Труднощі з грошима

Найбідніша людина не та, у якій немає ні гроша у кишені, а ті, у якій немає мрії.

Сократ

Якщо ви відчуваєте труднощі з грошима, можете бути впевнені – ви живете неправильно. Ви вибрали невірний життєвий шлях, приймаєте неправильні рішення і програєте конкуренцію іншим людям і тому маєте цілком закономірні матеріальні проблеми. Але це не означає, що у вас немає можливості розібратися з цими проблемами, стати економічно незалежним і вільним від щоденного нелюба і нерідко шкідливого для вашого здоров’я праці людиною. Робота, на моє глибоке переконання, повинна не тільки приносити гроші, але і доставляти людині радість, він повинен займатися нею із задоволенням, реалізуючи через неї свої творчі здібності. Поки що це доступно лише деяким. Але я впевнений, що в майбутньому все зміниться, коли і техніка дозріє для виконання важкої і брудної роботи і люди стануть розумнішими, завдяки доступності інформації. А поки давайте я розповім вам про те, як саме ви можете зробити своє життя значно легше і цікавіше, щоб впоратися з труднощами з грошима і стати більш вільною людиною.

Насамперед давайте згадаємо один із заповітів в. І. Леніна: вчитися, вчитися і вчитися. Як би банально це не звучало, але це дійсно перший крок до того, щоб змінити своє життя на краще і спростити для себе завдання з добування грошей. Все дуже просто – чим більше ви знаєте, тим більше можете. Коли я знав мало, я робив прості речі і заробляв мало грошей. Коли я став знати більше, я навчився робити такі речі, які не кожна людина може зробити і це дозволило мені заробити набагато більше грошей. Тому, щоб зробити себе більш якісним і ефективним, ніж більшість інших людей, вам потрібно вчитися. Єдина деталь, яка може перешкодити людині слідувати заповітам Ілліча – це розуміння їм того, чому і як потрібно учитися. Ясна річ, що не в усьому і не у всіх. Коли я вчився в школі, у нас в класі було кілька відмінників, які навчалися ідеально. А я був средничком, а з деяких предметів і зовсім вчився на трійки. Ну і що ви думаєте – тільки один з п’яти цих яскравих відмінників з мого класу влаштував своє життя більш або менш нормально – він кудись пішов у науку, наскільки мені відомо. Решта живуть нітрохи не краще більшості простих людей, в тому числі і неосвічених, а двоє з них і зовсім працюють на брудній і непрестижній роботі за копійки. Одним словом, розумні гроші вони не навчилися заробляти, незважаючи на те, що добре вчилися. Чому так? Тому що люди такі, або освіта паскудний? Знаєте, я завжди в такому випадку пригадую, здається, японську приказку: не буває поганих солдатів, бувають лише погані генерали. Якщо людина, що вийшов з навчального закладу – нічого не досяг в житті, значить його погано навчали – це вина вчителів. Людина – це пластилін, з якого можна виліпити що завгодно. І якщо вчителям не вдалося цього зробити, значить вони погані вчителі. Відповідальність за навчання завжди повинна лежати на тих, хто вчить, а не на тих, хто навчається, в іншому випадку в освіті немає ніякого сенсу. Раздовбаєм людина може бути і без чужої допомоги.

Таким чином, якщо ви відчуваєте труднощі з грошима, то можете для себе зробити висновок, що коли хтось навчав вас не тому, чому треба і не так як треба. А чому вас учили? Вас вчили якомусь ремесленническому справі, у нас в основному саме цьому вчать, тому що суспільству потрібні ті, хто буде створювати суспільні блага. Але ось ділити ці блага будуть зовсім інші люди. Школа, інститути, звичайно, потрібні. Вони підвищують якість людей в цілому. Але окремо взятій людині ці заклади нічого не обіцяють. Я особисто знаю людей з двома і навіть трьома вищими освітами, які хоч і працюють на, скажімо так, негрязной роботі, але при цьому заробляють мало і працюють багато. Ну і, природно, у них все, як у інших – кілька кредитів на шиї, рекламованими товарами весь заставлений будинок, машину вони змінюють кожні три роки, на відпочинок їздять раз на рік, на який треба збирати. Загалом, ці люди ведуть такий образ життя, який не показує наявність у них ознак високого інтелекту. Вони звичайні споживачі, які живуть за загальною для більшості людей програмою, згідно якої життя в кредит і робота на дядю – це норма. Для них важливо споживати, щоб, як у таких випадках кажуть «keeping up with the Joneses» («бути не гірше людей»). Труднощі з грошима у них виникають тоді, коли вони з тих чи інших причин перестають працювати. Все просто – віслюк зупинився – грошовий потік перекрився. І заради такого життя люди витратили кілька років на отримання стандартного освіти. Це, звичайно, краще, ніж взагалі не мати освіти, інакше гівно за іншими прибирати доведеться, але це і не таке життя, заради якої варто роками вивчати мало важливі для людини речі.

Чого ж слід вчитися? Того, що дає силу, владу, гроші – вмінню працювати з людьми. Саме вміння працювати з людьми – вміння на них впливати, переконувати, спрямовувати, організовувати – зробить вас сильною людиною, дасть вам велику владу і дозволить сконцентрувати у своїх руках величезні ресурси, включаючи гроші. Якщо ви в цьому сумніваєтеся, тоді зверніть увагу на те, хто в цьому світі заробляє великі гроші, володіє великою силою і має велику владу. Це ремісники? Немає. Це фахівці по людям. Гроші і влада в їх руках. Питання лише в тому, як вони впливають на людей – створюють систему у вигляді великої компанії і організують у неї праця людей, або просто у чомусь переконують їх, маніпулюють ними, використовують для досягнення своїх цілей. Націленість на людей, а не на іншу матерію в цьому світі – ось що важливо. Ось чому вам потрібно вчитися, якщо ви хочете досягти в житті більшого успіху. А досягнувши такого успіху, самі розумієте, труднощів з грошима у вас не буде. Той, хто керує людьми – може управляти всім. Ті ж гроші самі по собі нічого не варті, якщо ви не вмієте з їх допомогою або для їх отримання управляти іншими людьми. Тому в моєму розумінні хороша освіта – це таке утворення, яке вчить людини ефективно взаємодіяти з іншими людьми. А вміти будувати, наприклад, космічні кораблі, теж, звичайно, круто, але нехай цим займається хтось інший. Світом правлять не інженери, не верстатники, не бухгалтера, не програмісти, не фермери і навіть банкіри не в чистому вигляді, як це нам вселяє пропаганда – їм правлять фахівці по людям, які живуть не за законами, а за поняттями.

Так що вся справа у тому, чому і як ви вчитеся, і вчіться взагалі. Я з дитинства мріяв займатися якою-небудь електронікою, зокрема комп’ютери мене дуже цікавили і все, що з ними пов’язано. Я навіть отримав базову освіту у цьому напрямку. Але життя розпорядилося таким чином, що я змушений був більше заглибитися в гуманітарні науки, які навчили мене розбиратися в людях і певним чином впливати на них. І я побачив, що це добре, це корисно, в цьому є сенс. Я і зараз люблю повозитися з якою-небудь технікою, люблю вивчати роботу різних приладів, що я вмію чинити комп’ютери, робити електропроводку і багато інших корисних справ. Але все це ремісництво, а я не хочу бути ремісником. Бути ремісником або селянином в цьому світі не вигідно. Особливо в нашій країні, де влада грошей і зв’язку стоять над усіма законами. Ти виростив урожай, а до тебе, як у фільмі «Чудова сімка» приїдуть бандити і половину віднімуть або взагалі все заберуть. Або ви можете наробити глиняних горщиків для продажу, а проїжджаючі повз п’яні царські опричники їх все поб’ють. Так у нас відбувається сьогодні? У фермерів забирають землю, обкладають їх непомірною даниною, а на бізнес наїжджають бандити і корумповані менти. Ну і на фіга, питається, мені таке щастя. Так що бути ремісником і селянином невигідно. Можна, звичайно, навести потрібні зв’язки, щоб займатися своєю справою без будь-яких проблем, але для цього знову-таки потрібно вміти взаємодіяти з людьми, а не в мікросхемах розбиратися або козявок всяких через мікроскоп роздивлятися. Люди – ось кому треба вміти розбиратися в першу чергу, щоб досягти успіху в цьому світі. Одне лише вміння спілкуватися з людьми відкриває перед людиною дуже великі можливості. А якщо він ще й спонукати людей до чогось може і організовувати їх, то тоді він просто чарівник.

Взагалі, вибір того, ким бути в цьому житті, у нас не такий вже і великий. Це професій багато, а видів діяльності мало. Або ви вільна людина, яка працює на себе, або ви гвинтик у системі, або бандит, або царська шістка. Про еліту я не кажу, щоб нею стати, потрібно особливими справами займатися. Бути бандитом або царським ланцюговим псом теж не діло. В бандити йдуть в основному неосвічені, дикі, соціально агресивні елементи суспільства, які не хочуть підкорятися системі, але розуму переграти і тим більше очолити її у них не вистачає. А царські слуги мітять ті, хто звик годується з рук і виконувати будь-які накази. Особисто для мене це не варіант. Як, втім, і для будь-якого любить і цінує свободу і незалежність людини. Бути гарматним м’ясом в чужих руках я не бажаю і попу вилизувати вищестоящим теж. До фінансової незалежності таким шляхом не прийдеш, якщо тільки тобі не пощастить, і ти не опинишся років до шістдесяти на дуже тепленькому місці, подсидев вищестоящих і знищивши конкурентів. Що ж залишається? Тільки одне – вільна торгівля. Чим я і займаюся. Звичайно, я не вільний настільки, наскільки хотів би, але таке життя, якої я живу, набагато приємніше й цікавіше, ніж у більшості ремісників і слуг царя. І проблем з грошима у мене немає. На той спосіб життя, якого я дотримуюся, мені цілком вистачає. При цьому я маю певні амбіції, які послідовно реалізую. Так що моє життя йде так, як я цього хочу. Чи всі можуть цим похвалитися?

У мене є багато знайомих серед простих робітників, державних службовців, бізнесменів, і багато з них незадоволені своїм життям, тому що не відчувають себе вільними. І час від часу багато з них відчувати труднощі з грошима. Скажімо, одна моя знайома працює в податковій службі, вона влаштувалася на цю роботу по блату. І тепер пропрацювавши там десять з гаком років, вона отримує поганеньку зарплату і в її житті нічого крім цієї роботи немає. Є, звичайно, сім’я, діти, якими вона, природно, не займається належним чином з-за роботи, тому їх навчає і виховує школа, комп’ютер, телевізор. Але жодних амбіцій, жодної мрії, ніяких великих планів на життя вона не має. І їй її життя здається нудною і в чомусь навіть безглуздою. Що не дивно. Адже нормальна людина не може бути просто механізмом системи, йому треба якось виражати свою особистість. Інакше його життя – безглузда! І ніякі гроші не внесуть у життя людини, сенс, якщо він працює на недолугої, безглуздою, нетворчої роботи. Найбільше, на що він їх зможе витратити – це на заняття улюбленою справою. А улюблена справа для пустоголового людини – це неробство. Такі люди працюють тільки заради грошей і заради них живуть. А життя заради грошей – це вибір рабів. Тоді як гроші заради життя – це вибір вільних людей. Я цієї своєї знайомої кажу: йди працювати в торгівлю, займися, скажімо, продажем фінансових послуг, відчуй, якого це, жити вільним життям, в якій все залежить від тебе, а не від начальників і зароби собі гроші на час, який ти витратиш на своїх дітей і на які-небудь свої великі плани – проживи життя зі смислом. Але вона боїться міняти своє життя. Вона ж стільки всього зробила, щоб отримати свою роботу навчалася в інституті незрозуміло на кого, і зв’язку задіяла, та роки життя на цю роботу витратила. Вона вважає свою роботу цінністю. Але насправді, ця робота їй ніколи не була потрібна. Вона не з тих людей, які можуть роками працювати на державу і годуватися з його руки. В душі вона творча людина, амбітний, любить свободу, а ця робота просто вбиває в ній особистість. Труднощі з грошима вона вже відчувала, коли загрузла в кредитах, так що навіть у цьому сенсі її робота не є надійним джерелом грошей. Так навіщо ж за неї триматися? Страх – ось хто у всьому винна. Із-за страху ми вчимося на тих, на кого навчають, із-за страху ми терпимо людей, які нами командують, з-за страху ми боїмося зірватися з ланцюга і втекти в ліс, щоб жити вільним життям. Страх наш ворог наш.

Все це я вам пишу для того, щоб ви розуміли, що життєвий шлях людини визначає всю його життя, в тому числі і його матеріальний стан. Якщо у вас є якісь проблеми з грошима – зверніть свою увагу на те, якою дорогою ви йдете по життю. І задумайтесь над тим, хто направив вас по цій дорозі. Мені от дуже складно зрозуміти тих людей, які накуплять в кредит всякого лайна, візьмуть квартиру в іпотеку, а потім херачат по п’ятнадцять і більше годин на добу, щоб все це відпрацювати. Для мене це просто дико. Це ж самому зв’язати себе по руках і ногах, зробити з себе раба своїми ж власними руками, а потім просто згоряти на роботі, спускаючи таким чином своє життя в унітаз. Це ж добровільне рабство – справжнє божевілля. Навіщо, для чого, заради якого майбутнього люди це роблять – незрозуміло. Діти у таких людей живуть своїм життям – їх виховує і вчить хто завгодно, але тільки не самі батьки. У дітей таких людей немає нічого від їх батьків, крім їх генів, в іншому вони чужі для них, тому що над змістом їх голови працюють інші люди. І самі ці люди ніяк себе не реалізовують – вони працюють лише заради грошей, а не заради того, щоб якось виразити себе в цьому житті. Ось такий образ життя для мене неприйнятний. Хоча раніше я теж так жив, коли був молодший і не вмів думати своєю головою. Але дискомфорт, біль, страждання, якраз для того і потрібні, щоб змушувати людину замислитися над своїм життям. Якщо тобі боляче, незручно, важко – думай над тим, що ти робиш не так. От як ви думаєте, чому постійно не вистачає грошей тим, кому їх дійсно не вистачає? Тому що люди роблять щось не те і не так. Вони роблять те, чого їх навчили, а їх навчили служити іншим, ось вони і служать. І проблеми з грошима у них будуть до тих пір, поки вони докорінно змінять своє життя, а не саме життя стане більш справедливою, як багатьом з них здається.

Труднощі з грошима – це безперечно покарання за неправильну життєвий шлях. Також і проблеми зі здоров’ям, невдачі в особистому житті, проблеми з дітьми – все це розплата за те, що людина не думаючи пішов по тому життєвому шляху, який йому підсунули інші люди і не захотів вчасно з нього згорнути. Життя завжди так робить з людиною – якщо він робить помилки, вона доставляє йому біль, якщо він ще раз на ті ж граблі наступає, вона б’є його ще сильніше і так до тих пір, поки людина або не розуміє, або не загнеться. Якщо ви хочете щось змінити у своєму житті – міняйте саму життя. Відмовтеся від усього старого, займіться чимось новим.

Мій досвід каже, що найкраще, чим може зайнятися людина, щоб вирішити свої проблеми з грошима – це продажі. На них базується будь-який бізнес, вони є найкоротшим шляхом до грошей, в тому числі і до досить великих грошей. З цього можна почати свій шлях вільної людини. Якщо ви станете хорошим продавцем (в широкому сенсі слова), то труднощів з грошима у вас не буде. Хороші торгаші завжди при грошах. І найголовніше, що цей вибір ви можете зробити завжди – в будь-який момент ви можете відмовитися від своєї дерьмово життя і почати займатися тим, що зробить з вас сильного, вільного й багатого людини. Торгівля – це дуже корисна робота з людьми, з якої ви можете вирости у велику особистість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *