Продаж

Долар тому — хто придумав, десять тому, хто зробив, сто тому — хто продав.
Американська приказка

Всі хочуть знати, як заробити багато грошей, як прийти до фінансової незалежності, як перестати працювати на дядю, як створити власний бізнес і так далі і тому подібне. І адже скільки всіляких книг написано на цю тему, ніби заробіток грошей – це така складна наука, яку треба вивчати все життя. Насправді, справи йдуть набагато простіше. Щоб навчитися заробляти гроші, людині потрібно освоїти лише один єдиний навик – продажу. Навчитеся продавати – без грошей не залишитеся, зуб даю. Продажі – це найбільш прийнятний спосіб заробітку грошей для більшості людей. Це вам не вбивати, не грабувати, не красти, не віднімати у людей гроші.

ПродажПродажі – це чесний і корисний вид заробітку, яким може займатися кожен, підкреслюю, кожен! Якщо ви подивитеся на багатих і при цьому більш або менш чесних людей, то всі вони що-небудь продають. І роблять вони це краще більшості інших людей, тому й багаті. У цьому їх секрет успіху. Тому не потрібно шукати ніякі інші секрети заробітку грошей, секрети багатства та успіху і тому подібні секрети, все що вам потрібно – це навчитися продавати. І тоді у вас буде багато грошей. Давайте я розповім вам про те, як цьому навчитися.

Для початку, давайте разом подумаємо над тим, що таке продажу, в самому широкому сенсі цього слова, щоб ви розуміли, чого взагалі вам потрібно вчитися. Продажі – це вміння домовлятися з людьми. А про що ви з ними домовлятися? Про яку-небудь угоду, правильно? Ви щось пропонуєте людині, і він щось пропонує вам взамін, і таким чином кожен з вас отримує те, що йому потрібно і всі задоволені. Ось, власне, і все. Вміння домовлятися – на цьому побудована вся торгівля з найдавніших часів. Завдання будь-якого продавця – це спонукати іншу людину віддати йому, продавцю, свої гроші в обмін на якийсь товар або послугу. Ось і все, що потрібно від продавця. Ніяких вищих матерій тут вивчати не потрібно, ніякі математичні формули тут не потрібні – треба просто переконати людину укласти з вами угоду, щоб у вас з’явилися гроші, а в нього те, що ви продаєте. Ну і, виходячи з цього розуміння, тепер подумайте над тим, як навчитися продавати – що для цього потрібно навчитися робити? Потрібно навчитися спілкуватися з людьми і правильно доносити до них потрібну інформацію. Складно навчитися цього? Ні, не складно. Будь-хто може цьому навчитися. Звичайно, для того, щоб стати хорошим продавцем, потрібно вивчити природу людини, його інстинкти, психологію, особливості мислення і тому подібні речі, але це все не такі складні речі, щоб боятися їх. Їх все можна почати опановувати на практиці, попутно вивчаючи теорію.

Дуже хороший продавець – це маг, який вміє малювати в головах інших людей красиві і яскраві образи. Ставши магом, ви станете людиною, який буде здатний домогтися від інших людей практично будь-яких рішень і дій. Це справжнє мистецтво і його має сенс вивчати. Адже якщо ви цьому навчитеся, то перед вами в цьому житті відкриються всі двері, і ви ніколи і ніде не пропадете. Жодна інша професія не дасть вам такої влади над людьми, як професія продавця. Адже ми всі продавці, розумієте, все. Тому що ми всі один одному що-то пропонуємо, щоб щось отримати взамін. Просто одні з нас хрінові продавці, а інші хороші, а треті дуже хороші – справжні маги.

Таким чином, продажу – це, я вважаю, такий вид діяльності, яким необхідно вчитися з малих років. Читати, писати, рахувати і продавати – ось що повинен уміти робити кожен чоловік. Адже продавати – це означає вміти спілкуватися, вміти домовлятися, вміти переконувати, вміти привертати до себе увагу, вміти відстоювати свою точку зору, вміти сперечатися, вміти довести і так далі і тому подібне. Ну скажіть мені, хіба не ті люди, які все це вміють робити – найкомфортніше почуваються в цьому світі? А характер, а наполегливість, впевненість в собі – хіба продажу все це не розвивають? Ще як розвивають. Без наполегливості і впевненості в собі ви хрін чого продасте. Тому навчаючись продажу, – ви вдосконалюєте себе, ви робите себе сильніше. А у сильних людей в цьому житті є все – і гроші, і влада, і повага, і визнання.

Деякі люди ставлять мені запитання: а як же управлінська діяльність, коли лідери створюють компанії, організовують роботу інших людей і таким чином отримують вигоду з чужої праці – хіба це не важливіше вміння продавати? Відповідаю: лідерська діяльність – це теж продажу. Тільки лідери продають не якийсь конкретний товар і навіть не зовсім послугу – вони продають засоби виробництва, ідеї, обіцянки, умови для заробітку грошей, кар’єрне зростання, горезвісну стабільність і тому подібні речі. Вони продають це всім тим людям, які за тих чи інших причин не можуть працювати на себе. Тому якщо мова не йде про насильницьку експлуатації людей, то будь-лідер у будь-якої компанії – це продавець робочих місць. А нанимающиеся до них на роботу люди – це покупці цих місць. Ви ж не підете працювати на дядька просто так, вірно? Якщо дядько вам скаже – ти попрацюй на мене, просто так, дружок, щоб мені було добре, то ви, я впевнений, пошлете його куди подалі. Тому що вам потрібні: зарплата, всякі там соцпакети, трудовий стаж, кар’єрний ріст, стабільність і що там ще у нас роботодавці пропонують. Ось все це лідер і продає тим, кого запрошує на себе працювати. Не змушує, зауважте, а запрошує, тобто, зацікавлює, переконує. Ось вам і продаж. До поганого лідеру люди не підуть працювати, а до хорошого підуть. Так що організація чужої праці – це теж продажу. А лідер, глава компанії, президент компанії – це теж продавець. Ви або в одного лідера купуєте ідею можливості заробітку грошей і продаєте йому свій час, працю і знання, або шукайте іншого продавця – який і зарплату вам побільше продасть, і посаду цікавіше і легше. Ось так.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *