Торгівля

Без торгівлі немає багатства.

Східна мудрість

Знай я про те, чому потрібно вчитися в цьому житті в першу чергу, обов’язково б заощадив собі силу-силенну часу, раніше вставши на той шлях, що привів мене до того, що я маю зараз. Адже в нашому світі є такі знання, які набагато корисніші за всі інші. Але мало хто з нас знає про те, що це за знання та де їх отримати. Вміння спілкуватися з людьми, вміння переконувати їх, вміння домовлятись, укладати з ними угоди. Вміння торгувати в загальному та цілому сенсі – це одна з найбільш корисних навичок в житті. Торгівля або продаж – це основа нашої цивілізації. Точніше, одна з її основ. Досягнувши успіху в цій справі, людина як мінімум ніколи не залишиться без засобів існування, а як максимум – займе в суспільстві дуже гідне місце. У цій статті я хочу розповісти про те, про що сам повинен був дізнатися ще так років до 15-18, а дізнався лише ближче до 30. Я розповім вам про торгівлю, за допомогою якої люди приходять до багатства, волі, влади, щастя.Торгівля

Щоб ви зрозуміли всю важливість торгівлі, давайте просто замислимося над тим, які дороги в житті у нас взагалі є. Я маю на увазі шляхи до якихось досягнень, якогось успіху. Ось всі ми (більшість з нас) ходили, або ходять в школу, де нас чомусь вчили/вчать, протягом декількох років. Потім люди йдуть вчитися в інші навчальні заклади, а хтось відразу йде працювати. Про тих кому не пощастило, й він потрапив в армію, я не кажу. Задумайтесь – для чого все це, заради яких перспектив ми проходимо цей життєвий шлях? Які дороги відкриваються перед нами, коли ми пройдемо цей шлях? Наймана робота, кар’єрний ріст, робота в державних органах, бізнес? А може людина встане на небезпечну дорогу криміналу? Який у нас взагалі є вибір для того, щоб влаштувати своє життя? Я вважаю, що вибору у нас два – або робити те, що скажуть тобі інші, та отримувати за це гроші, або робити те, що ти сам вважаєш за потрібне робити, та отримувати за це гроші. Ви чому віддаєте перевагу? Я, знаєте, спробував у своєму житті те, та інше, та повинен сказати, що друге мені сподобалося більше, набагато більше. Я люблю свободу, дуже люблю, але і грошей теж потребую, бо не хочу задовольнятись малим та жити в злиднях. Тому перепробував різні варіанти влаштування свого життя, я прийшов до такого виду діяльності, як торгівля або продаж, що допомогло мені заробити грошей і отримати свободу. Для того, щоб навчитися торгувати, не потрібно вчитися занадто довго, але потрібно постійно вдосконалюватися в цій справі. Але головне – можна сконцентруватися виключно на цій справі, забувши про багато інших речей, яким навчають в школі, інституті, щоб швидко досягнути в ній успіху. Це на якогось там хірурга потрібно дуже довго вчитись, а торгівлю можна вивчити відносно швидко, щоб почати заробляти свої перші гроші.

У чому сенс торгівлі? Сенс в умінні працювати з людьми – це дуже корисна навичка. Не з товаром вам потрібно вміти працювати, не з грошима, навіть не з інформацією, а саме з людьми – джерелом грошей, влади, та багатьох інших благ. Торгівля – це насамперед уміння домовлятися, вміння укладати угоди, вміння вести справи з людьми, а не вміння планувати, проводити, та створювати товар, а також доставляти його з одного місця в інше. Всі технічні моменти в торгівлі можна порушити, а ось вміння виробляти на людей враження у вас ніхто не відніме. Ви самі бачите, як велика політика може втручатися в роботу бізнесу – раз і заборонили якісь певні товари, навіть якщо на них великий попит. І як після цього, питається, вести бізнес? А вихід один – домовлятися, самими різними способами, із самими різними людьми. Ось в цьому і полягає мистецтво торгівлі, мистецтво продажу. Не даремно я роблю акцент саме на роботу з людьми, на людську психологію, на розуміння людей, вміння переконувати, навіювати, зацікавлювати, пояснювати. Все інше другорядне. Люди – ось із ким треба вміти працювати в першу чергу. Чим краще ви будете працювати з людьми, тим якіснішим буде ваше життя, тому що практично все в ньому пов’язане з людьми, та проходить через людей, особливо гроші, бо для людей вони й створювались.

Торгівля – це чесний, у більшості випадків законний, в цілому не небезпечний і досить цікавий шлях до грошей, багатства, влади, поваги та визнання. А торговець – це потрібна суспільству особа. Що б там люди не говорили про торгашей – вони їх потребують, на відміну від тих же бандитів і багатьох політиків, які паразитують на суспільстві. Але торгаш і торговець – це абсолютно різні люди. Торгаш – це жадібне, брехливе, тупе, нахабне створіння, яке максимум що може зробити добре – це дістати та доставити товар з пункту А в пункт Б. Це звичайний спекулянт, який поверхнево освоїв схему купи-продай. А ось торговець – це грамотна, ввічлива, навіть можна сказати чуйна людина, яка чудово розбирається в людях, розуміє їх потреби, вміє їх переконувати в правильних речах, підказує людям правильні рішення, та допомагає їм зробити своє життя кращим. Торговець – це рятівник. Адже саме завдяки торговцям та продавцям, люди отримують те що їм потрібно, те, чого вони потребують. Торговець вміє робити все – діставати товар, доставляти його, грамотно презентувати, правильно його продавати. Звичайно, тут теж є спекуляція, але вона дуже грамотна та корисна для всіх. Щоправда, треба зауважити, що хороші торгівці, продавці – це рідкість. Як, втім, і багато інших висококласних фахівців. Але на відміну від деяких інших видів діяльності, торгівлю може освоїти кожен. Ось що важливо розуміти.

Торгівля – це не тільки мистецтво, але й наука. Наукою вона є тому, що безпосередньо пов’язана з людьми, а люди, самі знаєте – істоти дуже складні та непередбачувані. Не вивчивши їх, неможливо повністю вивчити й торгівлю. Але вивчивши цю корисну науку ви знайдете велику силу та впевненість у собі. Освоївши навички торгівлі та навички продажів, ви можете більше нічого не боятися, ніякого розвитку подій, пов’язаного з добуванням грошей для життя. Ні життя на маленьку пенсію, ні звільнення/скорочення, ні навіть проблеми зі здоров’ям, якщо вони не дуже серйозні, не будуть вас лякати. Ставши хорошим торговцем або продавцем, ви не залишитеся без грошей. Ваше майбутнє завжди буде світлим. Адже навіть люди в дуже похилому віці можуть багато продавати – це насамперед знання, досвід, навички. Це вам не тягати шпали чи добувати вугілля, навіть не обарінок крутити – гарний торговець може залишатися гарним торговцем до кінця своїх днів. Подивіться на всіх відомих багатіїв і самі в цьому переконаєтесь.

Тепер що стосується навчання торгівлі. Навчальних матеріалів з торгівлі та продажу – безліч. І всі вони по-своєму гарні та по-своєму корисні, якщо, звичайно, створені не теоретиками, які нічого в своєму житті ніколи не продавали, а тими, хто займається продажами постійно, або тими хто спілкується з цими торговцями, та з їх слів пише книги. Тут важливо розуміти, що торгівля – це не математика, тут можуть бути різні підходи до справи. У всіх продавців свій досвід, свої напрацювання, свої, якщо хочете, секрети. Вивчати по можливості потрібно все, тому що чим ширшим буде ваше уявлення про продажі, тим більше гнучким ви будете в цій справі. А гнучкість в торгівлі та продажу – на вагу золота. Професійний торговець тим і відрізняється від пересічного торгаша, що може легко підлаштуватися під клієнта, ситуацію, вимоги часу та купу інших факторів. Торгаші й бариги цього не вміють – вони тупо використовують ті методики, які колись вивчили, і користуються ними, не дивлячись на те, що вони вже не актуальні. А про інші вони й не знають, бо не навчаються продажу, вважаючи, що завжди зможуть щось продати, користуючись такими дідівськими методами. А ось і ні – часи змінюються, люди змінюються, потреби їх змінюються, способи споживання змінюються, тому й підхід до клієнтів теж повинен змінюватися. Адже торгових стратегій і тактик безліч. І кожен день створюються нові, потім вони перевіряються, аналізуються, удосконалюються, й звичайно ж застосовуються на практиці. І якщо вони працюють – їх дбайливо збирають у систему, якою потім користуються. Це нормально для будь-якої діяльності, не тільки для продажу. Тому яку б теорію ви не отримали – її потрібно застосовувати та шліфувати, виділяючи з неї найцінніше. Таким чином, навчання продажам складається з двох стадій: перша – це отримання корисної теорії, а друга – це практика, багато практики.

Практика допоможе вам виробити якості, необхідні в цій справі – сміливість, впевненість у собі, терпіння та інші. Також вона дозволить вам очистити теорію від всіх неробочих моментів, які в ній є. А цим грішить будь-яка, навіть найдосконаліша теорія.

Важливе значення має розуміння того, що ніколи не пізно навчатися торгівлі чи продажу. Розумієте, ніколи! Згадайте Рея Крока (засновника корпорації Mcdonald’s) – у скільки років він створив свою імперію? Це вам не роками плазувати у якійсь корпорації, без жодної гарантії отримати підвищення. Тут, в торгівлі, ви самі можете зробити себе царем, причому в будь-якому віці. Все тут залежить лише від вас. Хоча зрозуміло, що чим раніше ви почнете вивчати торгівлю, чим раніше почнете освоювати всі тонкощі продажів, тим швидше прийдете до красивого та гідного життя. Я от з допомогою торгівлі знайшов свободу, яку дуже сильно ціную. Я можу дозволити собі працювати дві-три години на день і заробляти стільки, скільки багато людей, що працюють на звичайній роботі, заробляють за місяць, а решту часу витрачати на навчання, сім’ю, поїздки в цікаві місця. Мій спосіб життя робить мене дуже щасливою людиною – я раніше лише мріяв про таке життя, а тепер воно стала реальністю. І все це завдяки торгівлі. Звичайно, я не стану говорити, що в мене все гладко не буває проблем, але рішення цих проблем залежить від мене, від моїх навичок і здібностей. Буває, що якийсь час я не отримують доходу від деяких своїх видів діяльності – у мене немає клієнтів та покупців. Тоді я просто дивлюся, що роблю не так і що можу зробити, щоб виправити становище, та вирішую цю проблему. Розумієте у чому сенс – в торгівлі завжди все залежить від вас. Тобто, значною мірою все залежить від вас. Навіть якщо в країні велика криза, а в людей немає грошей, все одно, торгівля, як один з елементів будь-якого суспільства, буде жити, та з її допомогою можна буде заробити гроші. Ось чим вона прекрасна. Цей вид діяльності призначений в першу чергу для людей, які люблять свободу, красиве життя, та не бояться нести відповідальність за якість свого життя.

Важливо, дуже важливо просто взяти та почати займатися торгівлею, так би мовити, зробити перші кроки в цьому напрямку. Тут немає нічого складного – потрібно вивчити теорію, та швидше перейти до практики. Відразу, звичайно, може не вийти – ви нікому нічого не продасте, але так буває завжди та скрізь. Рідко яка справа виходить з першого разу. Навіть перший млинець буває грудкою. Тому необхідно запастися терпінням. Треба розуміти, що торговець, продавець – це вовк, як він пополює, так і поїсть. Він не собака на ланцюгу, що гарантовано отримає від господаря свою кістку. Йому завжди потрібно мати бойовий настрій. Але це дуже добре винагороджується, повірте. Мені є з чим порівнювати торгівлю – колись я працював наймитом у різних компаніях, за ту саму кістку, яку мені кидали за те, що я вставав на задні лапки та виляв хвостом. Але таке життя гірше ніж життя торговця. Воно порожнє й безглузде. Хоча люди звикають. Люди взагалі можуть звикнути до всього, якщо так. Якщо ви ніколи не займалися продажами, то я розумію, що вам може бути дуже складно осягати абсолютно незнайому справу. Я знаю, що більшість людей в нашій, та й не тільки в нашій країні, вчили зовсім іншим речам. З вас робили ремісників – вас учили точним наукам, щоб ви могли щось створювати, що інші потім будуть ділити, продавати та привласнювати. Мене теж цього вчили, з мене теж хотіли зробити ремісника, який буде створювати щось для когось. Але я не хочу йти цією дорогою, тим більше в нашій країні, де успішних ремісників дуже мало. Тут балом заправляють зовсім інші люди, багато з яких взагалі неграмотні в багатьох питаннях, а владу та гроші мають. Тому ні – інженери, програмісти, лікарі, юристи – це не для мене. Хоча й цим фахівцям теж треба вміти грамотно себе продавати. А ось торгівля, це те, що дозволяє робити гроші завжди та скрізь – ось це дуже цінний для мене вид діяльності. Сподіваюся, що й для вас теж.

Тому не бійтеся зайнятися цією справою, вона не зажадає від вас більше зусиль. Вивчіть теорію, а потім попрактикуйтесь в продажах, будь-яким зручним для вас чином. І самі не помітите, як звикнете до цій корисній та цікавій справі. Загалом ми всі щось продаємо, просто не завжди успішно та зрозуміло, не професійно, а так, як вийде. Так чому б не навчитися робити це правильно, усвідомлено, грамотно? Вставши на шлях торговця, ви проживете дуже цікаве життя. Люди протягом усієї своєї історії робили дві речі – воювали та торгували. Вони могли робити це одночасно або по черзі. Деякі війни запам’яталися тим, що поки дурні один одного вбивали, торговці з обох боків один з одним торгували, у тому числі зброю постачали одне одному. Ось так буває в житті. Це вам не тільняшку на собі рвати, тут думати треба. Торгівля жива, живе та буде жити, поки живі люди. І як на мене, краще торгувати, аніж воювати.

Зараз у мене у торгівлі накопичився досить солідний досвід. Тому я відібрав найкращі торгові стратегії та навіть створив свої власні, відкинувши все теоретичне сміття, згрупував їх. Тому особисто мій досвід і мої знання в цій справі зараз доступні всім. Сам я зараз торгую переважно в інтернеті, тому що за ним майбутнє. Я впевнений, що скоро більшу частину покупок люди будуть здійснювати саме в мережі. Тому займатися продажами в інтернеті – дуже вигідне заняття, особливо в довгостроковій перспективі. І як я писав на початку статті – знай я, що знаю зараз, я б зайнявся цим набагато раніше, та заощадив собі купу часу та нервів. Та й грошей би заробив більше. Але маю те що маю. Краще пізно, ніж ніколи. А вам раджу, як можна раніше почати вивчати торгівлю та продажі, щоб швидше досягти успіху в цій справі, та завдяки йому зробити своє життя кращим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *