Прямі продажі

Не намагайтеся продавати! Допомагайте клієнтам купувати! Люди люблять купувати, але ненавидять, коли їм продають.

Джон Вон Ейкен

Чим би ви в цьому житті не займалися, ваша діяльність так чи інакше пов’язана з продажами. Якщо, звичайно, ви не займаєтеся крадіжками, шахрайством і бандитизмом. Але в продажах ви можете грати далеко не найважливішу роль, тому й грошей можете заробляти лише трохи. Наприклад, якщо ви працюєте вантажником або охоронцем, то ваш труд, що ви продаєте своєму роботодавцю, не буде високо цінуватися, з тієї простої причини, що його легко купити. Адже інших людей, здатних виконати таку ж роботу, досить багато, і вони збивають ціну на цю працю. А от якщо ви дуже хороший фахівець у якійсь потрібній області, то багато людей готові будуть щедро заплатити за вашу працю, знання та час. Але що робити, якщо ви з одного боку, не володієте якимось видатними знаннями та вміннями, щоб працювати на дуже хорошій роботі, та отримувати високу заробітну плату, а з іншого, не хочете продавати свою працю дешево, займаючись низькокваліфікованою та низькооплачуваною працею? Відповідь може бути єдина – вам потрібно освоїти навички продажів. Тоді ви зможете продавати що завгодно, як своє, так і чуже.Прямі продажі

Але продажі теж бувають різними. Можна офіційно відкрити магазин, закупити товар, найняти співробітників, дати рекламу та сподіватися на хорошу торгівлю, яка має покрити всі витрати, та принести якийсь прибуток. А можна піти легшим і навіть хитрим шляхом і зайнятися прямими продажами, без зайвих вкладень та проблем. Прямі продажі – це найефективніший і тому найбільш вигідний вид продажу, який в більшості випадків дає максимальний дохід. При прямих продажах ви, як продавець, прямо взаємодієте з покупцем. Ваш контакт з ним, як і місце збуту відбуваються на його території, без всяких зайвих посередників і будь-яких інших непотрібних витрат. Ви можете прийти до людини додому або на роботу та щось їй продати. Така угода ніде не буде зафіксована, всі гроші, які ви заробите таким чином – підуть в вашу кишеню. При невеликих обсягах продажів податки платити необов’язково. Державі дуже складно відстежити подібний вид взаємодії між людьми. Ну ось, наприклад, виростивши на своїй дачі огірки, помідори, картоплю, яблука – ви можете продати їх своєму сусідові, а держава не зможе обкласти цю угоду податками, тому що просто не дізнається про неї. Так і з багатьма іншими товарами – працюючи напряму з людьми, можна залишатися в тіні якийсь час, до тих пір, поки ви не встанете на ноги, та не зможете дозволити собі працювати офіційно. Ви будете заробляти пристойні гроші, отримувати дуже корисний досвід, який потім зможете застосувати в більш масштабному бізнесі.

Прямі продажі вигідні не тільки тим, хто таким чином щось продає, але й тим, хто купує. Якщо все робиться по-чесному, то ми, купуючи один в одного різні товари та послуги, безпосередньо не переплачуємо зайві гроші численним посередникам і державним паразитам, яких, як ви знаєте, дуже багато, та всі хочуть відщипнути свій шматок від результату чужої праці. Тому, коли ви купуєте якийсь товар в магазині – ви оплачуєте не тільки сам товар, але й націнки, акцизи, надбавки, податки, оренди, зарплати нероб і так далі. Ну й на фіга вам/нам це потрібно? А уявіть, як було б здорово, якби люди, розвинувши в собі підприємницьку жилку, вміли б діставати різні товари, а потім безпосередньо продавати їх один одному. Ми б таким чином дуже добре економили та заробляли, залишаючи не доля багатьох паразитів.

Звичайно, паразити б почали з цим боротися, вони й зараз це роблять – душать та тиснуть будь-яку активність, ініціативність, з якої не можуть поживитися. Як приклад – спроба обкласти податками самозайнятих громадян за допомогою патентів, при всьому при тому, що бути самозайнятим до біса складно, й часто не так вже вигідно по грошах. Це вам не на роботу ходити, де все за тебе вирішують і в кінці місяця кидають кістку в миску. Але це явище не нове. Панівний клас завжди придушував клас підлеглий. Тому в будь-якому випадку потрібно вміти боротися за свої інтереси, граючи з панівною елітою в кішки-мишеня. У нашій країні неможливо займатися бізнесом чесно, абсолютно нічого не приховуючи від руки держави. Тому у будь-якого бізнесу є свої скелети в шафі. Гаразд, давайте тепер подивимося, наскільки в цілому зручно займатися прямими продажами.

Простота та швидкість

Основна перевага прямих продажів полягає в їх простоті, швидкості та скритності. Вам не потрібно відкривати магазин, як реальний, так і віртуальний, не потрібно реєструвати свою діяльність, хоча бажано, та з часом необхідно буде це зробити, щоб не мати проблем з державою. Не потрібно платити за всяку непотрібну вам дурницю, таку як, наприклад, оренда приміщення, зарплатня бухгалтерів, продавців та інших, часом абсолютно непотрібних ланок у ланцюзі продажів. Все, що вам потрібно – це товар, який ви будете продавати, та знання, за допомогою яких ви будете це робити. А каналами продажів для вас можуть бути живі зустрічі з людьми, телефон, газети безкоштовних оголошень, інтернет, а також сарафанне радіо. Так, погодьтеся, працювати дуже зручно. Потрібно лише влитися в цей вид діяльності, улаштуватися в ньому, звикнути до нього, відчути на власній шкурі його переваги перед іншими видами діяльності.

З прямих продажів доцільно починати бізнес, якщо у вас взагалі немає ніяких засобів для хоч якихось початкових вкладень. І немає потрібних знань, за допомогою яких ви відразу можете зробити все правильно, щоб не прогоріти. Прямі продажі, це такий вид діяльності, яким можна займатися без гроша в кишені. Продати завжди буде що, та кому, потрібно лише цим зайнятися, тоді з’являться гроші, які потім можна буде пустити на розкручування свого бізнесу.

Ось деякі люди часто загадуються над питанням про те, як їм заробити гроші найбільш простим, зручним способом, без зайвої напруги та суєти. Мішки за гроші тягати будь-який дурень може, а ось так, щоб без зайвих зусиль, та з великою вигодою для себе гроші заробити, от тут вже не всякий може зорієнтуватися. Особисто я не парюся, відповідаючи на подібні питання, та одразу кажу – займіться продажами й будуть вам гроші у будь-якій кількості. У вас немає грошей на відкриття бізнесу? Не проблема – займіться прямими продажами. Для них не потрібні ніякі початкові вкладення, точніше, вони необов’язкові. Продати ви завжди можете щось таке, що у вас вже є або ви можете безкоштовно дістати. Не знаєте, як почати займатися цим, з якого боку підійти до продажу? Навчіться. Навіщо вам інтернет, якщо ви не шукаєте в ньому інформацію, щоб вирішити якісь свої проблеми чи завдання. Тут є все, будь-яка інформація, як платна, так і безкоштовна. Хочете заощадити час – купуйте платну інформацію, хочете заощадити гроші – порийтеся, покопайтеся в мережі самі, зберіть потрібну інформацію, перевірте її, як зможете, проаналізуйте та потім використовуйте. Так що проблем немає. Прямими продажами можуть зайнятися всі, навіть діти. Почитайте біографію відомих мільйонерів, і ви побачите, що більшість з них бувши дітьми щось продавали – газовану воду, морозиво, газети та масу інших речей. Вони вчилися працювати з людьми та грошима. А що вони стали робити, коли виросли? Те ж саме – продавати. І таким чином вони заробили свої мільйони та мільярди.

Що, хіба для вас це складно, чи неможливо зайнятися прямими продажами? Генів потрібних не вистачає або бути може чогось ще, що дається людям Богом? Ви самі прекрасно розумієте, що у вас є. Саме для цієї діяльності у вас сьогодні є все – знання, які ви можете отримати, доступні для продажу товари, які ви можете дістати, зручні канали збуту, якими ви можете безкоштовно скористатися, та дресовані споживачі, які готові купити практично все, що ви їм запропонуєте, так що все що треба у вас є. Єдиний ваш ворог – це лінь. Саме вона робить людей бідними та рабами. А щоб впоратися з лінню – потрібна хороша мотивація. Така, щоб аж горіло. Шукайте її в собі або зовні та знищуйте з її допомогою свою лінь, щоб почати займатися дійсно корисними для життя речами. Встати рачки перед роботодавцем ви завжди встигнете. Робота, як ви знаєте, не вовк, в ліс не втече. Але навчившись продажу, вона вам не потрібна. Навіщо вам купувати робоче місце у роботодавця, яким би крутим він не був, продавши натомість свою свободу, якщо ви можете створити своє власне місце, нехай і не дуже круте спочатку, але зате своє. Гроші, слава, влада, частіше приходять до тих, хто грає у свою власну гру та за своїми правилами, а не в чужу за чужими. Приклади, думаю, приводити не потрібно, ви їх самі повинні чудово знати.

Вчитися завжди потрібно тому, що актуально для будь-якого часу та місця. Ставши, наприклад, класним інженером, ви не скрізь зможете вигідно продати свою працю. А деякі фахівці взагалі потрібні суспільству в одиничних примірниках і не аби які, а дуже хороші. Навіщо вам витрачати свій час і сили на вивчення таких речей, які потім буде непросто продати? Навіщо ставати таким фахівцем, якого не скрізь готові купити, та за якого не всі готові дорого заплатити? До того ж, фахівцем потрібно бути дуже гарним, щоб бути привабливим для роботодавців. Чи не простіше навчитися таким речам, з якими ви зможете й на роботу влаштуватися – продавати треба вміти в будь-якому бізнесі, і на себе зможете працювати, якщо знадобитися?

Питання ще в тому, як чогось вчитися, в нашому випадку прямим продажам. Ось я зараз бачу, як в інтернеті та поза нього людям пропонуються всілякі розкручені бізнес-курси, бізнес-навчання, коучінгі й тому подібні речі, які заманюють молодь і промивають їй мізки всякими бізнес-теоріями. Там все навмисно ускладнюється, щоб надати науковість таким речам, які можна пояснити на пальцях. Навчання бізнесу – це саме по собі вигідний бізнес. Але в дійсності, в бізнесі часто все набагато простіше, ніж на папері і словах, інакше б їм не займалися всі підряд. Бізнес – це в першу чергу продаж, а лише в другу організація процесу, або створення системи для заробітку грошей. І ще можна додати, що бізнес – це переговори, хоча й так зрозуміло, що при продажу, та при організації робочого процесу, ви неминуче зіткнетеся з переговорами. Все, більше тут немає нічого. Всякі юридичні тонкощі та негласні правила можна перекласти на плечі інших людей, або самому вивчити в процесі роботи. Головне – це ідея. Ідея того, що ви будете продавати. Отже, з продажів і потрібно вивчати бізнес. І найпростіший спосіб привчити людину до бізнесу – це змусити її щось продати, потім ще раз і ще, щоб він зрозумів, звідки в бізнесі беруться гроші. Далі вже просто йде ускладнення процесу продажів, коли малесенький бізнес починає розростатися. Тому найпростіший вид бізнесу – це прямі продажі. З них може почати, як я вже сказав, навіть дитина.

Чарівні слова

В прямих продажах багато всяких фішок, які корисно вивчити, щоб досягти успіху в цій справі. Але головне, звичайно, це слова, які ви будете говорити людям, бажаючи їм щось продати. Підійти до зовсім незнайомій людині та щось продати не просто. Але якщо розуміти бажання, страхи, почуття, потреби людей, то це зробити можна. Адже люди все одно купують, хоча не завжди та не у всіх. Основна проблема, яка заважає людям укладати одна з одною угоди – це недовіра. Люди не довіряють одна одній, тому не завжди готові розлучитися зі своїми грошима, й це природно. Довірою легко зловжити. Якщо б люди не обманювали одна одну, проблеми недовіри не існувало б. А так, вона дуже заважає людям бути корисними. Однак якщо ви подивитеся на досвід фінансових пірамід, тоталітарних сект і МЛМ-компаній, які не тільки гроші примудряються у людей витягувати з кишень, але й втягують їх у свою діяльність, то зрозумієте, що існують спеціальні ключики до людських сердець і розумів, за допомогою яких можна переконати будь-кого, в тому числі абсолютно незнайому людину практично у будь-чому. Потрібно лише підібрати правильні слова, щоб розташувати до себе людину, увійти в довіру, та до чогось спонукати. Я такі слова називаю чарівними, тому що вони здатні творити дива.

Чарівні слова – це такі слова, які допомагають нам швидко стати для людини тим, кому вона може довіряти. Тут і навіювання, маніпуляції, вплив на підсвідомість, навіть гіпноз – всьому є місце. Взагалі, правильніше буде говорити не про чарівні слова, а про чарівні конструкції зі слів, за допомогою яких можна прокласти шлях до душі, серця та розуму людини. Таких конструкцій існує безліч, і постійно створюються нові конструкції, колись більше, колись менш ефективні, ніж старі. Є й такі конструкції, які частково або повністю відмирають, бо люди виробляють до них імунітет або вони просто набридають їм настільки, що вони вже не сприймають їх. Ну а проклавши шлях до душі, серця та розуму людини, ви одночасно прокладете собі шлях до грошей.

Основний секрет або краще сказати, принцип роботи чарівних слів та конструкцій, що з них складаються полягає в тому, щоб грамотно підлаштуватися під поточний стан людини та зацікавити її тим, що справить на неї найсильніше враження. Для цього нам потрібно спробувати задовольнити існуючі потреби людей, або сформувати нові, які будуть відповідати їх таємним бажанням і мріям. От, припустимо, ви маєте потребу в грошах – у вас серйозні проблеми з грошима, які ви не знаєте, як вам вирішити, чи ви дуже сильно хочете розбагатіти, так що у вас аж горить. І тут я вам кажу, що у мене є хороший інформаційний продукт, з допомогою якого ви зможете навчитися заробляти хороші гроші в короткий термін. А саме, мій продукт допоможе вам швидко освоїти навички продажів, які ви зможете застосовувати в різних видах діяльності, необов’язково безпосередньо в продажах, і таким чином заробите потрібну вам кількість грошей. Виглядає заманливо? За формою, погодьтеся, не дуже. Ви можете сумніватися, не довіряти мені, й так далі й тому подібне. Але якщо я скажу вам все це правильно, грамотно зроблю вам пропозицію, то ймовірність того, що ви придбаєте мій продукт буде дуже високою. Ви погодитесь у мене придбати продукт просто тому, що я дам вам те, що ідеально підходить для вирішення вашої проблеми або для реалізації вашого бажання. Тобто, моє завдання буде полягати в тому, щоб грамотно вписати в психоемоційний стан людини, заволодіти її увагою, а потім акуратно направити її до потрібних дій. Тут навіть питання довіри не так важливе, як важливо просто чітко зрозуміти, що хоче почути та чи інша людина, та красиво сказати їй це. Причому, під різних людей я повинен створювати різні конструкції з чарівних слів. Тому що в одних людей одні переконання, в інших інші, одні думають так, інші інакше. Тому під різних людей потрібно підлаштовуватися по-різному. Тут як з рибою, яку ми ловимо на різні приманки. Одна риба клює на черв’яка, інша на манку, третя на перловку, а четверта на іншу рибу або блешню. Слова – це та ж приманка. Для одних людей важлива фінансова незалежність, інші хочуть заробити швидкі гроші, щоб вирішити якісь свої проблеми, третіх взагалі тільки тупі розваги цікавлять, на які їм потрібно бабло. Тому під кожну людину необхідно підбирати правильну приманку.

Від самої вашої пропозиції теж багато залежить. Якщо, приміром, я пропоную людині чогось навчитися, в даному випадку вмінню продавати, то в такому реченні є один істотний недолік – це навчання. Навчання передбачає, що людині потрібно буде напружуватися, щось робити, докладати зусилля, а люди цього не люблять. Тому пропозиція якогось лохотронщика, який, наприклад, запропонує вкласти гроші в якусь фінансову піраміду, або купити програму для автоматичної торгівлі на Форекс – буде виглядати для багатьох людей більш кращою, оскільки вона не передбачає ніякої напруги з їх боку. Все, що в такому випадку їм потрібно зробити – це вкласти свої кошти в піраміду або запустити програму, і гроші самі потечуть до них рікою. На такі казки люди ведуться легше, ніж на серйозну пропозицію чогось навчитися, попри те, що з точки зору здорового глузду подібні казки виглядають явним розводом, на відміну від навчання. На цьому грають ті, хто обманює людей, пропонуючи їм не просто щось вигідне, але й дуже легке. Тому свою пропозицію мені теж буде корисно перетворити на казку, яка здасться людям цікавою. Це буде правдива казка, але разом з тим вона буде розфарбована в яскраві спокусливі кольори. Це зробити нелегко, але в цьому й полягає мистецтво продажів, в тому числі й прямих. Люди не люблять вчитися, працювати, долати труднощі. Вони люблять халяву, подарунки, швидкі результати, дива. І скільки людям не пояснюй, що в житті не може все бути таким простим, як їм хочеться, марно. Вони все одно будуть в це вірити, тому що їм так хочеться. Ну а раз з цим боротися безглуздо, значить не потрібно цього робити. Треба просто вміти накладати красиві казки на свої серйозні пропозиції, щоб вони виглядали більш привабливими. Таким чином, чарівні слова – це такі слова, які люди дуже хочуть почути, незалежно від того, що ми їм пропонуємо. Можна ще сказати, що ваші слова повинні входити в резонанс з думками людей, щоб подобатися їм. Тоді ви досягнете успіху в продажах.

Чесність

Особливе місце в продажах займає чесність. Як би це наївно не звучало, але в прямих продажах важливо бути чесним. Якщо ви будете працювати чесно – будете отримувати позитивний результат протягом довгого часу, тому що багато людей захочуть працювати з вами на постійній основі, знаючи, що вам можна довіряти. Постійні клієнти вам істотно спростять життя. Я з особистого досвіду знаю, що завдяки постійним клієнтам можна працювати в три рази менше за ті ж гроші, за які ви можете отримати нових клієнтів. Роботи менше, а гроші ті ж самі – це так зручно. Тому потрібно бути чесним, щоб мати таких клієнтів. Чесність – це сам по собі товар, який дорого коштує. І чесний бізнес зовсім не збитковий, як думають деякі, він дуже прибутковий, якщо їм грамотно опікуватися. Він дозволить вам створити собі репутацію, яка потім буде працювати на вас.

Знаю, знаю, є такі люди – невдячні свині, які не цінують те, що для них роблять інші. Увірвавши своє, не тільки не віддячать, але ще й обгидять вас. Але ми ж не на таких тварин розраховуємо, бажаючи прийти до серйозних успіхів в бізнесі, чи не так? Нехай зі ста чоловік вісімдесят виявляться невдячними свинями, а двадцять нормальними людьми – вам що, мало цих двадцяти? Заради цих двадцяти або навіть десяти людей можна й потрібно бути нормальною людиною, а не пацюком, який урве своє та втече. Тому що в перспективі саме ці десять-двадцять людей зможуть зробити вас великою особистістю, тому що пустять про вас відповідні чутки, привернуть до вас нових клієнтів і самі будуть у вас щось купувати на регулярній основі. Вони допоможуть вам набрати економічну міць. І ні одна свиня не зможе обгидити ваше ім’я, якщо серйозна, авторитетна, шановна, порядна людина буде говорити про вас добре, та буде не лише сама користуватися вашими товарами чи послугами, але й рекомендувати їх іншим. Це безкоштовний, але дуже ефективний піар.

А в бізнесі ефективність це головне. Чим ефективнішими будуть ваші дії, тим успішнішим буде ваш бізнес. В прямих продажах це особливо важливо, оскільки дозволяє економити купу часу, та швидко набирати силу. І якщо чесність робить бізнес ефективним, то будьте чесними, якщо ні, тоді думайте про те, кого, як і для чого вам обманювати. Щоб успішно займатися продажами, доцільно обманювати тих, хто паразитує на вашій працю, наприклад, всяких посередників, а не тих, хто дає вам свої гроші. Бо ті, хто у вас щось купує, будуть робити це й далі, якщо ви в свою чергу будете по-чесному давати їм те, що вони хочуть.

Правильні товари та послуги

Не стану брехати, говорячи про те, що успішно продавати можна абсолютно все. Це не зовсім так. Ні, звичайно, якщо ви дуже хороший продавець, прямо-таки справжній маг, що вміє зачаровувати людей, то ви і сніг взимку продасте. Але більшість людей цього зробити не зможуть, принаймні на першому етапі свого навчання продажам. Теоретично людям можна продати все, навіть повітря, але на практиці, багато залежить від того, що саме ви продаєте. Складно продати, скажімо, книгу тій людині, яка в принципі не любить вчитися та не знає ціну знанням. Вона краще проп’є, прокурить, прожере свої гроші, але ні за що не витратить їх на знання. Або, наприклад, складно продати тендітній жінці важезні гирі для заняття спортом, бо надто мала ймовірність того, що вони їй потрібні, навіть для того, щоб комусь подарувати. Тому товари та послуги потрібно підбирати під людей грамотно, а людей під товари та послуги. Правильні товари й послуги, тобто такі, яких люди потребують, дозволять вам заробити гроші з найменшими витратами часу та сил. Знаючи про те, за що люди готові платити гроші, вам буде легше їм щось продати, запропонувавши їм потрібний товар/послугу в потрібний час. Дорога ложка до обіду, пам’ятайте про це. В прямих продажах легкість важлива для швидкого результату, який дуже потрібен новачкам, щоб повірити в свої сили та свій успіх.

Таким чином, ми з вами бачимо, що прямі продажі, якщо грамотно до них підходити, можуть дозволити будь-кому, підкреслюю, будь-якій людині швидко заробити гроші, й що особливо важливо – пристраститися до самого корисного та вигідного виду діяльності в цьому світі – до продажів. Так, може бути, звичайно, є й такі види діяльності, займатися якими ще вигідніше, наприклад, політикою, щоб потім всіх доїти. Але для більшості людей прямі продажі – це, скажімо так, доступний шлях до успіху. Бо тим, чим можуть займатися навіть діти, зможе зайнятися й будь-який дорослий. Причому досить успішно, а не так, щоб просто спробувати. Потрібно лише знайти хорошу мотивацію, щоб впоратися зі своєю лінню та бути сміливішими, щоб не жувати соплі, а діяти більш рішуче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *