Реклама в інтернеті

Половина грошей, які йдуть на рекламу, викидаються даремно; але як дізнатися, яка саме половина?

Вільям Гескет Левер

Реклама, якою б вона не була – приємною і цікавою чи дратівної і тупий, як не крути, а в умовах ринкової економіки, річ необхідна, дає можливість людям, що займаються бізнесом залучити до себе і свого пропозицією увагу споживачів. Але реклама рекламі різниця, як з точки зору її сприйняття людьми, так і з точки зору її ефективності. У цій статті ми з вами поговоримо про рекламу, яка, друзі мої, творить справжні чудеса, але силу, міць і користь якої в наш час, в повній мірі, поки ще не всі усвідомлюють. Це – інтернет-реклама, воістину велика сила переконання нашого часу. Я знаю про цю рекламу, якщо не всі, то багато чого, тому що сам нею давно і дуже успішно користуюся. І тепер я розповім вам про те, в чому перевага цієї реклами перед іншими видами реклами і як нею грамотно користуватися. Я впевнений, що для багатьох з вас ця стаття стане тим початком, після якого ваш бізнес вийде на абсолютно інший, більш високий рівень розвитку.

Реклама в інтернеті з кожним роком охоплює все більшу аудиторію. Люди – споживачі, активно йдуть в інтернет, причому не тільки молодь, як чомусь прийнято вважати, але й дорослі люди і навіть просунуті люди похилого віку, яких не так вже й мало в мережі. Я не буду зараз називати вам конкретних цифр, які свідчать про зростання інтернет-реклами і в цілому популярності інтернету, тому що не хочу підписуватися під статистикою, якої сам не довіряю, але за особистим моїми відчуттями, спостереженнями і розрахунками, а також за словами тих, чий бізнес я час від часу діагностую – реклама в інтернеті розвивається шаленими темпами і стає з кожним роком все більш результативною, при порівняно низькою на неї ціною, не кажучи вже про безкоштовну рекламу, якій лише час необхідно приділяти в достатній кількості, щоб отримувати від неї користь. Але офіційна статистика, в принципі, говорить про те ж. Але я, повторюю, їй не вірю. Бо, знаєте, як кажуть, є брехня, є мерзенна брехня і є статистика. Цифри я й сам можу намалювати будь, особливо такі цифри, які складно перевірити. Так що я вважаю, що вірити всяким там “о-вциом-ам”, “блевада-центрів” та інших подібних контор, включаючи ті, які дають статистику безпосередньо з реклами, це остання справа для серйозного, критично мислячої людини. Тому будемо з вами спиратися на свої власні спостереження і на слова тих – хто реально займається бізнесом і користується рекламою в інтернеті для залучення клієнтів. А їх, цих самих клієнтів, завдяки інтернет-рекламі, як я вже сказав, стає з кожним роком все більше і більше. Сьогодні навіть замовна статистика, намагається диверсифікувати рекламні бюджети бізнесменів і поки ще говорить про лідируючих позиціях телевізійної реклами, не може не визнати очевидного зростання популярності інтернет-реклами, не просто як щодо нового рекламного інструменту, а як дуже ефективного рекламного інструменту, реального конкурента приїлася телевізійної реклами. А для тих людей, які задаються питанням про те, як заробити гроші в інтернеті – реклама є досить перспективним напрямком. Ідей, пов’язаних з рекламою в інтернеті можна придумати безліч.

Так що завдяки рекламі в інтернеті багато люди можуть почати заробляти добрі гроші. Мало того, існує ще й безкоштовна реклама в інтернеті, користь від якої теж достатньо велика, але про яку мало говориться в силу її безоплатності. А скільки користі бізнес може для себе витягти, творчий підійшовши до такої реклами. Власне, творчо до нього підходять зараз ті – хто продає безкоштовне, тобто, всі ті ж рекламні агентства, які торгують безкоштовної інтернет-рекламою, в тому числі і безкоштовну, якщо говорити точніше, і тим самим непогано наживаються. Але це інше питання, нас же цікавить результативність такої реклами, бо яка на хрін різниця, ти платиш гроші за рекламу чи ні, адже якщо вона нічого тобі не приносить, вона і в тому і в іншому випадку даремне. Так от, реклама в інтернеті, як платне, так і безкоштовно – дуже корисна. Вона особливо корисна в тих випадках, коли мова йде про невеликому рекламному бюджеті, який потрібно використовувати максимально ефективно, бо від цього буде залежати виживання бізнесу. Так що якщо ви ведете чесний бізнес, то вам потрібно грамотно рахувати свої гроші. Та інтернет цьому сприяє, тому що реклама в ньому може бути дуже дешевої і при цьому досить ефективною. Тому всі просунуті бізнесмени давно вже її освоюють. Подібно до того, як задавленная в нашій країні опозиція пішла в інтернет, щоб хоч через нього донести свою думку до народу, нехай і не завжди об’єктивну, але все ж має право на існування, так і задавлений монополістами і держструктурами дрібний і середній бізнес, просто зобов’язаний для свого виживання і процвітання взяти інтернет-рекламу собі на озброєння. Зрештою, реклама в мережі інтернет сама проситься нам на очі – ми все більше шукаємо цікаву для нас інформацію саме в інтернеті, тому готові і до реклами в інтернеті придивитися – якщо вона допоможе нам знайти те, що нам потрібно. А вона як раз і допомагає нам це зробити, якщо це правильна реклама, а не якась нав’язлива хрень. В мережі такої гидоти, на жаль, багато. Але з іншого боку, якщо є ідіотська і дратуюча реклама, то значить, що існують і ті ідіоти, які на неї ведуться. Тому справа не в рекламі, а в її споживачах. До того ж, користь можна винести з усього, навіть з вигляду абсолютно непотрібної інформації. Я вам з повною упевненістю можу сказати, що інтернет без реклами стане біднішою на інформацію, істотно біднішими, в той час як про те, щоб реклама зникла з того ж телебачення і з наших поштових скриньок, ми просто мріємо. Може наші мрії і здійсняться, коли ми перестанемо реагувати на телевізійну та іншу набридливу, облудну, цинічну, бездарну, потворну рекламу – не допомагає, а що заважає нам жити. А поки, доведеться її терпіти. Поки влада грошей диктує нам свої правила, згідно з якими розвивається все те, що приносить дохід.

В інтернеті реклама є доповненням до корисної інформації, а не п’ятим колесом, як на телебаченні, якщо, звичайно, мова не йде про гівно-реклами на сайті, яка лізе з усіх щілин і спам, захламляющим нашу поштову скриньку. Але ми з вами повинні розуміти, що покидьки є скрізь, у будь-якому суспільстві в будь-якому вигляді діяльності, у будь-якому середовищі, в тому числі і віртуальної. І саме з ними пов’язана така реклама. Коли людина думає, куди вигідно вкласти гроші, щоб отримати швидку віддачу, він розглядає всі можливості, у тому числі і такі, коли ставка робиться на дурнів, клюючих саме на дратівливу і нав’язливу рекламу. Але в інтернеті у нас з вами є вибір – куди піти і яку інформацію споживати. І якщо ви відвідуєте в інтернеті нормальні сайти, подібні до цього (пардон за скромність), то на гівно-рекламу ви не підхопите ніколи. Вам буде доступна тільки нормальна, якісна, в більшості випадків релевантна та інформативна реклама, дійсно допомагає людям дізнатися про різних цікавих і дуже вигідних пропозиціях. В таку рекламу рука не підніметься кинути камінь.

При цьому, що особливо дивує, хоч це й закономірно, це те, що інтернет-рекламі – якщо це якісна реклама, люди довіряють більше, ніж рекламу в телевізорі, газетах і тим більше всяким там листівок, з якими на нас, як шуліки кидаються докучливі промоутери і якими захламляются наші поштові скриньки. Чому так відбувається? Дуже просто – якісна реклама в інтернеті – це, як я вже сказав, інформативна реклама, а не зомбирующая і не дратує мазанина, від якої вже нудить і до якої у них вже виробився імунітет. До того ж, в інтернеті реклама є більш цільовий, вона звертається переважно до тих людей, яких цікавить ту чи іншу пропозицію, а не всім підряд нав’язує якесь гівно, як це робить телевізор, рекламує прокладки і памперси під час вечері. До того ж рекламу в інтернеті можна замаскувати таким чином, що читач, глядач, слухач, навіть не здогадається про те, що це реклама, він подумає, що це якісь такі добрі люди радять йому хороші речі, або взагалі розмовляють один з одним про якісних товарах та послугах і самі ними неодмінно користуються, як у фільмі “Сімейка Джонсів”, тому і клієнту залишається тільки скористатися отриманими їм знання собі на благо. Люди ж хочуть, що називається “бути не гірше людей”, хе-хе. Або, щоб у них було не гірше, ніж у Джонсів, якщо проводити аналогію з фільмом. Так що реклама в інтернеті дивовижно гнучка, і, між іншим, недаремна. Вона дійсно може підказати людям, що, де і за якою ціною краще купити. Це дійсно так. Адже гроші і бізнес є частиною всієї нашої економіки, тому корисна, в тому числі і для споживачів реклама, була, є і буде. Якби бізнес рекламував тільки всяку погань, не приносить людям ніякої користі – реклама би давно перестала працювати. Але ми бачимо, що нам часто пропонують хороші, потрібні, корисні речі. А раз людям один хрін хочеться витратити свої гроші, для цього вони і заробляють, то чому б їм не витратити їх на те, що радить їм інтернет реклама, підлаштовуватися під їхні інтереси, а не подстраивающая людей під себе. Так що інтернет-реклама – це ще і для самих споживачів дуже корисне джерело інформації.

Звичайно, справедливості заради варто сказати, що поза інтернету реклама теж розвивається, стаючи більш корисною, інформативною, творчої, гнучкої, коли замість тупого нав’язування всякої херні, замість вдовбування в баранячі мізки бренду, влаштовуються піар-акції, презентації, демонстрації і так далі, на яких докладно пояснюються і показуються всі переваги того або іншого товару або послуги. Але в інтернеті реклама розвивається набагато швидше, тому що тут нею займається набагато більше число людей, включаючи звичайних користувачів, які пишуть рекламні тексти і придумують різні рекламні фішки. Також в інтернеті робота з рекламою обходиться дешевше, тут більше свободи і менше, залежно від різного роду факторів до реклами ніякого відношення не мають. Звичайно, бюрократи-чиновники рано чи пізно і в інтернеті все закриють і заборонять, все поламають до чортової матері, після чого інтернет почне деградувати, якщо тільки розумні люди що-небудь не придумають, щоб всі ці заборони і обмеження обійти. Але поки цього немає і розвиток інтернету, включаючи рекламу, йде повним ходом. І завдяки цьому розвитку реклама в інтернеті більш креативна, інформативна, цікава і в кінцевому рахунку – результативна! Така реклама краще знаходить клієнтів бізнесу, тому що вони, клієнти – самі знаходять цю рекламу, і вона точково впливає на їх свідомість, грамотно спонукаючи до покупку вашого товару або послуги, або до прийняття вашої точки зору, вашого думки, вашої ідеології. Наприклад, контекстна реклама в більшості випадків допомагає користувачеві знайти саме те, що йому потрібно, так як це – інтелектуальна реклама, інший раз знає, що потрібно людині, краще його самого. Чи цікавитесь ви, приміром, тим, що робити, якщо вам терміново потрібні гроші в борг, і опа – контекстна реклама пропонує вам ознайомитися з пропозиціями, які відповідають цьому вашому запиту. Зручно ж, погодьтеся.

Але не можна забувати про те, що реклама буває різною, тобто, існують різні види інтернет-реклами, під різні цілі, і тому в залежності від того, яким бізнесом займається людина, реклама йому потрібна саме така, яка зможе знайти для нього потрібних клієнтів, готових придбати товар чи послугу. Тобто, реклама повинна бути орієнтована на цільового споживача, а не на всіх підряд. Не потрібно давати в інтернеті рекламу – сенсу роботи якої ви не розумієте. Не тичьте пальцем в небо – дійте з повним розумінням того, яку рекламу ви даєте, на кого вона розрахована і як вона буде працювати. Адже якщо розмістити рекламу в інтернеті неправильно, так би мовити, не по розуму, то від неї не буде ніякої користі, або буде, але дуже мало. Я багато разів був свідком того, як люди платили за рекламу, яка завідомо була приречена на провал, оскільки просто не відповідала всім необхідним вимогам, що пред’являються їй конкретною пропозицією. На неї витрачалися реальні гроші, а результату не було ніякого. Так що перед тим, як скористатися рекламою в інтернеті – її необхідно уважно вивчити, причому бажано самому, не довіряючи цю роботу різним рекламним агентствам, які заради грошей, як ринкові торговки, готові хвалити все, за що ви збираєтеся заплатити. Все потрібно робити з розумом і бажано самому, у всякому разі, ви повинні розбиратися в тому, на що пускаєте свої гроші. Тому щоб уникнути непорозумінь, які можуть кинути тінь на рекламу в інтернеті, як на ефективний інструмент по залученню клієнтів – не полінуйтеся вивчити всі її особливості належним чином. Занадто багато часу у вас це питання не займе, зате належним чином вивчивши його – ви оволодієте, можливо навіть досконало, таким перспективним інструментом реклами, яким є інтернет-реклама. З допомогою своїх майбутніх статей на цю тему я допоможу вам це зробити. Я не хочу, щоб ви думали, що все, що я тут пишу про інтернет-рекламу, я взяв зі стелі і гарно розписав, для залучення уваги до цієї теми. Реклама в інтернеті дійсно є класним інструментом для практично будь-якого бізнесу, і я відповідають за свої слова.

Але реклама – справа тонка, до неї потрібно грамотний підхід. Так що огульно кидатися в бік інтернет-реклами не варто, інакше можете пролетіти повз каси. Адже навіть самі імениті експерти з реклами з світовим ім’ям говорять про те, що більше половини грошей, витрачених на рекламу – марнується. Навіть просунуті рекламщики не можуть гарантувати того, що та чи інша реклама спрацює на сто відсотків і навіть взагалі хоч як-то спрацює, настільки це непередбачуваний вид діяльності. Але в інтернеті цій непередбачуваності все-таки менше, оскільки тут, як я вже сказав – реклама може бути максимально орієнтованої на цільову аудиторію. Якщо когось цікавить позику грошей – йому покажуть відповідні пропозиції, а не яку-небудь “растишку” та іншу нісенітницю. А ось звична нам реклама по телевізору з кожним роком стає все менш ефективною, тому що люди до неї вже звикли і тому що її дуже багато, вона вже сама із собою бореться в голові споживачів, не дозволяючи їм визначитися на користь тієї чи іншої пропозиції. Адже впізнаваність бренду, на яку роблять ставку ті, хто довбає нам по мізках одноманітною рекламою, і яка завдяки багаторазового повторення відкладається в підсвідомості, може викликати симпатію людей до цього бренду тільки в тому випадку, якщо у нього, у цього бренду, особливо немає інших альтернатив. А якщо таких брендів декілька, і кожен з них запевняє нас у тому, що він кращий, тоді як? Ось це і породжує непередбачуваність, з якою стикаються рекламщики, і з-за якої ефективність реклами сильно знижується. Адже ніколи не знаєш напевно, скільки людей приверне та чи інша реклама, в яку ти бути може вкладаєш останні гроші в надії врятувати з їх допомогою свій бізнес. Адже у багатьох компаній, це я вам вже з власного досвіду кажу, що фінансові проблеми виникають на грунті того, що вони не вміють грамотно прогнозувати наслідки своїх рекламних стратегій. Це робота для аналітиків, таких, як я, і це дуже складна робота.

Є й інші чинники, що впливають на ефективність реклами, але щоб їх вивчити – потрібно проводити складні, дорогі дослідження, ніж, як я подивлюся, ніхто займатися не хоче. А навіщо комусь ними займатися. Рекламним агентствам вигідно, коли далекі від розуміння суті реклами бізнесмени замовляють у них дорогу рекламу, без жодних гарантій того, що вона спрацює. Вони платять гроші за повітря, а це ідеальний бізнес – коли тобі платять за повітря. Тому всі ці ліві дослідження, які свідчать про ефективність тієї чи іншої реклами, які нібито проводять рекламщики, не більше, ніж реклама реклами. При цьому, вони визнають той факт, що велика частина реклами – не ефективна, так як це і без всяких досліджень видно. І самим бізнесменам, в тому числі і дуже великим компаніям, простіше замовити дорогу рекламу, яка буде тиснути на споживача, буде насильно пхати в його голову рекламований товар і таким чином давати хоч якийсь результат, хоч якусь віддачу, ніж оплачувати якісь дослідження, результатами яких потім зможуть користуватися інші компанії, які витратили на такі дослідження ні копійки, ні цента. А вони обов’язково прознают про будь-які результати в галузі дослідження реклами, адже в такій справі, як реклама, щось приховати дуже складно, сьогодні все купується і продається, самі знаєте. Так що любов до грошей, а також жадібність і лінь – накладають свій відбиток і на якість рекламних компаній. В ці компанії вкладаються гроші, часом досить великі, розробляються ідеї, часто на рівному місці, без всяких досліджень і аналізу доцільності цих ідей, а потім відбувається експеримент – запускається реклама, як ракета “Протон”, і всі, хто доклав до неї руку і голову, і особливо ті, хто її замовив, з завмиранням серця дивляться, що вийде – не полетить, полетить, в сенсі, спрацює не спрацює. Попре народу валом – відмінно, рекламщики скажуть – це все завдяки нашим знанням, досвіду, чуттю, розрахунків і так далі. А не попре, ті ж рекламщики знайдуть відмазку. Наприклад, скажуть, що грошей було мало вкладено в рекламу – конкуренти її перебили своєю рекламою. І замовники вірять в цю нісенітницю. А що їм ще залишається робити.

От і виходить у нас, що грошей на рекламу витрачається все більше і більше, а користі від неї все менше і менше, а товари і послуги, з-за цього, все дорожче і дорожче, адже саме в їх вартість закладаються всі витрати на рекламу. Інша справа інтернет в ньому, якщо з головою підійти до реклами, можна навіть за невеликі гроші отримати дуже багато користі, особливо беручи до уваги той факт, що використовують інтернет в якості джерела інформації людей стає з кожним роком все більше. І довіри до інтернет-реклами у цих людей більше. А ви самі подумайте, чого ви будете довіряти більше тієї інформації, яку ви самі знайшли, або тієї, яку вам насильно втюхували, хоч через тб/радіо/газети, хоч через всіх цих набридливих промоутерів, або з допомогою тих противних листівок, які ми знаходимо у своїх поштових скриньках? Абсолютно очевидно, що, скажімо, інформативна стаття, або для ледачих споживачів – інформативне відео в інтернеті, викликає більше довіри, ніж вся ця лушпиння, до якої ми давно звикли. Я взагалі не розумію, хто платить за всіх цих противних промоутерів і всі ці дурні листівки, результати від яких настільки мізерні, що їх навіть складно проаналізувати. Невже люди не розуміють, що така реклама практично марна, а в деяких випадках навіть шкідлива? Адже якщо щось тобі нав’язують в досить наполегливою, а значить і в агресивній формі, то ти, в тому числі і з принципу не будеш купувати. Ну пару-трійку валенков слабохарактерних можна таким чином підім’яти, продавивши їх психологічної бар’єр і по суті змусивши їх купити те, що ви продаєте, і що їм насправді не потрібно. Але хіба це серйозно, це ж незграбна робота. Та й дурнів на всіх не вистачить. Краще вже намагатися заробити більше розумні гроші, які зберігаються в гаманцях більш інтелектуально розвинених людей, а значить і більш платоспроможних. Напевно, бізнесмени розуміють марність тієї чи іншої реклами занадто пізно, коли вже замовлять собі таку рекламу і даремно витратять гроші. Наприклад, можна оплатити промо-акцію, а потім з подивом дізнатися про те, що ефект від неї виявився, якщо ненульовим, то не таким, на який люди розраховували, витрачаючи на цей цирк свої гроші. Ось чому, за моїми відомостями, багато бізнесменів не платять рекламним агентствам за таку рекламу гроші, коли в них є така можливість, бо бачать, що платити їм особливо нема за що. Тільки краще думати про це заздалегідь, так як не завжди вдається за цю гівно-рекламу не платити, багато рекламні агентства вимагають спочатку гроші, а потім забезпечують стільці, тобто, приступають до роботи. Та й потім, рекламні агентства, теж не винні в тому, що бізнес у нас такий відсталий і довірливий, вони працюють так, як хоче клієнт, і якщо клієнт хоче гівно з перламутровими ґудзиками, вірячи в те, що це гівно принесе йому користь, то він його отримує. Не отримує він тільки результату, на який розраховував, якого хотів, про який мріяв, тобто, платоспроможних клієнтів, прямо-таки наполягають на тому, щоб їм продали рекламований товар.

Від реклами в інтернеті набагато більше користі, ніж від усіх цих нероб-промоутерів, безглуздих листівок, які тільки засмічують поштову скриньку, банерів, розтяжок та іншої лушпиння, на яку ви – бізнесмени, витрачаєте свої гроші. Навіть зомбоящик вже не так ефективний, як раніше, особливо що стосується реклами таких товарів і послуг, які розраховані на більш або менш кмітливого покупця. Адже як можна з допомогою реклами для ідіотів залучити розумного, а значить і платоспроможного покупця до свого товару, послуги, адже одне виключає інше. Так і з ідіотами вона, ця тупа і примітивна реклама по ящику, вже не канает, у всякому разі так, як раніше. Звідси невиправдано завищені витрати на таку рекламу, що відображається і у вартості товарів і послуг, і в заробітній платі тих, хто працює в тому чи іншому бізнесі, віддають перевагу рекламуватися подібним чином. Зарплата у працівників менша просто тому, що їх боса треба витрачати гроші на рекламу, а не на зарплату своїх співробітників. Так і на доходи самого власника бізнесу висока вартість неефективної реклами теж негативно відбивається, адже поки він думає, що для нього важливіше пустити гроші на цю неефективну рекламу, ніж використовувати їх більш грамотно, скажімо, для розвитку свого бізнесу і просто для власних потреб, він позбавляє себе цих грошей, даруючи їх рекламним агентствам. А ті вже свого не упустять. Так що тут є над чим замислитися. Адже з чого починається бізнес? З грамотного планування, вірно? Ну так плануйте, порівнюйте, оцінюйте, а не ведіться на пафос.

Про те, яка може бути реклама в інтернеті та як правильно нею користуватися, ми з вами поговоримо в наступних моїх статтях, так як ця тема досить обширна і до неї слід підходити дуже відповідально, щоб не бути гучним і поверхневим. Поки ж, давайте зробимо для себе очевидний висновок – реклама в інтернеті за багатьма показниками краща тієї реклами, до якої ми уже давно звикли. Тому я рекомендую вам використовувати саме її для просування свого бізнесу і залучення уваги до своїх товарів і послуг. Запевняю вас, освоївши інтернет-рекламу, ви потім пом’яніть мене і мій сайт добрим словом, а не станете кидати в мене каміння, з-за бездарно витрачених вами грошей на рекламу в інтернеті, яку я вам нав’язав. Будьте сучасними, думайте сьогоднішнім і завтрашньому днем, для яких реклама в мережі інтернет є найкращим рішенням, по співвідношенню ціна-результат. А стару, неефективну, але при цьому шалено дорогу рекламу залиште таким же старим, неефективним і занудним бізнесменам, які будуть плентатися у вас в хвості і збирати за вами крихти, діючи по-старому. В цьому житті завжди перемагає той, хто на крок і більше попереду інших. Тому вкладення грошей у все нове, або в нашому випадку відносно нове – це думання не тільки про сьогодення, а й про завтрашній день. А ви ж хочете потиснути хороший урожай, чи не так, панове бізнесмени.

Будь-хто, хто рахує свої гроші, а бізнесмени і підприємці начебто їх вважають, повинен розуміти, куди піде кожна копієчка і що вона буде робити. Кидати гроші в бездонну яму, вірячи солодким обіцянкам тим рекламістів і піарників, які зі своєї намальованою статистикою обіцяють вам навести купу клієнтів з допомогою двадцатисекундной ідіотської реклами по телевізору в робочий час, або за допомогою розміщення бездарної реклами в який-небудь вошивої газетці, або за рахунок роздачі безглуздих листівок якими-небудь безвідповідальними студентами – це не серйозно. В інтернеті теж такої лажі повно, не сперечаюся, але тут багато, дуже багато рекламних інструментів і набагато більше способів перевірити їх працездатність. Так що як справжній бізнесмен, ви просто зобов’язані, заради себе і своїх інтересів, якщо не повірити мені на слово з приводу ефективності інтернет-реклами, то у всякому випадку самі перевірити, наскільки грамотна, підкреслюю, грамотна інтернет реклама, ефективніше всього того шлаку, який все ще називається рекламою і коштує великих грошей і при цьому давно себе зжив. Адже коли кидаєш гроші на вітер – це, погодьтеся, дорого. А розмістити рекламу в інтернеті можна за сущі копійки і таким чином хоча б здалека придивитися до її роботи. Про те, як зробити собі грамотну рекламу в інтернеті, я докладно поясню вам в іншій своїй статті, обіцяю, яку постараюся написати в найближчому майбутньому. А поки в двох словах скажу, що якщо ваша пропозиція розрахована на більш або менш розсудливих людей, а не на повних ідіотів, то використовуйте в інтернеті такі інструменти, як контекстна реклама і замовні рекламні статті. Вони, за моїми спостереженнями, найбільш ефективні. Про рекламних інструментах, розрахованих на ідіотів, більш докладно ми з вами також поговоримо трохи пізніше. Для не дуже розумних людей краще всього підійдуть барвисті банери (медійна реклама), тизери, відео реклама, кликандер-реклама, поштові розсилки і в цілому агресивна, пафосна, нав’язлива реклама. В інтернеті такий вистачає, так що тут ви під одну людину знайдете відповідний рекламний інструмент, з допомогою якого зможете попрацювати з його мізками і запрограмувати їх на потрібні вам дії. І навіть брак грошей на рекламу не завадить вам нею скористатися, тому що, повторюся – реклама в інтернеті поки ще доступна всім. Так, якість у неї може бути різною, згоден, але головне, що навіть недорога, навіть безкоштовна реклама може і часто виявляється корисною. Тобто, вона дає результат.

Зараз моє завдання в основному полягає в тому, щоб звернути увагу бізнесу на інтернет, як на середовище, в якому реклама коштує поки ще дуже дешево, а результати приносить незрівнянно більші, ніж бездарна реклама по телевізору, в газетах, журналах, по радіо і абсолютно безглузда промоутерська реклама, яка за моїм власним дослідженням вкрай неефективна, але дуже поширена. Звичайно, така реклама краще, ніж взагалі ніякої, але якщо є інтернет і ваша пропозиція розрахована не на девяностолетних старих, то краще вкласти свої гроші в інтернет-рекламу, ніж у всіх цих клоунів з листівками, від неї користі буде більше. Можна для початку дати рекламу в інтернеті на який-небудь популярної дошці оголошень, як платно, така реклама коштує сущі копійки, так і безкоштовно, щоб подивитися, яка користь від неї в принципі може бути. А потім, осмілівши, можна і більш дорогі види реклами оплатити, наприклад, ту ж контекстну рекламу, яка здатна привернути до вас самого що ні на є зацікавленого у вашій пропозиції клієнта. З кожним роком, так що там з кожним роком, з кожним днем насправді, боротьба за гроші загострюється, тому ефективність і точність дій у бізнесі необхідно підвищувати. Інакше ви програєте. Інакше конкуренти вас обійдуть.

Ось такі справи, друзі. Реклама в інтернеті цвіте і процвітає, і багато бізнесмени давно вже користуються її великими і соковитими плодами, отримуючи при мінімумі витрат максимум прибутку. І ви можете стати одним з тих, хто зможе вивести за допомогою такої реклами свій бізнес на якісно новий рівень. Тільки не забувайте, будь ласка, про те, що рекламу в інтернеті потрібно вміти робити, а для цього, необхідно звертатися до професіоналів, яких потрібно ще знайти, або самому треба в неї вникати, якщо є на це час. В принципі, що тут вникати, якщо месяцок активно повивчати це справа, ви багато чого в ньому зрозумієте. Авось не вища математика, розберетеся, всі ми коли-небудь чого-небудь вчилися, і як показує життя – робити це потрібно постійно. Я взагалі не розумів, що таке інтернет, а тепер відчуваю себе тут як риба у воді. І рекламою в інтернеті користуюся досить активно, з тих пір, коли вперше з нею подружився, продаючи чужі товари через партнерські програми. Все колись буває в перший раз, але головне, що буває. А отже, у всьому можна навчитися, і потрібно це робити. Ви повинні розуміти, за що платити гроші, за що реально працює, або за повітря. Не покладайтеся в цьому питанні на рекламників, тому що більшості з них на ваш бізнес наплювати.

Реклама в інтернеті працює дуже добре, вона доступна за ціною, різноманітна, елегантна, точна і в залежності від вашої цільової аудиторії – барвиста або розумна. Тому обов’язково скористайтеся нею, якщо хочете досягти успіху в бізнесі і привернути до себе купу зацікавлених і платоспроможних клієнтів. Майбутнє за інтернетом і інтернет-рекламою! Хоча яке там майбутнє, сьогодення вже у всю живе інтернетом, в цьому вже інтернет-реклама творить дива! Так що не втрачайте часу – почніть користуватися рекламою в інтернеті прямо зараз!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *