Скільки вам потрібно грошей

Не шануй гроші ні більше, ні менше, ніж вони того коштують; це хороший слуга та поганий пан.

Олександр Дюма – син

Скільки вам потрібно грошей? Здавалося б, що за дурне питання, адже чим більше у людини грошей, тим краще, тим більше вона собі може дозволити, й тим ширші її можливості. І сенсу в тому, щоб зациклюватися на якійсь конкретній сумі, начебто немає. А може все ж є? Ні, я не збираюся в цій статті говорити вам про те, що потрібно конкретизувати свої цілі, щоб швидше їх досягти, знаючи, скільки вам потрібно грошей – ви швидше їх отримаєте. Я збираюся підійти до цього питання з іншої, менш відомої, але дуже важливої сторони, щоб показати вам, що кожній людині свій горішок по зубах і не всякий здатний переварити великий шматок. До того ж, я хочу, щоб ви розуміли, чому не будь-якій людині потрібно мати багато грошей. Адже в невмілих руках велика сума грошей може стати великою проблемою, яка зробить життя людини тільки гіршим. Тому уважно читайте статтю до кінця, і ви зрозумієте, що розглядається в ній питання, не таке вже й дурне, як здається на перший погляд.

Скільки вам потрібно грошейОтже, навіщо ж людині знати про те, скільки грошей їй потрібно? Їй це треба знати для того, щоб розуміти, які можливості вона знайде, маючи певну кількість грошей, та як вона розпорядиться цією можливістю, й до чого це призведе. Поясню детальніше, бо важко так от з ходу передати свою світлу думку, суть якої мною самим осягалася досить довго. Якщо ви вважаєте, що вам потрібні гроші, тоді задумайтеся, перш над тим, для чого вони вам потрібні? Потім поставте собі інше питання – наскільки вам дійсно потрібно те, заради чого вам потрібні гроші, й чи варто це щось тих зусиль, які необхідно докласти для того, щоб заробити, добути потрібну вам суму грошей, для отримання того, що ви хочете отримати? Тобто, задайтеся питанням про ціну тієї кількості грошей, яка вам необхідна. Це один із законів природи, згідно з яким, у всього є своя ціна – у кожного бажання, у кожної мети, у кожній мрії, у кожного наміру, загалом у всього. Це дуже важливо розуміти, адже не виключено, що ваше бажання, може бути абсолютно не природним, тобто, не стільки необхідно вам, скільки нав’язане вам, але при цьому воно може викликати у вас занепокоєння, не даючи вам спокою. Приміром, гроші та влада, про які так мріють люди, часто цих людей міняють, і часто не на кращий, в тому числі й для них самих бік. В результаті цього їх життя, в якому є практично все, стає гірше, а ціна, яку вони за неї заплатили – виявляється занадто високою.

Ви ж розумієте, що процедура видобутку грошей пов’язана з рядом рішень, які необхідно прийняти з певними діями, які необхідно провести, а значить і з неминучими наслідками, до яких необхідно бути готовими заздалегідь. Способів зробити гроші дуже багато. Гроші можна заробити, як своїми власними руками, так і руками інших людей, їх можна вкрасти, за них можна вбити, через них можна зрадити й так далі, й так далі. Але у будь-якому випадку, вам доведеться напружуватися, щоб добути потрібну вам кількість грошей, і доведеться мати справу з тими наслідками, які наступають у випадках, відповідних вашому способу добування грошей. Тому вирішіть для себе, заради чого вам слід напружуватися, як ви будете це робити, та з якими наслідками доведеться мати справу в тому чи іншому випадку. Тобто, ретельно вивчіть досвід інших людей, які, по-перше, мали ту кількість грошей, яку ви хочете мати, а по-друге, прийшли до них тим шляхом, яким збираєтеся прийти ви. Про те, як заробити більше грошей, ви зможете дізнатися з інших статей на моєму сайті, присвячених цьому питанню. А поки, подумайте про ту ціну, яку вам доведеться заплатити за потрібну вам кількість грошей. Нижче ми поговоримо про те, як можна розпоряджатися грошима, заради яких ви будете щось робити.

Що ви будете робити з грошима?

Нумо включимо уяву, та уявімо собі, що у нас, хоча ні, не у нас, а у вас, друзі, зараз є гроші, як раз в тій кількості, у якої вони вам потрібні. Що ви з ними будете робити, на що витратите ці гроші? Подумайте також про те, що буде після? Я, мабуть, не помилюся, якщо припущу, що дуже багато хто з вас, просто витратять гроші на усілякі задоволення, до яких всі тяжіють, не думаючи про те, що буде потім, коли гроші закінчаться. Може бути, саме ви цього робити не будете, може, у вас є певні плани на життя, не сперечаюся, але більшість людей, які різними способами отримують у своє розпорядження велику кількість грошей – роблять саме так. Рідкісна людина, прийшовши до великих грошей, поводиться досить раціонально, та не дає волю своїм слабкостям. Такі люди стають великими. Є люди, які знають про те, як зробити легкі гроші, наприклад, за допомогою шахрайства, але отримавши їх – самі стають жертвами шахраїв, витрачаючи ці гроші не самим розумним чином. Ну а хтось, обзавівшись великими грошима, може частину цих грошей зашити в матрац, на так званий “чорний день”, який у багатьох людей, що бездумно витрачають гроші, трапляється досить часто. Це теж не найкращий спосіб розпорядження грошима, бо накопичення, звичайно, потрібні, але коли людина тільки й робить, що збирає гроші – вона не користується ними за прямим призначенням. Гроші потрібні для того, щоб їх витрачати, питання тільки в тому, як саме їх витрачати.

Тому, повертаючись до питання про те, скільки вам потрібно грошей, слід зазирнути за межі цього бажання, щоб зрозуміти, що може статися після того, як ви ці гроші отримаєте. Щось ви все одно будете хотіти, навіть коли отримаєте все, про що мрієте, а значить, спокою ви не знайдете, а значить, краще відразу для себе вирішити, чого ви насправді хочете від життя, та чому? Адже та сума грошей, яка потрібна кожній людині, за її власним переконанням, лише віддзеркалює той стан, в якому вона зараз перебуває, враховуючи особливості її життя. Ну це як знаєте, коли ти голодний – ти думаєш про їжу, коли відчуваєш спрагу – про воду, коли тобі ніде жити – тобі потрібен будинок, квартира, а коли ти самотній – тобі потрібна жінка/чоловік. Є те, чого ми дійсно потребуємо і є те, що ми хочемо не по своїй волі. А ми можемо хотіти тільки того, про що знаємо, як правило. Тому слід визначитися з тим, для чого взагалі потрібні гроші. Адже якщо вони потрібні вам для безглуздих споживчих витрат, коли ви то одні, то інші речі купуєте, то гроші для вас, у такому випадку, є наркотиком, який вам необхідно регулярно отримувати у вигляді певної дози, яка буде діяти протягом деякого часу. Потім ви знову будете готові на все заради чергової дози грошей. Це замкнене коло. Люди тому й беруть споживчі кредити, щоб купувати постійно, бо в протилежному випадку вони відчувають себе неповноцінними – їм погано, у них ломка. Чи погано це? Та не те, щоб погано, але все ж таки, я не думаю, що ви прийшли в цей світ для того, щоб тільки пропускати через себе все життя різні речі, на які вам не вистачить ніяких грошей. Адже при такому підході до життя – важливий не результат, а постійне прагнення до нього.

І що в такому випадку це за життя виходить, коли єдиною метою в ній є прагнення до грошей, яких у вас постійно немає, а коли вони з’являються, то зникають так само швидко, як вода в пустелі? Може ви хочете чогось такого, заради чого не потрібно постійно прагнути до великої кількості грошей? Або краще так поставимо питання – може, ви можете хотіти чогось іншого, заради чого не потрібно постійно прагнути до великих грошей? Подумайте про альтернативи, про, скажімо, можливості обзавестися якимось певним мінімумом за допомогою певної суми грошей, щоб потім займатися улюбленою справою, якій ви хотіли б присвятити своє життя. Можливо вам варто почати свій бізнес і потім вже ви не стільки про гроші, скільки про його розвиток будете думати, а гроші стануть для вас природним наслідком вашої діяльності. А може вам гроші взагалі не потрібні? Давайте про це поговоримо.

Чи потрібні людині гроші

Говорячи про те, скільки грошей вам потрібно, а також про те, для чого вони можуть бути вам потрібні, нам необхідно подумати про те, а чи потрібні вони вам взагалі. Зрозуміло, що зовсім без грошей прожити не можна, але в якомусь конкретному випадку можна обійтися без них, намагаючись вирішити ту чи іншу проблему або завдання. Скажімо, ви хочете почати свою справу, та не знаєте, де взяти гроші на бізнес, тому вам можуть бути потрібні гроші саме в тій кількості, яка необхідна для відкриття бізнесу. У цьому випадку, варто подумати над іншими варіантами створення бізнесу, при яких гроші на цю справу не потрібні, чи потрібні, але в набагато меншій кількості, яку ви можете дістати. Такі варіанти є завжди, це я вам точно кажу. Або інший приклад – молодий хлопець хоче познайомитися з дівчиною, але з-за невпевненості в собі він думає, що для цього йому необхідно мати круту тачку, купу грошей, та всякі інші дрібниці, на які клюють телиці. Цілком очевидно, що познайомитися навіть з дуже класною дівчиною можна й без грошей, потрібно тільки дізнатися про те, як це зробити, в сенсі, за допомогою чого підкотити до конкретній дівчині, вивчивши її переваги. Для цього потрібна впевненість у собі, потрібна харизма, треба бути цікавою людиною, яка вміє красиво говорити, та здійснювати гарні вчинки, тоді дівки самі будуть спускати на такого класного пацана гроші, лише б бути з ним. Тому треба ширше дивитися на кожну конкретну ситуацію, щоб не зводити всі проблеми й завдання виключно до грошей.

Якщо ви раптом не знаєте про те, що ви будете робити зі своїми грошима, коли у вас їх буде стільки, скільки ви хочете їх мати, виходячи з принципу “чим більше, тим краще”, то, можливо, вони й не потрібні вам зовсім? Поки що, у всякому разі. Ні, ну ви самі подумайте, що значить мати багато грошей – це значить, що ними треба вміти грамотно розпоряджатися. Їх треба десь зберігати, у щось вкладати, захищати, витрачати грамотно, щоб не розтратити все, ну й стежити за тим, щоб джерело цих грошей не вичерпалося. А якщо ви цього робити не вмієте, то уявіть собі, якому стресу ви себе піддаєте, зв’язавшись з великими грошима. Адже Вам, напевно, потрібно чимало грошей. А великі гроші вимагають особливого до себе ставлення. Я навіть так скажу – надто великі гроші можуть принести вам істотну шкоду, бо скуштувавши раз доступні на ці гроші блага, вам неодмінно захочеться зробити це знову й знову, а ось грошові потоки у вас можуть вичерпатися, як у вигляді зарплати, так і у вигляді інших доходів. У результаті людина може впасти в божевілля або депресію, та накоїти дурниць. Тому до будь-яких грошей потрібно бути морально готовим. Адже людина та гроші повинні відповідати один одному, не можна давати занадто багато грошей дурню, щоб він не накоїв дурниць, і неможливо жити в злиднях, якщо ти дуже розумний, тому що розумна людина завжди знайде можливість забезпечити себе потрібною кількістю грошей. Так що ж вам насправді потрібно – гроші, в певній кількості, для придбання того, що ви хочете на них придбати, або те, що ці гроші приносить?

Так може варто задуматися не стільки про самі гроші, скільки про джерела грошей, про так звані грошові потоки, наявність яких і стабільність їх роботи, буде для вас надійним фундаментом вашого фінансового добробуту? Це, звичайно, вже більш розумне бажання, та більш грамотне питання, ніж питання про потрібну вам кількість грошей, але якщо копнути глибше, то ми з вами зрозуміємо, що навіть грошові потоки не так важливі, як вміння їх створювати. Тобто, майстерність робити гроші, важливіша не тільки за самі гроші, але й за їх джерела. Але ви до цього розуміння та до цієї майстерності ніколи не прийдете, якщо будете бажати тільки гроші, тим більше на стимулювання своїх неприродних потреб. І ви не зможете навчитися керувати грошима, якщо ваші бажання будуть бігти попереду ваших доходів. Це коли людина витрачає не тільки все те, що у нього є, але ще й в борги по самі вуха влазить, зв’язуючи себе зобов’язаннями по руках і ногах. Взагалі, почитайте мою першу статтю про те, що таке гроші, та вирішіть для себе, чим особисто ви готові пожертвувати заради них. Адже погані та хороші гроші відрізняються одне від одного ціною, яку ми готові за них заплатити.

Природні потреби

Скільки б ви не бажали грошей, занадто багато вам їх насправді не потрібно, якщо ви збираєтеся задовольняти лише свої природні потреби, без задоволення яких ваше життя неможливе. Людині потрібна їжа для підтримки працездатності свого організму, їй потрібний одяг, щоб вона могла вийти на вулицю, дах над головою, щоб відчувати себе комфортно, при будь-яких погодних умовах, ну й так далі. Їх не так багато, цих природних потреб, а інше вже другорядне, або взагалі не має сенсу, зате вимагає багато грошей, які потрібно якось добувати. На задоволення своїх природних потреб, грошей людині багато не треба, навіть убога робітка ці самі його потреби здатна задовольнити тієї заробітною платою, яка за неї покладається.

Але я не закликаю вас жити скромним життям і обмежувати себе у своїх бажаннях, до біса аскетизм – живіть так, як хочете. Адже все те, за що люди готові платити гроші – робить їх життя більш насиченим та цікавим. Навіть, швидше, навпаки, я хочу, щоб після задоволення своїх природних потреб, ви готові були замахнутися на найбільш шикарне й найбагатше життя. Але до цього життя ви повинні підготувати себе, крок за кроком наближаючись до все більшої кількості грошей. Не бажайте відразу багато чого – рухайтеся краще поступово. Думайте про те, що зробить вас краще, бо ставши краще, ви й життя своє поліпшите, та до великих грошей себе підготуєте. Не те, скільки вам потрібно грошей має значення, а те, ким вам необхідно стати, щоб у вас з’явилась потрібна вам кількість грошей. Дурень з грошима – це як “духи” в БМП (два п’яних духу в БМП страшніші за роту ВДВ), він і собі й іншим людям тільки додасть проблем.

Бажаємо великі гроші

Але в цілому я вважаю, що бажати потрібно багато грошей, не заради самих грошей, зрозуміло, а заради тих великих справ, для яких вони вам потрібні. Тоді вони у вас точно будуть. Чим більш грандіозними будуть ваші плани, тим більшого ви досягнете в житті. Тільки починати треба з малого, та рухатись до більшого поступово. Я знаю чимало прикладів, коли люди, що бажали всього та відразу, опинялися у такому болоті, з якого не вибиралися. Як я писав на самому початку – кожен горішок, який ви хочете розгризти, повинен бути вам по зубах. Бажаємо ми завжди ще й надто, на що ми реально здатні, що робить наше бажання бажаним. Але щоб бажання не занадто сильно розходилися з нашими можливостями, нам їх, ці можливості, потрібно підтягувати до своїх бажань, але поступово, щоб не надірватися. А значить свої бажання нам потрібно розбивати над побажання, посильні для реалізації в короткостроковій перспективі. Простіше кажучи, якщо ви хочете заробити мільйон – почніть з тисячі, а потім поступово збільшуйте свої можливості, за допомогою все більш складних бажань, щоб зрештою підвести себе до свого основного бажання. Вчіться поступово приручати гроші, щоб вони слухалися вас і не витікали крізь пальці, та не просилися на дурні справи, та шкідливі для вас і інших людей.

Гроші дозволяють творити дива, якщо ними правильно розпоряджатися. На них можна купувати людей, які заради ваших грошей або будуть будувати чи руйнувати. Коли ви купуєте людину, ви відчуваєте над ним владу, а отже, можете змінювати дійсність навколо себе зручним для себе коханого чином, роблячи своє життя максимально комфортним, а світ кращім. У розумних людей гроші є будівельниками, а у нерозумних, руйнівниками. Природно, для того, щоб постійно все під себе міняти, щоб відчувати себе в безпеці від посягань на ваше багатство, грошей вам необхідно мати багато, а для цього ви самі повинні постійно вдосконалюватись, бо великі гроші вимагають від людини певні якості, без наявності яких вони у нього не затримуються.

Точна сума, яка може бути потрібна, значення, як ми з вами з’ясували, не має. Значення має розуміння того, для чого потрібні гроші, як їх можна заробити, та як розвинути себе, щоб ці гроші заробити, а також бажання жити гідним життям. Гроші, адже, самі по собі не так важливі, вони є лише наслідком певної діяльності. А діяльність може бути різною. Можна працювати на жахливій роботі, але добре отримувати, чи мало отримувати, але працювати на такій роботі, на якій ви будете почувати себе щасливими. Що краще? Вирішувати вам. А питання про те, чи роблять гроші людину вільною, тим простіше, чим частіше ми бачимо засмучених життям людей, у яких багато грошей, але які занадто багато заради них працюють і не на найприємнішій для них роботі. Адже у всього, як ви пам’ятаєте, своя ціна. А у деяких випадках і зовсім, важливі не гроші, а можливості, якими ви володієте. Вирішите ви, припустимо, стати президентом країни, хіба гроші будуть мати для вас значення в тому випадку, якщо ви ним станете? Вочевидь, що ні, адже коли ви прийдете до влади, у вас цих грошей буде дуже багато, й не питайте чому, а ви лише будете їх перенаправляти потрібним чином в ті напрямки, які вважаєте важливими. Вам самим гроші не так сильно будуть потрібні, якщо у вас буде влада, бо ніяка влада без шматка хліба не залишиться, тоді як питання про те, як цю владу зберегти, стане пріоритетним.

Питання про гроші

Наостанок хочу сказати, що будь-які питання про гроші вимагають уважного та повного розгляду. Не має сенсу просто констатувати факт того, що вам потрібна якась кількість грошей, для якоїсь мети, або просто для того, щоб вони у вас були, потрібно завжди розуміти – що потрібно зробити, щоб ці гроші здобути й до яких наслідків приведе, як сам спосіб добування грошей, так і досягнення мети, заради якої ви плануєте їх здобути. Тому не про суму грошей повинна йти мова у вашому житті, шановні читачі, а про ваше життя, тобто про те, яким ви хочете його бачити, та ким самі хочете стати, щоб мати все те, чого потребуєте. Якщо у вас немає грошей, подумайте, чим зайнятися, коли немає грошей, щоб вони з’явилися. Про самі гроші безглуздо думати, думати треба про те, що їх приносить.

Кажуть, що щастя не в грошах. І правильно говорять, але воно, це щастя, й не в їх кількості, й навіть не в тих грошових потоках, які ви можете мати. Щастя в вашому вмінні ставити перед собою цілі, та досягати їх. Говорячи точніше, воно в вас самих – в тому, ким ви себе вважаєте, та ким є насправді. Що користі мати багато грошей, якщо ти нікому не цікавий та не потрібний, адже гроші повинні зближувати нас з людьми, а не відштовхувати від них! Навіщо вам багато грошей, якщо заради їхнього заробітку ви світла білого не бачите, який тоді сенс жити таким життям, в якому велику частину часу ви проводите на роботі, що в свою чергу може бути вам абсолютно не цікавою? Не знаю, як для вас, а для мене, ці та інші подібні питання, набагато важливіші ніж питання про те, скільки мені потрібно грошей, бо перед тим, як на нього відповідати, я повинен вирішити – як я хочу прожити своє життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *