Життя в кредит

Сьогодні – ось все, що є; зараз – єдиний час, у якому ви є, єдиний час, в якому ви колись будете. Якщо ви хочете жити, значить – зараз або ніколи.

Ошо

Багато хто з нас, хоча б раз у своєму житті стикалися з кредитом, брати який давно вже стало модно і ця мода на кредити поки не проходить. І в суспільстві, до розмов про погоду і здоров’я, тепер додався ще розмова про кредити. Це розмови про те, хто і які платить відсотки по кредиту, який і на які терміни був узятий людиною кредит, ну і так далі. Життя в кредит стала для нас нормою, і що таке жити за коштами, багато хто з нас вже давно забули. Я не скажу, що це погано, хоч раніше і говорив, але все ж життя в борг, це якась не зовсім вільне життя. Втім, за нинішньої інфляції і економічної нестабільності, хто його знає, що краще – збирати цю лушпиння, звану грошима, або споживати, поки є така можливість.

Я ж дивлюся на кредит ще й з психологічної точки зору. Ось я, не люблю бути комусь щось належним, зокрема, не люблю, коли на мене важить цей моральний тягар відповідальності за ті гроші, які я беру в банку. Проте я розумію, що без кредитів у наш час не можна обійтися, я розумію, що вся економіка побудована саме на них, що наша система, яка більш або менш стабільно працює, працює завдяки саме боргами. Чому вона влаштована саме так, а не інакше? Ну а ви зверніть свою увагу на природу людини, на жадібність і жадібність людей, на їх невгамовні апетити, на їх нескінченні бажання. От як, питається, задовольнити таке не удовлетворяемое істота, як людина, як змусити його діяти на благо суспільства? Не силою ж це робити, не палицею, історія нас вчить тому, що ні до чого хорошого сила не призводить. Якщо змушувати людей робити що-то силою, тоді вони перетворяться на худобу. А з худобою нині, далеко не підеш. Адже людина чогось хоче – усе мати й нічого не робити! Так? Ну а якщо людина не буде працювати, якщо він тільки й робитиме, що споживати, тоді до чого ми прийдемо до хаосу і взаємного знищення? За останні сухарі глотки один одному перегриземо. Стало бути, потрібно щось запропонувати людині, яку-небудь морквину перед його носом треба повісити. Ось, кредит — це і є там сама морквина, що висить перед носом більшості людей.

Треба мислити масштабно, щоб розуміти, що вся ця кредитно-фінансова система, при якій ми з вами живемо, поки ще живемо, це не просто спосіб управління людьми, яким користуються можновладці, щоб жити за рахунок інших, але це ще й спосіб – підтримувати порядок в суспільстві, спосіб тримати під контролем все наше тваринне начало. Ми ж, блін, звірі. Без законів і інших атрибутів цивілізованого світу, ми скотимося до такої дикості, яка навряд чи влаштує більшість з нас. Не потрібно думати про себе більше, ніж ми є. Краще мислити практично і жити у відповідності з тими досягненнями, до яких прийшов цивілізований, тобто, найбільш придатний для нормальних, олюднених людей, світ. Людина бере кредит, купує щось, що приносить йому задоволення і наділяє його життя змістом. А якщо люди не будуть задоволені своїм життям, вони перестануть коритися того порядку речей, який дозволив нам створити впорядкований і більш або менш дисципліноване суспільство, що живе за цивілізованими законами, а не за законами джунглів. От не буде пряника для людей у вигляді кредитів і всієї тієї нісенітниці, яку вони на ці кредити купують, тоді доведеться використовувати батіг для їх контролювання, доведеться будувати табори за колючим дротом і вишками з автоматниками, доведеться повертати примітивну форму рабства, щоб змусити людей працювати. Що, думаєте, більше цього ніколи не буде? Помиляєтесь.

Звичайно, в тій чи іншій формі рабство існує й нині, наприклад, у тому ж Китаї, від якого особисто у мене мурашки по шкірі, адже багато мої знайомі бізнесмени працювали з китайцями і вони розповідали, як там експлуатують людей – дітей, жінок і навіть людей похилого віку. Там багато людей, робітники в першу чергу, живуть в нелюдських умовах і дуже багато працюють. Ось вам приклад того, яка альтернатива є у тієї системи цінностей, яку пропонує нам кредитно-фінансова система. Зрозуміло, що люди там працюють за гроші, але думаю, що якщо приставити до їх голові автомат, то вони не перестануть працювати. І не думаю, що більшості з вас доведеться по душі робота з ранку до вечора за миску рису, замість кредитів, якими нас сьогодні прикормлюють. Є цінності, які нам всім слід захищати, інакше, на їх місце прийдуть інші цінності, такі, що будеш на захищати, а боятися їх.

Кредит дозволяє людині зробити щось прямо тут і зараз. Наприклад, ви можете взяти кредит на створення бізнесу і таким чином піти від найманої праці до роботи на самого себе, що, безсумнівно, вигідніше і цікавіше. І хоча бізнес у нас останнім часом нехило так притиснули, все ж, порівняно з тим свійським ставленням до робочим, яке, на жаль, існує в нашому суспільстві, бізнес набагато краще. Завдяки кредиту ви також можете обзавестися потрібними вам речами, наприклад автомобілем або, ну не знаю, тієї ж душовою кабіною припустимо, поліпшивши, таким чином, якість свого життя. А оскільки вона, життя, обмежена за часом, то краще вже не намагатися накопичити постійно знецінюються гроші на якусь справді дорогу річ, наприклад на автомобіль, а взяти їх у кредит. Краще взяти те, що вам потрібно, відразу в кредит, і почати користуватися цим, поступово виплачуючи банку гроші, які в більшості випадків не такі вже й великі, щоб надто сильно позначитися негативним чином на бюджеті працюючої людини. Потрібно лише розраховувати свої сили, беручи кредит, щоб не обвішатися ними до такого ступеня, коли вже і дихати немає чим. Міру треба знати в усьому, це треба розуміти.

Так що ви, або живете прямо тут і зараз, або, якщо у вас є таке бажання, йдете до забезпеченого життя протягом кількох років, як, наприклад, це робив я. Мені кредити не потрібні, я можу заробити потрібну мені кількість грошей. Я вже сказав, що мій психологічний стан не допускає того, щоб я був комусь щось винен, тому я буду йти до кращого життя так, як мені зручно, а ви для себе вибирайте зручний для вас шлях. Але мій шлях – це не простий шлях, попереджаю вас відразу, до того ж, стабільності в того життя, яким живуть бізнесмени, немає. Я багато разів втрачав свої гроші і опускався, ну якщо не на саме дно, то досить низько, достатньо для того, щоб впасти у відчай. І мені хоч і неприємно це згадувати, але доводиться, а що робити, куди подіти ті неприємні для мене відбитки в пам’яті, не стирати їх, в кінці кінців. Але, це теж досвід, який корисний, адже як відомо, неважливо скільки разів ти впав, важливо, скільки разів ти піднявся. Так що, хочете беріть кредити і живіть, поки наша економіка остаточно не розвалилася, а хочете – боріться, як це роблю я, боріться за краще життя за допомогою свого розуму, а не йдіть за висить перед вашим носом «морквиною».

Але, можна сказати про кожного з вас, що ви готові до злетів і падінь у боротьбі за гарну, сите життя, в боротьбі за так звану фінансову незалежність? Впевнений, що ні. Адже я не перший день живу, тому знаю, що не всі готові до хоч скільки-небудь активної боротьби за місце під сонцем і над сонцем. А кредити, вони у нас під рукою, їх потрібно просто взяти і почати користуватися цими, не вашими, але, тим не менш, знаходяться під вашим контролем, грошима. Це просто, нехай не завжди вигідно з-за високих відсотків по кредиту, але просто. А що, збирати гроші, які втрачають в ціні на твоїх очах простіше? Простіше дивитися на те, як тебе нахабно і цинічно обкрадають, знецінюючи твій труд? Простіше усвідомлювати, що ти просто чиясь скотина, а не особу, яку стрижуть тоді, коли господареві потрібні гроші? Те, що ми називаємо грошима – це не гроші, це лайно. Якщо вони знецінюються – вони лайно. А ми працюємо за це лайно, по скільки там, вже паді, по 12-14 годин, не менше. Так, є люди, які саме стільки ишачат, щоб заробити на життя. При всьому при тому, що на себе, людині достатньо працювати всього якихось там два, від сили три години, не більше. А весь інший час ми змушені працювати на паразитів, які сиділи на наших шиях. І це при тій нестабільності в економіці, яку ми сьогодні спостерігаємо. Тобто, ніхто не знає, що буде завтра, правда, ніхто. А раптом війна в світі почнеться, люди ж, блін, як були дикими, так і залишилися. А раптом який-небудь фінансовий апокаліпсис почнеться, адже нинішніх фінансових ділків жадібність сліпить настільки, що вони вже зовсім не контролюють себе, жеруть вже в десять горло, давляться, але жеруть. Ну і що, там і будемо відкладати краще життя на завтра або сьогодні поживемо? Бачите, яка у нас дилема виходить.

Загалом, кожному, як кажуть, своє. Комусь хочеться і у кого-то виходить, жити вільним і ситим життям, а кому-то нічого іншого не залишається, крім як користуватися тим, що пропонують. А кредит сьогодні пропонують на кожному кроці, всіма можливими способами, адже для банків і мікрофінансових організацій – це бізнес. І цей бізнес досить прибутковий, хоча і ризикований, адже далеко не всі позичальники повертають взяті ними в борг у банку гроші вчасно. Мало того, деякі взагалі не бажають повертати кредити, тому що звикли жити за чужий рахунок. І мені здається, по відношенню до таких людей, наше законодавство надто вже мягковато, адже якщо не виховувати нахабного людини, тоді нахабства в ньому стане ще більше. Так що життя в кредит, це звичайно не райське життя, але цілком прийнятна для більшості простих людей, якщо вміти нею жити.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *