З чого починається бізнес

Зміни мислення, і ти зміниш своє життя.

Брайан Трейсі

За моїми спостереженнями, все більше людей хочуть заробляти гроші з допомогою бізнесу, а не з допомогою роботи на когось. І не дивлячись на всі ті складнощі, які стоять перед починаючими бізнесменами, люди, тим не менше, все одно створюють нові бізнеси. Правда, велика частина цих бізнесів, гине в перші роки життя, на жаль, але саме бажання створити щось своє викликає повагу. До того ж негативний досвід створення бізнесу – це дуже корисний досвід, дуже цінний досвід. А гинуть бізнеси не випадково, не тому, що вони не досить добре продумані і слабкі, а тому, що ті люди, які їх створюють не з того починають. Бізнес – це не просто вид діяльності, це спосіб життя і спосіб мислення, без якого неможливо досягти в чомусь великого успіху. Загалом, у цій статті я поясню вам – з чого починається бізнес, щоб ви розуміли, що вам потрібно зробити, щоб стати бізнесменом до того, як ви створите свій бізнес.

Отже, давайте звернемо свою увагу на людину, яка раніше ніколи не займався бізнесом і подивимося, як він розуміє цей вид діяльності. Це може бути вчора чи сьогодні студент або найманий робітник, який вирішив зав’язати з роботою і почати заробляти гроші з допомогою бізнесу. Щоб отримати потрібну йому інформацію, цей чоловік відкриває, припустимо, книгу по бізнесу, або читає якусь статтю по цій темі, намагаючись дізнатися, з чого ж слід почати займатися бізнесом, і що ж він дізнається? Він отримує загальну інформацію про те, що таке бізнес і хто такі бізнесмени. Він дізнається про те, що бізнесмени повинні бути впевненими в собі людьми, що вони повинні бути наполегливими, кмітливими, гнучкими у своїх рішеннях, повинні вміти долати різні труднощі і так далі і так далі. І ось людина читає такі книги і статті і думає, що все це якась загальна інформація, від якої мало користі, одним словом – повна дурниця, не застосовна до життя, бо у всіх цих книгах і статтях немає конкретики. А що він розуміє під конкретикою? Під конкретикою він розуміє певний алгоритм, який, якщо йому слідувати, дозволяє людині – бізнесменові, заробити гроші, в тому числі і великі гроші, тому що користі займатися бізнесом за копійки. Тобто, йому потрібна докладна інструкція з того, що і як слід робити, щоб почати заробляти гроші з допомогою бізнесу. Йому навіть необхідно знати про те, як зареєструвати ІП або ТОВ, де і як зняти офіс та інше. А ще йому потрібні гарантії, він повинен бути впевнений в тому, що роблячи те-то і те-то він обов’язково заробляє гроші. Ви розумієте, що все це значить? Це означає, що мова йде не про бізнесмена по духу і розуму, а про найманого працівника, який ні хріна не вміє думати своєю головою і якому потрібно кожен крок розписати на папері. Початківець бізнесмен хоче отримати якийсь такий універсальний бізнес-план, який завжди і у всі часи буде приносити гроші тому, хто його реалізує, і він хоче знайти такий бізнес-план в книзі чи статті. Причому цей бізнес-план повинен гарантувати йому успіхи і ні як інакше.

Друзі, це ж повна маячня! Ну, ви тільки вдумайтеся в сам зміст того, що ми називаємо бізнесом – це такий вид діяльності, який не передбачений за своєю природою, в якому не може бути ніяких гарантій, адже бізнес-це, по суті, полювання. Сьогодні ти підстрелив дичину, а завтра немає, які можуть бути гарантії, які алгоритми, все це людина сама себе забезпечує, якщо він справжній бізнесмен. Умови ведення бізнесу скрізь різні, до того ж для кожного бізнесу буває відповідне і невідповідний час, усе це і багато іншого необхідно враховувати. Колись можна було возити дешеві ганчірки з Китаю і Туреччини і перепродувати їх з тысячапроцентной націнкою на ринку і таким чином заробляти добрі гроші. Я знаю людей, які з допомогою такої торгівлі заробили собі на кілька квартир, будинків, автомобілів. А що сьогодні? А сьогодні кожна собака торгує ганчірками, сьогодні це вже не бізнес, а якась херня, на якій нічого толком не заробиш. А знаєте чому? А тому, що це загальнодоступний вид діяльності, сьогодні навіть людина з трьома класами освіти може купити на оптовке товар за однією ціною, а потім у роздріб перепродати за іншою. З бізнесу така торгівля перетворилася на роботу, на якій працюють звичайні люди, з самим звичайним мисленням, які хоч і називають себе бізнесменами і підприємцями, але насправді такими не є. І чи не є вони ними тому, що не здатні нічого нового придумати, навіть нову обгортку старого продукту придумати не можуть, а замість цього тупо наслідують більшості інших людей. Ви можете зі мною в цьому не погодитися, але я вважаю, що наслідувачі – це не бізнесмени і підприємці не за своїм характером і способу мислення – це наймані працівники. І неважливо, що вони працюють на себе, якщо вони ділять крихти з іншими такими ж бизнесменчиками, вони не займаються бізнесом, а виконують нудну, рутинну та неприбуткову роботу, як звичайні робітники. Буває, зайдеш у великий торговий павільйон і бачиш безліч стоять в ряд торгових модулів, забитих одним і тим же товаром по практично однією і тією ж ціною. І сидить в цій обгородженій капсулі продавець, в надії, що до нього хто-небудь зайде і що-небудь купить. Ці продавці, як рибалки, збилися докупи в одному місці і сидять, чекають, у кого клюне. І ось це річ, називається бізнесом, малим бізнесом. Друзі, це не бізнес – це ганьба!

Тому не може бути в принципі в нормальної, чесної книзі по бізнесу ніякої конкретики, вірніше, вона може бути, але в невеликій кількості, і вона ні в якому разі не повинна займати центральне місце в цьому питанні. Яка до біса конкретика, у бізнесі головне мислення, а не інструкції. Вивчіть бізнес-плани різних компаній, кейси по бізнесу, чужу практику, якщо вам потрібна конкретика, але майте на увазі, що йдучи по протоптаній дорозі, ви багато грошей не заробите, тому що там, де вже пішло багато людей, великих грошей не знайдеш, їх вже майже все зібрали. Мислення потрібно міняти, щоб стати справжнім бізнесменом, мислення. Не можна думати, як раб і намагатися створити бізнес, не можна бути зубрилой-відмінником і розраховувати на те, що у бізнесі все підкорено строгим законам, які ніколи і ні ким не порушуються. Бізнес – це війна, для якої необхідно бути бійцем, а не наслідувачем і не хорошим виконавцем. Так, наслідувачі теж можуть заробити гроші, але не завжди і не скрізь, все залежить від того, чому наслідує бізнесмен і як. Наслідування – це мавпяча робота, а не бізнес, який нерозривно пов’язаний з креативом. Займатися наслідуванням в бізнесі, це все одно що постійно харчуватися недоїдками. У бізнесі важлива імпровізація, він повинен вміти підлаштовуватися під існуючу реальність, повинен уміти знаходити нові рішення старих проблем, повинен уміти створювати нові привабливі пропозиції для своїх партнерів і клієнтів. Книги по бізнесу і чужий досвід дають лише загальне розуміння того, як працює бізнес, а все інше, всі деталі, бізнесмен повинен домислювати сам. Справжній бізнесмен повинен вміти дивувати людей, а не бути сірою заурядностью.

Так що друзі, бізнес починається з вільного, творчого мислення, яке людині потрібно в собі розвивати. На цьому, в першу чергу потрібно концентрувати свою увагу справжньому бізнесменові. Але щоб розвинути в собі таке мислення, необхідно зовсім відмовитися від рабської концепції, згідно з якою хтось постійно буде вказувати вам, що і як треба робити. Як це зробити? Закон заперечення заперечення-один з основних законів діалектики, вам на допомогу. Відкидайте на хрін все те, що у вас коли-небудь запихали інші люди. Якщо ваші знання, ваш досвід, ваш світогляд, ваше запозичене думка ні до чого вас не привели – викиньте всю цю хрень з себе на смітник. Якщо ви прислуга, а не пан, значить, ви є носієм чужої ідеології, чужий рабської ідеології, якщо говорити точніше. З народження ви вільні і порожні, а далі у вас вже запихають всяку нісенітницю, яка робить з вас або пана, або раба. І ось ця дурниця, привела вас до того, де ви зараз знаходитесь, вона зробила з вас того, ким ви зараз є. Тепер, щоб стати іншою людиною, вам потрібно від неї відмовитися, вам необхідно заперечення вашого минулого, щоб ви змогли прийти до нового справжньому. Ось як вилуплюється гусінь метелик, так і з вас має вилупитися справжній бізнесмен. Не наслідувач, що збирає крихти, а знімає вершки бізнесмен.

Відчуваю, що у багатьох з вас мої слова викликають сумнів в тому, що особисто ви зможете щось особливе запропонувати цього світу і створити з допомогою цього свій бізнес. Тоді як займатися ним вам хочеться, нехай і найпростішим таким бізнесом, але хочеться, щоб не працювати на свого упиря начальника. Ну, добре, почати можна з наслідування, зрештою, світ влаштований так, що в ньому геніальність є винятком, а не правилом. Але не можна наслідувати постійно і у всьому, з часом обов’язково потрібно прагнути до креативу, як це робили всі справжні великі бізнесмени і вожді в історії. Повірте мені, торгувати шкарпетками, автомобілями, нерухомістю, нафтою та цінними паперами – це одне і те ж! Чому? Та тому, що це чужа гра за чужими правилами, до якої ви приєднуєтеся, стаючи мільйон якимось там гравцем. І якщо ви граєте в цю гру за тими ж правилами, що і всі інші – ви ніколи в ній не виграєте, ніколи не зірвете куш. Ну, на Лексус може ви і заробите, за рахунок ще менш розвинених приматів, ласих на всякі маркетингові штучки, як папуаси на бісер. Але для справді видатних результатів, необхідно грати в свою власну гру за власними правилами. Звичайно, якщо ви досягнете успіху в своєму неоригинальном справі, наприклад, розвинете супер компанію, яка буде займатися виготовленням супер шкарпеток, завдяки продажу яких ви зможете розжитися грошима і взагалі стати крутим людиною, тоді це можна назвати успіхом. Але набагато вигідніше й ефективніше, хоч і складніше, підійти до старих питань з нового боку, а ще краще, поставити своє питання і нехай інші люди на нього відповідають. Тобто, вам потрібно створити нову, унікальну пропозицію для суспільства, для світу, щоб виділитися на тлі величезного числа сірих бізнесменів-наслідувачів.

Наприклад, хто сказав, що харчуватися треба в Макдональдсі? Це ж який поважаючий себе людина, буде жерти помиї в цій їдальні, давайте запропонуємо людям щось нове, якісне, вигідну, та ще й своє, рідне, яку-небудь мережа ресторанів під назвою, ну, скажімо Ведмежа, в яких буде справжня, здорова, натуральна, доступна і шалено смачна їжа. Якого хріна ми просуваємо чужий бренд, навіщо нам Макдональдси, навіщо нам чужа культура, навіщо танцювати під чужу дудку? Ми що, як казав Гітлер – нижча раса, яка тільки і може, що бути носієм чужої культури, що ми самі взагалі думати розучилися? Це тільки нижча раса може займатися наслідуванням і бездумно копіювати чужу культуру, тоді як вища раса сама створює культуру і розвиває її. Я кажу, що ходити треба – не в Макдональдс, а Ведмежа, де замість отруює організм людини лайна, будуть пропонувати людям нормальну, домашню і разом з тим відносно швидку, недорогу і зрозуміло смачну їжу. І для реклами цієї мережі ресторанів необхідно найняти найбільш красивих і здорових жінок і чоловіків, щоб всі бачили, хто харчується в Ведмедику. Ось це я розумію бізнес, гідний вищої раси, до якої себе може взяти будь-яка людина, незалежно від своєї національності та інших умовностей, але має почуття власної гідності, почуття свободи і творче мислення. Ми повинні не наслідувати інших, а розвивати щось своє, щоб поважати самих себе, і щоб гроші заробляти хороші.

А коли людина задається питанням – що мені треба робити і як, щоб створити бізнес, то це не бізнесмен, за характером і розуму, це найманець – найманий робітник, з мисленням бідняка. Бізнесмен не питає – що і як йому потрібно робити, він сам говорить іншим – як їм треба робити. Бізнесмен – це лідер. І не посилайтеся на всякі там знання, без яких неможливо створити бізнес, бо бізнес – це не робота, для нього занадто багато знань не потрібно, для нього необхідно мати розвинуте мислення та вміння впливати на людей. І я ще раз повторю, що наслідувати в бізнесі можна і навіть потрібно, але не завжди і не у всьому, і тільки в самому початку, коли ви тільки пізнаєте цей спосіб добування грошей. Усвідомили суть бізнесу – розвивайте щось своє, свою фішку придумуйте. Інакше, ви розчиніться серед інших таких же беспонтовых бізнесменів. Хочете мати багато грошей від свого бізнесу? Відмінно – зробіть його не схожим на інші такі ж бізнеси. Скажімо, якщо ви відкриваєте стоматологічну поліклініку, тоді задайтеся питанням – чим ви будете краще інших? Чому я повинен іти саме до вас лікувати свої зуби, де гарантія того, що ви мене будете якісно лікувати, краще ніж інші лікарі? Доведіть мені, що ви не шахрай неук, який занапастить моє здоров’я за мої ж гроші, доведіть мені, що я отримаю якісне обслуговування за справедливою ціною! Що, реклама, говорите? Та пішли ви куди подалі зі своєю рекламою, це ви безмозких папуасів будете на свою яскраву рекламу розводити, а я до вас ніколи не прийду, тому що я про вас нічого не знаю, а вірити на слово я нікому не збираюся. Не переконаєте мене в тому, що ви краще за інших стоматологів, залишитеся без моїх грошей. Ну а якщо ви зможете заробити багато грошей за рахунок свердління зубів всяким кретинам, прущимся в першу-ліпшу стоматологічну поліклініку, без наведення довідок про неї, тоді прапор вам в руки. Загалом, думайте, як вам вписатися в суспільство бізнесменів так, щоб не плентатися у самому заду, підбираючи недоїдки.

Так, недарма кажуть, що справжній бізнес починається з хорошої ідеї, ось тільки, на жаль, мало хто уточнює, що народити цю ідею здатний лише вільний від рабських думок і бажань розум. Бути одним з багатьох в бізнесі, рівнозначно тому, що бути одним з багатьох працівників, які працюють на фірмі або на заводі, де вас завжди можна замінити іншим працівником-модулем, і ніхто навіть не помітить різниці. Сьогодні ви є, а завтра вас немає, і ніхто навіть не помітить, що вас не стало, тому що ви «сірий» простенький модуль, який ні чим не виділяється з натовпу. Тому бізнесмен з рабським мисленням мало чим відрізняється від простого робітника, він теж грає за певними правилами, тільки не за заробітну плату, а за прибуток, розмір якої може бути не таким вже й великим, щоб істотно відрізнятися від заробітної плати. Ну, подумаєш, робочий їздить на роботу на трамваї, а простенький бизнесменчик на власному автомобілі, все одно вони обидва їдуть на роботу, тобто, мета у них приблизно однакова. Пересічний бізнесмен не сильно виграє від свого рядового бізнесу, у порівнянні з звичайним працівником. Так, він не підпорядковується роботодавцю, але він підпорядковується владі, чиновників, ментів, бандитів, бюрократам, загалом, всім тим, хто любить смоктати кров з жирних баранов в особі многочленных бізнесменів, не здатних толком себе захистити. А ось у справжніх бізнесменів, які зайнявшись бізнесом, щодо швидко стають середніми, а потім і великими бізнесменами, вже зовсім інші умови життя, вони, звичайно, не незалежні від усього і вся, але на їх шиї сидить набагато менше мавп. Вони самі здорові залазити на чужі шиї.

Справжніх бізнесменів взагалі завжди було мало. А простий бізнес, який в більшості країн постійно змушений виживати, цінує свободу і має почуття власної гідності людині рано чи пізно набридає. Розумієте, друзі, душа просить більшого! Вона закликає людину прагнути до чогось великого, вона говорить йому про те, що він повинен реалізувати весь свій генетично обумовлений потенціал, а не діяти постійно з одного і того ж алгоритму, щоб день у день, з місяця в місяць, з року в рік, мати один і той же результат. Бізнес – це не гроші, це певні справи, які повинен зробити чоловік. Бізнесмен створює активи, що він робить, він робить гроші на рівному місці. У бізнесі цінується гнучкість мислення, творчість, креатив, бізнес – це гра, вічна гра з обставинами, вічне протистояння грубій, тупій, кістяний силі, в особі влади і підгодованих нею силовиків. Справжній бізнесмен, порівняй молодого вовка – він повинен бути націлений на те, щоб змістити старого, пропаленого досвідом ватажка з його місця. Але молодий ватажок, поставив крапку так, вже задумав, як мене прибрати… Любе – Місяць. Так, саме прибрати друзі, ви повинні вміти прибирати конкурентів зі свого шляху. І саме із-за відсутності людей з такими амбіціями, ми часто змушені підкорятися старим маразматикам з консервативним мисленням, які змушують нас жити за правилами півстолітньої давності. Монополісти – це старі вожаки, які з часом втрачають хватку і яких вам необхідно вміти, або обходити, або валити. Запам’ятайте, що ті, хто непогано влаштувався в житті, часто хочуть тільки одного – щоб все залишалося так, як є. А змін хочуть ті, хто нічого не має, або має, але мало, несправедливо мало.

Так що запам’ятайте друзі, бізнес починається з зміни людиною свого мислення або з формування у нього цього мислення правильним чином, якщо мова йде про молоду людину, а не з інструкцій і правил, що пояснюють, що і як треба робити. Мислення бізнесмена має бути вільним, творчим, гнучким, здатним вирішувати будь-які завдання і розуміють, які саме завдання і чому слід вирішувати. І головне, бізнесмен повинен бути досвідченим і цілеспрямованим, він не повинен зациклюватися на якійсь одній діяльності і все життя тільки нею займатися, як звичайний робітник. Бізнесмен може почати з продажу китайського барахла на ринку, а закінчити продажем нафти, цінних паперів, грошей, високих технологій і великих ідей. Він повинен постійно зростати і розвиватися, бізнесмен, якщо це справжній бізнесмен, а не бизнесменчик – це хижак, вовк, або акула, як вам більше подобається, він думає не про гроші, а про те, що йому заважає їх заробляти у великій кількості. І якщо йому щось заважає це робити, він шукає можливість цю проблему вирішити. Не гроші, а справи, які необхідно зробити, щоб заробити багато грошей – ось що повинно цікавити бізнесмена. А правила і закони їй не потрібні, бо вони тільки обмежують його можливості.

Правила, закони, інструкції, готові схеми, плани – все це сильна людина нав’язує слабким людям, щоб обмежити їх можливості в догоду собі. І бізнесмен повинен всі ці правила і закони вміти обходити. Не порушувати він їх має – це дуже важливо розуміти, тому що бізнесмен, це не бандит, він нічого не порушує, він законослухняний громадянин, а обходити – ось що він повинен уміти робити. І ніякі інструкції бізнесменові не потрібні, він їх сам повинен вміти придумувати і нав’язувати іншим людям, щоб вони наслідували йому, а не він наслідував їм. Але найголовніше для бізнесмена, з чого починається його успіх – це вільний розум і вільна душа!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *