Робота за гроші

Багатство одного є водночас бідність іншого.

Мішель де Монтень

Робота за гроші, вважається найбільш оптимальним і в принципі єдиним варіантом заробити ці самі гроші для більшості людей. У цьому немає нічого дивного, оскільки саме цьому вчать у нас, та й в принципі скрізь – працювати за гроші. Фактично в будь-якій державі, для його оптимального функціонування, потрібні різного роду фахівці, завдання яких робити те, що їм скажуть, за що їм платять гроші. Звичайно, з точки зору здорового глузду, займатися деякими видами діяльності вкрай не вигідно, я б навіть сказав просто нерозумно, але робити це людям доводиться, тому що вони навчені саме таким чином – заробляти собі на хліб, і це увійшло в їх звичку.

Робота за грошіВідмовитися від такої звички дуже складно, навіть не дивлячись на знання про те, що є й інші, більш зручні способи заробітку грошей, та є можливість ці способи вивчити. У своїй статті під назвою “Легкі гроші“, я розбираю важливі, з моєї точки зору, моменти, пов’язані саме з легкими грошима, про які мріє, мабуть, кожна людина. Але найголовніше, що слід розуміти, відносно ось таких, нібито легких грошей, це те, що саме вони розглядаються більшістю людей як найбільш правильний та часто навіть єдиний спосіб заробити багато грошей. Тобто, в розумінні багатьох людей, великі гроші, це неодмінно легкі гроші, за які не потрібно багато та наполегливо працювати. Це повинен бути інший з їх точки зору спосіб, тобто відмінний від того способу, яким більшість людей заробляють гроші, тому що їм так хочеться. Людям хочеться нічого не робити, та багато заробляти, ось як. Ну що, хіба я не правий? Адже мало хто розглядає можливість навчання іншим навичкам, для того щоб мати багато грошей, більшості хочеться чогось простого та швидкого.

Навіть не треба багато, хай мова йде про суму, яка здатна задовольнити найнеобхідніші людські потреби, адже ж є варіанти, коли можна заробити такі гроші із мінімальними зусиллями. Але такі варіанти необхідно собі забезпечити, не можна ось так просто взяти та перейти на щось, чого ти не розумієш, і вирішити свої матеріальні проблеми. Але саме на це й підбивають людей всілякі шахраї. У них завжди є чарівні методи, що дозволяють заробити гроші, не поворухнувши пальцем. Я не вважаю роботу за гроші гідним заняттям для людини з великої літери, звичайно щось робити все одно необхідно, але ця діяльність не повинна бути схожою на рабську працю, за яку тобі ще й плюють в морду.

Цинічність більшості роботодавців, з якою вони підходять до своїх співробітників, насправді дуже корисна, бо розкриває очі на дійсність, у якій людина знаходиться. Ось припустимо ви влаштувалися на хорошу роботу, престижну роботу, у вас дуже хороша заробітна плата та все начебто так добре. А тут на тобі, начальник починає на вас наїжджати, повільно так, створюючи всередині вас почуття дискомфорту, яке не дає вам спокою, й не дає розслабитися. І це буде завжди та скрізь, якщо ви працюєте за гроші, треба це розуміти, перш ніж вибирати собі таке життя, навіть не дивлячись на те, що вас йому вчили.

Ви завжди будете неправі та винні

Так друзі, працюючи за гроші на дядю, ви завжди будете крайнім, ви залежите від доброї волі свого господаря. Як ви можете мати рацію у такому випадку? Прошу вас звернути свою увагу на слово господар, бо як іноді деякі кажуть, що кріпосне право у нас скасували, й тепер у нас нібито не господарі, а роботодавці. Як би не так. Саме господарі, що поводяться саме таким чином, і від захисту яких були придумані профспілки. Тільки все це клоунада насправді, й найманий працівник часто нагадує раба, ніж людину з якимись там правами. Моя стаття, під назвою “Сила грошей” допоможе вам зрозуміти, якою силою володіють гроші, але головне – вона допоможе вам зрозуміти, у чому ця сила полягає. Шануйте її, як буде час.

І коли ви працюєте за наймом, на вас впливає ця сила, ви стаєте її жертвою. Ви завжди будете цапом-відбувайлом, що винен у всіх смертних гріхах, і якщо ви перестанете задовольняти вимогам вашого хазяїна, вас просто викинуть за шкірку на вулицю. Це насправді чудово, коли тебе звільняють, з’являється можливість переосмислити своє життя, та вибрати в ньому новий, більш перспективний напрямок. Але багато хто цього не розуміє, тому плазує перед рукою що його годує, прогинаючись так низько, як дозволяють їм їхні власні можливості.

Думаєте бувають хороші роботодавці, які цінують та поважають своїх співробітників? Прокиньтеся, все це фальш, людина сама по собі істота противна й шкідлива час від часу, а вже якщо все погано, ось тут починає вся гниль лізти назовні. Якщо все добре, ви орете як кінь, компанія, завод або ваш безпосередній роботодавець в особі конкретної людини, наживається на вас від душі. Може ви й будете для нього хорошою людиною. Але варто початися труднощам, як ви будете першим, на кого посиплються всі шишки, й ви будете страждати за свої, так і чужі помилки.

Скажіть, що тут страшного, завжди є можливість змінити роботодавця. Ну спробуйте це зробити, після скажімо п’яти років перегрівання своєї дупи на конкретному місці. Звичка зробить вас залежними від тієї роботи, на яку ви вбили роки, а за ці роки ви не несли відповідальності, не думали своєю головою, не вирішували складних проблем, ви просто виконували накази. Ви не підготовлені до дорослого життя, у якому слід самому про себе дбати, тому ви зможете знайти собі хіба що іншу, не менш жахливу роботу.

Як змінитися

Звичайно у вас виникне цілком закономірне питання про те, що вам робити в такому випадку, якщо звичайно, я вас переконав, що працювати за гроші на дядю, це жахливе заняття. І перше, що необхідно робити, це змінюватися, до чортів собачих переглядати всі свої погляди та переконання, треба міняти всі свої парадигми та концепції. А це дуже складно зробити, особливо бувши людиною абсолютно не усвідомленою, що живе одним телевізором. Але все ж у вас є можливість встати на шлях істинний, на шлях, що дозволить вам почати відчувати себе людиною хоча б внутрішньо, а не лайном на лопаті.

Цей сайт та безліч інших аналогічний, а також книги, семінари, відео та аудіо уроки – ось що вам потрібно для того, щоб почати змінюватися. Вам просто необхідно налаштуватися на нову хвилю, змінити своє мислення. Зверніть свою увагу на структуру мого сайту, а саме в категорію “Мотивація“. Мої перші статті, включаючи цю, не вказують вам на рецепти, що та як робити, подібно до того, як вам кажуть на роботі, коли дають вказівки, завдання, доручення, якщо звичайно ви працюєте за наймом. Ви хочете більше конкретики, у вас виробилася звичка не думати, а виконувати? Тому я вам кажу, на чорта вам не потрібна ні якась конкретика та рецепти, своє мислення треба міняти, інакше все безглуздо.

Прочитайте мою статтю, яка називається “Де зберігати гроші“, і ви зрозумієте, яким чином більшості людей, нав’язується ідея про те, як їм краще розпоряджатися своїми грошима, та де їх нібито вигідно зберігати. Враховуючи звичку виконувати, притаманну багатьом людям, їм не дають поживу для роздумів, їм прямо вказують на те, що слід робити, щоб нібито було правильно. Ось від якої зарази вам слід позбуватися, якщо ви бажаєте змінитися, та змінити своє життя, а не слідувати рекомендаціям та інструкціям, по тому, як набити бабла, та побільше. Вас вчили стояти раком, вже вибачте мене за таке грубе порівняння, але інакше не скажеш, і якщо ви працюєте за гроші на дядю, ви саме з такої позиції дивитесь на світ.

Неможливо почати інакше будувати своє життя в такому стані, слід для початку розігнутися та побачити картину в іншому світлі. Це непросто зробити, я знаю, сам кілька років простояв, не бачачи інших можливостей заробітку грошей, окрім як виконувати накази. Але благо життя дало мені можливість почати копати у потрібному напрямку. Спочатку я теж шукав рецепти, доки не зрозумів, що вони не потрібні, вони не допоможуть, потрібна просто інша концепція в голові, а що робити сам зрозумієш.

Робота на себе

Робота на себе, це звичайно теж робота за гроші, це не управління іншими людьми, не вижимання з них вигоди, це робота своїми руками, своєю головою, й часом вона досить важка. Однак вона може вважатися вже більш просунутим способом заробітку грошей, більше так сказати дорослим варіантом, бо ви несете за себе відповідальність, самі собі господар, самі вирішуєте що та як слід робити. Тепер для вас таке поняття, як час і гроші, стане більш осмисленим поняттям, адже коли працюєш на себе, розумієш ціну дуже багатьох речей, які для найманого працівника взагалі не мають значення. В тому числі, розумієш ціну часу, у якого вона дуже, дуже висока. Це зовсім інша психологія, робота залишається, вона нікуди не йде, мало того, люди, які працюють на себе, часто працюють набагато більше за тих, хто працює за наймом.

Зате які якості виробляються у людини, які перспективи перед нею відкриваються, й що особливо важливо – частіше доводиться працювати головою. Загалом працювати за гроші можна різними способами, й не так важливі самі гроші, як кінцевий результат, як важливий процес, що сприяє їх заробітку. Особистіста відповідальність – якість притаманна дуже не багатьом людям, але якщо ця якість є, в житті людини буде набагато більше хорошого, ніж поганого, буде помітно більше можливостей заробити гроші. Навіть відповідальний найманий працівник може відчувати себе дуже вільно, бувши найманим співробітником, працівником, тобто людиною, що має господаря. Адже якщо його роботодавець, власник, не повний ідіот, такого співробітника він буде цінувати, бо переважна маса працівників, все одно що щури. Трохи що – одразу біжать з корабля, та не за що не відповідають.

Але головне навіть не це, головне те, що бувши дуже хорошим найманим працівником, людина виростає з цього стану, їй залишається один крок для того, щоб почати працювати на себе. Навіщо людині використовувати роботодавця в якості посередника перед споживачем його послуг, якщо вона сама досить розумна, щоб особисто їх надати, та мати всі сто відсотків заробітку? Цього, до речі, не розуміють багато роботодавців, вони вимагають від своїх співробітників того, що ті дати їм не можуть за визначенням, бо якби вони були такими, якими їх роботодавці хочуть їх бачити, вони б не працювали на них. Це ось до речі ще один привід бігти геть з найманої роботи, бо якщо від вас вимагають неможливого, вас просто дістануть.

Завжди є можливість працювати, не влаштовуючись на роботу, тобто працювати на себе, робити щось корисне для інших людей, за що ті будуть платити вам гроші. Я сам саме так і починав, пішовши з найманої роботи. Зайнявся підприємництвом, налаштувавшись на цю хвилю, я зрозумів, наскільки все просто. Працювати на себе виявилося набагато простіше, ніж шукати роботу. Після я вже зайнявся комерцією в інтернеті, став продавати через нього все, що тільки можна, ну а потім вже, почав винаймати людей, що стали працювати на мене, як в інтернеті, так і поза ним.

В цьому немає нічого складного, працювати на себе. Працювати на дядька – ось що важко, бо ти постійно повинен відповідати його вимогам, а якщо дядько на якого ти працюєш, справжній придурок, то доводиться його терпіти, що просто нестерпно. Щоб заробити гроші, в цьому житті все одно доводитися щось робити. Лежачи на дивані грошей не заробиш, якщо попередньо звичайно не запустиш щось розумне, але до цього ще треба дійти. Та й потім, не цікаво це, нічого не робити, я ось припустимо просто не можу сидіти без діла, від того й придумую щось нове, ось цю статтю пишу для вас, і пишу її із задоволенням.

Нехай гроші працюють на вас

Працювати за гроші можна й потрібно з повною самовіддачею, навіть якщо ви займаєтеся найманою працею, якщо у вас є мета, яка дозволить вам вилізти з цієї ями залежності від роботодавця. Знаєте, як у нас багато людей хваляться тим, що на роботі вони нічого не роблять й при цьому отримують хороші гроші. Кажуть вони це з гордістю. Ці наївні люди думають, що вони такі розумні, а значить їх роботодавець ідіот, і тим більше ідіоти ті, хто працюють за гроші. Насправді, ідіоти — вони, оскільки нагадують вовків, які не полюють, а прикормлюются якимось заповзятливим фермером. Такі люди втрачають хватку, вони втрачають всі якості, необхідні для самостійного життя, агонізуючи на робочому місці, й перетворюючись у повних нездар.

Поки у них робота є, вони щасливі, але ж варто їх викинути на вулицю, там вони не можуть нічого, тому що повні нулі. Ось тому я стверджую, що працювати треба в десять разів більше, якщо працюєш на господаря, тому що важливо стати настільки цінним працівником, щоб вирости з цього недотепи, яким ви є доти, поки змушені виконувати чужі накази. Це наблизить вас до роботи на самих себе, бо ваша самодисципліна, продуктивність, відповідальність, наполегливість і працьовитість, будуть на належному рівні, для переходу на наступний рівень. З поганого працівника не вийде гарного працівника й на самого себе, а без цього не можна прийти до головного – того, щоб змусити гроші працювати на вас. Моя стаття під назвою “Великі гроші” вказує людині на основні моменти в її житті, що сприяють заробітку великих грошей, й звичайно ж, мова в ній йде, в основному, про чужу праці на вас.

Саме так насправді, гроші працюють на людину, й ні як інакше, але не можна ось так просто навчитися організовувати чужу працю, бувши гультяєм і ледарем, забиваючи доміно на роботі під час обіду. Подібно до того, як діти в школі починають навчання з першого класу із відповідній їх рівню розвитку програми. В житті все точно також проходить поетапно. З людини, яка з трудом може знайти собі роботу, виростає людина, що не має подібної проблеми, й завжди знає як влаштуватися на ту чи іншу роботу. Потім, бувши дійсно класним працівником, розвинувши в собі певні якості та навички, вона вже виростає в людину, яка цілком може обійтися без роботодавця, та починає працювати на себе.

А от після, можна вже й грошики змусити працювати на вас, що не так складно зробити насправді, треба тільки знати як. Самі гроші ясна річ не працюють, працюють люди, які за гроші щось роблять, і це щось примножує вкладені кошти. В принципі, можна працювати на себе, та зробити так, щоб гроші працювали на вас, тобто займатися улюбленою справою та інвестуванням, а не бізнесом як таким, чи просто інвестуванням. Так багато людей роблять, я от наприклад дію так само, я не відходжу від справ, не дивлячись на наявність невеликого, але цілком дохідного бізнесу. Тобто я і сам на себе працюю, та ще інвестую гроші таким чином, щоб вони працювали на мене, тим самим примножуючи їх. Хтось просто займається інвестуванням, вкладаючи гроші або в свої або у чужі проекти.

Можна займатися бізнесом, тоді доведеться щось робити з того, що не дуже та не завжди хочеться робити. Навіть елементарне управління може бути тягарем, але гроші тримають і люди займаються цим. Якщо мова йде про великий бізнес, то в принципі можна делегувати масу повноважень, та частково відійти від справ, але до великого бізнесу приходять не всі, не так вже це просто зробити. Але головне у всіх цих випадках – гроші починають працювати на вас, а не ви за них. Вдумайтеся в те, наскільки ця проста ідея – ви платите комусь, хто відпрацьовує не тільки заплачені йому гроші, але й набагато більше, а частину їх надлишку ви платите. Або ви взагалі платите тільки за результат, що був досягнутий чужою працею, причому левову частку забираєте собі. Ось це значно цікавіше, ніж працювати за гроші, але цьому треба вчитися, до цього треба дорости.

Якщо ви найманий працівник, то насамперед вам слід зрозуміти, що працювати за гроші нормально лише в тому випадку, коли ви працюєте на себе, а не на дядю, та що це можливо для кожної людини без винятку. Як тільки ви виростите з найманого працівника, працівника на самого себе, можна буде задуматися й над можливістю змусити гроші працювати на вас. Краще раніше про це не думати, бо нічого гарного ви не надумаєте. Втім, бувають й виключення, хто відразу попадає із грязі в князі, але вони дуже рідкісні, тому краще діяти поетапно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *