Споживчий кредит

Лише дуже небагато людей живе сьогоднішнім днем, більшість готується жити пізніше.

Джонатан Свіфт

Споживчий кредит – це найпоширеніший вид кредитування, суть якого зводиться до видачі банківською установою позики споживачеві на необхідні поточні витрати. З допомогою цього кредиту друзі, ми з вами споживаємо те, чого не можемо собі дозволити на зароблені нами гроші, а на зароблені нами гроші ми не можемо дозволити собі багато чого. Якби не споживчий кредит та інші кредити, багато хто з нас знайшли б для себе, що вони бідні. Так що споживчий кредітік істотно згладжує нам наше життя, хоча думка про нього може бути різним, адже людина бере кредит, ніби потрапляє в кабалу до банків. Так-то воно так, ось тільки більшість людей і без всяких банківських кредитів є рабами, тому що змушені цілими днями працювати за гроші, в тому числі і на такій роботі, яка їм не дуже подобається. Тому не варто наїжджати на кредит, краще поглянути на нього з філософської точки зору, що ми з вами і зробимо в цій статті.

І все ж, як нам слід ставитися до споживчим кредитом і як ним правильно користуватися? Власне, для формування у людини адекватного уявлення про кредит я і вирішив написати цю статтю. Оскільки більшість людей користуються саме споживчим кредитом, задовольняючи свої поточні потреби і втілюючи в життя свої бажання, я вирішив зосередити свою і вашу увагу саме на ньому. Брати гроші в кредит і купувати на них щось, що тобі хочеться купити – це так просто, погодьтеся. Між тим, цей кредит деякі люди називають кредитом для дурнів, оскільки це не найвигідніший кредит, як з точки зору тих відсотків, під які видається, так і з точки зору тих цілей, для яких він береться. І треба сказати, що це твердження не позбавлене підстав. Все-таки, коли люди беруть гроші в борг і під високий відсоток для покупки всякого мотлоху, це виглядає нерозумно. Але я вирішив поглянути на це питання більш широким поглядом, щоб постаратися побачити в споживчому кредиті, як, втім, і у всіх інших кредитах, здорове зерно. Розумієте, яка справа друзі, багато хто з нас незадоволені тим, що в нашому суспільстві панує обман і шахрайство, що багатьох з нас обманюють на кожному кроці, самими різними способами, в тому числі і за допомогою кредитів. Для деяких з нас взяти кредит, значить обманутися. Тобто, виходить, що деякі люди переконані в тому, що в нашому суспільстві обману бути не повинно, що всі люди повинні бути чесними. Звучить наївно, але бажання людей, яких обманюють, можна зрозуміти, їм хочеться, щоб їх не обманювали. Але з цим ніколи не погодяться ті, хто сам кого-небудь, як-небудь, чим-небудь обманює. Так що в цьому питанні погляди людей ніколи не співпадуть. Але справа навіть не в тому, що одні хочуть одного, а інші іншого, а на ділі брешуть усі, хто-то дрібниці, хтось по-великому, у залежності від можливостей людини, справа в тому, що люди за своєю природою не можуть бути чесними. Я зараз не буду пояснювати чому, просто прийміть це як даність, а про деталі ми іншим разом поговоримо, головне, що чесними ми бути не можемо тому, що ми всі різні. Є люди дурні, є люди розумні, і є люди дуже розумні, і відносини між ними складаються відповідним чином, тобто, розумні користуються своєю перевагою, щоб обдурити дурних. Розумна людина – це сильна людина, а сила в цьому світі вирішує все, якщо вона грамотно використовується. Так от, повертаючись до кредитів, ми повинні зрозуміти те, що кредит – це спосіб експлуатації сильними людьми слабких людей, тобто, дуже розумні люди, експлуатують з допомогою кредитів і взагалі грошей, дурних людей.

Так, за допомогою споживчого кредиту багаті люди заробляють на злиднях, яка в свою чергу отримує від життя задоволення лише за допомогою споживання. Ну так, а коли було інакше, скажіть мені на милість, коли багаті люди, які мають владу – не експлуатували злиденних рабів, в ролі яких завжди виступала більшість людей? Більшість завжди експлуатувалося меншістю, на різних умовах, і ось у наш час це відбувається з допомогою кредиту, в тому числі і з допомогою споживчого кредиту. Думаєте, взяти кредит готівкою в банку, означає стати його рабом, а якщо не брати кредиту, то неодмінно будеш вільною людиною? Як би не так. Хто вам дозволить бути вільним в цьому світі, де навіть олігархи часом змушені прогинатися під владу, щоб не втратити чесно накрадене ними добро. Чого вже говорити про простого робочого злиднях, яка досі оцінює успішність один одного за наявності автомобіля і курника, в сенсі квартири. Багатьом людям нічого більше не залишається, крім того задоволення, яке приносить їм споживання, в якому вони не хочуть відмовляти собі з-за відсутності сенсу в цьому відмову. Більшість людей і без всяких кредитів живуть за залишковим принципом, доїдаючи крихти з царського столу, так навіщо ж їм відмовлятися від можливості пожити хоча б більш-менш по-людськи, за рахунок взятих у кредит грошей? Ну людина відмовиться від кредиту, і що далі, що він буде робити, чим він буде жити, заради чого він буде жити? Заради роботи? Заради виховання маленьких рабів собі на зміну, ну, скажіть мені, заради чого? Звичайно, якщо людина вирішить боротися за краще життя, за підвищення свого статусу в суспільстві, за місце під сонцем, тоді йому є сенс відмовлятися від рабського способу життя і перестати брати кредити, але ж багато людей ні за що боротися не хочуть. Про те, як боротися за краще життя, я писав у своїх попередніх статтях і ще багато раз напишу, але запропонувати людям таку боротьбу – це одне, а от змусити їх боротися – зовсім інше. Якщо людина не хоче ні до чого прагнути, якщо він хоче просто жити звичайним життям і отримувати задоволення від того, що у нього є, тоді навіщо ж витягати його з тієї зони комфорту, в якій він влаштувався, нехай живе за правилами системи, нехай споживає за допомогою споживчого кредиту, якщо йому так хочеться. Таким чином, я хочу сказати, що споживання – це для деяких, та що там для деяких, для більшості людей, є, можливо, єдиною радістю в житті, що дозволяє їм відчувати себе людьми.

Ну що поробиш, так влаштований наш світ, в ньому сильні правлять бал і слабким залишається тільки підкоритися їм, якщо вони не хочуть боротися за щось більше. Чому люди воліють розваги, які їх тільки отупляють, читання книг, яких їх розвивають, а тому дивуються з того, що з ними звертаються як з худобою? Що, вірять в демократію, права людини, свободу особистості і інші казки? Прокиньтеся, нічого цього немає, в судах виграють багаті, на дорогах бєспрєдєльнічать великі шишки і бандити, більшість людей у всьому обмежують суворими і часом несправедливими законами, які самі законодавці практично не дотримуються. Тому слабким і дурним в цьому світі бути невигідно і навіть небезпечно, з якого боку не подивися. І гроші у великій кількості мають аж ніяк не самі чесні трударі, від яких найбільше користі, а ті, хто їх експлуатує. Сьогодні люди бачать, як живуть усі ці ледарі олігархи і корумповані чиновники, безсовісні політики і не бояться закону бандити, які бісяться з жиру і творять, що хочуть. Вони жеруть в три горла, вони розважаються так, як більшості з вас і не снилося, вони за один вечір споживають стільки, скільки ви не спожива за все своє життя, вони живуть в своє задоволення, а ви день і ніч працюєте на них. Картина, треба сказати, не радісна, але такі наші звичаї, такі, поки що, в усякому разі, правила нашого життя. Бачачи і розуміючи все це неподобство, люди відчувають несправедливість, і багато з них намагаються жити так, як живуть багатії, але не за рахунок високих доходів, а за рахунок кредитів. Визнавати свою слабкість і низький соціальний рівень людей не хочуть, вони воліють вважати себе невідомо кого, загинаючи пальці, як тюремне бидло. Таким людям залишається тільки підкинути можливість для витребеньок і вони нею відразу ж скористаються. Такою можливістю став споживчий кредит, який дозволяє людині кинути пил в очі собі та іншим людям, щодо його матеріального становища. Ну що ж, раз хочеться, так хай тоді і можеться, якщо не за рахунок свого розуму, так хоча б за рахунок позикових коштів. Поки світ живе за тими правилами, за якими він живе, більшості з нас доведеться під них підлаштовуватися і шукати вигоду в тому, що нам пропонують.

Але правила можуть бути іншими, якщо ми вирішимо змінити і змінимо, з допомогою зміни самих себе. В одній зі своїх статей я, пам’ятається, обмовився фразою про те, що я б краще жити так, як живуть в Америці, ніж так, як у Китаї. Вірніше, я задав таке питання своїм читачам, я запитав їх, як вони хочуть жити, як на Заході, чи на Сході, не приховуючи при цьому власної симпатії до того місця, де заходить сонце. Порівняння це я навів не випадково, а з-за розвороту нашої країни на Схід. Якщо ви стежите за новинами, то розумієте, про що я кажу. Мені ця ідея не дуже подобається, вона мені, можна сказати, зовсім не подобається, тому що я знаю, до чого це може призвести ні до чого доброго. По мені, краще вже хай буде крива американізація нашого суспільства, з усім цим дебилизмом, який ми з вами спостерігаємо, ніж яка-небудь китаезация, иранизация або північно-кореизация. І нехай краще вже будуть споживчі кредити в якості сили, що спонукає людей до праці, ніж такою силою буде страх залишитися без роботи із-за високої конкуренції з боку дешевої робочої сили. Загалом, різниця між орієнтуванням є і вона суттєва, ударну працю і споживання краще ударної праці без споживання. Але я не розумію іншого. Я не розумію, якого біса наша країна не може сама стати орієнтиром для всього світу, чому вона не може взяти краще в інших, взяти краще у себе та створити з усього цього щось нове і більш досконале, до чого всі почнуть тягнутися? На біса нам постійно комусь наслідувати, Америці, Європі, Китаї, на кой хрен нам на когось перемикатися, коли можна всіх переключити на себе? Що за позиція така – на кого орієнтуватися, це властиво тільки безмозким тупиця, мавпам, який вміє тільки наслідувати і не може чогось придумати самим. Це я до того, що цю ідеологію споживання, при якій ми сьогодні живемо, можна і я вважаю, що потрібно перетворити у щось якісно нове, щоб кредити стимулювали людей до праці нарівні з якоюсь ідеологією, з якимись великими цілями. Ну не хочуть люди працювати за одні тільки гроші, не хочуть. Це видно з більшості людей, які вічно скаржаться на маленьку зарплату, яка й справді маленька, але, тим не менш, працювати вони не хочуть, скільки їм не заплати. Причому мною, як людиною, нанимавшим і поки ще продовжують наймати на роботу людей, було помічено, що підвищення зарплати, вкрай негативно позначається на роботі більшості людей – вони починають менше і гірше працювати. Деяких людей гроші, звичайно, окриляють, але більшість починає лінуватися. Так що гроші погано стимулюють людей, не хочуть вони за них працювати. Вірніше, люди не хочуть працювати лише за гроші, їм потрібно щось ще, щось більш велике, заради чого варто палити свої калорії. Ну так чому б це щось велике не придумати, навіщо вічно на когось іншого дивитися, з кого брати приклад, на кого орієнтуватися і комусь наслідувати, своя голова має бути на плечах. І тим більше не слід дивитися на Схід, не вистачало нам ще брати приклад з тих, хто сам зі всіх бере приклад і всьому наслідує.

Таким чином, сьогоднішнє споживання – це не стимул для людей, це скоріше віддушина для них, бо не бачачи ніякого сенсу в тому, щоб працювати на знос, щоб хоч щось заробити і чогось досягти, люди просто беруть споживчі кредити і споживають, споживають, споживають. А потім сяк-так працюють, щоб за цими кредитами розплатитися, дотримуючись простий логіки – один хрін орати і в майбутньому все одно нічого доброго не буде, тому краще взяти від життя все те, що можна взяти зараз, а там будь що буде. Людей позбавили майбутнього, адже всі ці кредити орієнтовані на радість в минулому, коли люди з їх допомогою щось споживали. А попереду у них одні борги, зобов’язання, страхи, морок і порожнеча. Ну ось, хіба що тільки діти можуть бути тим самим майбутнім, заради якого люди живуть і намагаються чогось досягти. Хоча в більшості випадків мова йде скоріше не про дітей, а про маленьких рабів, майбутніх невдах, які може бути влаштуються в життя трохи краще за своїх батьків, тільки і всього. Скажімо, не на завод, як раніше, а в офіс, що типу краще, це ж блін, так круто – працювати в офісі, з наголосом на останню голосну в слові «офісі». Рабський менталітет нікуди не йде, і дитина, живучи в оточенні рабів, мимоволі переймає їхній спосіб мислення. Я до сих пір випалюю в собі раба колінним залізом, і не дивлячись на те, що до абсолютного знищення свого рабського мислення мені ще далеко, я, тим не менш, вже бачу, що багато прості люди мене перестають розуміти. Воно й зрозуміло, люди не можуть зрозуміти, як можна відмовитися від того, щоб лизнути дупу своєму господареві, коли він її підставляє, це ж блін годує рука, чужа смердюча жопа – це годує рука, її цілувати треба. Для людей з таким мисленням, в цьому світі нічого, крім споживчих кредитів не існує. Вони поняття не мають про те, що можна чогось досягти своїми силами, своїм розумом. Для таких людей єдиною можливістю щось отримати, є можливість щось у когось попросити. І кредит вони сприймають, як якась поблажливість до них з боку пана, який приділив їм свою увагу і схвалив для них кредит. Ось радість-то яка. Так що нехай народ бере ці споживчі кредити, нехай споживає, нехай штовхає економіку вперед, адже якщо люди від цього щасливі, тоді навіщо щось міняти.

Не можуть багато людей відмовитися від споживання та споживчого кредиту, який дозволяє їм споживати, а значить і жити. Та й навіщо їм від нього відмовлятися, заради чого? Відмовитися від кредиту – це значить позбавити себе чогось, від чого-то утриматися, в чомусь собі відмовити. Це ж жахливо! Як це можна зробити, якщо ось вони гроші – тільки бери і купуй що хочеш, плати потім. Тут багато залежить від цього самого потім, тобто, справа в завтрашньому дні, в якому одні люди бачать краще, інші гірше, а треті не бачать нічого. Немає нічого простішого, ніж взяти кредит і порадувати себе чим-то прямо зараз, адже в цьому світі грошей не знаєш, чого чекати від завтрашнього дня, який може і не наступити. Мені складно не погодитися в цьому з людьми, особливо з тими з них, яких дуже жорстоко обламывала доля. У них більше немає надій на майбутнє, вони хочуть жити справжнім, вони хочуть жити сьогодні. І споживчий кредит дозволяє їм це робити. До біса брехливу політику, до біса всі ці реформи, до біса світле майбутнє, до біса все – все це брехня, за якою нічого істотного немає. Світ грошей бездуховен, аморальний, брехливий, цинічний, жорстокий. У цього світу немає майбутнього, у нього є тільки справжнє – криве, брудне, примітивне, але є. І в цьому сьогоденні у людини, у простої людини, вирощеного для важкої, брудної роботи і для забою, є його маленькі радощі, якими він хоче покращити своє життя. Позбав його цих радощів і його життя втратить сенс. Навіщо орати на всіх цих нероб багатіїв, якщо не можна споживати, якщо ти знаєш, що нічого тобі не світить, які б тобі не розповідали казки про вийшли з грязі в князі принців. До біса всю цю брехню, нема чого утримуватися від споживання і позбавляти себе останньої радості життя, на догоду і без того зажиревшим і озвірілим «жирним котам», готових вичавити з простих трудяг усі життєві соки, а потім викинути їх на смітник гнити. Бери гроші у банку і живи на них в своє задоволення, радій життю і ні від кого нічого не чекай!

Знаєте друзі, щоб усвідомити деякі земні речі, досить поспілкуватися з самими що ні на є простими людьми. Потрібно зазирнути в душу сьогоднішнім рабів з неволі, щоб зрозуміти, що ці люди знаходяться в розпачливому стані, вони ні в що не вірять, вони ні в чому не бачать сенсу, вони вже нічого від життя не чекають. Вони їдять ту юшку, яку перед ними поставили, і їм все одно, що буде завтра. Вони хочуть, щоб воно, це завтра, настав, хочуть, щоб воно було краще, ніж сьогодні, але вони не впевнені в тому, що так буде і тому хочуть пожити тут і зараз, використовуючи для цього всі наявні у них можливості. Однією з таких можливостей є споживчий кредит, який, звичайно, грабує людей, змушує їх працювати, заковує їх у рабські кайдани, але все це не так важливо для тих, хто і так ходить в рабських кайданах, хто і так змушений працювати цілими днями тільки для того, щоб вижити. З кредитом або без, люди не відчувають себе вільними. Люди не бачать життя, розумієте, не бачать, і навіть якщо вони не ділять між собою за столом останню скоринку чорного хліба, а ходять у всі ці Макдональдси та інші хліва, де їх годують шкідливим для їх здоров’я комбікормом для рабів, то це не означає, що люди живуть добре. Люди не живуть, а існують, і багато працюють, причому не на себе, а на інших людей, вони працюють постійно, причому без всякого бажання, без всякого ентузіазму, без жодної радості. І що ж їм ще залишається робити, як не споживати? Може бути, за «світле майбутнє» гарувати, позбавляючи себе більш або менш світлого сьогодення, світлість якого вони бачать лише в постійному споживанні?

Ні друзі, що не кажіть, а споживчий кредит не так вже й поганий, як здається. Треба просто мати більш широке уявлення про життя, щоб розуміти, що цей кредит є для більшості людей. У деяких з нас ніколи не буде тих речей, про які ми мріємо – ніколи, якщо тільки ми не скористаємося споживчим кредитом і не купимо їх собі. Погано або добре споживати, ми з вами не знаємо, тому що ніхто нічого кращого нам поки ще не запропонував. Я збираюся це зробити незабаром, я збираюся заповнити наявну сьогодні в душах людей порожнечу, запропонувавши їм щось особливе. Але поки нічого крім споживання у більшості простих людей немає. Брати кредит і споживати – значить жити в борг, а не працювати в борг. Це також означає не вірити всьому тому, що нам обіцяють політики в майбутньому, а намагатися отримати все, що тільки можна отримати сьогодні і зараз.

Так що у більшості простих людей вибір дуже простий – вони або беруть кредит і живуть сьогодні, або вони відмовляються від нього і працюють у поті чола, як їхні батьки і діди, заради можливого кращого завтра, заради світлого майбутнього, яке обіцяє їм владу. Вирішуйте самі, у що ви вірите в те, що у вас є в цьому, або в те, що у вас може бути в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *