Секрети продажів

Хочеш, щоб завтра у тебе було те, чого немає сьогодні? То зроби сьогодні те, чого не робив вчора.

Народна мудрість

Коли мова заходить про якусь діяльність, завжди з’являється місце для різного роду таємниць, знаючи які, одні люди успішні в тих чи інших справах, а іншим вічно чогось для успіху не вистачає. З продажами справи йдуть аналогічним чином – одні люди в них процвітають, інші ні, а треті й зовсім не можуть почати займатися цією вигідною справою. Хоча багато хто з них прекрасно розуміє, наскільки важливо вміти продавати. Свої секрети в продажах, безумовно, є. Але я б не став переоцінювати їх значення, бо багато секретів у нас перед очима, та їх ніхто ні від кого не приховує. Ось саме про такі, можна сказати, банальні, але при цьому дуже важливі секрети піде мова в цій статті. Нічого особливого в них немає, ви могли чути про ці секрети й раніше, але при цьому не надали їм належного значення. А от якщо ви це усвідомлюєте, то запевняю вас, ви досягнете істотного успіху в продажах.Секрети продажів

По-перше я коротенько розповім вам про те, яку роль відіграють продажі в нашому житті, щоб таким чином підвести вас до одного з секретів. Продажі – це один з найбільш вигідних шляхів до грошей в нашому світі. Багато людей, які щось вміло продають, заробляють великі та дуже великі гроші. Щоб не бути голослівним я представлю вашій увазі трьох найбагатших людей нашого світу, підкреслюю, найбагатших, щоб ви самі побачили факти, які доводять, що вміння продавати дозволяє заробляти багато грошей. Ось ці, без перебільшення сказати, видатні люди.

Найбагатші люди світу (за версією Forbes) станом на 2017 рік:

  • Перше місце – Білл Гейтс, засновника Microsoft. Його статки: $86 млрд. Що він продає? Програмне забезпечення. Це якщо коротко описати його діяльність. А так він багато чого продає.
  • Друге місце – Уоррен Баффет, інвестор. Його статки: $75,6 млрд. Що він продає? Він продає насамперед себе, як спеціаліста. Він залучає гроші у свій фонд. Ну й цінні папери він теж продає та купує. Але в основному він керує грошима – залучає їх та направляє в потрібні місця. А для цього потрібно мати певну репутацію. Ось тому я кажу, що він продає насамперед себе, як спеціаліста.
  • Третє місце – Джефф Безос, засновник компанії Amazon. Його статки: $72,8 млрд. Що він продає? Його інтернет-магазин продає практично все. Ви тільки вдумайтеся в це – інтернет торгівля приносить людині більше грошей, ніж торгівля нафтою та іншими ресурсами. Ось так змінився світ. А хтось досі “дровами піч топить”, тобто, торгує своїми ресурсами, як повія своїм тілом.

Далі, друзі, ви самі дивіться, хто там ще у Форбсі висить, та що ці найбагатші люди світу продають. Вони майже всі (не рахуючи злодіїв і бандитів, які крадуть і віднімають) щось продають. І погодьтеся, ці люди непогано так в житті влаштувалися. Навряд чи вони собі в чомусь відмовляють. Тому як бачите, успіх в продажах призводить до дуже хорошого життя. Ви можете сказати, що ці люди не зовсім продавці – вони швидше лідери, організатори, які створили систему, яка приносить їм гроші. І матиме слушність. Але лише частково. Адже все завжди починається з малого, із якоїсь простенької ідеї, за яку люди хочуть виручити хоч якісь гроші. А потім вже ця ідея розвивається, перетворюється в складну систему, процес продажу ускладнюється та стає більш масштабним. І у підсумку ми маємо великі компанії та дуже багатих людей. Тому мова в нашому випадку йде в першу чергу саме про продавців, які розуміють, як та за що люди готові платити гроші, а лише потім вже про лідерів, організаторів і творців великої системи. Тепер перейдімо з вами до самих секретів продажів.

Знаєте, всяких там секретів продажів досить багато. Це якщо говорити про різні тактики, хитрощі, фішки, маніпулятивні прийоми й тому подібні речі. Але я назву вам три найбільш важливих, на мій погляд, таємниці, які повинен не просто знати, а повною мірою усвідомлювати кожен, хто хоче успішно займатися продажами. Це такі речі, як мотивація, впевненість у собі та сміливість. Це найголовніше, що потрібно людині, щоб стати успішним продавцем. Інше, що називається, наросте. Я вам це доведу.

Ось дивіться, як зазвичай люди пояснюють свою нездатність почати якусь справу. Вони, як правило, говорять, що їм, щоб почати займатися тими ж продажами, та й взагалі будь-якою іншою справою, необхідні потрібні знання. От поки вони ці знання не отримають, вони з об’єктивних причин не зможуть нічого робити. Це все повна фігня. Відсутність потрібних знань – це не проблема. Якби людям потрібні були знання, вони б їх давно отримали. Говорити про це немає сенсу – якщо тобі потрібно щось дізнатися – дізнайся! Он у мене є знання, які можуть навчити будь-яку людини навичкам продажів, бери та вивчай. І що, думаєте, всі, хто хоче продавати, та заробляти на цьому гроші, ними скористалися? Нічого подібного. Багато люди жують соплі, всі чогось чекають, ніби хтось за них все зробить. Тому знання потрібні є, вони доступні абсолютно всім. А от бажання їх здобути та застосувати є не у всіх. І ось тут ми з вами підходимо до одного із секретів продажів, надаймо йому перший порядковий номер.

Мотивація

Мотивація – ось перший секрет продажу. Саме вона штовхає ледачого тюленя вперед, примушує його хоч щось робити, щоб змінити, поліпшити своє життя. Завдяки мотивації в людині прокидається сила волі, за допомогою якої він всі ці незначні питання, як, наприклад, брак знань, вирішує в два рахунки. Мотивацію потрібно шукати, як ту ж істину або щастя. Можливо навіть хороша мотивація, від якої у людини горять очі – це і є справжнє щастя. У всякому разі я, коли дуже сильно вмотивований, відчуваю себе щасливим. Я відчуваю що живу, а не просто існую, не росту, як рослина. І завдяки мотивації я роблю ті справи, які повинен робити, щоб до чогось прийти. А в продажах завжди потрібно щось робити – треба постійно вчитися, щоб не відстати від життя, треба експериментувати, пробувати нове, потрібно проявляти гнучкість, коли це необхідно. Продажі – це серйозна робота з людьми, тому в ній не можна розслаблятися ніколи. Тому запевняю вас, мотивація – це дуже серйозна річ. У продажах (як і в будь-яких інших справах) вона відіграє величезну роль.

Мотивація допомагає вирішити будь-які проблеми, тому що вона штовхає людей до їх вирішення. Не можна вирішити проблему, якщо не вирішувати її, тому треба щось робити. А зробити завжди можна дуже багато. Сьогодні ми живемо в такий час, коли багато дозволено. Принаймні, дозволено проявляти ініціативу, та зокрема дозволено займатися продажами-перепродажами, тобто, по суті, бізнесом. Ніхто не звинуватить вас у тому, що ви барига-спекулянт, що наживається на чужих потребах, що ви продаєте щось таке, що суперечить якимось там ідеологічним установкам. Швидше навпаки, хороші продавці в нашому суспільстві користуються повагою та визнанням, їм прагнуть наслідувати, згадайте про найбагатших людей у світі, про яких я вказав вище. Головне – не порушувати закон і не торгувати, наприклад, тією ж наркотою, зброєю та іншими забороненими речами. Залиште це тим, хто нічого іншого робити не вміє, а самі займіться більш нешкідливими, але не менш корисними справами, благо вибір у вас великий. Вам потрібен чесний бізнес, в якому ви зможете повною мірою проявити себе. Тому можливості у нас з вами досить великі. І ними треба користуватися. Я не розумію тих людей, які самі обмежують себе, працюючи на мало оплачуваній роботі цілими днями. Це як мати великий палац і жити на його щаблях.

Мотивація для продажів, це як повітря для людини, коли вона є, людина обов’язково доб’ється успіху в цій справі, а коли її немає, вона перетвориться в овоч. І це, як бачите, не такий вже секретний секрет. Всі знають, що мотивація потрібна, що вона важлива. Але такою вона є тому, що не всі люди усвідомлюють її важливість. Якби усвідомлювали, тоді б успішних і щасливих людей в нашому світі було б набагато більше. Тоді б люди не нили та не скаржилися на нещасну долю, а замість цього щось робили, щоб її змінити. І багато хто б став хорошими продавцями, а значить, людьми що здатні домовитися, з якими можна співпрацювати. Але цього немає, тому що про мотивацію чув багато хто, але не багато хто усвідомив її важливість. Тому вона і є першим секретом продажів. Я дуже сподіваюся, що ви зможете відкрити для себе цей секрет, усвідомивши важливість мотивації, та знайшовши її для себе.

Сміливість

Другий секрет продажу – це сміливість. Навіщо вона потрібна? Перше, що вона дозволяє зробити людині – це почати. Просто почати щось робити. Нехай спочатку й невдало, нехай з різного роду косяками, нехай без швидкого результату, але головне, що людина почне діяти. Можливо навіть мотивація буде дуже слабкою, це не так важливо, головне, щоб людина просто почала діяти. Якщо вона почне діяти, то це третина успіху. А апетит, як відомо, приходить під час їжі. Коли ти вже почав робити справу, то легше її продовжити. Продовження розпочатої справи – це друга третина успіху. А завершення цієї справи – це третя третина успіху. Але найважливіше, що будь-який початок – це зміна свідомості, коли людина розуміє, що вона зважилася на щось нове для себе, що вона вже не та, що раніше, та що у неї тепер нове життя. Це дуже, дуже, дуже важливо. Я знаю це по собі. Колись я наївно вважав, що красиве життя, великі гроші, фінансова незалежність – це не для мене. Але як тільки я краще вивчив закони світу грошей, як тільки зрозумів, як він живе, коли краще дізнався багатьох успішних людей, що опинилися анітрохи не розумніші за мене, я усвідомив, що я нічим не гірший за них – я теж можу жити добре, я повинен так жити. Розумієте, ми вільні люди, але наш розум, наша свідомість перебуває у в’язниці, тому ми багато чого боїмося, та не віримо в себе. Всі ці погані звички, безглузді й беззмістовні зони комфорту, національні, сімейні та інші традиції, навіювання близьких людей, з-за яких багато хто з нас сидить у своєму болоті та боїться кудись вилізти – це все суще зло. І це зло живе у нас в голові та заважає нам займатися корисними справами.

Мені мати в свій час говорила, що ну його цей бізнес, це справа небезпечна, їм лише ризикові люди займаються, краще влаштуйся на хорошу роботу та працюй собі спокійно. На хорошій роботі ти завжди будеш мати свій шматок хліба. Вона це не зі зла говорила, та не на шкоду мені, вона у мене нормальна – любила та любить своїх дітей, переживає за них. Вона це говорила з-за страху, адже вона типовий продукт радянської системи – як слухняний раб, що всього боїться. Адже радянська система була побудована на страху людей, тому вона мислить так, як її навчили та змусили мислити. Але ці думки абсолютно не продуктивні. Не потрібно нічого боятися – потрібно йти та робити, пробувати, можливо терпіти невдачі, падати, але підніматися та знову щось робити. І рано чи пізно все вийде. Тому сміливість – це теж не такий вже й великий секрет, про нього багато хто знає. Але в продажах вона деколи буває важливіша за будь-які знання, й багатьом її не вистачає. Особливо новачкам, які всього бояться та не можуть зважитися на щось. І саме тому вона є секретом, який можна відкрити для себе – ставши сміливіше. Станьте сміливим, зважившись на серйозний вчинок, або за допомогою спеціальних людей, що надихають на дії, й тоді ви навіть при слабкій мотивації зможете зайнятися продажами, та досягти в цьому позитивних результатів.

Впевненість у собі

Третій секрет продажів – це впевненість у собі. Вона дозволяє людині, що почала щось робити, продовжувати рух, попри будь-які труднощі, тимчасові невдачі, проблеми, до тих пір, поки людина не доб’ється потрібного результату. Впевненість у собі лежить в основі сміливості, але часто людям потрібно спочатку нерозважливо на щось зважитися, щоб потім відчути в собі впевненість і на хвилі цієї впевненості стати ще сміливішими. Я багато разів бачив у своєму житті хлопців, які саме так і робили. Спочатку вони ризикували, та завдяки цьому ставали сміливішими, потім знову ризикували, та ставали впевненішими в собі, а потім, бувши впевненими в собі, вони діяли ще активніше, та ставали ще сміливішими. Впевненість у собі не приходить відразу, її треба плекати всередині себе.

У продажах впевненість у собі – велика сила. Впевнений у собі продавець – це продавець, якому вірять. Йому вірять тому що він сам собі вірить. Не дарма ж в розумних книжках пишуть – продай свій товар спочатку самому собі, тоді ти зможе продати його й іншим. Треба вірити в те що ти робиш, тоді й інші повірять. Це як пити з тієї чаші, яку пропонуєш іншому, показавши йому, що ти не хочеш його отруїти, обдурити. Впевненість у собі допомагає продавцю відчувати та показувати свою правоту. Ось, припустимо, я продаю свій інфоблок на цьому сайті – основний мій продукт. І я в нього вірю, тому що все, що в ньому написано, я використовую сам. І якщо людина захоче обговорити зі мною мій продукт – я поясню йому кожне слово, кожну пораду, кожну думку, яка в ньому описана, та покажу, як можна щось комусь продати. Я впевнений в цих знаннях і впевнений у собі, тому люди мені вірять і купують у мене. А якщо б я цими знаннями не користувався, я б не вірив у свій продукт і люди б це відчували та не купували його. Від паршивої вівці завжди виходить поганий душок. Тобто, невпевнена в собі людина не викликає до себе довіру, а разом з цим і до того, що вона продає. Упевненість у собі в продажах порівнюй з вмінням плавати – поки ти в собі впевнений, ти тримаєшся на плаву. Як тільки ти втратив цю впевненість – ти підеш на дно. Чи є це для вас секретом чи ні – вирішуйте самі. Але я вам раджу попрацювати над своєю впевненістю, якщо у вас є з нею проблеми – з психологами або ще з кимось. Без неї в продажах не досягти великих успіхів. Невпевненому в собі продавцю складно викликати до себе довіру людей, а без довіри немає продажів. І що ще гірше, така людина буде здаватися при перших же труднощах – не вірячи в себе та свої сили.

Ось такі три секрету продажів вам потрібно знати, щоб досягти успіху в цій справі. Ах, так, як же я забув згадати таку річ, як наполегливість, яку, як відомо, ніщо не замінить в цьому житті. Чи може замінить? Наполегливість, безумовно, дуже важлива, без неї ніяк не обійтися, причому не тільки в продажах, але й взагалі в житті, якщо людина хоче в ньому чогось досягти. Але знаєте, я останнім часом все частіше переконуюсь, що наполегливість людини залежить від сміливості, впевненості в собі та гарної мотивації. Невпевнена в собі людина не зможе бути наполегливою, так само, як і боягузлива. А хороша мотивація сприяє й тому, й іншому. Тому синтез впевненості, сміливості та гарної мотивації, я вважаю, народжують наполегливість. Тут же й силу духу можна згадати, як ще один важливий для успіху фактор. Він в значній мірі залежить від мотивації. Коли ти знаєш, що борешся за якісь цінності, чи заради якоїсь великої мети – твій дух буде сильним. Тому ось вони, головні секрети продажів. І всі начебто про них чули, але не всі їх усвідомлюють. Тому й не всі працюють над ними. Але якщо вам потрібні гроші, ви хочете зайнятися продажами, обов’язково попрацюйте над усіма описаними мною якостями.

Взагалі, продажі – це не щось надприродне – це просто робота з людьми. А люди люблять сміливих, активних, цілеспрямованих, впевнених в собі людей, на яких можна перекласти відповідальність за свої рішення, яких можна наслідувати, якими можна захоплюватися. Професійний продавець це не той, що стоїть за прилавком в магазині, та мляво подає вам товар, а той, який може увірватися у ваше життя та геть його змінити – це свого роду лідер. Уявіть собі, що було б, якби не існувало таких продавців, які вміють в чомусь переконувати людей, наприклад, у необхідності відмовитися від чогось старого заради кращого, нового. Що тоді робили ці люди? Та багато хто з них досі б дровами топили пічки, користувалися б старими телефонами, не знали б, що таке кондиціонер, комп’ютер, інтернет і так далі. Бо навіщо воно треба людям, щось нове в своє життя привносити, без особливої необхідності. Вони як кажуть: жили раніше без усього цього добра та й зараз проживемо. Більшість людей – консерватори. А продавець повинен бути переважно новатором, першовідкривачем, дослідником, який розповідає людям про щось нове, чого в їхньому житті ще не було. І це нове часто реально покращує їх життя. Тому сам продавець не повинен бути валянком, боятися всього нового, якщо він хоче домогтися успіху. Він повинен бути сміливим, впевненим у собі, активним, тим, хто любить все нове, тому що нове завжди вигідніше продавати ніж старе. Він повинен продавати людям казку, в якій вони хочуть жити, але яку іноді дуже сильно бояться.

Вочевидь, що багато людей не знають або не розуміють описаних мною секретів продажів. Вони не знають, що їм не вистачає впевненості в собі, не вистачає сміливості, та вони недостатньо мотивовані, щоб почати займатися корисними справами, такими, як продажі. Тому їм потрібно попрацювати над собою, щоб усвідомити ці секрети, зрозуміти їх зміст і завдяки цьому зважитися на потрібні дії. З психологами, або ще з кимось, але над цими якостями обов’язково потрібно працювати. Я теж допомагаю людям як можу розвинути в собі ці якості, коли пишу у своїх статтях про переваги продажів, про корисність таких навичок, як вміння переконувати, надихати, спонукати людей до чогось, та про те, якою нікчемною та скотинячою може бути життя людини, якщо вона буде дозволяти себе експлуатувати, працюючи на поганій роботі за мізерну зарплату. Сподіваюся, це комусь допомагає. Ну й звичайно ж, пропонуючи свої статті, я розраховую на тих людей, які хочуть не просто про щось читати, але й щось робити. Тут ви знайдете багато інших секретів продажів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *