Залежність від грошей

Бідність та багатство – суть слова для позначення потреби й достатку. Отже, хто потребує, той не багатий, а хто не потребує, той не бідний.

Демокріт

Всі ми певною мірою залежні від грошей, адже в цьому житті саме вони є платіжним засобом, завдяки якому ми обмінюємося між собою товарами та послугами. А оскільки гроші нам завжди дають інші люди, оплачуючи ними нашу працю, то виходить, що люди роблять нас залежними, насамперед, від самих себе, а лише потім від грошей. Але, залежність може розглядатися нами як керована, та як некерована. Те саме можна сказати відносно людей, які більшою мірою залежать від вас, або ви від них. Приміром, давайте з вами розглянемо ситуацію з людиною, яка з трудом може знайти собі роботу. Такі люди тримаються за свої місця, дуже бояться начальства, та якщо вже їм доводиться шукати собі роботу, це для них є дуже великою проблемою.

Залежність від грошейРобота, ясна річ, їм як така не потрібна, їм потрібні гроші, на які вони могли б жити, а для їх наявності необхідно працювати. Таке, у всякому разі, подання, сидить у них в голові, і їх залежність від роботодавця величезна, адже саме він дає їм можливість заробити гроші. У своїй статті під назвою “Час і гроші“, я торкаюся теми часу, як одиниці вимірювання, грамотно використовуючи яку, ви наблизите себе до грошей, причому до великих грошей, від яких ви не будете залежати, якщо зможете контролювати себе. Але ось робота та гроші, це погане поєднання, яке, навпаки, веде до жалюгідного існування, та сильній залежності від грошей, які приходять саме через роботу. Може це звучить не зовсім зрозуміло, але я зараз вам усе роз’ясню, адже тут важливо мати кілька варіантів вирішення грошового питання, ось найважливіше, що вам слід зрозуміти.

Ви залежите від грошей у тому разі, коли вони потрапляють у ваші кишені з руки вашого господаря, якого у нас зараз заведено називати роботодавцем. Але якщо ви самі організуєте чужу працю, то вже люди залежать від вас. При цьому гроші у вас завжди будуть і у великій кількості, але щоб до цього прийти, необхідний час. Просто запитайте себе – чи обов’язково працювати на когось, щоб мати гроші? Тобто спробуйте подивиться на вирішення проблем з грошима з іншого боку, з боку тих, хто постійно купує інших людей за гроші, й робить тим самим ще більше грошей, їм же вони не з неба на голову падають.

Люди повинні залежати від вас

От якщо ви зможете зробити так, щоб якомога більше людей від вас залежало, тоді у вас не буде проблем з грошима це раз, і ви не будете залежати від грошей, в плані того, що ніхто не буде вас купувати. Припустимо ви хороший фахівець у якійсь сфері, чи хочете ним стати, що я раджу вам зробити, якщо ви скажімо не бажаєте організовувати свій бізнес. Ви діамант, ви один на мільйон і ви знаєте собі ціну, а також показуєте це іншим, щоб вони бачили, наскільки ви унікальні. Уявіть собі, скільки людей до вас мають звертатися з надією, що ви для них зробите щось корисне. Вони будуть залежати від вас, а ви в свою чергу не будете залежати від грошей так, як залежали б у тому випадку, якщо б самі наполегливо нав’язували свої послуги людям, яким вони не потрібні.

Тобто я хочу сказати, й особливо загострити вашу увагу на те, що від грошей залежать тільки ті люди, які нічого путнього з себе не представляють. Всі ці корупційні скандали, які ми з вами спостерігаємо останнім часом у новинах, що насправді говорять лише про те, що люди слабкі та дурні. Їм не вистачає розуму не красти та жити добре, ось вони й крадуть. Це щури, а не люди, розумово відсталі люди, що пиляють сук на якому сидять. Але вони іншої думки про себе й про крадіжку в цілому, я багато разів переконувався в тому, що чим слабше людина, тим складніше їй пояснити, що злодійство це для дурнів. Прочитайте мою статтю, яка називається «Великі гроші» і ви зрозумієте принцип, керуючись яким, їх можна заробити. Адже великі гроші можна заробити, саме заробити, а не вкрасти. Не треба нічого красти, люди вам самі все віддадуть, та ще будуть вам вдячні за це, якщо ви знайдете шлях до їх серця.

Звичайно, я не заперечую того, що хороше, сите життя, коли у людини дійсно багато грошей, насправді – це життя коштом інших людей. Щоб хтось жив добре, треба щоб хтось жив погано. Ця істина не підлягає сумніву, непохитна істина. Але говорити про крадіжки в даному випадку не доводиться, тому що якщо люди самі все вам віддають, потрапляючи під вашу залежність, це не крадіжка – це небажання людей нести за себе відповідальність. Людина яка краде гроші бувши на посаді військового чиновника – ідіот, бо тим самим вона піддає в тому числі й себе самого небезпеці, не тільки із-за кримінального переслідування, але й внаслідок ослаблення оборони країни, частиною якої цей кретин є сам.

Але якщо людина віддає владу над собою державі, наприклад розраховуючи в старості не на себе, а на пенсію, хіба це крадіжка з боку держави? Це безвідповідальність самих людей. І хто від кого залежить в такому випадку? Злодій залежить від грошей, люди залежать від держави й отже від грошей, яке вона їм платить, а держава у свою чергу, залежить звичайно від людей, але в меншій мірі, ніж вони, бо організованість державних органів, на порядок вища за організованість людей.

Будьте залежні від самих себе

Говорити про те, що людині слід залежати від самої себе, не має особливого сенсу, тому що по суті, ми й так залежимо тільки від самих себе, але не всі це розуміють. Тим не менш, я думаю варто розглянути це питання більш ґрунтовно, щоб ви хоч розуміли, що не гроші змінюють ваше життя, а ви самі, і не ви залежите від них, а вони від вас. Дурна людина хоче грошей, розумна людина хоче більше розуму, тоді гроші самі до неї прийдуть, а бувши з грошима, але без мізків, тільки помахаєш грошам ручкою, коли вони від вас також стрімко підуть, як і прийшли. Але це дуже важко пояснити багатьом людям, я часто спілкуюся з тими, хто просив мене навчити їх заробляти гроші, витрачав стільки калорій, щоб вселити їм непотрібність грошей як таких, що це було рівносильно каторжній праці.

Заробити гроші можна різними способами, можна в тому числі й свою дупу продавати, чим власне займається багато хто, як в прямому, так і в переносному сенсі. І це пряма залежність від грошей, бо продаючись за них людина стає наркоманом грошової залежності, бо вони їй ясна річ потрібні, але в звичку їх добувати входить аж ніяк не найкращий спосіб це робити. Дуже добре я про це написав у своїй статті під назвою “Робота за гроші“, рекомендую вам її прочитати. Впевнений, що мої міркування дозволять вам сформувати свої власні, конструктивні думки, від яких ви отримаєте багато користі. Кожна людина сама повинна прийти до розуміння того, яким життям живе. Робити щось, що вам скажуть і отримувати за це гроші, ну самі подумайте, що може бути гірше, адже коли ви є лише маленьким гвинтиком у чужому механізмі, який завжди можуть замінити, то це просто жахливе відчуття. Ось, приміром, говорити про пекло – то це пекло, причому не десь там під землею, а тут, на землі.

Адже гроші у нас виконують роль посередника між людьми, вони ті ж самі мотузочки, якими ляльковики управляють своїми ляльками. Адже зрозуміло, що бувши залежним від грошей, не залежиш від них, а від людини, яка тобі їх платить, питання лише в тому, за що та як вона тобі їх платить. Як я вже писав вище, якщо ви фахівець і здатні ідеально вирішити проблеми багатьох людей, то вони, ці самі люди, з радістю будуть вам платити. До вас, в такому випадку, не заросте народна стежка. Якщо ви вмієте організовувати інших людей, об’єднувати їх загальною ідеєю, та знаходити іншим людям застосування, це теж зробить вас забезпеченою людиною, бо вам будуть платити за результат, але досягнутий чужими руками та головою.

В даному випадку, ви цілком і повністю залежите від себе, від своїх якостей, навичок, здібностей, від свого характеру та інтелекту. Але от якщо ви баран, вже вибачте мене за відвертість і сидите на якійсь державній нісенітниці, що паразитує на інших людях, ось тоді ви дуже залежні. Мало того, що ви поняття не маєте що ви робите та навіщо, вам скажуть і ви робите, так ще й не в змозі контролювати свої доходи. Вони залежать не від вас, а від доброї волі вашого керівництва, яке може керувати вами як йому заманеться, а якщо щось не так, завжди вас замінить.

Так живе дуже багато людей, хоча могли б жити інакше, поставивши у залежність від себе, а не бувши самі залежними. Але перш, звичайно, необхідно спочатку самих себе навчитися контролювати, залежати від свого розуму, а не від чужої волі, й саме це вам допоможе зробити мій сайт. Статті, які я тут пишу, це не інструкція, не путівник, не схема та не система, це мислення, це концепція, якої вам необхідно слідувати, щоб стати, якщо вже не надлюдиною, подібно уявленню про цю істоту Фрідріха Ніцше, про яку він писав у своїй книзі «Так говорив Заратустра», так у всякому випадку цілком собі просунутою людиною за життя.

Вчіться керувати своїми грошима

Кажучи про залежність від грошей, не можна упустити й тему їх грамотного управління, бо чим цій самій грамотності менше, тим ваша залежність від грошей більша. З відповідальністю та навичками я думаю все зрозуміло, це що стосується грошей, але вони ж потрібні й при їх розподілі, грошові потоки треба вміти правильно передавати. У своїй статті, яка називається: “Як залучити гроші“, я власне, вже порушував цю тему, й те, що написано вище, тому ви можете почитати її, та доповнити для себе загальну картину світу, яку я малюю, додатковими знаннями. Але все ж завжди є щось сказане чи не сказане певним чином.

Задумайтеся от над яким питанням – у якому випадку ваша залежність від грошей більша, коли ви їх швидко витрачаєте, або коли вони у вас зберігаються, завдяки економії? По-моєму, відповідь тут очевидна, хоча хтось може й замислитися над питанням, яке не має сенсу задавати тим, хто безглуздо витрачає гроші. Якось один мій знайомий, бувши зі мною на ринку, де торгують старими речами, був вкрай здивований тим, що я купив собі книгу по гроші, це була книга Наполеона Хілла “Думай і багатій”. Ні, не паперова – це була аудіокнига на старому потертому диску. Я тоді вже кілька інших дуже хороших книг по гроші і з задоволенням послухав. Придбана аудіокнига істотно розширила моє уявлення про гроші та способи їх заробити.

Але тоді, коли я її купував, багатьом вона здалася абсолютно непотрібною нісенітницею, в той час як навколо стільки красивого мотлоху. Мій знайомий в той день купив собі кросівки у фірмовому магазині, втричі дорожче, ніж вони коштували на тому ж ринку. Він не розумів мене, я не розумів його, він не розумів навіщо витрачати гроші, а це були невеликі гроші, на якусь книжку, а я не розумів навіщо треба бути таким ослом і переплачувати за одні й ті ж кросівки. Ви розумієте шановні читачі, до чого я хилю, мова не стільки про економію, про неї я вже писав, як про систему цінностей, яка у вас в голові. Прикладів на цей рахунок можна наводити скільки завгодно, важливо розуміти не кожен з них окремо, а суть в цілому. Що ви отримуєте на виході, коли витрачаєте гроші.

Те, що гроші треба економити та відкладати, скільки б ви не отримували, знають майже всі, але мало хто це робить. Але ще більш парадоксальним виглядає те, що бажаючи одного, наприклад, бути багатим, люди роблять зовсім протилежне, тобто витрачають гроші на нісенітницю й тим самим залежать від них. Адже подивіться, скільки цих безглуздих іграшок, скільки їх можна купувати, працюючи за них цілими днями, влізаючи в кредити, нервуючи, намагаючись схитрувати, лише б купити чергову іграшку. Ну непотрібно вам все це лайно, як би воно не блищало та не привертало б до себе. Навіщо вам залежати від грошей, від людей, які вам платять, та навіщо вам залежати від непотребу з магазину?

Керувати своїми фінансами необхідно передусім з усвідомлення того, що вам потрібно, бо тоді й економити можна буде легше, а головне, не стояти рачки у тих випадках, коли ситуація того не вимагає. Мало того, маючи правильну з точки зору того, що вам потрібно концепцію, ви будете витрачати гроші на те, що дасть вам більше розуму, що дозволить вам надалі заробити ще більше грошей. Мій знайомий купив кросівки, і зараз працює на заводі, шумному та брудному – за зарплату. Я купив книгу по гроші, аудіокнигу, якщо говорити точніше, я зараз живу на доходи, працюючи по більшій частині в будинку, та живучи цілком гідно. Хіба цей приклад єдиний у своєму роді, ні, він далеко не єдиний, тоді які проблеми людей, з правильним вибором у своєму житті?

Свобода та незалежність

Я достатньо молодий, на момент написання цієї статті у всякому разі, і коли розпався Радянський Союз, я ще мало чого насправді розумів. Ми зараз можемо звинувачувати кого завгодно, перекладати відповідальність на когось завжди простіше, ніж покладати її на себе. Але давайте будемо з вами дорослими хлопчиками та дівчатками, ми повинні ними бути, раз вже цікавимося грошима. В сьогоднішній руїні винні самі люди, без їх підтримки, без їх участі таке неможливе, тому вороги завжди впливають не стільки на керівництво, скільки на народ. Керівництво звичайно теж можна поставити своє, шляхом революції, але навіть в цьому випадку роль людей залишається ключовою, відповідальність кожного громадянина країни за свої вчинки, ось що таке народна думка та народна воля.

У нашої країни величезна історія, дуже багата та насичена, у який було все, достатньо на ній вчитися, щоб не робити настільки безглуздих вчинків, які навіть людині, як істоті нібито розумної, віднести неможливо. Зараз людей залежних від грошей настільки багато, що це навіть не кероване стадо баранів, що бачать перед носом грошову банкноту, це абсолютна неусвідомленість, колективне несвідоме, як говорив Юнг. Річ у тому, що багато хто навіть не розуміє, наскільки вони залежні від ідеї грошей, і залежні таким чином, що гроші не йдуть їм на благо, а тільки шкодять. Вважаєте я перебільшую? А ви подивіться на всіх нещасних людей, подивіться на кількість самогубців і ув’язнених, які стали жертвами грошової залежності.

Коли відморожені наркомани вбивають молодого хлопця за п’ятнадцять гривень, а на ранок їх в’яжуть поліціянти, це хіба нормально? Й причина не в грошах, причина в нерозумінні грошей, які нібито ведуть до свободи. Саме її хотіли наші громадяни, коли вимагали змін, коли хотіли демократії та свободи, саме солодке ілюзорне життя, яке їм малювали, їх приваблювала насправді. А при чому тут тоді свобода, від кого люди хочуть бути вільними та незалежними? Від власної дурості? Ні друзі, свободу не дають, так само як і гроші не роблять життя людини щасливою.

Хочете щастя, свободи та незалежності, тоді стаєте розумнішими, стаєте більш усвідомленими, беріть на себе відповідальність за все, буде вам тоді щастя. І поки вас можна купити, ви не будете вільними, як би ви того не хотіли. Залежність від грошей гірше залежності від наркотиків, бо залежність від наркотиків швидко вбиває людину, а от залежність від грошей, змушує людину жити довго та мучитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *