бути закінченими мерзотами, щоб жити добре. Таким чином, хтось зраджує і обманює свідомо, розуміючи, що він робить і для чого, а хтось, як я вже сказав вище, просто бере приклад з тих людей, яких вважаєте авторитетами – з умовною еліти суспільства, бо своєї голови у нього немає. Але все це призводить до того, що рівень довіри людей один до одного – падає! Так як же ви збираєтеся просити гроші, коли вони вам потрібні, не піклуючись про свій імідж? На лохів розраховуєте? На них багато хто розраховує, від того і гроші у них швидко закінчуються, бо їх завжди хто-небудь та обробить. Так що, незважаючи на те, риба гасне з голови – з себе відповідальність за свою поведінку, знімати не слід.

Підемо далі. Акуратність і шанобливе ставлення до інших людей – це такі якості, які людина розвиває в собі в міру того, як починає краще розуміти життя й інших людей. Завдяки їм він також може розташувати до себе тих, на чию допомогу, в тому числі і фінансову, він розраховує. Люди люблять, коли інші цікавляться ними, думають про них і шанобливо до них відносяться. Це тільки психопати або, кажучи більш точно, соціопати – можуть думати тільки про себе. Нормальна людина, навіть без жодної спеціальної освіти, починаючи з певного віку дозріває до розуміння того, що інші люди – це теж люди, і що у них теж є свої інтереси, свої потреби, свої бажання і так далі. Якщо це не враховувати, співпрацюючи з ними, рано чи пізно всі нормальні люди від тебе відвернуться, і ти опинишся в оточенні таких же егоїстичних особин, які можуть тільки брати, але нічого не давати взамін. Мені це нагадує гру в кішки-мишки між багатьма владними групами в нашій країні, у яких не вистачило розуму на те, щоб вибудувати, хоча б один з одним більш або менш довірчі відносини. Тому вони ні про що (ну або майже ні про що) не можуть домовитися – бо не довіряють один одному. Всі круті, весь на понтах, всім западло йти на поступки, шукати компроміси, враховувати інтереси іншої сторони, особливо якщо вона слабша, і тому ось так і живуть вони в атмосфері тотальної недовіри і ворожості, так що навіть свої сім’ї, разом з усіма активами та грошима за кордон виводять. Люди, дивлячись на них – також поводяться, в силу нездатності більшості з них думати своєю головою і вести себе відповідно своїм власним уявленням про правильному поводженні. Не знаючи, як можна заробити хороші гроші – люди намагаються наслідувати тих, у кого їх багато, але хто їх не заробив, а швидше віджав або вкрав. А це, вибачте, різні речі. Ціна зароблених і вкрадених або віджатих грошей, різна.

Влади, люди, звичайно, стали довіряти менше, ніж один одному, не дарма один чиновник нещодавно сказав – люди ставлять знак рівності між чиновником і злодієм, і між владою і супротивником. Бо люди вже не тільки відчувають, а й розуміють, що влада їм не один, влада – що їх ворог! Ось до чого ми дожилися. Хоча об’єктивно це не так. Влада не друг людини, але і не ворог. У неї особлива роль. І без неї, нам в сучасно світі, боюся, не вижити. Але люди цього не розуміють. Але головне, що недовіра народу до влади, з-за якого вони один одному не довіряють, заважає їм продуктивно співпрацювати, не обманюючи один одного, не надаючи, не кидаючи. Люди не поважають один одного, тому що занадто егоїстичні, і переконані в тому, що це правильно, що думати треба тільки про себе. Про себе думати треба, але як, як, друзі? Тягнути ковдру на себе, всіх та всюди обманюючи, підставляючи, зраджуючи, кидаючи, чи все-таки грамотно співпрацюючи з іншими людьми? При якому підході до взаємодії з іншими людьми ви найкраще про себе подумаєте, краще всього подбаєте про себе? Хіба при тому, коли вас все кругом ненавидять і не довіряють вам? Ось потрібні вам гроші, а у кого їх просити, якщо ніхто один одному не довіряє? Адже навіть у банку не кожному дадуть кредит, тим більше великий. А все тому що ми не довіряємо один одному. А не ми довіряємо один одному, тому що часто не виправдовуємо довіру один одного. Для нас, більшості простих людей, чомусь боротьба за гроші або конкуренція з-за грошей важливіше, ніж партнерство заради грошей. Хоча зауважте, великі компанії постійно змовляються між собою, щоб заробити більше грошей. Вони не такі тупі, щоб штовхатися один з одним, вони воліють співпрацювати. Тому й існують антимонопольні служби в різних країнах світу, щоб боротися проти такої змови. А нам кажуть – конкуруйте, соперничайте, ворогуйте один з одним. Нічого вам такий заклик не нагадує? Римське правило – розділяй і володарюй. І ми розділяємося, більшість з нас розділяються і ворогують один з одним. Ось такі ми дурні в більшості своїй.

Так ось, говорячи про акуратності і шанобливому ставленні до інших людей, я хочу показати вам, що думаючи про інших не менше, ніж про себе, ви найкращим чином думаєте і про себе самого. Так, ви можете, як великий комбінатор обманювати людей, переміщаючись з місця на місце, інший раз ризикуючи життям і абсолютно не піклуючись про свою репутацію, або можете, як деякі творці фінансових пірамід, з року в рік ловити одних і тих же лохів на одну й ту ж приманку, так як деякі люди настільки фанатичні і слабохарактерны, що готові йти на поступки будь социопату і шахраєві, лише б не відмовлятися від своїх переконань і не визнавати власної слабкості і дурості. Але ви ж розумієте, що все це не серйозно. Будь це серйозно, все б тільки цим і займалися – обманювали один одного на кожному кроці. Але бути чесним, все-таки, вигідніше, у великих масштабах і в довгостроковій перспективі. От, скажімо, якби Америка щодо чесної – ніхто б не давав їй в борг грошей, на які вона дуже навіть непогано живе. А там, де багато грошей, зароблених на довірі – довіри стає ще більше, тому що це вигідно, коли тобі довіряють. А от багато інших країн, не всі, але багато, самі знаєте, обманюють всіх, включаючи власних громадян і навіть самих себе, тому що розуму у них не вистачає бути чесними. Так, деякі з них слабкі, тому їх можливості по наданню послуг обмежені, але інші мають силу, але при цьому чомусь не чесні. Ось чому наша країна гірше тієї ж Швейцарії, в якій гроші зберігати безпечніше, ніж у нас? Вся справа в тому, що Швейцарія чесніше і порядніше, тільки і всього. У підсумку вона продає довіру, а ми, самі знаєте що. Ось так і з людьми, довіра потрібно вміти заслуговувати, і не тільки вчасно повернутими боргами, але й іншими справами, і насамперед шанобливим ставленням до інших людей, і акуратною роботою з ними, при якій ви не робите різких, егоїстичних, хамських рухів, забуваючи про інших і плюючи на них.

Ну а що стосується справедливості, то це такий товар, який завжди був в ціні. Справедливість шукають багато, але не всі знаходять. Найбільше людей дратує несправедливість, тому вони ніколи не стануть допомагати того, кого вважають несправедливим. Ви можете залякати людей, придушити їх, можете силою змушувати щось робити для вас, але ви не можете змусити їх вас поважати, а значить і щиро захоплюватися вами, якщо не будете хоча б здаватися справедливою людиною. А якщо люди не будуть вас поважати – вони будуть вас ненавидіти, а ненависть – це бомба уповільненої дії. Ви можете по-різному розуміти справедливість, але якщо ви хочете користуватися популярністю у людей, щоб розраховувати на їх допомогу, вам важливо знати про те, як розуміють справедливість вони. А я вам скажу, якщо говорити про партнерство, то вкрай важливо ділити зі своїми партнерами, якщо не всі і не завжди, то багато і часто, порівну. Наприклад, якщо у вас один партнер – діліться з ним прибутком навпіл. Навіть не пропорційно вкладеному праці – це може бути дуже складно оцінити, а навпіл. Так буде справедливіше. Краще з своїми обов’язками розбирайтеся більш грамотно, щоб не було такого, що один працює, а інший дурня валяє, але ділитися прибутком, видобутком, намагайтеся порівну. Тоді у вас будуть бачити справедливого людини і будуть вам довіряти, а значить і допоможуть вам, в тому числі і грошима, коли ви в них будете потребувати. Вам навіть багато борги пробачать, якщо ви будете справедливою людиною – таке я теж нерідко спостерігав у своєму житті. Люди люблять справедливість, особливо ті з них, хто постраждав або страждає від несправедливості.

Покажіть людям, що ви нормальний, відповідальний, чесний і справедливий чоловік, з яким можна мати справу, а не який-небудь там фуфел, без честі і совісті. Доведіть їм це, — своїм ставленням до них, до своєї роботи, до різних справах, іншим – нехай усі бачать, що ви людина слова і людина справи. Таким гріх не допомогти грошима, коли він в них потребує. А зі всякою там “еліти”, яка часто всіх обманює, в тому числі і саму себе, приклад не беріть. Будьте самі для себе елітою, а заодно і для своїх друзів, колег, партнерів, рідних і особливо дітей. Нехай з вас беруть приклад, нехай на вас рівняються, хай вас шанують за ваші сильні якості, а не призирают і ненавидять за вашу ницість і підлість. І тоді, якщо вам будуть потрібні гроші – дуже багато хто з великим задоволенням вам їх позичать, або навіть просто так дадуть, чи то пак, подарують, таке теж трапляється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *