Сила грошей

Люди, які вважають, що гроші спроможні зробити все, самі спроможні зробити все лише за гроші.

П’єр Буаст

Ми всі знаємо про те, що гроші володіють силою. Ми бачимо цю силу, відчуваємо її, підкоряємося їй і час від часу використовуємо її в своїх інтересах. Але чи розуміємо ми – у чому полягає сила грошей, як її знайти, та як нею грамотно управляти, щоб отримувати від неї максимальну вигоду? Думаю, що не зовсім. Вірніше, не всі це розуміють. А це дуже важливо розуміти, погодьтеся.

Сила грошейЗвичайно, ми всі знаємо, що чим більше у нас буде грошей, тим ширшими будуть наші можливості, тим більше ми зможемо собі дозволити. Але щоб використовувати силу грошей максимально ефективно, необхідно розуміти її суть, а не просто мати багато грошей. Адже далеко не всі багаті люди вміло користуються своїми грошима, тому часто їх втрачають, а разом з ними й свій статус у суспільстві, а в деяких випадках і своє життя. З цього випливає, що розуміння того, в чому полягає сила грошей, необхідно також і для захисту від цієї сили, а точніше від тих людей, які цю силу використовують проти вас. Адже сила грошей – це та добра, й одночасно зла сила, у залежності від того, ким, як і у якій ситуації вона використовується. Тому я пропоную вам дізнатися про силу грошей все, що про неї треба знати, щоб підпорядкувати собі цю силу, та навчитися грамотно нею керувати.

В чому полягає сила грошей

Щоб зрозуміти, в чому полягає сила грошей, необхідно звернути увагу на те, як люди поводяться з ними. Якщо вам запропонують мільйон доларів і скажуть, що вам потрібно, ну, скажімо, помити нужник – ви це зробите? Думаю, що зробите. Більшість людей у всякому разі погодяться на цю угоду. А чому ви це зробите, чому інші люди це зроблять? Тому що ті гроші, які вам за цю, нехай неприємну, але все ж досить легку роботу запропонують – це великі гроші, на них дійсно багато чого можна купити. А от якщо б вам запропонували ту ж суму грошей під час гіперінфляції, коли сьогодні на мільйон доларів можна купити багато всього, а завтра на них хіба що тільки булку хліба купити можна буде – ви б, швидше за все, не стали за них щось робити, якби не були впевнені в тому, що зможете їх витратити. Розумієте, в чому тут сенс? Сила грошей полягає в їх купівельній спроможності. Це з одного боку. Є й інші сторони, про них я розповім нижче. Таким чином, друзі, ваші гроші цінні для вас тільки тому, що ви можете їх використовувати для купівлі всього того, що вам потрібно.

Тому сила грошей забезпечується їхньою купівельною спроможністю. А купівельна спроможність грошей забезпечується тими правилами та законами, за якими вони працюють. Якщо, скажімо, від грошей кожні два-три роки будуть відрізати нулі, або повністю будуть міняти на нові, попутно знецінюючи їх вартість, то цінність цих грошей істотно знизиться. Їм не можна довіряти, на них не можна покластися в довгостроковій перспективі. Ви не зможете збирати такі гроші, наприклад, на старість, на освіту своїх дітей, на житло й навіть на чорний день. Купівельна спроможність грошей повинна бути стабільною! Тоді такі гроші у людей будуть користуватися популярністю. Тобто, люди будуть вірити в ті гроші, які вони не тільки зможуть на щось обміняти, відразу після того, як зароблять, але і які вони зможуть зберегти. Адже ми знаємо про те, що маленькі гроші можуть стати великими, якщо їх накопичувати. А щоб їх збирати – вони не повинні знецінюватися. От, ця віра в цінність грошей, і наділяє їх силою. Адже вірячи в цінність грошей, люди погоджуються за них працювати, люди погоджуються обмінювати різні цінності на ці гроші, люди взагалі на багато що заради них готові, тому що знають, що зароблені ними гроші принесуть їм користь. Гроші – це ідея, в яку вірять люди, та яким вони довіряють, а ті дії, які люди готові зробити, керуючись цією ідеєю – прояв її сили, тобто, це прояв сили грошей. Так, ідеологічна сила, через фізичні дії людей перетворюється у фізичну силу. Але це що стосується ідеологічного підґрунтя. Є й інша складова сили грошей.

Полягає вона у фізичній силі, вираженої у покаранні, передбаченому законом, за відмову користуватися грішми того чи іншого емітента, тобто, виробника грошей. Наприклад, ви живете в державі, яка друкує гроші, й ці гроші щорічно знецінюються, ну, скажімо, наполовину. Хочете ви працювати за такі гроші, хочете щось за них продавати, особливо тоді, коли є більш надійна, більш стійка валюта у якості альтернативи? Напевно, не хочете. Навіщо вам працювати за папір, який знецінюється постійно, адже якщо він знецінюється, це означає, що вас просто грабують – знецінюючи вашу працю, а говорячи більш конкретно – змушуючи вас працювати безкоштовно. А це справжнісіньке рабство. Але, якщо ви відмовитеся працювати за ці гроші, якщо зажадаєте, щоб з вами розраховувалися іншою валютою, тоді вас просто на просто покарають за законом. Тобто, у відношенні до вас застосують фізичну силу – вас кинуть в клітку, як самого справжнього злочинця, тільки за те, що ви не хочете мати справу з неякісними, брехливими грошима, через які вас грабують. Ось ця, як її називають – легітимна фізична сила, також забезпечує гроші силою. Тобто, виходить, що сила та влада грошей забезпечується не тільки тими вигодами, які ми отримуємо від їх використання, але й фізичною силою, за допомогою якої виробники грошей карають тих, хто відмовляється користуватись їх грошима. Тому якщо в першому випадку ідея грошей використовувалась для керування фізичною силою, то у другому випадку, фізична сила використовується для підтримки ідеї грошей. Батіг і пряник – два основних стимули. Віра в гроші, та нав’язування грошей силою – ось дві сторони однієї медалі, іменованої силою грошей.

Як керувати силою грошей

Будь-якою силою в цьому світі можна управляти. Розумієте, будь-якою. Сила грошей не виняток. І щоб нею керувати, щоб її використовувати у своїх інтересах – її необхідно мати. Зрозуміло, перше, що приходить в голову в такому випадку – це велика кількість грошей. Чим більше в людини грошей, тим, начебто більше сили. Це дійсно так, і ми бачимо, як багаті люди купують все й вся, й таким чином домагаються своїх цілей. Але все було б занадто просто, якби сила грошей зводилася виключно до їх кількості, якщо багаті та бідні відрізнялися один від одного тільки тим, що в одних грошей багато, а в інших мало. Ми б тоді не говорили з вами на цю тему, а відразу б задумалися над тим – як заробити побільше бабла. Насправді ж, ми з вами бачимо, що гроші з’являються у великій кількості в одних людей і не з’являються в інших, й це аж ніяк не випадково. І керувати силою грошей можна навіть у тих випадках, коли у вас грошей мало, або зовсім немає. Як саме це робити? Потрібно звернутися до того, в чому полягає сила грошей, тобто, на тій основі, про яку я писав вище. Люди підкоряються грошам, тому що вірять в їх цінність і тому що бояться їй не підкоритися. Це означає, що якщо позбавити їх віри в гроші або налякати – то сила вашого навіювання змусить цих людей підкорятися вам. Якщо люди вірять в цінність грошей, значить їх можна переконати в неоціненності цих грошей або навіть в їх шкідливості. І якщо люди бояться не підкорятися грошам, значить в них можна вселити страх і перед підпорядкуванням їм, і головне – завжди можна переконати людей розлучитися з грошима, наприклад за допомогою страху, жадібності. Чим багато хитрунів і користуються. Таким чином, шляхом умілих навіювань любов до грошей, може змінитися ненавистю до них.

Був такий відомий психолог Зігмунд Фрейд, ви, напевно, про нього чули, який на своїх семінарах говорив людям, що гроші – це фекалії, й тому не варто за них сильно триматися. Таким чином він домагався від людей того, що вони легко розлучалися зі своїми грошима, відвідуючи його семінари. Ще можна навести приклад з пожертвами, хоч у церкві, хоч десь ще. Людей в таких випадках переконують у необхідності пожертвувати гроші на добру справу, наприклад, на дітей, як це робив Остап Бендер у “12 стільцях”, або на допомогу нужденним, ну й так далі. І, будь ласка – багато людей розлучаються зі своїми грошима легко й просто. Жадібність також сприяє розставанню людей зі своїми грошима. Згадайте численні піраміди-лохотрони 90-х років, всі ці «МММ», «Хопры-Інвест», «Володарі» та багато інших – усі вони ловили, а деякі з них змінивши назву, продовжують і сьогодні ловити людей на жадібність, витягуючи гроші з їхніх кишень. Причому, що цікаво, але цілком зрозуміло – залучення грошей таким чином практично не карається законом. А знаєте чому? Тому що ви на фіг нікому не потрібні, щоб захищати ваші інтереси. Такі годівниці годують багатьох. Тому вони були, є й будуть. Всі ми, звичайно, трохи лохи, бо хочемо вірити в такі речі, які не існують у природі – наприклад в те, що хтось може сильно примножити наші гроші, щоб ми стали багатими. Але суть всіх цих способів вилучення грошей у людей говорить ще й про те, що сила грошей бере свій початок з переконань, яких дотримується людина, та на яких ґрунтується її віра в цінність грошей. Тому керуючи цими переконаннями, ми можемо керувати силою грошей, а вірніше, людьми, через яких ця сила матеріалізується.

Неважливо, з-за страху щось втратити, або завдяки бажанню щось отримати, людина готова щось робити, головне, що вона керується своїми інстинктами, на які ми можемо впливати – не маючи взагалі ніяких грошей. Тому зовсім не обов’язково діяти на людей тільки через гроші – можна й іншіми способами на них діяти. А якщо ви керуєте людьми за допомогою своїх переконань – ви маєте силу, точно таку ж, яку ви б мали, якби мали гроші, й купували б на них, як самих людей, так і результат їх праці. Все, за що люди готові платити гроші – це інструмент впливу, й впливу на них. Освоюйте ці інструменти, якщо хочете підпорядкувати собі силу грошей не маючи їх.

Що сильніше за гроші

Власне, з вищесказаного можна зробити висновок, що є сили, які сильніші за гроші. Зокрема це віра, переконання, ідейність, а також жадібність та страх. Але щоб розуміти, чому всі ці речі сильніші за гроші, ви повинні зрозуміти – заради чого живе людина. Людина не живе заради грошей, вони їй взагалі не потрібні. Людині потрібні ті речі, які вона може купити за гроші, тому якщо переконати її, що є інші способи завестися всім тим, що потрібно, то це навіювання може стати великою силою. При цьому, воно цілком може бути реальним. Тобто, мова не йде про обман людей, мова йде про вироблення нової концепції розподілу ресурсів, що виключає наявність грошей у суспільстві, або принаймні наявність у ньому брехливих грошей, що постійно знецінюються. Або взяти той же кредит, що заганяє людей у борги, можна ж його чим-небудь замінити, чимось більш справедливим і чесним.

Світ грошей суворий та несправедливий, в ньому треба бути хитрою скотиною, щоб добре жити, а не просто багато й старанно працювати. Тому влада багатих ґрунтується в основному на брехні та насильстві, а не на ударній праці. Працюють до сьомого поту багато людей, а ось багатих мало, й багаті вони не тільки завдяки своїм здібностям, але й коштом інших людей, коштом бідних, яких вони обманюють та пресують. До того ж треба розуміти, що всі багатими бути не можуть, мало того, дуже багатими завжди були й будуть лише деякі, хто вміє жити за рахунок інших. На планеті з обмеженими ресурсами по-іншому бути не може. Тому зневірені люди, які не бачать для себе сенсу боротися за гроші загальновідомими методами, з легкістю сприймуть будь-яку іншу ідею облаштування суспільства, більш справедливу, більш гуманну, більш красиву й багатообіцяльну, хоча б у теорії. А значить і служити вони будуть готові цій ідеє, а не тим грошам, яких їм вічно не вистачає. І чим більше буде таких людей, тим сильніше буде та сила, що отримає той, кому ці люди будуть підкорятися.

Гроші, а точніше, ті закони, за якими вони сьогодні працюють – давно вже себе дискредитували. Люди не хочуть жити за правилами, які забезпечують незначній меншості всього, чого тільки душа забажає, а більшість змушують працювати цілими днями, щоб забезпечити себе мінімумом, необхідним для життя. Тому ідейні люди цілком можуть протиставити ідеї грошей якусь нову ідею, щоб не просто гроші з людей витягнути, а реально змінити світ. Якщо ідея виявиться гідною, люди її підтримають. Але треба бути готовим до жорсткого опору з боку тих, у чиїх руках укладені великі гроші та влада. Вони просто так з цією владою не розлучаться.

Інша сила

Бачачи жадібність, марнославство, лицемірство, цинізм, продажність та інші негативні якості людини, які проявляються з-за грошей, легко звинуватити гроші в тому, що вони псують людину, легко сказати, що сила грошей – це зла сила. Але якщо ми так будемо говорити, ми будемо обманювати інших людей, а якщо самі в це будемо вірити – ми почнемо обманювати себе. Гроші – це не зло й не добра сила – це просто сила. Якою вона буде – доброю чи злою залежить від людини, яка цією силою управляє. Будь-яка розсудлива людина це розуміє. Не завжди ми розуміємо інше – яка сила може прийти на зміну силі грошей, якщо хтось не запропонує щось краще. А прийти їй на зміну може сила зброї, сила агресії, сила тиранії й деспотизму, сила придушення та жорстокості. Гроші – це пряник, а груба фізична сила – батіг. Саме за допомогою батога й пряника можна керувати людьми. І якщо ми відмовимося від пряника, нам доведеться шукати йому заміну у вигляді іншого пряника, тобто, у вигляді нової ідеї, більш справедливої та чесної, про що я писав вище, або доведеться звертатися до батога. А що краще – нестримне прагнення до грошей, або насильство та рабство в його примітивній формі? Відповідь на мій погляд, очевидна.

Подумайте, чи так погано жити в світі грошей, де сила грошей управляє суспільством більш або менш гуманно? Так, цю силу складно знайти, але не неможливо. Хіба буде краще, якщо світом почне правити кирзовий чобіт і автомат? Ну ви самі подумайте, чим ще стимулювати людей до праці, до необхідності поводитися цивілізовано, а не як варвари? Можливо, такі поняття як совість, розум, відповідальність, чесність і порядність, а також повага й визнання, могли б частково замінити гроші, й власне кажучи, в деяких місцях, деякі люди мотивуються та стимулюються саме цими речами. Але давайте будемо реалістами – по-перше, вищі людські якості притаманні не багатьом, їх дуже складно виховати в людині, а по-друге, є така робота в цьому світі, яку за дякую виконувати не станеш. Не стануть люди спускатися в шахти та добувати вугілля, або працювати цілими днями на заводі, якщо потреба, якщо страх перед голодом і холодом не змусить їх це робити. Тому гроші потрібні, раз ми нічого кращого ще не придумали. Може, звичайно, життя заради грошей – це не найкраще життя, але й не найгірше.

Тому поки велика сила грошей робить свою справу – вона управляє людьми. На цій силі тримається вся наша цивілізація. І ми з вами знаємо, що сила грошей точно краще фізичної сили, краще автомата та колючого дроту, тому що відкриває перед людьми набагато більше можливостей, дозволяючи їм реалізовувати себе, не завдяки агресивності та жорстокості, а завдяки своїм творчим якостям. Я вважаю, що за одне тільки це потрібно поважати силу грошей. Але й до чогось ще більш кращого та досконалого нам також необхідно прагнути. Колись, я впевнений, з’явиться нова сила, більш справедлива, більш чесна, більш могутня, яка зробить наше життя ще кращім, ще цивілізованішім та гуманнішім. А поки будемо вчитися користуватися тим, що є – силою грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *